Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
[Fsy] Williams Tad - Kamień Rozstania
Autor Wiadomość
shyderca 
Licealista

Wysłany: 2005-03-19, 18:33   [Fsy] Williams Tad - Kamień Rozstania

Tad Williams - Kamień Rozstania [oryg-Stone of Farewell]
Drugi po Smoczym Tronie, tom cyklu Pamięć smutek i cierń

Krótki opis (Wirtualna Polska)

Cytat:
Williams przenosi nas do udręczonego świata ludzi, trolli Qanuc i Sithów - świata, w którym panują czarna magia, przerażający podwładni nieśmiertelnego władcy Sithów, Inelukiego - Króla Burz i wszechogarniające zło.
Dopiero gdy cały kraj znajdzie się w mocy gniewu Inelukiego, resztki niegdyś dumnej armii ludzi wyruszą na poszukiwanie ostatniego sanktuarium i zarazem punktu zbiórki - Kamienia Rozstania, miejsca od pradawnych czasów owianego tajemnicą. A porozrzucani po kraju członkowie klanu podejmą desperacką walkę o wypełnienie misji... Walka zaprowadzi ich od upadłych ludzkich twierdz do ukrytych górskich grot trolli Qanuc... W końcu dotrą do tajemniczej siedziby niemal nieśmiertelnych Sithów, którzy będą musieli zdecydować, czy powinni połączyć się z ludźmi w ostatecznej walce przeciwko istotom swej własnej rasy.

Cytat:
Godna kontnuacja
Druga część "Smoczego Tronu". Lepsza chyba od pierwszej (o ile to możliwe). Wspaniała epicka opowieść. Bardzo subtelne nawiązania do mitów (m.in. legendy arturiańskie). Wartk akcja i bardzo interesująca intryga. Trzyma w napięciu. Gorąco polecam każdemu miłośnikowi dobrej fantastyki. Jedna z moich ulubionych książek.

Teraz coś od siebie. Czekałem, na drugi tom, dość długo, więc apetyt miałem mocno rozbudzony. Wreszcie dzięki uprzejmości jednego z forumowiczów, dostałem "go" w swe ręce. Podobnie jak w przypadku Smoczego Tronu, przeczytałem można powiedzieć od deski do deski, jednym tchem. Nie będę opisywac dokładnie wydarzeń, żeby nie psuć przyjemności, tym co jeszcze nie przeczytali. Książka nie tylko nie jest gorsza, od SmoczegoTronu, ale moim skromnym zdaniem lepsza. Więcej sie dzieje, no i wreszcie pewne zagadki zostają rozwiązane. Jest też kilka niespodzianek...zwłaszcza jedna, dotycząca pewnego wielkiego bohatera z opowieści o Królu Johnie :wink:
Polecam jak najbardziej...
Ostatnio zmieniony przez Lena 2009-10-08, 20:39, w całości zmieniany 2 razy  

kore17 
Student

Wysłany: 2005-05-22, 16:56   

Czytałam Williamsa jakiś czas temu, ale pamiętam, że właśnie Kamień Rozstania najbardziej przypadł mi do gustu - w tej książce jest wszystko - zagadka, walka, miłość i jeszcze trochę innych rzeczy, zwłaszcza o nietolerancji ;]

Tibor_Ferenczy 
Przedszkolak

Wysłany: 2010-06-24, 12:27   

Właśnie skończyłem prawie miesięczną walkę z tym tomem cyklu.
Jest lepiej niż w pierwszym tomie, akcja toczy się szybciej i jest bardziej wielowątkowa. Zakończenie zachęca do sięgnięcia po następny tom.
Przyznam jednak, że miałem chwile zwątpienia, autor nie ustrzegł się kilku dłużyzn, które psują moją ocenę całości.
Teraz zrobię sobie małą przerwę od fantasy, po czym wrócę do tegoż cyklu. Skoro tyle już za mną to chyba dam radę... zwłaszcza, że pod koniec było już naprawdę ciekawie.

Odpowiedz do tematu