Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Ravena
2010-09-16, 22:59
911comics
Autor Wiadomość
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2010-05-16, 17:17   911comics

911comics - to najmłodsza na polskim rynku grupa translacyjna; działa od listopada ub. roku, niemniej trochę już wydała :)

1. X-Men - Endangered Species

Scenariusz: Mike Carey
Rysunki: Scot Eaton
Tusz: John Dell
Kolory: Frank D'Armata
Litery: VC's Joe CaramagnaCytat:
Urodzeni z mutacjami genetycznymi, które dały im zdolności daleko inne niżludzkie, mutanci są kolejnym ogniwem w ewolucji. Są jako tacy,obiektem strachu i nienawiści ze strony ludzkości. Lecz grupa mutantów znana jako X-Men walczy o pokojową koegzystencję pomiędzy mutantami i ludzkością.

Wanda Maximoff zmieniła świat trzema słowami. Emocjonalnie niezrównoważona, obwiniła ona mutantów za koszmary, które przeżyła. Używając swojej mocy do naginania rzeczywistośći Wanada rzuciła zaklęcie niszczące zmutowany gen, czym natychmiast zmieniła prawie wszystkichmutantów w zwykłych ludzi.

Od czasu jej proklamacji nie było ani jednej nowej manifestacji mocy, ani żadnego porodu nowego mutanta. Kiedyś liczące miliony, teraz mutantów zostało ledwie kilkuset. X-Men, piewrotnie założeni aby chronić świat, który się ich boi i nienawidzi, walczą teraz jedynie o przetrwanie.


Temat X-Men nie należy do moich ulubionych, ale że to pierwsza translacja grupy - sięgnąłem ;)

Przykładowe plansze:


Jeden tom.

2. City of Dust

Scenariusz: Steve Niles
Rysunki: Said
Kolory: SaidCytat:
Mini seria skladająca się z pięciu części. Historia ukazuje znaną nam niegdyś Ziemię, która została pochłonięta przez religijne wojny, stłumione zakazem wolności myślenia. Ziemię, gdzie kreatywna ekspresja jest teraz uważana za bzdurę i atak na umysł. Ta wstrząsająca wizja przyszłości odsłania świat, gdzie policja aresztuje za przestępstwo wyobraźni lub Zbrodni Umysłu. Tamte wierzenia, razem z wszystkimi bajkami o fałszywych bohaterach, idolach lub bogach, są nielegalne.


Przykładowe plansze:


Całość - pięć tomów.

3. Terminator Salvation Movie Prequel

Scenariusz: Dara Narghi
Rysunki i tusz: Alan Robinson
Kolory: Tom Smith/ Scorpion Studios
Litery: Neil UyetakeCytat:
Mini seria opowiadająca wydarzenia dziejące się przed historią z filmu Terminator: Salvation. Jest rok 2018. John Connor, jako głos ruchu oporu, łączy resztki ludzi w walce przeciwko wspólnemu wrogowi - Skynetowi i jego Terminatorom. Korzystając z rozsianych po całym kraju przekaźników radiowych, zhakowanych telefonów satelitarnych i szyfrowanych połączeń sieciowych, przywódca ruchu oporu w Detroit Elena Maric i nigeryjski górnik Bem Aworuwa, nawiązują przyjaźń i snują razem plany mające na celu obalenie rządów Terminatorów.


Przykładowe plansze:


Całość - cztery tomy.

4. Thor - The Truth of History

Scenariusz & Rysunki: Alan DavisCytat:
One-shot. Legendarny pisarz i artysta Alan Davis, wysyła Thora na jedną z najbardziej epickich przygód w historii! Thor i jego Asgardcy kompani wyruszają do starożytnego Egiptu, gdzie pozostawią szokującą spuściznę, która zmieni świat na zawsze.


Przykładowe plansze:


One-shot

8)
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2010-08-04, 09:00   

5. Deathlok - The Demolisher

Scenariusz: Charlie Huston
Rysunki: Lan MedinaCytat:
Mini seria składająca sie z 7 części. Najbardziej znany cyborg Marvela powraca! W nowej miniserii zobaczycie niezbyt przyjemną wizję przyszłości, w której brutalne starcia stały się transmitowanym sportem. Poznajcie uczestnika tych pojedynków Mike'a Traversa i zobaczcie, w jakie kłopoty wpakuje Luthera Manninga.


Przykładowe plansze:


Jak dotąd pięć tomów.

