Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
[Fan] Grzędowicz Jarosław, "Popiół i kurz"
Autor Wiadomość
algreholt 
Towarzysz
Czytacz Pospolity

Wysłany: 2008-09-26, 20:16   [Fan] Grzędowicz Jarosław, "Popiół i kurz"

Co się dzieje z nami gdy umieramy?? Idziemy do Piekła, Nieba albo do... no właśnie czy Czyściec to rzeczywiście takie miejsce jak sobie je wyobrażamy? A właściwie jak sobie je wyobrażamy? Jak dla mnie to taka poczekalnia, na lepsze czasy, czy aby napewno...

Pan Grzędowicz przedstawił moją " poczekalnię" w taki sposó, że dziękuję bardzo!

To miejsce w którym tak samo jak w prawdziwym świecie liczy się tylko popiół i kurz, i tak właściwie to wszystko co po tobie pozostaje.... poza myślokształtami, mętnym Ka przedmiotów i demonami przeszłości...

Zawsze się znajdzie ktoś kto chcę Cię wydymać, nabić w bambuko, lub po prostu ma jakiśi nteres, który chce załatwić nie patrząc czy Ci się to podoba czy nie. Cuż wiec zrobić?? Najlepiej być przygotowanyt na wszystko, a już napewno na zapłacenie swojego obola za przeprowadzenie na drugą stronę.

Jak to wszytstko się ma do książki, którą w taki nieudony sposób próbuję zrecenzować?? Ano jakoś się ma! Mianowicie pewnie każdy z Was kojarzy mitologicznego Chariona, który przeprowadzał zmarłych na drugą stronę Styksu, trzeba było tylko zapłacić, dlatego były te wszystkie cyrki z monetami na powiekach i takie tam.

Spotykamy się z takim przewoźnikiem, który za pomocą śliwowicy, ziół, grzybków halucynków i Bóg wie czego jeszcze przedosytaje się do krainy Półsnu by przeprowadzać zaginione dusze. W międzyczasie jeżdźąc na motocklu BMW z koszem, ubrany w wojskowy płaszcz, z hełmem żołnierza z Wietnamu na głowie i obrzynem w jednej a kordelasem w drugiej ręce próbuje sobie wmówić, że nie zwariował tylko ma misję do wypełnienia. A przy okazji trochę kasy do zarobienia.

O samej fabule nie będę się rozpisywał za nadto, by nie psuć zabawy, jednak wspomnę tylko, że kunszt Grzędowicza jest wielki i nie pozwoli za bardzo się oderwać od książki, której właściwie nie jestem w stanie zakwalifikować do żadnego konkretnego gatunku.

Mnie się podobała i pamiętajcie...:
"Don't pay the ferrymn
Don't even fix the price
Don't pay the ferryman
Until he gets you to the other side"
Chris de Burgh

Bo tak naprawdę to zostaje tylko popiół i kurz....

5/6
Ostatnio zmieniony przez Ravena 2009-10-07, 13:23, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu