Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
[Fsy] Jordan Robert i WoT
Autor Wiadomość
Dranio 
Docent

Wysłany: 2005-11-05, 23:23   

Paszczurek napisał/a:
jak już pisałam, mam wrażenie że:
[quote=taki sposób na wyciągnięcie z pisania jak największej kasy

[/quote]

Jordan kiedys powiedzial, ze co roku napisze kolejny tom. Wiec jeszcze kilka tomow nas dzieli od "ostatniej bitwy"
Robioc OT, my tez mielismy swojego wlasnego Jordana. Pozakladal nam "ogrodki Jordanowskie"

lepidopter 
Pierwszak

Wysłany: 2005-11-07, 20:12   

:lol: Dobre!
Ale moja cierpliwość do tej serii (tak do wydawnictwa jak i do autora) została mocno nadwyrężona, więc niech lepiej skończy się na 4 tomach, bo jak nie to robiąc na złość im, pewnie zrobię kuku sobie. :/

DRaco 
Gimnazjalista

Wysłany: 2005-11-07, 22:12   

koncze wichry Cienia i coz nic nowego bla bla bla i juz 200 stron (tak tez trzeba umiec pisac) ale jak w kolejnych 100 nic nowego nie bedzie to... dalej bede czekal na nastepna czesc :oops: i to jest prawda jak ktos przeczytal inne tomy to chce nastepny co z tego ze bedzie badziewny i tak przeczyta eh

eddie 
Gimnazjalista

Wysłany: 2005-11-08, 00:53   

A już prawie całą półkę zajmuje. Musiałem po barbarzyńsku na grzbiecie markerem numery kolejne powpisywać, bo mi się mieszało.

Mam nadzieję, że w 11 tomie trochę akcja ruszy. Znów trzydzieści parę zet nie moje.

Eddie

Paszczurek 
Student
zołza

Wysłany: 2005-11-08, 16:59   

lepidopter napisał/a:
bo jak nie to robiąc na złość im, pewnie zrobię kuku sobie.

No co Ty oni nie zauważą a Ciebie bedzie bolało :p

DRaco napisał/a:
i to jest prawda jak ktos przeczytal inne tomy to chce nastepny co z tego ze bedzie badziewny i tak przeczyta eh

No ehhhhhhhhhh

hmmm ostanio coś zabardzo przytakuje ludziom :wink:
że wolność ryzyka ma smak

dzemo2 
Przedszkolak

Wysłany: 2006-02-07, 13:22   

własnie przeczytalem rozstaje zmierzchu - i calkiem dobrze poszlo choc skakalem po pare stron w paru miejscach by nie czytac rozwleklych przemyslen w przerwie pomiedzy jednym a drugim zdaniem jakiegos bohatera:) (sami super mysliciele:))
ogolnie nie najgorsza ksiazka - a caly cykl okreslilbym jednym z najwazniejszych w historii fantasy (i na pewno wart przeczytania).
coz - na pewno przeczytam do konca cala serie ale prawdopodobnie lekture odloze na dlugie zimowe wieczory:) :shock:

fraszek 
Przedszkolak

Wysłany: 2006-02-08, 15:26   

hmmm moje zdanie nie różni się wiele od wcześniejszych wypowiedzi.
Cykl postepuje w trybie dw kroki do przodu jeden do tylu i tak juz do konca. Jeden z tomów tak mnie zaskoczył swoją akcją jak chyba żadna książka - nie zdażyło się nic :znudzony: i to zdanie chyba powinno kończyc moją wypowiedź. Jednak jeden z większych pojedynków między drużyną Randa a sługami czarnego (ta przy uzdrawianiu saidina) nie zniszczył żadnego ze sług pomimo wielkich i potężnych ciosów okropnie mnie zirytował i straciłem cały szacunek dla autora i potraktowałem serio jego zdanie, że będzie pisał tę sagę do końca życia.

Kilka słów pochwały się należy ale tylko dla kilku pierwszych tomów.

derbullaw 
Towarzysz
W Drodze Na Stos

Wysłany: 2006-02-08, 17:07   

fraszek napisał/a:
Jednak jeden z większych pojedynków między drużyną Randa a sługami czarnego (ta przy uzdrawianiu saidina) nie zniszczył żadnego ze sług pomimo wielkich i potężnych ciosów okropnie mnie zirytował

Mnie też :? . Aż się prosiło, żeby w kolejnej części Ashamani porządnie wkroczyli do akcji, a tu za przeproszeniem d... :x .
Co mnie jednak najbardziej denerwuje, to brak streszczenia wcześniejszych tomów na początku każdej nowej książki. Przecież nikt tego co było wcześniej nie pamięta. Jest tylko jakieś niejasne wrażenie :ranting:

fraszek 
Przedszkolak

Wysłany: 2006-02-08, 17:13   

derbullaw napisał/a:

Co mnie jednak najbardziej denerwuje, to brak streszczenia wcześniejszych tomów na początku każdej nowej książki. Przecież nikt tego co było wcześniej nie pamięta. Jest tylko jakieś niejasne wrażenie :ranting:

hmmm no nie do konca rozsadnie byloby chyba powekszac te i tak opasle tomy o jeszcze o 2 rozdzialy po 100 stron :wink:

derbullaw 
Towarzysz
W Drodze Na Stos

Wysłany: 2006-02-08, 17:20   

Przy ilościach, kóre Jordan produkuje, setka to jest pestka :lol: .
A propos, czy ktoś kiedyś próbował zliczyć postaci, które stworzyła płodna wyobrażnia Roberta :) ?? Zawsze mnie ciekawiło ile to już setek bohaterów natworzył :lol: .

DRaco 
Gimnazjalista

Wysłany: 2006-02-08, 20:57   

nie niestety nie :( liczenie by starsznie dlugo potrwalo wiec chyba jeszcze nikt :)

derbullaw napisał/a:
Co mnie jednak najbardziej denerwuje, to brak streszczenia wcześniejszych tomów na początku każdej nowej książki. Przecież nikt tego co było wcześniej nie pamięta. Jest tylko jakieś niejasne wrażenie

jak mialem przerwe w polowie serii to zeby zaczac znowu musialem przeczytac jeszcze raz wszystkie :/ w sumie to juz chyba ze 2-3 razy niektore czesci czytalem z przymusu :(

tobe 
Towarzysz
dziad borowy

Wysłany: 2010-09-03, 17:44   

jestem w połowie pierwszego tomu i muszę napisać że wciąga, patrząc na dyskusję powyżej pewnie przeczytam parę tomów z tego cyklu (albo przerzucę się na malazańską księge poległych, w ramach zaliczania najlepszych cykli fantasy, ostatnio mam taki ciąg)
niestandardowe fantasy, (znaczy się standardowo walcz i uciekaj :P ) autor nieco inaczej
przedstawia główny konflikt (jak zawsze wiadomo dobrzy i źli) złym jest diabeł, a dobrych jakoś nie wszyscy lubią ( na razie nie wiem czy słusznie)
poczytamy zobaczymy

Odpowiedz do tematu