6. Batman and Robin

Scenariusz: Grant Morrison
Rysunki: Frank Quitely
Kolory: Alex SinclairCytat:
Seria ta, napisana przez Granta Morrisona, ma miejsce po wydarzeniach z Batman R.I.P., Final Crisis oraz Battle for the Cowl, gdzie pierwotny Batman, Bruce Wayne, najwyraźniej zginął z rąk Darkseida. Jego następcą zostaje Dick Grayson, podczas gdy Damian Wayne wciela się w nowego Robina.


Przykładowe plansze:


Trzy tomy.

7. Dr. Horrible

Scenariusz: Zack Whedon
Rysunki: Joelle Jones
Kolory: Dan Jackson
Okładka: Kristian DonaldsonCytat:
One-Shot wydawnictwa Dark Horse. Akcja komiksu poprzedza musical pt. "Dr. Horrible's Sing-Along Blog". Poznajemy w nim początki kryminalnej kariery dr. Horrible'a. Szczególna gratka dla fanów fantastycznego filmu.One-shot.

8. Halo Uprising

Scenariusz: Brian Michael Bendis
Rysunki: Alex MaleevCytat:
Wyróżniony nagrodą Eisnera, zespół świetnego pisarza Briana Michaela Bendisa oraz niezwykłego artsyty Alexa Maleeva, wydaje epicką historię walki ludzkości z widmem śmiertelnych istot pozaziemskich. Halo Uprising, samodzielna historia,wypełnia luki pomiędzy zakończeniem hitu jakim była gra video Halo 2, a wyczekiwanym Halo 3.

Master Chief Petty Officer (Spartan-117), ulepszony super-żołnierz, wyposarzony w pancerz szturmowy (Mjolnir) oraz szereg broni taktycznych, ukryty jest na pancerniku "Prekursor", który zmierza prosto na Ziemię. Master Chief musi powstrzymać Przymierze, wrogą siłę kontrolującą ziemski statek. Fanatyczne Przymierze chce wybić ludzkość oraz zakończyć wszelkie życie we wrzechświecie poprzez aktywowanie niszczącej pierścieniopodobnej broni, znanej jakohalo. Przeplatana międzygwiezdną, jednoosobową wojną Chiefa, saga ta jest historią o wielkiej rebelii oraz upadku amerykańskiego miasta, dwóch zupełnie różnych osobach dzielących wspólny los oraz polowaniu przez covenantów na starożytny relikt o nieopisanej mocy i wartości na Ziemi.

Uwaga! Komiks może zawierać wulgaryzmy, osoby poniżej 18 roku życia, mogą czytać tylko za zgodą rodziców.


Przykładowe plansze::)
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2010-08-17, 09:57   

9. Thor - Lateryjski Prometeusz

Scenariusz: Kieron Gillen
Rysunki: Billy TanCytat:
Dr. Doom dokonał się barbarzyńskich okrucieństw względem Asgardian żyjących w Latverii. Teraz Balder zebrał wojska i wezwał swojego doradzcę, Tyra, Boga wojny. Nawet wygnany Thor pośpieszył bronić swych ludzi. Lecz jaką tajną broń stworzył Doom dzięki sekretom skradzionym z Asgardu? Po czyjej tak naprawdę stronie stoi dwulicowy Loki? Dodatkowo, w końcu przywrócona do jej własnego ciała, Sif wyrusza z Beta Ray Billem, by wywalczyć sobie chwałę prawdziwego wojownika!


Trzyczęściowa mini seria - jak dotąd ukazał się pierwszy tom.

Przykładowe plansze::)
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2011-02-01, 12:51   

10. Indiana Jones and the Tomb of the Gods

Scenariusz: Rob Williams
Rysunki: Steve Scott
Translacja i opracowanie: 911Comics:
Tłumaczenie: Mate
Grafika: CyberDyne System ©
Korekta: Aleksandrynka, EsiuCytat:
Indiana Jones and the Tomb of Gods to czteroodcinkowa mini seria przenosząca czytelników w lata 30. ubiegłego wieku. W 1931 r. ekspedycja archeologiczna odkrywa w Związku Radzieckim prastary przedmiot - klucz do Grobowca Bogów. Badacze rozbijają go na trzy części, a następnie rozdzielają się. Pięć lat później Ahnenerbe, nazistowska jednostka specjalizująca się w odkryciach archeologicznych i okultyzmie, zdoby pierwszą część artefaktu. Prof. Mellberg, uczestnik ekspedycji, świadom niebezpieczeństwa posyła po młodego dr. archeologii, Indianę Jonesa, aby ten zaopiekował się jego fragmentem. Okazuje się jednak, że w wyścigu po klucz do Grobowca Bogów uczestniczy ktoś jeszcze...


