Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Obserwacje by Mareczek - komentarze
Autor Wiadomość
Nieznany 
Rektor
(czyt.: sprzątaczka)

Wysłany: 2008-06-26, 12:04   Obserwacje by Mareczek - komentarze

Mareczek w swoim temacie napisał/a:
zachecmy go brawami...

Zatem zachęcamy. :brawko: :brawko:
Liczę na to, że zaserwujesz nam ciekawe obserwacje. :]

:nieznany:

Zaproszone osoby: 1

Lean val Tirach 
Prorektor
Leanan sídhe

Wysłany: 2008-06-26, 12:58   

Nieznany napisał/a:
Liczę na to, że zaserwujesz nam ciekawe obserwacje. :]

W mordkę jeżyka.... już się boję. rotfl

Nieznany 
Rektor

Wysłany: 2008-06-27, 21:37   

Zaczęło się. :D Mareczek, świetna sprawa z tymi Twoimi obserwacjami. :)

Primo - to jest takie cholernie amerykańskie - donos jako procedura zachowania się "fair" w pracy :/ cóż, jasna sprawa, że Polacy, którzy mają w pamięci (nawet jeśli nie bezpośrednio, to pośrednio) lata niewoli i walkę o wyzwolenie oraz to, jak byliśmy traktowani na różnych wojnach (nie zawsze z uznaniem, zawsze za to na pierwszej linii) mają zupełnie inną mentalność - u nas donos, to zło, nawet donoszenie na kolegę z ławki, że ściąga na egzaminie, choć przez większość zagraniczników uznawane jest to za oszustwo i piętnowane, zresztą u nas też zaczyna tak być...

Secundo - pisuary... ja też nigdy nie podchodzę do pierwszego z brzegu rotfl
Nie wiem, może mamy zapisane w polskich genach prawo do niesubordynacji, nieporządku, wolności wyboru :?: Spójrz na dwa kraje:
- Polska ma 1000 lat i ludzie pamiętają przede wszystkim PRL, gdzie niesubordynacja i nieprawomyślność były czymś dobrym, choć karanym przez aparat represji (UB i in.) - zatem w tysiącletnim kraju pamiętamy o tym, co było ostatnio :)
- a Ameryka? tem kraj to zaledwie dwustuletni "dzieciak", ale budowany był wg zasady "porządek musi być" i nie chodzi mi nawet o plantacje na południu, tylko o to, że ten kraj budowali ludzie szukający kawałka własnej ziemii na Dzikim Zachodzie, osadnicy - czyli zazwyczaj ludzie spokojni, budujący domy, karczujący lasy... tam istnieje etos "pracy u podstaw" i zachowywania porządku... i tak dochodzimy do tych przeklętych pisuarów :P - porządek musi być :] a tu taki Polaczek leje do drugiego pisuaru, gdy pierwszy jest wolny... dziwny człowiek :lol:

:nieznany:

pajk 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2008-06-30, 10:52   

Nieznany napisał/a:
Zaczęło się. Mareczek, świetna sprawa z tymi Twoimi obserwacjami....
Nie wypada mi nie poprzeć przedmówcy :) , ze skromności niespotykanej, :) nie powiem czemu :)

Ale To całkiem na serio ciekawe i MARECZKU : :super: :brawo: :jupi: :prosze: :super: :brawo: :jupi: :prosze: :super: :brawo: :jupi: :prosze:
:super: :brawo: :jupi: :prosze: :super: :brawo: :jupi: :prosze: :super: :brawo: :jupi: :prosze:
------Całkiem należne.

Nieznany napisał/a:
...ale budowany był wg zasady "porządek musi być"

Tu się muszę ostro przyczepić .
USA to kraj budowany na bajzlu, w dużej mierze przez bandytów, oszustów, przez odpady z europy, przez buntowników , zboczeńców , pedałów, lesbijki, sekciarzy, fanatyków, iiiii.....- kurwy , dziwki , ladacznice !!! :) 70% żon osadników pochodziło z objazdowych burdeli. A masa emigrantek , nawet ekonomicznych i świętojebliwych niezwykle , musiało przez burdel przejść, żeby przeżyć :)

Dlatego do niedawna był to kraj tak pruderyjny :) ....

