Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Ravena
2010-09-16, 23:00
CFC
Autor Wiadomość
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2010-05-16, 10:38   CFC

Kolejną grupą translacyjną, której projekty chciałbym tutaj przybliżyć jest CFC:

Cytat:
Comics Flying Circus (w skrócie CFC) jest grupą osób zajmujących się fanowskim tłumaczeniem komiksów, które mają bardzo nikłe szanse na wydanie w Polsce przez wydawnictwa komercyjne, na język polski. Nasze tłumaczenia są amatorskie. Amatorskie, czyli nieprofesjonalne - CFC ciągle stara się ulepszać jakość kolejnych translacji dążąc do osiągnięcia stanu ideału, czyli "komiksowej Nirvany" ;) Grupa Comics Flying Circus nigdy nie konkurowała i nie zamierza konkurować z polskimi komercyjnymi wydawnictwami komiksów. Staramy się jedynie uzupełnić ofertę owych wydawnictw prezentując polskiemu czytelnikowi różne oblicza sztuki komiksowej. W przypadku zainteresowania danego wydawcy tłumaczoną przez nas historią zostaje ona porzucona i CFC zaprzestaje jej rozpowszechniania.

Grupa Comics Flying Circus powstała w roku 2004. Początki jak zawsze były bardzo trudne i bolesne (rezygnacja z pierwszego projektu: Batman - Arkham Asylum spowodowana zapowiedzią wydania owego tytułu przez Egmont Polska). Wreszcie światło dzienne ujrzało nasze pierwsze dzieło: Wolverine - Snikt! Kluczowym okresem była dla nas wiosna 2006 roku, kiedy to znacznie powiększył się stan osobowy naszej grupy. Początkiem czerwca 2007 roku oficjalnie wystartowała, od dawna zapowiadana, nasza strona internetowa.


I na początek kilka projektów grupy:

1. Crecy - mój ulubiony :) - pisałem o nim tutaj

2. Trio Grande - Adios Palomita - informacje tutaj

3. Historie zebrane (Moebius)

Scenariusz - Jean Giraud (MOEBIUS)
Rysunki - Jean Giraud (MOEBIUS)Cytat:
Jest to zbiór 21 krótkich komiksów (wśród nich znane opowiadania Arzach i Planeta Encore) napisanych i zilustrowanych przez Moebiusa, jednego z najbardziej znanych tworców komiksowych na świecie. W Polsce znanego między innymi z Feralnego Majora oraz Incala.


czytaj o Moebiusie

Przykładowe plansze:


One-shot

4. Teksańska masakra piłą mechaniczną

Scenariusz - Bria Pulido
Rysunki - Jacen BurrowsCytat:
Piątka typowych amerykańskich nastolatków, chcąc dotrzeć do Meksyku, przejeżdża przez misateczko Fuller w stanie Teksas. Zatrzymują się przy jedynej stacji benzynowej w okolicy... I wówczas zaczyna się koszmar... Typowa opowiastka o bohaterach filmu - horroru, który zaliczany jest już do klasyki gatunku.


Komiks obfituje w sceny drastyczne - dedykowany jest raczej do dojrzalszych czytelników.

Przykładowe plansze:


One-shot

5. Ostatnie Boże Narodzenie

Scenariusz - Gerry Duggan
Rysunki - Brian Posehn
Cytat:
W pierwszym tomiku jest mnóstwo śmiechu - bałwanek śpiewa piosenkę ukazującą apokalipsę, która się wydarzyła. Święty Mikołaj stara się kontynuować tradycję świąt, tak długo po końcu świata, jak to jest możliwe... aż raptem, jacyś źli grabieżcy przybywają na biegun północny, i porządnie skopali nam tyłki! Aha, i do tego załatwili panią Mikołajową. Barbarzyńcy! No i chyba po czymś takim każdy byłby zdołowany? Po tym wszystkim Mikołaj naprawdę zwariował - próbował z tym wszystkim skończyć, w kilku nieudanych i zabawnych próbach samobójczych. A może mu się udało?... Nie, nic z tych rzeczy... Boże Narodzenie powraca... W "troszeczku" zmienionej formie...


