Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
[Fan] Pilipiuk Andrzej, "Dziedziczki"
Autor Wiadomość
algreholt 
Towarzysz
Czytacz Pospolity

Wysłany: 2008-11-15, 16:29   [Fan] Pilipiuk Andrzej, "Dziedziczki"

No i skończyłem. Trzeci tom cyklu "Kuzynki" Nasze bohaterki odkupują stary PGR we wsi Kruszewice i odbudowują stary dwór. LAszlo i Armitrius wyruszają do Trondheim w poszukiwaniu architekta z przeszłości, a Mistrz Sędziwój ma zamiar jechać do Tajwanu. Tyle jeśli chodzi o okładkę z tyłu książki.

Co do samej książki to muszę niestety przyznać rację tym co już to czytali, że jest to najsłabsza część cyklu. Właściwie wyżej zamieszczona informacja o treści książk ją wyczerpuje. W międzyczasie niby coś się dzieje, ale jakoś wątek dziwnego stwora z ukraińskich baśni do mnie nie trafił.

Ten to właściwie nie miał jakiegoś konkretnego punktu kulminacyjnego do którego czytelnik by dążył. Takie czytadło ze znajomymi bohaterami. Właściwie to powiedziałbym nawet, że w porównaniu z pierwszymi 2 tomami to nic się nie dzieje. Ten ostatni jest jakiś taki bez wyrazu dla mnie. Coś jakby w stylu "jechali, jechali, stanęli, zjedli, spali, jechali i w końcu... dojechali" Monotonia.

Końcówka też mnie rozczarowała, bo poprzednie części kończyły się jakoś sensowniej, może dlatego, że wiedziałem, że to tak naprawdę nie jest koniec a tutaj, jaka książka, takie i zakończenie.

Generalnie czyta się szybko, ale u Pilipiuka to norma, tylko po zakończen iu jakiś niedosyt zostaje, to już... A gdzie to wspaniałe zakończenie cyklu uwieńczenie dzieła i takie tam. Zaczynam twierdzić, że 3 tomy i zakończenia nie wychodzą jakośnaszym pisarzom ==>patrz "Achaja"

Książka asługuje w moich oczach na ocenę 3/6, ale cały cykl ocenię na 4/6 I po 3 tomie chyba muszę rzeczywiście zmienić ocenę "Kuzynek" na piątkę bo w porównaniu do "Dziedziczek" napewno na to zasługuje.
Ostatnio zmieniony przez andy 2009-10-07, 17:19, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu