Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Ravena
2010-09-16, 22:58
GruMiK
Autor Wiadomość
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2010-05-16, 09:29   GruMiK

GruMiK - to jedna z najstarszych polskich grup translacyjych (już prawie cztery lata); jej dorobek jest zaiste imponujący: ponad 1000 wydanych pozycji :shock: :brawo:

Oczywiście nie napiszę tutaj o wszystkich projektach; nie miałoby to zresztą sensu - za zadanie postawiłem bowiem sobie popularyzowanie komiksu; a najlepiej to robić w oparciu o to co się czytało i co najbardziej się lubi; wybór tytułów, jak zwykle zresztą, będzie zatem subiektywny. :)

Na początek przypomnienie (z linkami):

1. Loveless

Moja ulubiona grumisiowa translacja :) vide

2. Angela

Tę pozycję także już polecałem: vide

I jadziem dalej:

3. Wody Morteluny

Scenariusz: Patrick Cothias
Rysunki: Philippe Adamov
Pierwszy numer ukazał w się w Polsce dzięki wydawnictwu "Twój Komiks", którego już nie ma.
Translacja i opracowanie: DanY i przyjaciele (2, 3), GruMiK (4, 5, 6, 7, 8)Cytat:
W dalekiej przyszłości, w Paryżu zdewastowanym przez ludzkie szaleństwo, rządzi niepodzielnie Książę Morteluny. Wokół niego kłębi się hybrydyczny i zdegenerowany dwór. Czy w takiej społeczności, zahartowanej w ogniu i krwi, rodzeństwo: Violhaine i Nicolas zdołają przeżyć starcie z perwersyjnymi kreaturami? Książę Morteluny nie wypuści swych zdobyczy; szyderczy karzeł, istoty o zdeformowanych ciałach, zaborczy diuk, wreszcie rzeźnik-handlarz ludzkiego mięsa - wszyscy stają na drodze dwójki dzieci. Bogaty rysunek Philippe'a Adamova i bujna wyobraźnia Patricka Cothiasa czynią z Wód Morteluny jedną z wielkich serii komiksu.

Opuszczając Paryż, lubieżny Babilon przekazany w ręce szaleńców i opętańców, książę Morteluny, posiadacz tajemnicy nieśmiertelnej młodości, marszczy się i więdnie, pozbawiony swego lekarstwa. Coraz bardziej grzęźnie w odległych rejonach na południu kraju. W podróży towarzyszą mu: Violhaine - sekretna kurtyzana i Barnaba - karzeł o niezmierzonej wiedzy.
Czy Morteluna zagubi się w labiryntach przyszłości?...
''Wody Morteluny" to niezwykła, oryginalna seria, powstała dzięki niekonwencjonalnej wyobraźni scenarzysty Patricka Cothiasa i mistrzowsko narysowana przez Philippe'a Adamova.


Raczej dla dojrzalszego odbiorcy.

Przykładowe plansze:


Dotychczas osiem tomów: 1 - Twój Komiks, 2 - 3 - DanY i przyjaciele, 0d 4 - GruMiK.

4. Wojna kla$

Scenariusz: Rob Williams
Rysunki: Trevor Hairsine, Travel Foreman, Len O'Grady
Wydano: Styczeń, 2002 - Czerwiec 2004 przez COM.X.Cytat:
AMERYKANIN był pierwszym amerykańskim superżołnierzem, dopóki nie pokazał się ISAAC – były agent „Czarnych Operacji”, który pokazał mu prawdę na temat swoich dokonań i tego, czym zajmuje się jego ojczyzna, wykorzystująca go od lat. Razem będą toczyć walkę w wojnie z cieniami, prowadzonej przeciwko zasadom prawdy, które powinny rządzić Ameryką. Walka ta zaprowadzi ich na małą karaibską wyspę GRENADĘ. Tymczasem pozostali członkowie drużyny Amerykanina – (ENOLA GAY) HEAVYWEIGHT, BURNER, CONFUSION I ICON - będą go tropić zanim ten rozwali ich wizerunek supergwiazd i tryb życia, dzięki któremu osiągnęli nietykalne przywileje. Obok tego wszystkiego prezydencki ochroniarz, JEFFERSON, sięgnie po DR ELLARDA, twórcę superludzi, wezwanego z emerytury do oddania jeszcze jednej przysługi w imię narodowego bezpieczeństwa...


Przykładowe plansze:


Sześć tomów.

5. Holmes (1854/Ϯ1891?)

Scenariusz: Luc Brunschwig
Rysunki: Henry Cécil
Wydawnictwo: Futuropolis
Rok wydania: 2006Cytat:
4 maja 1891, Sherlock Holmes znika w otchłani Wodospadu Reichenbach w Szwajcarii. Wraz z nim ginie jego największy wróg, profesor Moriarty.
Tak przynajmniej sądzi najbliższy przyjaciel Holmesa, doktor Watson. Wkrótce jednak okaże się, że nic nie jest takie, jak by się mogło wydawać...


Przykładowe plansze:


Jak dotąd jeden tom.

6. Lomm

Scenariusz: TBC
Rysunki: TBC
Kolor: HubertCytat:
Świat powoli odradza się po okropnym kataklizmie. Promieniowanie zmieniło większość gatunków. Teraz planeta zamieszkiwana jest przez potwory i mutanty powstałe z dawnych ludzi. Garstka ocalałych powróciła do epoki kamienia, stając sie zwierzyną łowną dla mutantów. Na szczycie tej drabiny ewolucyjnej stoją Lotni, istoty silne, zręczne, niezależne, dumne i okrutne. Kral i Mah-Ney są parą mutantów. Pewnego dnia uczestniczą w niezwykłym zjawisku: z jednego z jaj rodzi się człekopodobny, któremu nadają imię LOMM. Lomm nie ma skrzydeł, trujących kolców, czy też silnych kłów. Aby przeżyć będzie musiał rozwinąć inne przymioty, takie jak prędkość, zwinność i inteligencja. W tym okrutnym i barbarzyńskim świecie, gdzie krew jest jedynym prawem, Lomm stara się przetrwać i określić swoją tożsamość.


Seria dla dojrzalszego odbiorcy.

Przykładowe plansze:


Trzy tomy.

7. Wiek rozumu

Rysunki i scenariusz: Matthieu BonhommeCytat:
L'âge de raison - Wiek rozumu - debiutancki album (wydany w 2002 roku) francuskiego rysownika Matthieu Bonhomme (1973). Ta wspaniała opowieść otworzyła przed nim drzwi wydawnictwa Dupuis i umożliwiła współpracę z takimi scenarzystami jak Fabien Vehlmann i Gwen de Bonneval.
Ten album to kwintesencja komiksu jako historii w obrazkach.
A najlepszym streszczeniem będą słowa z przedmowy do tego albumu; "Dziękuję, Mathieu Bonhomme. Kontynuuj swą twórczość dla dobra naszych oczu i naszych refleksji. Kochamy Twego ducha, Twoją sztukę, Twoją osobowość, Twoją wiedzę i sposób w jaki ją przekazujesz. Stwórz dla nas wiele innych historii". - Yves Coppen


Przykładowe plansze:


One-shot.

8. Pinokia

Scenariusz: Leroi
Rysunki: GibratCytat:
Biedny Dżeppetto, jest samotny i napalony na piękną kobietę. A co się stanie, jeśli wyrzeźbi kobietę ze swoich snów na kształt dużej kukiełki?
Lepsze to, niż nic...

Zrealizowana z rozmachem przez Francuza GIBRAT interpretacja klasycznej opowieści o drewnianym chłopcu, to erotyczna parodia o biednej i naiwnej Pinokii, która oczarowała już wielu czytelników... dość mocne, dla dorosłego odbiorcy.

Jak myślicie, co urośnie, gdy Pinokia skłamie... ;)


Przykładowe plansze:


One-shot.

9. Czerwona Cesarzowa

Scenariusz: Dufaux
Rysunki i kolor: AdamovCytat:
Cesarzowa Katalina, Królowa Wszystkich Rosji jest nikim więcej jak tylko cudzoziemką, która żyje pośród odrzuconych na dworze cesarskim.