Przykładowe plansze:


Całość - pięć tomów.

6. Ziarno szaleństwa

Scenariusz - Emmanuel Civiello (tomy 1-3 i 5), Thomas Mosdi & Emmanuel Civiello (tom 4)
Rysunki - Emmanuel CivielloCytat:
Głównym bohaterem tej opowieści jest niejaki Igguk, alchemik, który kocha spokojne życie pośród stert zakurzonych naukowych i magicznych ksiąg. Jednak pewnego dnia, zostaje on wezwany przez królową wróżek i obarczony obowiązkiem wypełnienia niezwykle ważnej misji - ratowania świata . Wkrótce więc (chcąc nie chcąc) stary zrzęda Igguk wyrusza w drogę, w towarzystwie dwójki przyjaciół. Tak rozpoczyna się jego długa i obfitująca w niezwykłe przygody podróż.
Civiello urzekają swoim malarskim pięknem i szczegółowością, znakomicie oddając przy tym klimat świata z baśni, pełnego magii i tajemnic. Patrząc na te prace, widać, że facet naprawdę lubi to co robi i wkłada mnóstwo energii w dopracowanie każdej pojedynczej planszy. I, co tu dużo mówić, efekt końcowy jest piorunujący. Niektóre z kadrów, oprawione w ramki, z powodzeniem mogły by być wystawiane w galerii sztuki.

Tom piąty serii - "Wielka Księga Poszukiwań" stanowi dodatek do "Ziarna Szaleństwa". Jest to artbook, w którym Civiello opisuje swą pracę nad tą wybitną serią. Całość okraszona została szkicami i rysunkami Civiello. Polecamy jako doskonałe uzupełnienie "Ziarna Szaleństwa".


Przykładowe plansze:


Całość - pięć tomów.

7. Frank Miller - Robocop

Scenariusz: Steven Grant
Rysunki: Juan Jose RypCytat:
Dobrze znanym jest fakt, iż Frank Miller był jednym ze scenarzystów "cudnego" filmu pt. Robocop 2 (1990). Prezentowana mini-seria opiera się właśnie na skrypcie do tego obrazu, autorstwa jednej z największych, żyjących legend komiksu.

Jednak, jak zastrzega się scenarzysta, Steven Grant, ta opowieść powstała wg. pierwotnej wersji scenariusza, przygotowanego przez Millera, nie pozmienianego przez drugiego współscenarzystę, ani nie złagodzonego przez hollywoodzkich cenzorów. Stąd różnice między filmem, a serią wydawnictwa Avatar Press są conajmniej znaczące. Sam Grant zapewnia, że nie pozmieniał nic w wykorzystanym skrypcie, a dokonał tylko adaptacji z języka filmowego na komiksowy. Stąd po mimo, że jedynym bezpośrednim wkładem Millera w tą serię są okładki do każdego numeru, to i tak nazwisko w tytule w pełni się jemu należy.

Stroną graficzną projektu zajął się Juan Jose Ryp, supertalent prosto z Europy, znany chociażby z takich tytułów jak "Wolfskin" czy "No Hero".

Z połączenia sił właśnie tych twórców powstała jedna z najbrutalniejszych wizji Robocopa w komiksie, która na długo pozostaje w pamięci.


Przykładowe plansze:


Jak dotąd - trzy tomy.

8. Thor - Wikingowie

Scenariusz: Garth Ennis
Rysunki: Glenn FabryCytat:
Zachodnie wybrzeże Norwegii, Roku Pańskiego 1003... Oddział Wikingów pod dowództwem Jarla Haralda Jaekelssona złupiwszy wioskę Jackstad uciekając przed zemstą króla wypływa ku leżącemu daleko za Grenlandią Nowemu Światowi. Wojownicy przepełnieni marzeniami o wielkich bitwach, grabieżach i rozbojach nie zauważają, iż padli ofiarą klątwy wioskowego mędrca z Jackstad...
Tak zaczyna się ten bardzo brutalny komiks. Zresztą renomę wyrabiają mu niechybnie dwie marki GARTH ENNIS i MARVEL MAX... I czegóż można chcieć więcej?