....--- troszke, dla tego te pisuary...... to syndrom upuszczonego mydła .... max odległość, zero kontaktów gdy fiut w ręku , to takie raczej "więzienne", :) unikanie podejżeń :) o kontakty homo .
Z wielu powodów kontakty homo, były tam znacznie powszechniejsze, niż w europie i bardziej ukrywane :)

Prawa, dość surowe, zbudowano z mieszaniny poglądów wolnomyslicieli-anarchistów i więźniów , co dało czasem dość kuriozalne efekty , ale i niezły skutek :) -więźniowie i wykolejeńcy, gdy muszą sami sobie coś nażucić , wzorują się na tym co znają , na regulaminie więziennym i co bardziej drakońskich powszechnie znanych przepisach.

Ład przemysłowo ekonomiczny dały ameryce Niemcy + prosta zasada "zapierdalaj , donoś, daj dupy, rób WSZYSTKO , by iść w górę, albo giń"

Niedonoszenie jest podejżane , oznacza że niedonoszący:
a) jest idiotą, nie chce być BOOSSEEm !!!????? -małoprawdopodobne!!!!!
b) Donosi !!! wyżej , Na bosa !!! Podlec jeden :) baaaaaaardzoprawdopodobne! :)

Nie demonizował bym tych pisuarów jednak, jako amerykanizmu :) -to właściwie wszędzie trochę tak działa,stopień nasilenia, zależy raczej od środowiska .

"Wogle" bym nie demonizował :) Ameryka w ostatnich latach, już nie jest amerykańska tak bardzo, jest ogólnoświatowo-hollly-łódzka, tajska, Samurajska i internetowa troszkę...

----Ani donosów, działa wszedzie , w polsce jeszcze jakby nieco słabiej :) bo to kraj wyjatkowy !!!!

---Ale nie przez PRL (epizod małoważny)
---- Polska jest jednym z bardzo niewielu krajów gdzie cała kultóra pochodzi od kultóry rycersko szlacheckiej i to z pełną identyfikacją (to już niesłychana żadkość ! ) Każdy polak uważa się za potomka jakiegoś szlachcica i ma zazwyczaj 100% racji.... :)

Bo szlachty było mesę , była jurna i nie izolacjonistyczna :)
-A do poczucia posiadania w żyłach niebieskiej krwi, wystarczy (w kazdym kraju :) )
Ze jakiś książe czy panek dmuchnoł pra... pra babkę pokojówkę czy chłopkę. A to jest minimum co kazdy polak ma :) wiekszość ma sporo więcej :)

Jako polacy, jesteśmy dość wyjątkowi , wielu żeczy nie robimy , albo robimy ,ale may dyskomfort wielki, robiąc !!!

Bo to nam "nie przystoi"........

------francuz, amerykan, eskimos, każdy kto nie wymawia poprawne szczebrzeszyn, jest w istocie chamem , to nic uwłączającego mamy 21 wiek , nie ma arystokracji,
Każdy, może robić wiele żeczy, bez zmazy i podamy mu rękę, do "zakonu" nie należy , zobowiązań nie ma.....- zwykły, normalny, porządny, człowiek. ....... :)
,
Polak może czyścić na czworakach kanały , musi to robić jednak (żeby był ok , i sam czuł się COOl ) nie zdejmując ułańskiego czako , ani ostróg , mimo że cholernie kłują w dupę, jak sie idzie na czterech. :)

Nie mam pojęcia czy to dobrze , czy źle :) .... sam mam dupę pokłutą, z braku konia, że niewiem , ale nie zdejmę , czuł bym się goły :) ......A jak u was z ostrogami ???? :)

Mareczek napisał/a:
Tell this motherfucking bitch that when I'll come back home her shitty stuff has to be out of our bathroom or I'll tear her fucking face in half and beat the shit out of her.
Tlumaczyc nie trzeba.
Nie trzeba

--Ale jakby ci sie chciało to by było bardzo cenne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Przetłumaczyć i jeszcze...... Dokładnie opisać z zaznaczeniem barwy znaczeniowej, stopnia obraźliwości,
najbliższych polskich odpowiedników , znaczena w konkretnym środowisku, orginalności .....
- To się może przydać nawet profesjonalnym tłumaczom , a wszystkim bardzo przbliżyć , prawdziwą amerykę. Zdanie wydaje mi się bardzo barwne literacko :) i ciekawe ......
---I na przykład nie wiem, czy to utarty zwrot, zero inwencji, powtarzany przez wielu, czy znaczniejsze osiagnięcie indywidualne w ekspresji emocji ? :) czy moze sam to literacko podkolorowałeś ? :)

pajk 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2008-07-05, 21:21   

Mareczku !! Ty jesteś kopalnia!!!! Króla salomona :)

jedź tak dalej a niech się schowa kapuściński i inni tacy .....