Przykładowe plansze:11. After Dark

Scenariusz: Peter Milligan
Rysunki: Jeff Nentrup
Translacja i opracowanie: 911Comics:
Tłumaczenie: Rafau666
Grafika: CyberDyne System ©
Korekta: Aleksandrynka
Dotychczas jeden tomCytat:
Miniseria rozgrywająca się w postapokaliptycznej przyszłości, gdzie ludzkość żyje w świecie pogrążonym w prawie całkowitej ciemności. Cywilizacja skupia się w nielicznych wielkich miastach, a ich mieszkańcy przez większą część swego życia są otumanieni narkotykami.Przywódcy Solar City, jednego z najbardziej zaludnionych bastionów ludzkości, zatrudniają włóczęgę imieniem Omar, który ma poprowadzić grupę ludzi poza granice miasta. Ich zadaniem jest odnalezienie zbawcy mogącego ocalić ludzkość, który według legend przebywa gdzieś w rzadko zaludnionych terenach. W ciemności...


Przykładowe plansze::D :brawo:
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2011-02-01, 12:58   

12. The Rising

Scenariusz: E. Max Frye
Rysunki: J. P.Targete
Litery: John J. Hill
Okładka: Natalia Babiy
Translacja i opracowanie: 911comics:
Tłumaczenie: Rogigor
Grafika: CyberDyne System ©
Korekta: Aleksandrynka
Dotychczas jeden tomCytat:
Po wielu latach wojny, ekonomicznego chaosu i ludzkości chwiejącej się na skraju termonuklearnej zagłady, obca siła najeżdża Ziemię. Gdy uwolniony zostaje śmiertelny wirus, militarystyczne imperium zmasakrowywuje siły obronne planety i większą część populacji naszej planety. Ci, którzy przeżyli, wzięci są do niewoli, bezradnie obserwując jak nowy wróg plądruje naturalne zasoby Ziemi. Jarrett Jakes, wybrawszy walkę i śmierć jako gladiator, ucieka ze Strefy R.X. 84 (dawny Nowy Jork) by poprowadzić obdartych partyzantów w nadziei zainspirowania podbitego świata do powstania przeciwko obcym najeźdźcom.


Przykładowe plansze:13. Hitman - Local Hero

Scenariusz: Garth Ennis
Rysunki: John Mccrea
Litery: Willie Schubert
Kolory: Carla Fenny
Wyd. oryg.: DC Comics: 1996 - 1997
Translacja i opracowanie: 911Comics:
Tłumaczenie: Rafau666
Grafika: Pegon
Korekta: Aleksandrynka
Dwa tomy z trzechCytat:
Połączenie niesamowitego humoru, dowcipnych dialogów i porywającej akcji. HITMAN: LOCAL HERO opowiada historię Tommy'iego Monaghana, zabójcy posiadającego supermoce i zasady. W tej mini serii Tommy zmierzy się ze skorumpowanymi gliniarzami oraz agentami CIA. Dodatkowo w komiksie pojawia się Green Lantern, który musi się jeszcze wiele nauczyć o stawaniu przeciwko największemu cwaniakowi, jakiego tylko można spotkać w mrocznych zaułkach Gotham City.

Kontynuacja cyklu wydanego przez Mandragorę.


Przykładowe plansze:8) :tak:
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2011-02-01, 13:08   

14. X-Men - The Juggernaut - Co by było gdyby było v2 094 - Królestwo Caina

Scenariusz: Jorge Gonzales
Ołówek: James Calafiore
Tusz: Mark McKenna
Kolory: Brad Vancata
Wyd.: Marvel Comics
Translacja i opracowanie: 911comics:
Tłumaczenie: Korinogaro
Grafika: Pegon
Korekta: Aleksandrynka, Unfa
One-shotCytat:
Większość ludzi marzy o wiecznym życiu, o niepohamowanej sile, o tym, by nic nie było w stanie im zagrozić... jest ktoś, komu dane są te zdolności... niepowstrzymany Juggernaut.. tylko czy jego moce są dla niego wybawieniem?


