Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
[Fan] Moore John - "Heroizm dla początkujących"
Autor Wiadomość
shimatta 
Docent
Już mgr inż.!

Wysłany: 2009-11-09, 08:45   [Fan] Moore John - "Heroizm dla początkujących"

Cytat:
Królestwo Deserae znajduje się w najstraszliwszym z najstraszliwszych niebezpieczeństw. Najcenniejszy skarb korony, magiczny talizman – Artefakt Starożytny Model Siedem – dostał się w łapska złego Lorda Voltometra (Tego, Którego Imię Należy Wymawiać)...

Tylko jedna osoba może go powstrzymać (a przy okazji, zdobyć rękę, niezrównanie kształtnej księżniczki Deserae). Niestety, człowiek ten nigdy wcześniej nie zajmował się takimi rzeczami. Jednak książę Kevin Timberline zrobi wszystko, aby dostać się do Twierdzy Zagłady (może przez sklepik z pamiątkami?), oprzeć się wdziękom odzianej w skórzany kostium, dzierżącej w dłoni pejcz kusicielki (no, to akurat może nie jest takie przerażające) i stawić czoła armii niewymownych potworności (no dobrze, to jest przerażające), uzbrojony jedynie w swe względnie czyste serce, wątpliwą odwagę i, co najważniejsze, egzemplarz książki „Heroizm stosowany – praktyczny poradnik”...

Heroizm to ciekawa pozycja warta przeczytania w celu rozluźnienia się. Czytając książkę można odnaleźć odniesienia do rożnych, znanych obecnie książek, a opisy niektórych zachowań wywołują uśmiech na twarzy (jak pozycja "dojąc gigantyczną krowę"). Całość utrzymana w absurdu i nierealności, gdzie dyplomata pokazuje kim tak naprawdę jest.

Książka warta przeczytania jak ma się gorszy dzień - szybko się czyta, ciekawi i śmieszy. Polecam.

Moja ocena: 4,5/6
Ostatnio zmieniony przez Nieznany 2009-11-09, 11:19, w całości zmieniany 1 raz  

Nieznany 
Rektor
(czyt.: sprzątaczka)

Wysłany: 2009-11-09, 11:37   

Najpierw nazwisko a potem imię, shimmy, ma być w tytule tematu. :)

Ja też czytałem "Heroizm" (notabene tłumaczony przez znaną Ci pewnie z Forum Mirriel użytkowniczkę o nicku NocnaMaraNM). Jak na parodię... może bardziej śmieszna niż zabawna. :) Moja ocena, to mocna trójka z plusem za parę zabawnych fragmentów, jak te o akwizytorach w przewodzie kominowym.

Zaproszone osoby: 1

Odpowiedz do tematu