Czerwona Cesarzowa jest zbyt dumna, aby zaakceptować pomysł współdzielenia władzy ze swoim mężem, cesarzem Piotrem. Pomiędzy małżonkami rozgrywa się prawdziwa wojna, w której każde z nich okrutnie rywalizuje nie przebierając w środkach. W tej walce oboje poszukują przymierza z nieokiełzanymi siłami. Walka, która rozpętała się w korytarzach pałacowych bardzo szybko rozciągnie się na stepy i konflikt pomiędzy kobietą i mężczyzną szybko wpłynie na życie całego narodu.

Futurystyczna saga, gdzie tradycyjna i konserwatywna Rosja towarzyszy w walce pomiędzy cesarzową Kataliną i cesarzem Piotrem o władzę w chaotycznej, postatomowej Rosji. Cyberpunkowe uzbrojenie i technologia mieszają się z konserwatyzmem kraju jakim jest Rosja. Cesarska Rosja w przyszłości to androidy jak Rostan oraz niepełnoletnia zabójczyni Adja, którzy są niektórymi z głównych postaci tej epopei.


Przykładowe plansze:


Cztery tomy.

10. 30 Dni Nocy - Powrót do Barrow

Scenariusz: Steve Niles
Rysunek: Ben TemplesmithCytat:
"Barrow - zmrożona mieścina na północnym krańcu Alaski, daleko za kołem podbiegunowym. Właśnie zbliża się, jak co roku, zimowa, 30-dniowa noc. Tym razem jednak, zamiast typowej depresji wywołanej brakiem słońca, przyniesie mieszkańcom Barrow i czytelnikom 30 dni nocy coś znacznie gorszego...

Odcięty od świata dom lub mała miejscowość to w horrorze motyw stary i sprawdzony. Czy da się z niego wycisnąć coś nowego? A i owszem, wystarczy ową mieścinę umieścić daleko na północy, by przydługa noc umożliwiła grupie wampirów niczym nie skrępowane, wielodniowe łowy. Tym razem ranek nie przyniesie ukojenia i wyzwolenia z koszmaru, bo nawet w najlepszej kryjówce do rana umrze się z głodu. To pogłębia jeszcze strach i brak nadziei u ofiar. Czy wbrew wszystkiemu znajdą wyjście z sytuacji?"

ObaT


Cytat:
Do Barrow, miasteczka zagubionego gdzieś pośród śniegów Alaski, niedługo ponownie zawita długa, podbiegunowa noc. Jak co roku, ciemność zwabi również wampiry, które przybędą tu by urządzić sobie krwawą ucztę z mieszkańców. Tym razem traper John Ikos, nowy szeryf William Kitka, oraz reszta miasta, przygotowali się na konfrontację z monstrami. Ale mimo że w Barrow wiele rzeczy uległo zmianie od czasu pierwszego ataku, horror trwa nadal...


Przykładowe plansze:


Jeden tom.

11. Olympus

Scenariusz: Geoff Johns & Kris Grimminger
Rysunki: Butch Guice
Wyd. 2005 przez Humanoids

Cytat:
Cyklop, Hydra, Minotaur, Meduza
Te mityczne stworzenia wzbudzały strach i przerażenie przez całe wieki.
Wyobraź sobie, że jesteś na wyspie razem z nimi.

To właśnie spotyka profesor archeologii Gail Walker i grupę jej studentów gdy odkrywają osławioną Puszkę Pandory. Ich statek rozbija się na mitycznej wyspie. Gail i jej studenci zmagają się z przeciwnościami losu aby odnieść Puszkę Pandory na jej prawowite miejsce na Olimpie walcząc jednocześnie o swoje życie z najbardziej zabójczymi potworami z greckiej mitologii.

Wspaniały scenarzysta Geoff Johns (Green Lantern: Rebirth, Teen Titans) dołącza do Krisa Grimmingera (The Possessed) aby napisać historię pełną akcji i przygody przy której będziesz świetnie się bawił. Butch Guice, artysta nominowany do nagród Harveya i Eisnera (Birds of Prey Ruse), tchnął życie w ich skrypt swoimi czarującymi ilustracjami. Wybitny kolorysta Dan Brown (Metal Hurlant, Townscape Enki Bilala) ostatnim maźnięciem pędzla wieńczy dzieło wypełniając je feerią kolorów.

Ta czwórka razem stworzyła świat pełen bogów i potworów, dominium zapierające dech w piersiach swoim boskim pięknem i wszechobecnym poczuciem grozy.


Przykładowe plansze:


One-shot

12. Wojna zapomniana przez czas

Scenariusz: Bruce Jones
Szkic: Al Barrionuevo
Tusz: Jimmy Palmiotti
Wyd: DC, 2008

Cytat:
Porucznik Carson toczy w powietrzu walkę z japońskim Zero, którą zaczyna przechylać na swoją korzyść... Przeciwnik salwuje się ucieczką w chmury, z których zamiast niego wprost na dziób rozpędzonej maszyny Amerykanina wylatuje... pterodaktyl! Zdefektowany samolot Carsona rozbija się na tajemniczej wyspie, gdzie spotyka żołnierzy - wojowników przeniesionych tam z różnych czasów... Jak się tu dostali? Po co? Dlaczego muszą ze sobą konkurować?


Przykładowe plansze:


Dwanaście tomów.

Ciąg dalszy niebawem :)
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
Nieznany 
Rektor
(czyt.: sprzątaczka)


Wiek: 44
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 10506
Skąd: wiesz?
Wysłany: 2010-05-16, 11:23   

Pinokia - to z pewnością zainteresuje burli :hehe:

Nawet ja słyszałem o GruMiKu a to chyba coś znaczy :lol:

Poczytamy - zobaczymy :D
_________________
"Masz styl i masz klasę, zostań moim przydupasem".
Stephen King "Ręka mistrza"

 
  Zaproszone osoby: 1
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2010-05-16, 11:56   

Nieznany napisał/a:
Nawet ja słyszałem o GruMiKu a to chyba coś znaczy :lol:


Z pewnością - GruMiK jest bardzo znany - raz, że wypuścili mnóstwo tytułów, dwa - pełen przekrój gatunków, czyli dla każdego coś się znajdzie :)
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
Lean val Tirach 
Prorektor
Leanan sídhe


Wiek: 35
Dołączyła: 07 Maj 2008
Posty: 4147
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-05-19, 19:34   

Nieznany napisał/a:
Pinokia - to z pewnością zainteresuje burli :hehe:

Burli jak burli - dobrze, że jeszcze nie doczytał tego Mareczek. Zmieni avka... :smiech:
_________________
"Zombies again, huh? I wonder who can be so stupid to bring dead back to life..." Undertaker from Kuroshitsuji
Everyone wants a magical solution for their problem, but everyone refuses to believe in magic.
"Guys who are so intense for no reason get on my nerves." Tsukishima Kei
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2010-05-27, 08:41   

kilka kolejnych propozycji GruMiKa:

13. Conan Cymeryjczyk

Scenariusz: Timothy Truman
Rysunki: Tomas Giorello & Richard CorbenCytat:
Conan... jaki jest każdy widzi... tym razem w najnowszej odsłonie prosto ze stacji Dark Horse... Poznaj przygody awanturnika, barbarzyńcy, króla i kochanka...

Wiedz, O książę, że pomiędzy czasami, w których oceany pochłonęły Atlantydę z jej migoczącymi miastami, a tymi, w których powstali synowie Aryas, istniała niewyobrażalna epoka, gdy lśniące królestwa rozpościerały się po całym świecie niczym błękitne opończe przykryte gwiazdami. Lecz najdumniejszym ze wszystkich królestw była Aquilonia, panująca niepodzielnie na wymarzonym zachodzie. Do której to, przybył Conan Cymmeryjczyk - czarnowłosy, o posępnym spojrzeniu, z mieczem w dłoni, złodziej, rozbójnik i zabójca, przepełniony wielkim smutkiem i radością - by zdeptać ziemskie trony swą obutą w sandał stopą.


Przykładowe plansze:


Jak dotąd osiem tomów.