Przykładowe plansze:15. Whatever Happened To Baron Von Shock

Scenariusz: Rob Zombie
Rysunki: Donny Hadiwidjaja
Kolory: Val Staples
Translacja i opracowanie: 911comics:
Tłumaczenie: Rafau666
Grafika: CyberDyne System ©
Korekta: Aleksandrynka
Dwa tomyCytat:
"Rob Zombie powraca po ponad 5 letniej przerwie z komiksem "Whatever Happend to Baron Von Shock". Tym razem historia będzie skupiać się na urokach i ciemnych stronach życia celebrytów. Tytułowy Baron Von Shock to gwiazda lokalnej stacji telewizyjnej, która ze szczytu sławy spada na sam dół. Komiks wypełniony po brzegi seksem, rozpustą i nagością jak to w zwyczaju u Roba Zombie."

Komiks dla dorosłego czytelnika.


Przykładowe plansze:16. The Helm

Scenariusz: Jim Hardison
Rysunki: Bart Sears
Tusz: Randy Elliott
Kolory: Dan Jackson
Litery: Dave Lanphear
Okładki: Bart Sears & Dan Jackson
Wyd. oryg.: Dark Horse Comics: 2008
Translacja i opracowanie: 911comics:
Tłumaczenie: Rafau666
Grafika: Esiu
Korekta: Aleksandrynka
Tomów dwa z czterechCytat:
W ciągu jednego tylko dnia, straszny pechowiec Mathew Blurdy, dostaje kosza od swojej dziewczyny, zostaje zwolniony z pracy w wypożyczalni video i znajduje na wyprzedaży garażowej magiczny, mówiący hełm, który widzi w nim wcielenie 'Valhalldrima", wojownika światła. Lecz z chwilą, gdy dotyka hełmu, ten stwierdza, że nie jest on godny posiadania takiej mocy. Niezadowolony z takiego obrotu sprawy, Mathew kradnie hełm, stając się pierwszym w historii superbohaterem, znienawidzonym przez swoje magiczne moce.


Przykładowe plansze::) :ok:
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2011-02-01, 13:13   

17. Fantastic Four 561 - 569

Scenariusz: Mark Millar, Joe Ahearne
Rysunki: Bryan Hitch, Neil Edwards, Stuart Immonen
Wyd.: Marvel Comics
Translacja i opracowanie: 911Comics:
Tłumaczenie: Korinogaro
Grafika: CyberDyne System ©
Korekta: WojtektonieCytat:
W skład Fantastic Four wchodzi czworo pilotów (Reed Richards, Ben Grimm, Sue Storm i jej brat Johnny Storm), którzy w katastrofie statku kosmicznego zostali poddani promieniowaniu kosmicznemu zyskując nadludzkie zdolności. Reed Richards stał się rozciągliwy, potrafi zmieniać kształt swojego ciała. Ben Grimm uzyskał niesamowitą siłę oraz kamienny pancerz, praktycznie niezniszczalny. Sue Storm otrzymała moc niewidzialności oraz generowania zmiennokształtnego pola siłowego, a Johnny stał się człowiekiem-pochodnią, zdolnym podpalić swoje ciało siłą woli i wykorzystać płomienie do latania na wzór silnika odrzutowego. Tożsamość całej czwórki jest jawna, a baza operacyjna znajduje się w Baxter Boulding.


Przykładowe plansze:18. Legends - Zaczarowani (The Enchanted)

Pomysł, scenariusz i rysunki: Nick Percival
Edycja: Renae Geerlings
Litery: Richard Starkings & Comicraft's Jimmi Betancourt
Wyd.: Radical Comics, 2010
Translacja i opracowanie: 911Comics:
Tłumaczenie: Korinogaro
Grafika: Pegon
Korekta: Unfa
Tomów jeden z ?Cytat:
Legends jest osadzone w fikcyjnym świecie zamieszkanym przez stworzenia zwane Zaczarowanymi. Ich świat jest rozdarty przez wiele różnych technologii, sił natury i czarnej magii. Postacie z tego świata pochodzą z folkloru i literatury, jak chociażby Roszpunka, Jaś i Małgosia, czy Czerwony Kapturek. Wszystkie dorosły i zmieniły się w banitów, strażników i łowców nagród. W dodatku postacie zostały otoczone aurą, która czyni je niemal nieśmiertelnymi.


Przykładowe plansze::D :tak:
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM

Template NoseBleed v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

Forum administrowane przez: Grimlock, Nieznany


ebook.najlepsze.net
Darmowe Statystyki cjc!
Katalog stron www
katalog stron
Katalog stron internetowych Sznurkownia.pl