Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
[Fan] Pilipuk A. - Norweski Dziennik
Autor Wiadomość
DRaco 
Gimnazjalista

Wysłany: 2005-11-07, 22:38   [Fan] Pilipuk A. - Norweski Dziennik

Cytat:
Paweł Koćko, jeśli nie liczyć zaniku pamięci po urazie czaszki i pobytu w domu dziecka, nie ma większych problemów życiowych. Och, rusycystka go nie lubi, ale to zdarzyć się może każdemu. Problemy pojawią się, i to w nadmiarze, bardzo szybko. Ze szkoły zabiera go KGB, twierdząc, że odnaleźli się jego rodzice – w Doniecku. Po drodze na lotnisko zostaje przez tajemniczych sprzymierzeńców odbity, Rosjanie zastrzeleni, a chłopak ląduje w maleńkiej norweskiej miejscowości za kołem polarnym. Dowiaduje się, że w rzeczywistości nazywa się Tomasz Paczenko. Niestety, pozostałych informacji musi szukać sam – w swojej uszkodzonej pamięci i kocich źrenicach. Tajemniczy hrabia Derek, który go tu ściągnął, też ma takie… Tomek nie będzie mógł uskarżać się na brak przygód. Zwłaszcza że za towarzysza ma wnuka Jakuba Wędrowycza…

Powieść Andrzeja Pilipiuka aż roi się od tajemniczych doświadczeń na ludziach i kosmitach, rosyjskiej arystokracji, dążącej do restaurowania monarchii, szpiegów, podsłuchów, wybuchów i humoru. Po tej książce lektury szkolne będą jeszcze nudniejsze!

hmmm wczoraj przeczytalem i musze powiedziec ze calkiem ciekawa. nie jest to co prawda kolejna czesc z cyklu o slawnym bibmrowniku ale czuc klimat tamtych ksiazek.
bohater stracil pamiec i teraz probuje ja odzyskac z pomoca kumpla (nawiasem mowiac wnuka bibmrownika wedrowycza.. maly ma charakter po dziadku), przezywaja rozne przygody. calkiem wartka akcja, ciekawy pomysl choc troche nie dokonczony ale mysle ze w nastepnych czesciach (zdaje sie zo to 1 ksiazka z trylogii) wszystko sie wyjasni
niezla ksiazka spokojnie mozna przeczytac
Ostatnio zmieniony przez andy 2009-10-07, 17:26, w całości zmieniany 1 raz  

derbullaw 
Towarzysz
W Drodze Na Stos

Wysłany: 2005-12-08, 06:54   

Przeczytałem pierwszy tom i jestem trochę rozczarowany. Czułem, że do książki przytrzymuje mnie "pamięć o Jakubie" :( . Niby w książce coś się dzieje, a akcja się wlecze :? , tzn główny nurt właściwie się nie rozwija. Z oceną poczekam do końca trylogii.

monos 
Magister
miłośnik

Wysłany: 2005-12-28, 01:38   

ksiazka jest w gatunku przygoda?
bo dotychczasowe to byla raczej fantastyka tegoz autora

--
korzystam z: IPhone 3G

derbullaw 
Towarzysz
W Drodze Na Stos

Wysłany: 2005-12-28, 08:56   

Właściwie to pół na pół.
Na moją ocenę możecie się nie doczekać, bo nie wytrzymałem i odłożyłem książkę. Chyba będzie jeszcze jedna pozycja z cyklu: "Książki niedoczytane" :/ .

Agnen 
Gimnazjalista

Wysłany: 2005-12-28, 09:56   

A mi się podobało. Ta książka to wciagajęce czytadło, dla czytelników młodszych (ode mnie). Jest w niej trochę fajnych scenek rodzajowych w wędrowyczowskim stylu. Świetnym pomysłem jest ta wioska księcia Orłowa; opisy komunistycznej Polski też robią wrażenie.
Z samą serią o Wędrowyczu nie zgadza się data śmierci Jakuba.
Polecam książkę jako czytadło rozrywkowe i niewymagające zbyt dużego wysiłku intelektualnego 8)

peppone 
Przedszkolak

Wysłany: 2006-01-17, 23:42   

Hejka!
Dla mnie super... Zresztą cała twórczość imć Pana Pilipiuka nastraja mnie pozytywnie... Nie mogę doczekać się dalszych części...

Pozdrawiam.

:)

jorj 
Przedszkolak

Wysłany: 2006-02-18, 22:17   

czy ja wiem....taki powiew swierzosci lekko oparty na starym dobrym wedrowyczu...bo w sumie to mimo ze jego ksiazki o egzorcyscie-amatorze strasznie mi sie podobaly to po tylu ich tomach lekka zmiana by sie przydala...

monos 
Magister
miłośnik

Wysłany: 2007-06-05, 20:33   

UWAGA

autor ma inne nazwisko!!!
to nie jest Pilipuk!!

PROSZE BY MOD TO POPRAWIŁ

szukam jego pozycji na forum a żadnej nie znajduję. a wiem ze pisalismy o nim onego czasu....

--
korzystam z: IPhone 3G

paragnomen999 
Przedszkolak

Wysłany: 2007-07-03, 16:32   

Pilipiuk jako jeden z niewielu polskich autorów nie próbuje się kreować na drugiego Lema. Czyta się go dobrze, ale nie jest to autor dla idiotów. Żeby zrozumieć wszystkie przemycane żarty i aluzje, trzeba mieć nieco wiedzy ogólnej... Szczerze polecam także młodzieży, i to nie tylko "Norweski dziennik" - od czasów Pana Samochodzika nie było nic lepszego w tej kategorii

Odpowiedz do tematu