14. The Hedge Knight

Scenariusz: George R. R. Martin
Rysunki: Mike S. MillerCytat:
Seria Fantasy osadzona w świecie "Sagi Ognia i Lodu" pana Martina wyprzedzająca fabułę "Gry o Tron" o sto lat. Komiks opowiada historię błędnego rycerza, który zmierza na turniej rycerski. Po drodze spotyka dziwnego młodzieńca o imieniu "Jajo".


Przykładowe plansze:


Komplet - sześć tomów.

15. The Hedge Knight II - Sworn Sword

Pisarz: George R. R. Martin
Adaptacja: Ben Avery
Rysunki: Mike S. Miller
Kolory: Rob RuffoloCytat:
Mineły blisko dwa lata od turnieju na łąkach Ashford. Ser Duncan Wysoki wraz ze swym wiernym giermkiem Jajem służą teraz Ser Eustace'owi, podupadającemu lordowi żyjącemu chwałą minionych dni. Bardzo szybko lojalność i praworządność wpędzają Dunka w kolejne tarapaty, tym razem będzie musiał stawić czoła przebiegłej Pajęczej Wdowie...


Przykładowe plansze:


Jak dotąd pięć tomów.

16. Kroniki Goblinów

Scenariusz: Troy Dye & Tom Kelesides
Rysunki: Collin Fogel
Wyd.: Ape EntertainmentCytat:
Czterej przysięgli wrogowie... zjednoczeni przez przepowiednię... razem by powstrzymać szaloną czarownicę przed zniszczeniem... wszystkiego. Pośród magii, potworów i zniszczenia nasi bohaterowie uczą się wartości jaką ma tolerancja, współpraca i, co najważniejsze, przyjaźń.
To zabawna, epicka historia fantasy dla każdego.


Przykładowe plansze:


Komplet - trzy tomy.

17. Koło Czasu - Nowa Wiosna

Na motywach książki Roberta Jordana
Adaptacja: Chuck Dixon
Rysunki: Mike S. MillerCytat:
Świat Koła Czasu leży zarówno w przyszłości jak i przeszłości znanego nam wszechświata. To świat królów, królowych, oraz Aes Sedai, kobiet dzierżących Saidara, żeńską część jedynego Źródła, które kręci Kołem i napędza wszechświat. Świat, w którym walka pomiędzy Światłem i Ciemnością toczona jest każdego dnia.

Przez wszystkie lata starożytne Proroctwa Smoka mówiły o dniu, w którym pieczęcie na więzieniu Czarnego pękną i będzie on w stanie po raz kolejny dotknąć świata. Mówią także, że Smok narodzi się ponownie, by stanąć do walki z Ojcem Kłamstw. Ma to być dziecię zrodzone w zasięgu wzroku ze szczytu Białej Wieży, u stóp góry Smoka. Smok Odrodzony, jak będzie się nazywał, stanie się jedyną nadzieją ludzkości w nadchodzącej bitwie z Czarnym.


Przykładowe plansze:


Dotychczas pięć tomów.

18. Starkweather Immortal

Scenariusz: David Rodriguez
oparty na opowiadaniu autorstwa Anthony Pierce'a
Ilustrował: Patrick McEvoyCytat:
Ponad dwa tysiące lat temu, rzymski żołnierz imieniem Cartaphilus uderzył więźnia, który miał zostać ukrzyżowany. Od tamtej pory został przeklęty przez Boga i przeznaczenie. Zmuszony przemierzać Ziemię aż do powrotu Chrystusa. Skazany na wieczny ból, wieczne rany... i wieczne życie.


Przykładowe plansze:


Trzy tomy.

19. Light Brigade / Brygada Światła

Scenariusz: Peter J.Tomasi
Rysunki: Peter SnejbjergCytat:
W niebie toczy się wojna, a Ziemia jest jej polem bitwy!
Po telegramie, o tragicznej śmierci żony, amerykański żołnierz, Chris Stavros, ma tylko jeden cel: za wszelką cenę dostać się do swego domu, do syna.
Ale przeznaczenie wyznaczyło mu inną rolę.
Jasne, oślepiające światło, upadłe anioły i miecz. Boski Miecz. Kto go odnajdzie, kto go dobędzie...
Chris, z resztą swojej grupy, mają za zadanie odzyskać Boski Artefakt, nim wpadnie on w ręce mrocznych istot pragnących wykorzystać go do szturmu na bramy niebios. Zostali wybrani by wykonać nieziemską misję, która zadecyduje o losach obu światów.


Przykładowe plansze:


Komplet - cztery tomy.

20. Zaśnij, dziewczynko

Scenariusz i rysunki: Sergio BledaCytat:
Juan, dziennikarz "wolny strzelec", rozpaczliwie pragnie zostać przyjęty przez czasopismo "Nowe Tysiąclecie". Jego przyjaciel, Emilio, być może odkrył sensacyjny temat w szpitalu, gdzie pracuje i który może stać się wielką szansą: różne małżeństwa zmarły podczas snu. Nadmiar ofiar, nadmiar zbiegów okoliczności, nadmiar podobieństw.

Wspólnym łącznikiem wydaje się być autystyczna dziewczynka, która cierpi na dziwną chorobę: wszystkie ofiary kolejno ją adoptowały. Według Emilia jej biologiczni rodzice doświadczyli jeszcze gorszego losu: zostali zamordowani.

Zadziwiający i przerażający komiks, "Zaśnij, dziewczynko", przypomina nam, że istnieją we wszechświecie siły, których lepiej nie znać, ani nie przywoływać.


Przykładowe plansze:


One-shot.

8) :D
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2010-06-07, 14:23   

c.d propozycji GruMiKa:

21. 100 dusz

Scenariusz: Alex Crippa
Rysunki: Alfio Buscaglia
Kolor: Emanuele Tenderini
Wydawnictwo: DELCOURT
Rok wydania: 2004Cytat:
Trzy młode kobiety w nawiedzonym mieszkaniu.
Fala samobójstw w metrze.
Demon, który nie stawia się w Piekle.
Co połączy te trzy fakty?


Przykładowe plansze:


Dotychczas dwa tomy.

22. Iron Ghost

Scenariusz: Chuck Dixon
Rysunki: Sergio Cariello
Wydawca: Image Comics, 2005
Mini seria 01 - 06Cytat:
Berlin. 1945. Wydaje się, że w tym okresie i w takim miejscu nie ma miejsca na nic więcej niż tylko wojnę. Jednak to miasto żyje i mimo bombardowań ciągle próbuje funkcjonować. Dowodem tego są policyjni detektywi, którzy tropią mordercę niemieckich żołnierzy. Utrzymana w konwencji gotyckiego horroru opowieść zdaje się wymykać zwykłym ramom komiksu detektywistycznego i wojennego zarazem. Zarówno główny bohater - tytułowy Iron Ghost - jak i sceneria historii - zrujnowany Berlin - tworzą niesamowity klimat potęgowany jeszcze przez kreskę i kolor samego komiksu. Kim jest Iron Ghost i dlaczego zabija tylko żołnierzy? Czy uda się rozwiązać zagadkę zanim do miasta wkroczą Alianci? Czy ofiary rzeczywiście zasługują na to, co spotyka ich z widmowych rąk Iron Ghosta? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz właśnie w sześcioodcinkowej serii Iron Ghost. I tylko w niej.


Przykładowe plansze:


Jak dotąd - dwa tomy.

