Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: andy
2009-10-07, 17:16
[POb] La Pierr Dominique - Miasto radości
Autor Wiadomość
ewelina.krzys 
Przedszkolak

Wysłany: 2007-03-03, 12:23   [POb] La Pierr Dominique - Miasto radości

Książka "Miasto radości" La Pierr'a Dominique'a to przejmujący i wzruszający obraz jednej z dzielnic Kalkuty. Ukazuje tragiczny los biedoty, która mimo ciężkich warunków życia posiada to, co najważniejsze - ogromną miłość do bliskich. Najbliższym (Bliskim) są gotowi poświęcić wszystko, własne życie i zdrowie. Jak opisuje La Pierr za kilkadziesiąt rupii (100 rupi to ok. 1 euro) sprzedają swoje ciało, oddają krew aż do kompletnego wyczerpania organizmu.

To również książka o bezinteresownej pomocy ze strony innych, a ludzi, którzy śpieszą z pomocą nie zważając na choroby jest wiele: Matka Teresa, lekarze, ale również zwykli ludzie . Z drugiej strony nie brakuje też tych, co na biedzie innych robią interesy.

Gorąco polecam "Miasto radości" książkę, która według mnie uczy wielkiej pokory ? czegoś czego współcześnie wielu z nas bardzo brakuje. Perspektywa z jakiej ukazuje nam rzeczywistość Kalkuty La Pierr pozwala spojrzeć inaczej na to, co nas otacza, na to co posiadamy i czego pragniemy. Książka ta, jest dla mnie zdecydowanie numerem jeden, wśród tych jakie do tej pory czytałam.
Ostatnio zmieniony przez andy 2009-10-07, 17:16, w całości zmieniany 3 razy  

Odpowiedz do tematu