Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
[Fsy] Bishop Anne - Dziedziczka cieni
Autor Wiadomość
burli 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2009-09-17, 16:03   [Fsy] Bishop Anne - Dziedziczka cieni

przeczytałam - wczoraj skończyłam. Jeżeli komuś podobała się część pierwsza nie wyobrażam sobie żeby i druga mu się nie spodobała. To spójna opowieść. Wszystko jest tak jak powinno od początku do końca - polecam

Ostatnio zmieniony przez Lena 2009-10-07, 11:26, w całości zmieniany 2 razy  

karla616 
Dziekan
z Podmroku

Wysłany: 2009-09-17, 19:07   

To ja może dopowiem parę słów :)
Książka jest, jak wspomniała burli, spójną kontynuacją pierwszej części. O ile w "Córce Krwawych" towarzyszyliśmy głównej bohaterce w jej trudnym dzieciństwie, o tyle "Dziedziczka" zaczyna się gdy Jaenelle kończy 15 lat. Dziewczyna zaczyna dostrzegać wiele rzeczy, pojmuje na czym polega wielka polityka, a przede wszystkim zaczyna zdawać sobie sprawę ze swojej mocy. Jednocześnie wciąż nie może pozbyć się traumy jaką przeżyła kilka lat wcześniej, w związku z tym jej psychika jest delikatnie mówiąc chwiejna. Przekona się o tym bardzo boleśnie kilku zbyt natarczywych mężczyzn...
Rozbudowane są wątki poboczne, sporo dowiadujemy się też o postaciach drugoplanowych - o ile w pierwszej części dość dobrze poznaliśmy Daemona Sadiego, w tej poznajemy bliżej jego brata Lucivara. Dużo uwagi autorka poświęca również przybranemu ojcu Jaenelle - Wielkiemu Lordowi Piekła. Ogólnie postaci są chyba najmocniejszą stroną książki - są niesamowicie żywe i realne, trójwymiarowe, że się tak wyrażę :p .
Świat przedstawiony też jest dokładniej opisany niż w pierwszej części, co jest dużym plusem, gdyż w końcu pozwala odnaleźć się w tym sporym świecie. Jest też znacznie mniej brutalnych scen, co osobiście również uważam za plus.
Ogólnie - jeśli ktoś zasmakował w pierwszym tomie, to drugi po prostu wchłonie. Ale jeśli styl autorki mu nie podpasował - to niech się nie męczy i sięgnie po coś innego.
Jak dla mnie: 5/6

Nieznany 
Rektor
(czyt.: sprzątaczka)

Wysłany: 2009-12-14, 17:07   

Ponieważ burleska mnie połajała, że skończyłem II tom i się tu nie wypowiedziałem, to teraz to czynię. :P
burli napisał/a:
przeczytałam - wczoraj skończyłam. Jeżeli komuś podobała się część pierwsza nie wyobrażam sobie żeby i druga mu się nie spodobała. To spójna opowieść. Wszystko jest tak jak powinno od początku do końca - polecam
Zgadzam się jak najbardziej. Po pierwszym tomie nie mogłem sie doczekać możliwości rozczytania "Dziedziczki Cieni", na szczęście moja biblioteka ja wreszcie zakupiła. Robi się co raz ciekawiej... spójna choć nieco skomplikowana fabuła, podzielona na kilka światów, do tego kilkoro głównych i pobocznych bohaterów...
karla616 napisał/a:
Ogólnie postaci są chyba najmocniejszą stroną książki - są niesamowicie żywe i realne, trójwymiarowe, że się tak wyrażę .
...to wszystko spowodowało, że z chęcią sięgnę po ostatni tom... jak tylko będzie dostępny w bibliotece.

karla616 napisał/a:
Jak dla mnie: 5/6
Jak dla mnie mocne +4/6 - no bo w końcu to tylko fantasy. :)

Zaproszone osoby: 1

Odpowiedz do tematu