23. Dead Irons

Scenariusz: James Kuhoric
Rysunki: Jason Shawn Alexander
Okładki: Jae Lee
Wydawca: Dynamite Entertainment, 2009
Mini seria 1-4Cytat:
Rodzeństwo trójki łowców nagród podróżując poprzez stary zachód wypala ścieżkę śmierci i zniszczenia. Polując przy świetle księżyca wydzierają przestępców z ich kryjówek nigdy nie okazując litości. Każdy złapany przestępca trafia do władz wykrwawiony i zmasakrowany a nagroda dla łowców jest tylko w postaci złota.
Ironowie (Irons) są najbardziej przeraźliwymi łowcami nagród i zabójcami na zachodzie. Strach przed nimi nie jest oparty na tym, że są najszybsi w posługiwaniu się bronią. Nie, oni są żywymi trupami.
Samotna, udręczona dusza podąża ich śladami. Kierując się chęcią zemsty i zbawienia chce zakończyć klątwę ciążącą nad jego rodziną. Ci, których uratował nazwą go wybawicielem ale ci, którzy spojrzą w jego powykręcaną i przerażającą twarz nazwą go potworem.
Silas Irons jest jedyną nadzieją na zbawienie od okropności jakim stali się jego bracia i siostra. Lecz czy czystość jego serca jest w stanie zatrzymać nienaturalną wściekłość i żądzę krwi jego chorej duszy?
Mroczna klątwa zmieniła to rodzeństwo w potwory ale głęboko zakorzeniona i poskręcana historia ich rodziny uczyniła ich najgorszym rodzajem horroru.
Dead Irons -- 99 niewinnych dusz -- 6 nieumarłych potworów -- 1 strzał by uratować świat.


Przykładowe plansze:


Dotychczas jeden tom.

24. Franquin's Black Ideas - Czarne myśli Franquina

Scenariusz: Franquin i Yvan Delporte
Rysunki: Franquin i Jean RobaCytat:
Jest to humorystyczna propozycja dla dorosłych czytelników - jednostronicowe opowiastki, nie mające stałego bohatera, zrealizowane według sprawdzonej recepty z Gastona Lagaffe'a, ale czarno-białe i pełne czarnego, jak w tytule, humoru. Ich bohaterowie kończą zazwyczaj źle, a ich nadzieje okazują się płonne. (wzięte z zeszytykomiksowe.org)


Przykładowe plansze:


One-shot

25. El Cazador

Scenariusz: Chuck Dixon
Rysunki: Sergio Cariello & Jason KeithCytat:
Jest Rok Pański 1687. Europa znajduje się w rzadkim momencie spokoju, lecz starzy rywale gromadzą siły, aby wznowić działania wojenne. Podczas gdy Stary Świat upaja się chwilowym wytchnieniem, ziemie po drugiej stronie horyzontu są kotłem przemocy i chciwości. To końcowe dni Złotego Wieku piractwa, kiedy żaden statek nie był bezpieczny, czy to pływając po wodach Wschodnich Indii, czy też podążając ku Karaibom. Statki - obsadzone przez zdrajców, złodziei, oswobodzonych niewolników i jeszcze gorszych osobników pływały po spokojnych oceanach świata, przynosząc śmierć i cierpienie wszystkim którzy zajmowali się handlem na oceanach lub zamieszkiwali wzdłuż pozostających bez ochrony wybrzeży. Demony i mordercy, których ciemne barwy ostrzegały przed mrocznym końcem tych, którzy odważyli się im przeciwstawić.


Przykładowe plansze:


One-shot

26. Grimm Fairy Tales

Scenariusz & koncepcja: Joe Tyler & Ralph Tedesco
Rysunki: Joe ToddCytat:
Kolejne podejście do kanonicznych już bajek słynnych niemieckich braci. Ale to nie jest opowieśc dla grzecznych dzieci... Zaczyna się od niezwykle seksownego, intymnego i czułego pytania: "czy chcesz zostać ostatnią żyjącą dziewicą?".


Seria dla dorosłego odbiorcy.

Przykładowe plansze:


Jak dotąd - dziewięć tomów.

:)
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
qupiruq 
Przedszkolak


Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1
Wysłany: 2010-07-30, 22:05   

jacek,

czesc, chcialbym prosic o pomoc. google wyrzucil mi dwa linki zwiazane jakos z forum, na ktorym sa dwie plansze z nieznanych mi komiksow. nie potrafie sie jednak doszukac strony, w ktorej mowa o tytule (to informacje na ktorych mi zalezy). oto linki:

http://images44.fotosik.p...16db8ea3ebd.jpg
http://images40.fotosik.p...81dac518812.jpg

dodatkowa prosba: czy ktos orientuje sie, gdzie mozna znalezc scany komiksu carthago, autorstwa Erica Henninota i Christophea Beca? chcialem przetlumaczyc je na polski (nie ma ich jeszcze na rynku krajowym). zalezy mi na wersji niemieckojezycznej, poniewaz tym jezykiem wladam bardzo dobrze. ktos podeslal mi wersje francuskojezyczna, niestety jest uszkodzona, brak w niej kilku stron i praca stanela...
z gory dziekuje za pomoc i wskazowki :wink:
q.
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2010-07-31, 06:30   

witam :)

plansze pochodzą oczywiście z komiksu Angela, o którym pisałem tutaj odrębnie (chociaż jest to translacja grupy GruMiK) ->

vide

jeśli zaś chodzi o Carthago - cóż - poszukamy :)
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2010-08-17, 10:21   

27. Guerillas

Scenariusz i rysunki: Brahm Revel
Wyd: Image Comics, 2009Cytat:
Clayton, zwykły amerykański młodzieniec, ze zwykłego amerykańskiego miasteczka, skończył szkołę. Kompletnie nic go nie interesuje, nie bawi, nie nakręca. I w głowie zaczyna rodzić się myśl: a może jednak wyjazd na wojnę do Wietnamu nie jest taki głupi, jak się wydawało?
I co z tym wszystkim mają wspólnego uzbrojone po zęby szympansy?


Przykładowe plansze:


Jak dotąd jeden tom.

28. Cruel and unusal

Scenariusz: Jamie Delano, Tom Peyer
Rysunki: John McCrea
Kolor: Digital Chameleon, Tatjana Wood
Wyd.: Vertigo, czerwiec-wrzesień 1999Cytat:
„Marion, całuj Boga w Dupę przy każdej okazji i szczaj na wszystkich innych”.
Ostatnia mądrość mojej drogiej mamy prowadziła mnie od miejsca moich urodzin, zasranej chatynki w Everglades, do wartych 100,000,000$ nieruchomości i imperium medialnego.
Powinienem był wspomnieć jej słowa zanim zacząłem lizać tyłek Benny'ego Guevary. Po tym jak dziesięć procent mojej fortuny uczyniło go gubernatorem Florydy, pierwszą rzeczą, którą zrobił, było rozpięcie rozporka i spuszczenie się na mnie. Ustawił mnie jako zarządcę prywatnego więzienia stanowego, uśmiechając się jakby mnie drapał po plecach, podczas gdy po prostu przeniósł kupę czerwonego atramentu ze swoich ksiąg do moich.
Zanim się zorientowałem, znalazłem się po jaja w przepisach, grzywnach, karach i pozwach.
Sikam tylko i wyłącznie kasą i, człowieku, sikanie boli.
Więc znów padłem na kolana z pokorą. „Błagam, Panie”, zawołałem, „rzucę wódę, rzucę dziwki, tylko ześlij mi cud”. „Już to zrobiłem, ty kupo gówna!” rzekł Pan. „Jest tuż pod twoim przeklętym nosem”!


Przykładowe plansze:


Dotychczas - jeden tom.

29. Dark Entries

Scenariusz: Ian Rankin
Rysunki: Werther Dell'Edera
Wyd.: Vertigo Crime (DC Comics), 2009Cytat:
Detektyw okultysta John Constantine widział już wiele dziwnych rzeczy podczas swojej kariery, ale żadna z nich nie była w stanie go przygotować na horrory... Reality TV. "Nawiedzony Dom" jest obecnie najpopularniejszym show w telewizji, ale kiedy dom grozy naprawdę zaczyna atakować uczestników, Constantine zostaje wynajęty jako szpieg. Zamknięty razem z grupą nastawionych na popularność osób, musi dowiedzieć się, kto nimi kieruje, zanim zostanie wyeliminowany - na zawsze...


Przykładowe plansze:


One-shot.