Przykładowe plansze:


Dotychczas jeden tom.

9. Niezwyciężony

Scenariusz - Robert Kirkman
Rysunki - Cory Walker (1-7), Ryan Ottley (od 8)Najdłuższa translacja CFC ;)

Cytat:
Mark Grayson jest jak prawie wszyscy w jego wieku. Chodzi do ostatniej klasy w zwyczajnym, amerykańskim liceum. Po szkole i w weekendy ma kijową pracę. Lubi dziewczyny... ale nie do końca je rozumie. Lubi chodzić po mieście z przyjaciółmi, a tażke długo spać w soboty... przynajmniej do godziny, kiedy w TV zaczynają nadawać te lepsze kreskówki. Jedyną różnicą między Markiem a całą resztą jest to, że jego ojciec jest najpotężniejszym superbohaterem na planecie. I, jak się okazuje, chłopak odziedzicza moce po swoim ojcu. Z początku to całkiem fajna sprawa, ale jak możesz podążać ścieżką swojego ojca, kiedy sam dobrze wiesz, że nigdy mu nie dorównasz?

Czas na nowego superbohatera w mieście...

Czas na Niezwyciężonego!


Przykładowe plansze:


Jak dotąd 65 tomów - ja czytałem tylko niektóre ;) .

10. Kwaidan

Scenariusz: Jung & Jee-Yun
Rysunki: JungCytat:
Oto rzecz o Setsuko, młodej dziewczynie, żyjącej od urodzenia z brzemieniem cudzego przeznaczenia... Oto historia o miłości, zawiści, przekleństwie i odkupieniu... Oto opowieść o miejscu w którym demony przeszłości przybrały realne kształty...


Przykładowe plansze:


Dotychczas jeden tom.

Ciąg dalszy wkrótce :)
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2010-05-27, 10:32   

kolejne propozycje CFC:

11. Korrigans

Scenariusz - Thomas Mosdi
Rysunki - Emmanuel CivielloCytat:
Główną bohaterką opowieści jest mała irlandzka dziewczynka imieniem Luaine, której ojciec zostaje zabity, a matka i dziadek porwani przez złe stwory z ciemnego lasu. Szczęśliwym zbiegiem okoliczności dziewczynka zostaje przyagnięta przez tytułowych Korrigan'ów, plemie, którego osobnicy przypominają swoim wyglądem skrzyżowanie krasnoludów z czarownicami o haczykowatych nosach. Wraz z nimi mała podejmuje próbę odnalezienia swoich bliskich, a także musi stawić czoło Balorowi, władcy ciemności.


Przykładowe plansze:


Całość - trzy tomy.

12. Na rozstaju dróg

Scenariusz - Séra
Rysunki - Séra
Dialogi - Stephan PolonskyCytat:
"Podczas gdy twój cień
Słodko cię opuszcza
Usłysz innych, którzy walczą
Na peryferiach
Znów o tym myślę
Myślę o tym"

"…Komiks dojrzały, to nie jest komiks zarezerwowany dla dorosłego czytelnika, pełen golizny i przemocy. Komiks nie powinien przypominać wielkiego koncertu, w którym dałoby się słyszeć każdą muzykę z całego świata. Komiks, w którym wszytskie nuty są możliwe. Séra napisał piosenkę, którą nam nuci. Moja jest inna. Każdy z nas ma własną. Piosenka Séry utkana jest przede wszystkim z ciszy podobnej do tej, którą słyszymy we własnych piosenkach…"

Edmond Baudoin


Na rozstaju dróg

Przykładowe plansze:


One-shot.

13. Pixu - Znak Zła

Scenariusz: Gabriel Ba, Beck Cloonan, Vasilis Lolos, Fabio Moon
Rysunki: Gabriel Ba, Beck Cloonan, Vasilis Lolos, Fabio MoonCytat:
Pixu - termin używany w Tradycyjnej Chińskiej Medycynie, opisujący zespół funkcji psychologicznych.

