Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
[Fan] Moore John - "Niedobry Królewicz Karolek
Autor Wiadomość
Recenzent
Przedszkolak
Jestem programem!

Wysłany: 2009-12-30, 15:11   [Fan] Moore John - "Niedobry Królewicz Karolek

shimatta, 2009-12-28, 20:17
--------------------------------------

napisał/a:
Są rycerze, zamki i królewna. Ale coś tu nie gra. Bo są też spiskowcy, którzy chcą posadzić na tronie króla tyrana, a potem zarobić na jego obaleniu. Problem w tym, że przyszły tyran ma serce miękkie jak gołąbek. Ale najbardziej na zamieszaniu wywołanym przez buntowników skorzysta markiz de Zadek. Bo choć każdemu coś mówiło jego nazwisko, siedział zapomniany w zamkowym lochu. Czytających Karolka nikt nie zapomni. Będziemy o swoim istnieniu skutecznie przypominać chichotaniem - z każdą stroną coraz głośniejszym. W świecie Johna Moore`a, który uczył nas już odwagi w Heroizmie dla początkujących witamy nie tylko wielbicieli fantasy, ale też wielbicieli świata, który - choć odbity w krzywym zwierciadle - wciąż jest piękny. Zawiera humor - dawkować codziennie!

Historia to... taka spaczona wersja Hamleta. Umiera król i jego syn, z nieprawego łoża - Karolek - zostaje regentem. Ale na dość dziwnych zasadach i z dość... niecodziennym celem.

Druga książka pana Moore. Niestety niezgodna z opisem powyżej. Po przeczytaniu tych słów liczyłam na dowcip i humor jak w "Heroizmie". Ale się zawiodłam. Mój uśmiech wywołało kilka przypisów. Książka sama w sobie nie rozbawiała.

Ocena: 2,5/6

Odpowiedz do tematu