;)
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2010-10-03, 12:20   

30. Nemezis

Scenariusz: Mark Millar
Rysunki: Steve McNiven
Kolory: Dave McCaig
jakość: 1280x1980
Wyd: Maj 2010 Marvel
Translacja i opracowanie: GruMiK:
Tłumaczenie: KAPI
Grafika: KAPI
Korekta: fatal77 & BBgeldCytat:
Cieszący się najgorszą sławą na całym świecie super - przestępca pozostawia za sobą ślad śmierci. Ślad ten wytycza sobie przez całą Azję. Ofiarami są najwyżej postawieni oficerowie policji... Obecnie jego uwaga skupiona jest na najwspanialszym szefie waszyngtońskiej służby porządkowej, Blake’u Morrowrze. Poznajcie NEMEZISA, przy którym KICK - ASS wygląda jak g... czyli nowy pomysł twórcy ŚCIGANYCH.


Przykładowe plansze:Jak dotąd dwa tomy.

31. Red - Czerwony

Scenariusz: Warren Ellis
Rysunki: Cully Hamner
Kolory: David Self
jakość: 986x1460
Wyd: Wrzesień 2003 przez HOMAGE COMICS
Translacja i opracowanie: GruMiK:
Tłumaczenie: KAPI
Obróbka: KAPI
Korekta: TTQŚ & BBgeldCytat:
Historia emerytury byłego agenta CIA. Po 40 latach służby dla rządu USA Paul Moses cieszy się spokojną starością. Niestety nowo minowany szef CIA poznaje tajemnicę skrywaną w archiwach agenci i zszokowany podejmuje decyzję o eliminacji byłego agenta. Po nieudanym ataku na staruszka zaczyna się krwawa wycieczka po głowy tych, którzy zakłócili spokój pomarszczonego eliminatora.
„RED: Retired, Exceptionally Dangerous” czyli Emerytowany, Wyjątkowo Niebezpieczny.


Przykładowe plansze:Komplet - trzy tomy.

32. Cthulhu Tales

Scenariusz: Johanna Stokes, John Rogers, Andrew Cosby, Casey Grey, Keith Giffen, Michael Alan Nelson
Rysunki: Filip Sablik, Andrew Ritchie, Andy Kuhn, Lee Carter, Mark Badger
Wyd: BOOM! Studios, 2007
Translacja i opracowanie: GruMiK:
Tłumaczenie: Yarot
Grafika: gaudip & Predator (pomoc)
Korekta: myga, Wonski & FosterCytat:
Opowieści Cthulhu niczym się nie różnią od bajek opowiadanych przez dziadków przy kominku dla swoich wnuków. Ich różnorodność i często zaskakująca puenta nie raz potrafi wprawić w zachwyt. I nie jest ważne, że częstym gościem w nich jest groza i makabra. Nie jest ważne też to, że nie są bajki dla dzieci. W końcu to Cthulhu. To jego opowieści. I to jest w tym wszystkim najważniejsze.
Opowieści Cthulhu początkowo wydano jako trzy, niezależne części. Popularność sprawiła, że stały się one cyklicznym wydawnictwem, które zmniejszyło objętość, ale ciągle trzyma wysoki poziom horroru w najlepszym wydaniu. "Cthulhu Tales" to pierwsza część z tej trójki. Tak to się zaczęło...


Przykładowe plansze:Jeden tom.

33. Kroniki Centrum

Scenariusz: Jean-Pierre Andrevon
Rysunki: Afif Khaled
Kolory: Afif Khaled
Wydawca: Soleil Productions, maj 2004
Translacja i opracowanie: GruMiK:
Tłumaczenie: EVEREST
Grafika: EVEREST
Korekta: KAPI & BBgeld
Beta: padreCytat:
Żyję gdzieś w Europie, pośród miliarda mieszkańców megalopolis zwanego centrum. A dokładniej
w Necrozonie, gdzie ze stopami w wodzie i deszczem na głowie żyje większość obywateli centrum. To tam pracuję.
Moja praca? Jestem kontrolerem, zaprzysiężonym urzędnikiem ministerstwa ludności. nie posiadam imienia. ja i moi towarzysze nazywamy się po prostu “łasice”. Wiecie, jak te małe zwierzątka, które upuszczają krew drobiu w kurnikach...
Chcecie dowiedzieć się czegoś więcej? Drób, zwierzyna łowna to wy!


Przykładowe plansze:Dotychczas - jeden tom.

:)
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2010-10-31, 09:42   

34. Sekretna historia

Scenariusz: Jean-Pierre Pecau
Rysunki: Igor Kordey
Kolory: Carole Beau
Wyd. Delcourt 2005
Translacja i opracowanie: GruMiK:
Tłumaczenie: BBgeld
Obróbka: emsi
Korekta: myga & TTQS
Beta: tytusde2oo & don Burakko
Dwa tomy z siedmiu.

Cytat:
Posiedli moc bogów, ale i ludzkie namiętności... Archoni... i ich runy. Dyo, Reka, Aker i Erlin. Kielich, Włócznia, Miecz i Tarcza...

Milenia przed naszymi czasami, każdemu z czwórki rodzeństwa, umierający szaman z ich plemienia powierzył runy wykonane z kości słoniowej. Powiedziano im, że runy sprawują moc nad żywiołami i esencją czasu. Obiecali swojemu szamanowi, że nigdy nie użyją czterech run jednocześnie.

Złamali swą obietnicę.

1600 lat później czwórka dziedziców straszliwych mocy jest podzielona. Najstarszy, Erlin, wykorzystuje Mojżesza przeciwko swojemu bratu - Dyo i faraonowi, sprowadzając plagi na egipską ziemię...

* Dlaczego faraon poległ pod fortecą w Al-Quma?
* Jak narodził się mit Świętego Graala?
* Dlaczego papież polecił masakrę Katarów?
* Jaki był prawdziwy powód, dla którego Nostradamus odwiedził Italię?
* Jak to się stało, że pokonano niezwyciężoną, hiszpańską Armadę?
* Jaki był ukryty motyw Napoleona, kiedy najechał on Egipt?
* Kim były Anioły z Mons, które pojawiały się na froncie pierwszej Wojny Światowej?

Odkryj historię mocy i celowych działań ukrytych pod gobelinem Zachodniej Cywilizacji.


Przykładowe plansze:01 - GenesisCytat:
W Egipcie, rządzonym przez Ramzesa II, Erlin bierze stronę Mojżesza, a Dyo broni faraona. Bunt Żydów prowadzi do zniknięcia Erlina i jego runy, a Mojżesz - który ukradł runę Dyo - dzieli na pół Morze Czerwone, by jego ludzie mogli swobodnie przejść. Reka, szukając pomsty na Dyo, który zdradził braterskie przymierze, niszczy pakt, na który kiedyś przystała cała czwórka, stawiając na szali równowagę całego świata...


Przykładowe plansze:02 - Zamek DżinówCytat:
Czwórka Archonów nie jest juz bogami, a jedynie ludźmi dzierżącymi niezmierzone moce... Reka złożyła je w służbie swojej zemsty. Od azjatyckich stepów, po anatolijską równinę, zbudowała potężną armię, która najechała imperium faraonów. Aż runęło... i nie pozostało z niego nic prócz okazałych ruin. Dopiero wtedy Lwica Reka przystanęła zadowolona. Dyo odszukał runę, którą porwał mu Mojżesz. Przyjął imię Dagon. Objął schedę nad Filistynami i poprowadził ich na morderczą wojnę. Lecz Hebrajczycy odbili runę. Wówczas Dyo zgromadził własną armię i spalił Świątynię Salomona. Ale nie odzyskał runy. O Erlinie wszelki słuch zaginął. Nikt go nie widział, nikt o nim nie słyszał. Ani jego ciało, ani jego runa nie zostały odnalezione. Aker zaś powędrowała na greckie wybrzeże, gdzie nauczała geometrii i filozofii. W Atenach uczynili z niej boginię...


