Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
a może trochę ruchu?? ale tak inaczej...
Autor Wiadomość
rathan 
Przedszkolak

Wysłany: 2007-05-14, 20:18   a może trochę ruchu?? ale tak inaczej...

dla osób które mają ochotę na nieco specyficzną rozrywkę, mam propozycję. A mianowicie Airsoft.
Jedni nazywają to zabawą, inni sportem walki... jak by tego nie zwał, to super zabawa.
Dość podobna do paintballa, ale wolałbym ich nie porównywać.
W przeciwieństwie do Paintballa w AS strzela się małymi plastikowymi kulkami. Używa się do tego tzw replik. Pewnie kojarzycie plastikowe zabawki z odpustów, sprężynowe oddające jeden strzał na raz i psujące się po tygodniu od zakupu. To teraz wyobraźcie sobie coś co wygląda do złudzenia jak prawdziwa broń i potrafi w ekstremalnych przypadkach oddać strzał na odległość 100m, albo potrafiące wystrzelić kilkaset kulek na minutę. Najczęściej jednak używa się nieco "spokojniejszych replik":)

Oczywiście można zrobić tym krzywdę i to całkiem niemiłą. Ale w przeciwieństwie do wielu różnych środowisk, Airsoftowcy wykazują sie godną podziwu zapobiegliwością. Opracowany jest nieoficjalny zbiór zasad i praw których należy bezwzlgędnie przestrzegać. Ich olewanie kończy się banem na wszystkich imprezach w całej Polsce. A wierzcie mi to gorsze od bycia trendowatym:)
Poza repliką można zainwestować w mundur i oporządzenie. Jest tego cała masa i nowe i używane:) tak naprawdę jest to finansowa studnia bez dna:)

polecam, zwłaszcza w ciepły poranek, gdy ukryty w trawie na leśniej polanie czekasz na przeciwnika, a nad głową ptaszki sobie śpiewają:)))))

Gdyby ktoś sie naprawdę zainteresował to czekam na pytania. chętnie odpowiem.

Winston Churchill

Xarthias 
Towarzysz

Wysłany: 2007-05-14, 21:39   

Ech, bawiłem się trochę w to... I chyba jednak wolę paintballa... Obie zabawy są niestety finansowo wymagające... Dlatego je się przerzuciłem na bieganie z aparatem za bydlątkami różnymi :)

Odpowiedz do tematu