Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
[Fan] Pilipiuk Andrzej, "Operacja Dzień Wskrzeszenia&qu
Autor Wiadomość
algreholt 
Towarzysz
Czytacz Pospolity

Wysłany: 2008-09-10, 23:38   [Fan] Pilipiuk Andrzej, "Operacja Dzień Wskrzeszenia&qu

XXI wiek, Polska jak zwykle na tle Europy i świata wypada marnie, co z tego , że mamy broń atomową jak nie potrafimy jej upilnować...

Terroryści z łatwością wykorzystują nasze słabości i spełnia się najgorszy sen...odliczanie jest już rozpoczęte i kto by pomyślał, że to Polska wywoła ostateczny konflikt na ziemi, wojnę atomowę po której zostaje tylko 1/3 ludzkości. Wszystko przez ambicją naszego prezydenta, jakie to odkrywcze :) który postanowił zrobić z nas mocarstwo atomowe

Na szczęście nauka jest trochę bardziej rozwinięta niż w tej chwili i jakimś cudem nasi inżynierowie są w stanie skonstruować maszynę do przenoszenia w czasie, niestety niezbyt dokładną, ale pojawia się szansa na zmianę historii i uratowanie świata jaki pamiętamy i w jakim my teraz żyjemy. Nic jednak nie jest proste. Wszędzie piętrzą się jakieś przeszkody. Poczynając od inteligentnego oficera carskiej ochrany na początku XXw a kończąc na epidemii dżumy w XVIw. Niemniej jednak trzeba spróbować.

Pilipiuk przedstawia nam zarówno wizję świata po atomowej zagładzie, jak i spojrzenie na Warszawę z "historycznego" punktu widzenia. Wartka akcja, mocno zarysowani bohaterowie to atuty tej książki. Wsiądź do whikułu czasu i daj się ponieść przygodom. Jak juz zaczniesz to nie będziesz mógł się doczekać końca, a potem..., potem będzie szkoda, że tak szybko się przeczytało.
Moja ocena 5/6
Ostatnio zmieniony przez andy 2009-10-07, 17:25, w całości zmieniany 1 raz  

karla616 
Dziekan
z Podmroku

Wysłany: 2008-09-11, 07:25   

algreholt napisał/a:
mocno zarysowani bohaterowie to atuty tej książki.

Nie tylko tej :) Choć oczywiście w 100% się z tobą zgadzam. Bohaterami książek Pilipiuka są często ludzie młodzi, ale jednocześnie dojrzali i odpowiedzialni. Mogą służyć za niezły wzór do naśladowania.
A wracając do tej konkretnej pozycji - akcja jest naprawdę wartka i książkę czyta się szybko. Może nawet za szybko :p Jeśli więc ktoś twierdzi, że pan Andrzej jest dobry w pisaniu jedynie krótkich form, niech sięgnie obowiązkowo po "Operację".
Moja ocena zgodna z poprzednikiem: 5

Tifa Lockhart 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2009-10-30, 06:18   

A mi się niezbyt podobało . Pomysł dobry . Ale jakoś wykonanie , bohaterowie mi nie przypasowali . Przeczytać przeczytałam szybko ale jakoś nie mam ochoty do tego jeszcze wracać , a przy innych jego książkach zawsze mam .

Odpowiedz do tematu