Przykładowe plansze::D :brawo:
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2010-11-09, 10:45   

GruMiSie - obchodzili 4-te urodzinki - wielkie brawa i gratulacje :D :brawo: :jupi:
Z tej okazji przygotowali masę prezentów dla wszystkich komiksomaniaków... Oprócz kontunuacji serii wcześniej już rozpoczętych także kilka wspaniałych premier...

i tak:

35. Luna Park

Scenariusz: Kevin Baker
Rysunki: Danijel Zezelj
Kolory: Dave Stewart
Wyd.: Vertigo, 2009
Translacja i opracowanie: GruMiK:
Tłumaczenie: fatal77
Obróbka: fatal77
Korekta: myga & BBgeld
Beta redaktor: padre
One-shotCytat:
Czy historia lubi się powtarzać? Wcale nie musi, bo toczy się kołem. Nieważne, skąd jesteś, który to rok, jakie masz cele... i tak robisz to, co twoi poprzednicy. Historia Alika, rosyjskiego żołnierza, który wyemigrował do Stanów w pogoni za szczęściem, a znalazł tam tylko... zardzewiały lunapark na Coney Island...


Cytat:
Co byś zrobił, by dostać drugą szansę?

Alik Strelnikov żyje w cieniach Coney Island, w świecie cichych kolejek i rdzewiejących diabelskich kół, które prześladują jego sny o byciu bohaterem.

Dziesięć lat temu Alik zamienił brutalną rzeczywistość rosyjskiej armii na amerykański sen - został żołnierzem brooklyńskiej mafii. Teraz musi się uporać ze swymi demonami przy pomocy wódki, heroiny i swej kochanki, Mariny - prostytutki na pół etatu i wróżki.

Czy jednak uda im się uciec przeznaczeniu? Karty tarota Mariny i straszne wspomnienia Alika wydają się temu przeczyć.

Alik i Marina mają jednak plan. Wielce deperacki plan, który umieści ich pomiędzy mafią i historią ostatniego stulecia. Ze współczesnego Nowego Jorku do Rosji czasów drugiej wojny czeczeńskiej i z powrotem do Nowego Jorku, tyle że do roku 1910.

Ta mieszanina powieści historycznej i thrilleru, zatytułowana Luna Park, jest powrotem Kevina Bakera na Coney Island - miejsce akcji wcześniejszego bestselera autora: "Dreamland". Wyprawie towarzyszą wspaniałe rysunki uznanego twórcy, Danijela Zezelja (Northlanders - The Shield Maidens) z kolorami laureata nagrody Eisnera, Dave'a Stewarta.


Przykładowe plansze:36. Frank Frazetta's Moon Maid

Scenariusz: Jay Fotos
Rysunki: Tim Vigil
Kolory: Jay Fotos
Litery: Jason Hanley
Wydawca: Image Comics, styczeń 2009
Translacja i opracowanie: GruMiK:
Tłumaczenie: szamas
Grafika: gaudip
Korekta: Marv & BBgeld
Beta redakcja: Venda
One-shotCytat:
Ciena, młoda panna z Kyra, martwego księżyca, jest rozdarta między dobrem a złem. W jej życiu wreszcie nadchodzi dzień, w którym pozna swoją prawdziwą tożsamość i cel jej egzystencji w tym wszechświecie. Może przeżyć, zdominować swoje przeznaczenie, ale najpierw musi dowiedzieć się komu można zaufać...


Przykładowe plansze:37. Absolution

Scenariusz: Christos Gage
Rysunki: Roberto Viacava
Kolory: Digikore Studios
Wyd. Avatar Press, 2009
Translacja i opracowanie: GruMiK:
Tłumaczenie: Kash Tan
Grafika: Kash Tan
Korekta: Szamas & BBgeld
Beta redakcja: Tytusde2oo
Całość w siedmiu częściachCytat:
Prawdziwi funkcjonariusze ds. zbrodni seksualnych po pewnym czasie zostają przeniesieni do innych wydziałów, ponieważ żaden normalny człowiek nie jest w stanie obserwować tego, co oni i nie załamać się. A co, jeśli nie możesz się przenieść, bo nie ma nikogo na twoje miejsce? John Dusk jest weteranem w dokładnie takiej sytuacji. Został za mocno przyciśnięty, przekroczył granicę, której nie powinien przekraczać żaden gliniarz… i czuje się z tym dobrze. Chce to kontynuować. Nawet, jeśli narazi się na konflikt z kumplami z drużyny, przyjaciółmi i swoją dziewczyną – detektywem wydziału zabójstw. Nie jest szalony. Wie, że to złe. Chce, żeby zostało mu wybaczone… ale nie chce się zatrzymać.


Przykładowe plansze:38. Conan i Demony z Khitai

Scenariusz : Akira Yoshida
Rysunek : Paul Lee
Kolory: Paul Lee
Litery: Richard Starkins & Comicraft's Jimmy Betancort
Wyd.: Dark Horse Comics, 2005
Translacja i opracowanie: GruMiK:
Tłumaczenie i grafika: EVEREST
Korekta: myga, bisclavrette
Beta redakcja: padre
Na razie jeden tomCytat:
Conan, Król Akwilonii, udaje się w podróż do orientalnych ziem Khaiti, gdzie stawi czoło nikczemnemu magowi i jego szatańskim sługom. Historia o milczących wojownikach cienia i przerażających potworach.

"Wiedz, o książę, że między czasami, gdy oceany zatopiły Atlantydę, a czasami, w których panowali Ariowie, nastała niewyobrażalna epoka, gdy wspaniałe królestwa rozrzucone były po świecie niczym gwiazdy na niebieskim firmamencie. Najdumniejszym królestwem była Akwilonia, niepodzielnie rządząca na uśpionym Zachodzie. Rządy sprawował tam król Conan. Czarnowłosy awanturnik o ponurym spojrzeniu, którego obute w sandały stopy deptały zdobne w klejnoty trony Hyborii..."


Przykładowe plansze:39. Daredevil - Born Again

Scenariusz: Frank Miller
Rysunki: David Mazzucchelli
Wyd. : Marvel Comics, 1986
Translacja i opracowanie: GruMiK:
Tłumaczenie: fatal77
Obróbka: fatal77
Korekta: myga & BBgeld
Beta redaktor: padre
One-shotCytat:
Frank Miller, Daredevil, Kingpin - tych panów nie trzeba nikomu przedstawiać. Komiks z udziałem tejże trójki nie może być byle jaki. Komiks pokazujący, że człowiek, któremu zabierzesz WSZYSTKO, nie ma NIC do stracenia...


Przykładowe plansze:40. First Wave

Scenariusz: Brian Azzarello
Rysunek : Rags Morales
Wyd.: DC Comics, 2010
Translacja i opracownie: GruMiK:
Tłumaczenie: fatal77
Grafika: EVEREST
Korekta: marv & BBgeld
Beta redakcja: padre
Dotychczas jeden tomCytat:
First Wave, czyli nowe, tym razem pulpowe alternatywne DCU. Zobaczymy tu takich bohaterów jak Spirit, Doc Savage, Blackhawk czy pulpowa inkarnacja Batmana, noszącego broń palną i ogólnie bliższego jego oryginalnym pierwszym występom z początku kariery. Odpowiedzialni za to przedsięwzięcie są Brian Azzarello i Rags Morales.


Przykładowe plansze:41. Green Arrow - Rok Pierwszy

Scenariusz: Andy Diggle
Rysunki: Jock
Kolory: David Baron
Litery: Jered K. Fletcher
Translacja i opracowanie: CFC:
Tłumaczenie: T#M
Korekta: Dr. Agon
Grafika: mstr
Wyd.: DC Comics: 2007
Dwa tomy z sześciuCytat:
Niezwykły zespół twórców - Andy Diggle oraz rysownik Jock - łączy siły, aby opowiedzieć nam o genezie powstania Szmaragdowego Łucznika! Oliver Queen jest niepoważnym playboy'em, który nie przejmuje się nikim i niczym. Nawet sobą. Ale kiedy zostaje wystawiony do wiatru i ląduje na opuszczonej wyspie, w końcu zaczyna mu zależeć na jednym - na sprawiedliwości!