Pisz nawet o pierdołach zda się mało waznych Ja czytam i bedę, conajmniej po dwa rzy żeby nic nie uronić :)

Nieznany 
Rektor

Wysłany: 2008-07-06, 10:36   

Nic, tylko podpisać się pod słowami pajka. :) Mareczku :brawko:

Eskevar 
Przyjaciel forum
Głupia rozpieszczona cipa

Wysłany: 2008-07-16, 20:39   

Mareczek napisał/a:
Zastanawiam sie jak wasz kraj nie jest swiatowym imperium skoro tylu w nim madrych ludzi.

Ano pewnie właśnie dlatego, że za dużo nas "mądrych". Wszyscy chcą gadać - nikt nie chce słuchać. Żeby powstało 'imperium' musi być jeden mądry - reszta idiotów.
A u nas sami idioci :]

pajk 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2008-07-16, 23:49   

Nie U nas wew porownaniu som madre ludzie, Kazdy wie jak zbudowac piramide i kazdy wie ze na chuj mu piramida wew gruncie zeczy :)
Imperia buduja pazerni durnie , myslom ze za max power, zloto. Dostana najlepsze dupy,
Dostaja najpazerniejsze, najdrozsze, zostawiaja je i potem juz tylko placa alimenty , a imperium rosnie.

chcielibyscie miec imperium?
:) spoko , juz w krótce! -spoko mamy unie sejm demokracje i coraz odpowiedniejszy poziom nauczania :)

Fabiolek 
Towarzysz
snajper

Wysłany: 2008-09-04, 18:57   

Nie rozumiem co w tym dizwnego, że baba miala zoofobię.
Ja też sie boję myszy, nietoperzy, szczurów, wiewiórek.
Po to jest 911 żeby zdechłe groźne bydle wynieśli
rotfl

mój status

Mareczek 
Towarzysz
królewnojebny

Wysłany: 2008-09-05, 14:11   

Fabiolek nie denerwuj mnie
911 jest po to ze jak masz zawal to sie ciebie popompuje i wracasz a nie zeby nietoperza wynosic
jak sie boisz myszy to dzwon po exterminatora z tym ze ... no tak za niego trzeba zaplacic a za karetke nie.

mój status

Mareczek 
Towarzysz
królewnojebny

Wysłany: 2008-09-22, 17:08   

Mareczek w pracy

http://pl.youtube.com/watch?v=xN497stVgwA

Ostatnio zmieniony przez Nieznany 2008-09-22, 23:20, w całości zmieniany 2 razy  

mój status

weronik 
Przyjaciel forum
Żywy trup

Wysłany: 2008-09-22, 17:10   

Filmiku nie widać :?

Nic nie jest wieczne, nawet śmierć.

Nieznany 
Rektor

Wysłany: 2008-09-22, 17:31   

Faktycznie, coś nie wchodzi. :oops:

Ale już ruszam na pomoc. :P W zastępstwie daję sam link. :)

http://pl.youtube.com/watch?v=xN497stVgwA

weronik 
Przyjaciel forum
Żywy trup

Wysłany: 2008-09-22, 17:48   

Mareczek - filmik jak z jakiegoś horroru :shock:
Ps. kolega mnie namawia, żebym przyszła do pracy na stanowisko ratownika medycznego do straży pożarnej w wojsku (od kilku lat straż nigdzie nie wyjechała, ale jakby coś się stało nie wyobrażam sobie siebie udzielającej pomocy) :?

Nic nie jest wieczne, nawet śmierć.

Fabiolek 
Towarzysz
snajper

Wysłany: 2009-01-22, 14:14   

Mareczku, a ten facet z medicare to jakiego koloru był, bo nie sprecyzowałeś. Czyżby był dobrze opalony?

mój status

Mareczek 
Towarzysz
królewnojebny

Wysłany: 2009-01-23, 13:46   

co bede sie szczypal, czarny byl

mój status

pajk 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2009-01-23, 22:13   

Obama zrobi porządek........ :) --ma przesrane , jak nie zrobi.

-- a jakim cudem ma zrobić ?

Odpowiedz do tematu