Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
[Krm] Deaver Jeffery - "Mag"
Autor Wiadomość
Nieznany 
Rektor
(czyt.: sprzątaczka)

Wysłany: 2007-09-03, 19:09   [Krm] Deaver Jeffery - "Mag"

Akcja książki rozpoczyna się w nowojorskiej szkole muzycznej. Morderca jednej ze studentek, uciekając przed goniącymi go policjantkami zamyka sie w pustej auli wykładowej. Później rozlegają się tam krzyk i strzał, ale po wyważeniu drzwi do sali policjantki nikogo w niej nie znalazły.

Ta tajemniczą sprawą postanawia zająć się były policyjny specjalista od mikrośladów znajdowanych na miejscach zbrodni Lincoln Rhyme oraz jego protegowana policjantka Amelia Sachs. Przykuty do wózka i niemal całkowicie sparaliżowany po wypadku Rhyme wierzy, że on i jego protegowana będą w stanie wyśledzić i doprowadzić do pojmania przebiegłego mistrza iluzji zabijającego kolejne swe ofiary.

To pierwsza książka tego autora, która trafiła w moje łapki, ale już wiem, że nie będzie ostatnią. Jest jedną z serii książek o duecie Rhyme - Sachs, ponoć najlepszą lub jedną z najlepszych. Jeffrey Deaver, nazwany przez prasę "mistrzem wybuchowego suspensu"
odwalił kawał dobrej roboty, czytelnik ani chwilę nie domyśla się prawdy przemiącej pod całym zestawem zmyłek i sztuczek iluzjonistycznych... Bardzo mi się spodobała ta książka.
Spodobała mi się również dlatego, że ciekawie opisuje przeżycia wewnetrzne bohaterów - tego zamkniętego w świecie kilku ruchów palca wskazującego lewej ręki i głowy... i tego zamkniętego we własnym świecie iluzji i... magii.

Ocena: 8/10. :brawo:

Ostatnio zmieniony przez Lena 2009-10-07, 21:00, w całości zmieniany 3 razy  

Zaproszone osoby: 1

andrew 
Docent
NIEDOWIAREK

Wysłany: 2007-09-19, 20:02   

Mam tę przyjemność, że przeczytałem wszystkie dostępne na polskim rynku książki tego autora.
Mimo tego, iż z biegiem czasu coraz bardziej spodziewam się niespodziewanego, za każdym razem Deaver`owi udaje się mnie zaskoczyć.
Jest to jeden z niewielu, współcześnie piszących, autorów thrillero-kryminałów po którego kolejne pozycje sięgam bez wahania i z przyjemnością +drugim jest Dick Francis .

Nieznany 
Rektor
(czyt.: sprzątaczka)

Wysłany: 2007-09-19, 20:12   

Masz rację, Andrew. Obecnie jestem w trakcie czytania "Dwunastej karty", ale akurat po to sięgnąłem, bo była w bibliotece... ale przeczytałem już kilka tomów serii o Lincolnie Rhyme i rzeczywiście jestem zauroczony tym jego stopniowaniem napięcia i nieoczekiwanymi zmianami w fabule. Nie czytałem jeszcze innych jego ksiażek, także wszystko przede mną.

Zaproszone osoby: 1

Odpowiedz do tematu