Przykładowe plansze:41. Kinetic

Scenariusz: Kelley Puckett
Rysunki: Warren Pleece
Wyd.: DC Focus, maj - grudzień 2004
Translacja i opracowanie: GruMiK:
Tłumaczenie: szamas
Grafika: gaudip
Korekta: myga & fatal77
Beta redakcja: bisclavrette
Całość w ośmiu tomachCytat:
Główną postacią komiksu jest Tom Morell, nastoletni chłopak cierpiący na wiele poważnych chorób. Hemofilia, cukrzyca, dystrofia mięśniowa to tylko niektóre z nich. Jego życie w szkole to ciągłe kpiny i znęcanie się ze strony rówieśników. W domu nadopiekuńcza matka ciągle obawia się, że Tom w każdym momencie może umrzeć. W ucieczce od swojego codziennego życia, chłopak zanurza się w przygodach swojego ulubionego komiksowego bohatera, Kinetica. Jednakże, Tom nagle sam manifestuje własne supermoce.
W większości historia skupia się na reakcjach Toma związanych z tą nagłą zmianą i jej dramatycznym wpływie na jego życie.


Przykładowe plansze:42. Locke & Key - Welcome to Lovecraft

Scenariusz: Joe Hill
Rysunki: Gabriel Rodriguez
Kolory: Jay Fotos
Wyd: IDW Publishing, luty 2008
Translacja i opracowanie: GruMiK:
Tłumaczenie: BBgeld
Grafika: EVEREST
Korekta: Freeze & gaudip
Beta redakcja: marv
Dotychczas jeden tomCytat:
Pierwszy numer "Locke & Key" ukazał się w druku w 2008 roku. Powieść graficzna Joe Hilla, syna mistrza grozy Stephena Kinga, opowiada o trójce rodzeństwa, które po śmierci zamordowanego ojca przeprowadza się wraz z matką do rezydencji w Lovecraft w Massachusetts. Tajemnicza rezydencja pełna jest sekretnych drzwi. Bohaterowie odkrywają za nimi przeróżne światy, jak również otrzymują niezwykłe moce.

Uwaga - komiks obfituje w sceny przemocy - zalecane 18+


Przykładowe plansze:43. Red Hood

Scenariusz: Judd Winick
Rysunki: Pablo Raimondi
Kolory: Brian Reber
Litery: Pat Brosseau
Wyd: DC Comic, 2010
Translacja i opracowanie: GruMiK:
Tłumaczenie: Vigo
Obróbka: Vigo
Korekta: marv & BBgeld
Dotychczas jeden tomCytat:
Po odejściu Dicka Graysona, drugim Robinem został Jason Todd. Krótko cieszył się funkcją partnera Batmana, gdyż dość szybko zginął z rąk Jokera. Powraca jednak do świata żywych, aby dokonać zemsty, nie tylko na Jokerze, ale i na Batmanie.


Przykładowe plansze:44. Star Wars - X-wing - Eskadra Łotrów - Opozycja Rebeliantów

Historia: Michael A. Stackpole
Scenariusz : Mike Baron
Rysunek : Allen Nunis
Wydawca: Dark Horse Comics, 1995
Translacja i opracowanie:
Tłumaczenie: BBgeld
Grafika: PREDATOR
Korekta: zbz & gaudip
Beta redakcja: padre
Dwa tomy z czterechPrzykładowe plansze:45. Volunteer

Scenariusz: Muriel Sevestre
Rysunki i kolory: Benoît Springer
Wyd.: Delcourt, sierpień 2002
Translacja i opracowanie: GruMiK:
Tłumaczenie i grafika: EVEREST
Korekta: myga & BBgeld
Beta redakcja: gaudip
Jak dotąd - jeden tomCytat:
Volunteer Flee nie pamięta niczego ze swojej przeszłości. W wieku 10 lat została znaleziona w wagonie pociągu. Miała przy sobie jedynie medalion z wygrawerowanym imieniem. Obecnie pracuje w nocnym klubie w Nowym Jorku i prowadzi spokojne życie. Do czasu gdy zaczynają mieć miejsce dziwne wydarzenia: zostaje zaatakowana przez wampiry, które zaczynają szerzyć terror w mieście. Czy ma to jakiś związek z jej przeszłością?


Przykładowe plansze:46. Wolverine v4

Scenariusz: Jason Aaron
Rysunki: Renato Guedes
Wyd.: Marvel, 2010
Translacja i opracowanie: GruMiK:
Tłumaczenie: fatal77
Obróbka: Kash Tan
Korekta: Myga & theXtraman
Beta redakcja: gaudip
Dotychczas jeden tomCytat:
Autor Jason Aaron (ASTONISHING SPIDER-MAN AND WOLVERINE, WEAPON X) i artysta Renato Guedes (Action Comics, Adventures of Superman) startują z zupełnie nową serią, w której Wolverine idzie do piekła... dosłownie! Ktoś chce zniszczyć Wolverine'a - permanentnie - i może mu się udać. Ale jeśli dusza Wolverine'a jest w piekle, to jak jego ciało terroryzuje jego bliskich?


Przykładowe plansze:47. Zabójca demonów

Scenariusz: Christopher Yost
Rysunki: Scott Wegener
Wyd.: Image Comics, marzec 2009
Translacja i opracowanie: GuMiK:
Tłumaczenie: BBgeld & Minio
Grafika: myga
Korekta: TTQS & tytusde2oo
Beta redakcja: padre
Całość w trzech tomachCytat:
Piekło zaatakowało Ziemię, a jedyną osobą, która może je powstrzymać jest młodszy specjalista w agencji reklamowej Dave Sloan, znany też jako Zabójca Demonów! Z aniołem u swego boku Dave jest w stanie zobaczyć demony, które najechały naszą Ziemię... i każdy z nich musi zginąć! Lecz okazuje się, że demonami najczęściej okazują się współpracownicy Dave`a i ludzie, którzy na różne sposoby go wkurzają - co doprowadza go do jedynej słusznej myśli: oszalałem! Ale czyżby?
Teraz Dave musi walczyć, by przeżyć i poznać prawdę... jest hukniętym masowym mordercą czy też może ostatnią nadzieją ludzkości przed piekielnymi siłami?


Przykładowe plansze:8) :beer:

Pozycji na razie nie ma w NSB - są na blogu GruMiK-a
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
Lean val Tirach 
Prorektor
Leanan sídhe


Wiek: 35
Dołączyła: 07 Maj 2008
Posty: 4147
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-11-10, 00:04   

jacek napisał/a:
Frank Frazetta's Moon Maid


Zakład, że ta seria ma masę fanów? :p
_________________
"Zombies again, huh? I wonder who can be so stupid to bring dead back to life..." Undertaker from Kuroshitsuji
Everyone wants a magical solution for their problem, but everyone refuses to believe in magic.
"Guys who are so intense for no reason get on my nerves." Tsukishima Kei
 
 
 
Ravena 
Przyjaciel forum
Wiedźma Cwaniara


Wiek: 38
Dołączyła: 13 Sty 2009
Posty: 2524
Skąd: Wiedźmi Las
Wysłany: 2010-11-11, 20:53   

Lean val Tirach napisał/a:
Zakład, że ta seria ma masę fanów?

Nie, bo bym przegrała :lol:

Wolverine! Proszę, jak ciekawie, w piekle to go chyba jeszcze nie widzieli 8)
_________________
Le Café
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2011-02-01, 09:37   

48. Carnage

Scenariusz: Zeb Wells
Rysunki: Clayton Crain
Wyd.: Marvel, 2010
Translacja i opracowanie: GruMiK:
Tłumaczenie: Vigo
Obróbka: Vigo
Korekta: fatal77 & BBgeld
Beta redakcja: marv
Tom pierwszy z ?Cytat:
... Właśnie przeczytałeś pierwszy zeszyt Carnage. To komiks o morederczym, pasożytniczym symbioncie z innej planety. Znajdziesz tu także Spider-Mana i Iron Mana (na pewno znasz ich z filmów) oraz mnóstwo przemocy (która znasz także z filmów)...

... Carnage będzie wychodził co dwa miesiące, ale ty z pewnością nie bedziesz chciał tak długo czekać. Ten fakt może być przyczyną przemocy, więc proszę, abyś się pohamował...


