Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
[Prz] Gordon Roderick, Williams Brian - cykl "Tunele&qu
Autor Wiadomość
shimatta 
Docent
Już mgr inż.!

Wysłany: 2009-02-20, 10:59   [Prz] Gordon Roderick, Williams Brian - cykl "Tunele&qu

Cytat:
Głównym bohaterem książki jest czternastoletni chłopiec - Will Burrows, który wraz ze swoją rodziną mieszka w małym miasteczku Highfield pod Londynem. Gdy jego tata, z którym łączy go pasja do archeologii i wykopalisk, znika w gęstej sieci tuneli, Will wyrusza w niebezpieczną i ekscytującą podróż do podziemnego świata, aby mu pomóc.

Książka odkryta przez odkrywcę Harry`ego Pottera. Niezwykła przygoda w świecie naszym jak i tym drugim - ukrytym. Podobieństwa między obiema książkami, to: młody chłopak, Anglia, inny świat. Ale w "Tunelach" nie występuje magia - zamiast niej jest nauka, wiedza oraz kilku wiele-mogących fanatycznych wierzących. Więc jeśli ktoś lubi przygodówki, ale bez machania różdżka, tylko pełnego tajemnic i zakamarków - polecam.

"Tunele" oceniam na 4. Pierwszy tom jest... wstępem. Długim bo około 300 stron ale jednak wstępem. W całej części tylko raz byłam zaskoczona. Tak było ładnie, poprawnie, ale... przewidywalnie.
"Głębiej" dostaje 5,5. Było by 6, ale za końcówkę ucięłam. Bo jak można skończyć w takim momencie xD! Dwójka jest zdecydowanie lepsza. Pojawiają się nowe postacie, miejsca, historia się gmatwa i nabiera tempa. Już w 1/4 książki dzieje się coś, co ma ogromny wpływ na dalsze losy Willa. Przez pół książki musiałam wracać, żeby się upewnić, ze dobrze widzę vel rozumuję.
"Otchłań" pojawi się dopiero za jakiś, bliżej mi nie znany czas.

Co do długości cyklu - sądzę, że panowie powinni zakończyć na trzech tomach. Na obecną chwilę, nie widzę możliwości napisania części 4. Ale wszystko zależy od autorów i jak pogmatwają historię ;)
Ostatnio zmieniony przez Ravena 2009-10-07, 13:17, w całości zmieniany 1 raz  

Lena 
Przyjaciel forum
Panna Nikt

Wysłany: 2009-02-20, 11:18   

No, no, no! Shimatta nam się rozbrykała. Ledwo wróciła a już dwie recenzje. Tek jak jestem niemal pewna, ze tamtej parodii nie przeczytam, tak to zaczęłam czytać. Mam za sobą "Tunele", a "Głębiej" czeka aż skończę czytać "Proces", co raczej szybko nie nastąpi, bo z każdym rokiem mam większe problemy ze znalezieniem czasu na czytanie. Jednak muszę przyznać, że pierwsza część cyklu jest niezła. Nie jest może najwyższych lotów ale na mocne 4/6 zasługuje. Po prostu lubię tego typu książki. Bardzo podoba mi się pomysł stworzenia tego nowego, innego zupełnie świata. Sposób życia niby taki sam, ale jednocześnie zupełnie inny. Bohaterowie nieco przewidywalni, ale jako część wstępna historii, jest OK. Na początku bałam się, że będzie to kolejny Harry Potter. Ulżyło mi, bo tak nie jest.
Lecz biedny jestem: me skarby - w marzeniach,
Więc ci rzuciłem marzenia pod stopy;
Stąpaj ostrożnie, stąpasz po marzeniach.

W.B.Yeats

Odpowiedz do tematu