Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
[Fan] Gaiman, Neil - Księga Cmentarna
Autor Wiadomość
algreholt 
Towarzysz
Czytacz Pospolity

Wysłany: 2010-02-27, 13:16   [Fan] Gaiman, Neil - Księga Cmentarna

Właśnie zakończyłem tę lekturę i muszę powiedzieć że jestem pozytywnie zaskoczony. Naczytałem się w necie, że to książka dla dzieci itp itd, ale... Może i dla dzieci ale raczej starszych. Pewien jestem, że niektóre po takiej książce nie mogłyby zasnąć.

Rozpoczyna się prozaicznie od noża... Można by za "Illusion" zaśpiewać "Bierze nóż ten koleś..." No i wziął i zrobił z niego użytek. Udało mu się wykończyć całą rodzinę, nawet się nie obudzili, ale czy rzeczywiście całą?? Zostało dziecko, malutkie ledwo poruszające się o własnych siłach, a jednak udało mu się uciec i dotrzeć jakoś do najbliższego cmentarza...
A tam historia dopiero się rozpoczyna...

Świat zmarłych przeplata się ze światem żywych. Widujemy ghule, duchy oraz inne stworzenia. Poznajemy aspekty życia pozagrobowego, ale i nie tylko....

Książkę czyta się bardzo szybko, wciągająca akcja nie pozwala się oderwać. Co z tego że bohaterem jest mały chłopiec i że książka jest dla młodzieży. Mnie wciągnęła tak bardzo, że ani się obejrzałem a już był koniec i nastał czas pożegnania....

Jako ciekawostkę mogę dodać, że w ostatnim rozdziale przenosiumy się nawet do smoczej jamy w Krakowie...

Moja ocena 5+/6 Nie 6 bo się za szybko skończyła :D

andrew 
Docent
NIEDOWIAREK

Wysłany: 2010-02-27, 19:44   

Mówi się, że "Gwiezdny Pył" to bajka i w zasadzie traktuje się tę książkę z przymrużeniem oka. Dla mnie jednak była najlepsza z całej twórczości Gaimana i sprawiła autentyczna radość czytania.
Spróbuje i "Księgi...". Może to działa na tej samej zasadzie ?

Odpowiedz do tematu