Przykładowe plansze:Dość mocne :spider: :mysli:
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2011-02-01, 09:43   

49. 28 days later

Scenariusz: Michael Alan Nelson
Rysunki: Declan Shalvey
Kolory: Nick Filardi
Litery: Ed Dukeshire
Wyd.: Boom! Studios: 2009 - 2010
Translacja i opracowanie: VIP komiks/ GruMiK:
Tłumaczenie i grafika: Vigo
Korekta: Marv & KAPI
Tom pierwszy z ?Cytat:
BOOM! Studios to wydawnictwo opierające swoja ofertę na licencji Disnejowskich produktów. Co tydzień wydawca atakuje najmłodszych kolejnymi komiksami o Myszce Miki czy Kaczorze Donaldzie, lecz w jego ofercie potrafią znaleźć swoje miejsce projekty dla dojrzałego czytelnika. Warunek jest jednak jeden – muszą być one naprawdę dobre. Tak więc logo BOOM! Zawitało na okładkach takich godnych polecenia serii jak “Irredemable“, “Cold Space”, “Do Androids Dream of Electric Sheep – Dust to Dust” (UWAGA: z rysunkami naszego rodaka Roberta Adlera) czy “Farscape“. Trochę ponad rok temu do oferty zawitała także seria nazywająca się po prostu “28 Days Later”.

Założenie serii tej jest proste – pokazać wydarzenia dziejące się pomiędzy oboma filmami. Główną bohaterką serii jest Selena, która jest jedną z trzech postaci, które widzieliśmy na końcu pierwszego filmu. Jej komiksowa historia zaczyna się w momencie, gdy kobieta zostaje odnaleziona w obozie dla uchodźców w Norwegii i przekonana do powrotu na zainfekowane Wyspy Brytyjskie. Nie wiemy co się stało z pozostałą dwójką bohaterów pierwszego filmu, jednak po zachowaniu Seleny możemy się tego domyślać. Jak łatwo się domyśleć, grupa której przewodzi Selena dociera do Anglii, jednak wskutek pewnych okoliczności nie może już opuścić wyspy. W ten oto sposób kilkoro ludzi musi przetrwać w świecie opanowanym przez zainfekowanych. Oczywiście po drodze spotykają innych ocalałych, a niemal każda postać występująca w komiksie ma jakieś sekrety.

Brzmi znajomo? Tak, analogie do serii “The Walking Dead” z wydawnictwa Image niemal nasuwają się same. Nic jednak bardziej błędnego! Komiksowe “28 Days Later” jest znacznie mroczniejsze, intensywniejsze i momentami nawet bardziej krwawe i brutalne. Najważniejsze jest jednak to, że scenarzyście serii udało się zachować przytłaczający klimat filmu.


W otchłani komiksu:rip: :gwizd:
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2011-02-01, 09:49   

50. Criminal v2

Scenariusz: Ed Brubaker
Rysunki: Sean Phillips
Wydawca: Icon (Marvel), 2008
Skan: Spellboroboros DCP
Translacja i opracowanie: GruMiK:
Tłumaczenie: zbz
Grafika: PREDATOR
Korekta: myga & marv
Tom pierwszy z ?Cytat:
Opowieść ta koncentruje się na Mruku, ukazując jego ostatnie dni jako boksera i odkrywa, jak bar Undertow znalazł się w jego rękach. Czasy, w których się dzieje ta historia to mroczne i brudne wczesne lata 70, gdzie zbrodnia, pokusa i zdrada chadzają ramię w ramię...

Rok 1954. Clevon Brown zabiera Waltera Hyde’a poza miasto, aby wykonać na nim egzekucję. Zabójca lubi tego człowieka, ale nigdy wcześniej nie powstrzymało go to przed wykonaniem zleconej mu roboty. Pozwala jednak mówić Walterowi, nie wierząc, że to może coś zmienić. Hyde roztacza przed Brownem wizję, w której zdobyłby on pozycję, o której Murzyn w tamtych czasach nie mógł marzyć. Clevon postanawia więc darować mu życie i razem rozpoczynają realizację planu. W ciągu następnych dwóch tygodni razem pozbywają się dotychczasowych szefów światka przestępczego. Hyde zajmuje ich miejsce, a Brown staje się jego prawą ręką. Wraz ze swoją rodziną przeprowadza się do domu obecnie bardzo bogatego Waltera. W ten sposób syn Clevona, Jake, wychowuje się i przyjaźni z Sebastianem Hydem...


Przykładowe plansze::boks: :okular:
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2011-02-01, 10:07   

51. Doc Savage (First Wave)

Scenariusz: Paul Malmont
Rysunki: Howard Porter
Tusz: Art Thibert
Kolory: Brian Miller
Litery: Bob Leigh
Wyd.: DC: 2010
Translacja i opracowanie: GruMiK:
Tłumaczenie: fatal77
Grafika: EVEREST
Korekta: marv, BBgeld
Beta redakcja: padre
Tom pierwszy z ?Cytat:
First Wave, czyli nowe, tym razem pulpowe alternatywne DCU. Zobaczymy tu takich bohaterów jak Spirit, Doc Savage, Blackhawk czy pulpowa inkarnacja Batmana, noszącego broń palną i ogólnie bliższego jego oryginalnym pierwszym występom z początku kariery.


Przykładowe plansze::hyhy: :]
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2011-02-01, 10:13   

52. X-Men Legacy 231 - 233: Earth, Give Up Your Dead

Scenariusz: Mike Carrey
Rysunki: Clay Mann
Tusz: Danny Miki, Allen Martinez, Walden Wong
Kolory: Brian Reber
Litery: VC's Cory Petit
Okładka: Adi Granov
Wyd.: Marvel Comics, luty 2010
Translacja i opracowanie: GruMiK:
Tłumaczenie: Mat221
Grafika: Esiu
Korekta: Marv, Fatal77
Część pierwsza z trzechCytat:
Psychiczna wampirzyca Selene dążąc do zdobycia boskich mocy postanawia wskrzesić zmarłych mutantów i zemścić sie na wszystkich, którzy kiedykolwiek okazali jej brak szacunku. Jednak jej plan może się nie powieść, bowiem wraz z wskrzeszeniem wieszczki Destiny do życia wraca także dawny wróg X-Men. W czasie gdy armia Selene atakuje Utopię grupa pod dowództwem Nightcrawlera zostaje wysłana na wyspę Muir, by poradzić sobie z tajemniczym zagrożeniem.

Trwa atak umarłych na Utopię. Stepford Cuckoos informują walczącego z inwazją Cyclopsa, że nie są w stanie odczytać ich myśli. Nagle przed przywódcą X-Men staje Blindfold, mówiąc, że ma coś bardzo ważnego do przekazania. Kukułki przenoszą więc oboje na plan astralny, który przybiera kształt dawnego pokoju Ruth. Tam dziewczyna informuje Scotta, że Destiny ostrzegła ją o Genoshy i Muir Island – o Królowej i Chorobie.

Tymczasem, pałac Selene na Genoshy. W podziemiach jeden ze strażników każe uwięzionej Destiny odejść od krat, ta jednak nie zamierza się słuchać i ujawnia, że wie wszystko o swoim rozmówcy – jak się nazywa, jakie miał moce i że zginął tego samego dnia, w którym kupił bilety lotnicze dla siebie i swej ukochanej. Ujawnia, że potrafi odczytywać przeszłość i przyszłość, i proponuje układ – powróży mu w zamian za wolność.

Plan astralny. Blindfold wyjaśnia, że Destiny ukazała jej się we śnie i że na Muir Island pojawił się potwór, któremu będzie musiała spojrzeć prosto w oczy. Gdy Cyclops pyta, czemu powinni się tym zająć, Ruth odpiera, że stare rany otworzyły się. Następnie pyta o swoją matkę, Scott mówi więc, że gdy znaleziono ją lata temu w tym samym pokoju, w którym są teraz, było tam również ciało jakiejś kobiety. Przez lata jednak większość informacji na ten temat zniknęła. Obiecuje, że pomówią o tym później i każe Kukułkom ściągnąć ich z powrotem do rzeczywistości, po czym rozkazuje Nightcrawlerowi zebrać drużynę, z którą uda się na Muir Island.


Przykładowe plansze::zdziwko: :evil2:
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM

Template NoseBleed v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

Forum administrowane przez: Grimlock, Nieznany


Forum Książki - zapraszamy!