Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
[Fsy] Kay G. G. - Ysabel
Autor Wiadomość
algreholt 
Towarzysz
Czytacz Pospolity

Wysłany: 2010-05-06, 18:33   [Fsy] Kay G. G. - Ysabel

Czy w świecie współczesnym wypełnionym przez wszechobecne komputery i iPody jest miejsce na fantastyczny świat?? Wydawać by się mogło, że nie, ale czy jest tak do końca??

Ned Merriner masię o tym wkrótce przekonać. Gdy przyjechał z ojcem do Prowansji by sfotografować piękną katedrę, okazało się, że nagle stał się częścią bardzo starej opwieści. Nagle zaczął spotykać ludzi, którzy mówili różne rzeczy, których najpierw nie potrafił ogarnąć, ale wkrótce sam je zaczął w pewien sposób odczuwać. Chcąc niechcąc stał się częścią opowieści sięgającej wstecz aż do czasów starożytnej Grecji i Celtyckich wojowników.

Opowieść ta powtarza się od wielu stuleci zaczynając w dzień Beltaine - pierwszy dzień wiosny. To właśnie wtedy Celtycki wojownik i Grek, który stał się Rzymianinem powracają by spotkać miłość swojego życia - Ysabel. W tą szczególną noc wszystko się może zdarzyć, duchy duchy powracają z przeszłości, by jeszcze raz zatańczyć wśród świętego ognia druidów i by kolejna kobieta ze współczesnego świata zamieniła się w Ysabel. Tak też się stało i teraz, ale tym razem los dla Ysabel wybrał ciał Melanie - współpracowniczki ojca Neda. A na to nasi bohaterowie nie mogą się zgodzić. Rozpoczyna się wyścig w poszukiwaniu opowieści sprzed lat...

Świetna książka autora "Tigany". Napisana w ciekawy sposób i osadzona we współczesnych realiach. Wciąga zastraszająco szybko i nie puszcza aż do statniej strony. Zmusza do refleksji i do zastanoweinia się nad przemijaniem czasu i nad szybkością życia we współczenym świecie. Bohaterowie ciekawi, tajemniczy i dający się lubić. Przenikanie duchowego świata do tego w którym żyjemy bardzo fajnie przeprowadzone. Jak dla mnie 6/6

Nieznany 
Rektor
(czyt.: sprzątaczka)

Wysłany: 2010-05-07, 09:58   

O, skoro algree tak wysoko ocenia, to wpisuję tę powieść na listę "do przeczytania" :woow:

Zaproszone osoby: 1

karla616 
Dziekan
z Podmroku

Wysłany: 2010-05-18, 08:29   

Zgadzam się z Algre. Książka jest niesamowita - miejscami mroczna, czasem zabawna, a przez cały czas zaskakująca.
W 2008 roku zdobyła zresztą nagrodę - World Fantasy Award :)

Nieznany 
Rektor
(czyt.: sprzątaczka)

Wysłany: 2010-07-11, 19:53   

Szukaj mnie
Cierpliwie dzień po dniu
Staraj się podążać moim śladem
Szukaj mnie
Bo sama nie wiem już
Bo nie wiem kiedy sama się odnajdę.

Tak by mogła, za Edytą Geppert, zaśpiewać tytułowa bohaterka powieści "Ysabela" pana Kaya. Co pewien okres czasu odradzają się dwaj starożytni wojownicy - Celt i Grek, który stał się Rzymianinem. Odradzają się, by znów i znów walczyć o serce Ysabel, która w święto Beltane wchodzi w ciało jakiejś kobiety, za każdym razem biorąc coś z mentalności kobiety, w którą się wradzała. Zazwyczaj pozostawała Ysabel z tym, który zwyciężał w potyczce, ale tym razem dała swoim wojom inne zadanie - ona odejdzie a ten, który ją odnajdzie, zwycięży, jeśli uda mu się to zrobić w przeciągu trzech dni.

I wszystko by było może w porządku, gdyby nie to, że tym razem Ysabel wrodziła się w kogoś, w kogo nie powinna a przyjaciołom tej osoby bardzo to nie pasowało i nie mieli zamiaru zostawić tego tak, jak było.

Magiczna opowieść, zabawna, choć chwilami mroczna, po prostu warta przeczytania. Polecam. :) Moja subiektywna nota: 6/6

Zaproszone osoby: 1

Odpowiedz do tematu