Kiedy dziwne znaki zaczynają pokrywać ściany, okna i drzwi spokojnego budynku mieszkalnego, coś nie z tego świata niszczy umysły piątki samotnych dzierżawców. Wroga moc powoduje w ich życiu zamieszanie, chaos i grozę, zło, które wykiełkowało pod nimi zaczyna ich pokonywać.

Laureaci Nagrody Eisnera, Gabriel Ba, Becky Cloonan, Vasilis Lolos oraz Fabio Moon za pomocą czerni i bieli dokonali w tym przejmującym, mrożącym krew w żyłach horrorze studium gniewu, samotności i przemocy. Pixu tkwić będzie w głowach czytelników na długo po zakończeniu lektury.


Wyłącznie dla dorosłego czytelnika.

Przykładowe plansze:


One-shot.

14. Ojo

Scenariusz: Sam Kieth
Rysunki: Sam Kieth & Alex Pardee (tomik 1), Sam Kieth & Alex Pardee & Chris Wisnia (tomik 2), Sam Kieth & Chris Wisnia (tomiki 3-5)Cytat:
No, w końcu coś porządnego. Pewna dziewczynka opowiada o swoim dzieciństwie, swej przerażającej siostrze i zwierzątkach, którymi się (nieco nieszczęśliwie) opiekuje. Dziwna, prosta, ale ciekawa kreska, fajna narracja, dobre dialogi, zabawne sytuacje, interesująca fabuła - czegóż więcej chcieć? Godne polecenia :)


Przykładowe plansze:


Komplet - pięć tomów.

15. Terror Inc.

Scenariusz - David Lapham
Rysunki - Patrick ZircherCytat:
Poznajcie pana Terrora. Jest to niezwykle kulturalny i czarujący dżentelmen prowadzący swój własny dobrze prosperujący interes:

TERROR INC.

Pan Terror ma tysiąc pięćset lat i gnije dość szybko. Więc jeśli masz kłopot i nikt nie może ci pomóc i potrafisz go odnaleźć zatrudnij Pana Terrora.


Przykładowe plansze:


Jak dotąd - dwa tomy.

16. Thor - v3

Scenariusz: J. Michael Straczynski
Rysunki: Olivier CoipelCytat:
Dziwna burza miała miejsce w Oklahomie. Tego samego dnia młody doktor o imieniu Donald Blake przybył do miasta. Przyjacielscy mieszkańcy małego miasteczka są zaintrygowani postacią młodego człowieka noszącego ze sobą laskę tak samo jak burzowymi chmurami zbierającymi się na horyzoncie. Nie wiedzą, że bóg z Asgardu znajduje się między nimi, szukając swojego własnego domu w ich sercach... i ma wielkie plany związane z tym miasteczkiem! Jakie powiązania ma Asgard z i nordycka mitologia z terenami Oklahomy?


Przykładowe plansze:


Dotychczas - pięć tomów.

17. Dekalog

Scenariusz: Frank Giroud
Rysunki: Joseph Behe (1), Giulio de Vita (2), Jean-François Charles (3)Cytat:
Kontynuacja francuskiej serii, która w naszym kraju zaczął wydawać Twój Komiks. Drukiem ukazał się jeden tom. Tom drugi został amatorsko przełożony przez niezależnych tłumaczy.

Dekalog to nowość na rynku i w dodatku rzadko spotykany na europejskim rynku eksperyment wydawniczy. Każdy album został zilustrowany przez innego rysownika, a scenarzystą całości jest Frank Giroud. Wątkiem przewodnim tego znakomicie poprowadzonego psychologicznie cyklu jest dziesięć przykazań proroka Mahometa, które mogą podważyć podstawy naszej cywilizacji (oczywiście w komiksie). Znajdziecie tu zręczne połączenie takich gatunków, jak kryminał, romans, thriller i wszystkie składniki, które tworzą wielkie opowieści.


Przykładowe plansze:


Jak dotąd - trzy tomy, ostatni translacja CFC.

18. Coutoo

Scenariusz - Andreas
Rysunki - AndreasCytat:
W Nowym Jorku pojawia się niezwykły morderca. Jego ofiarami padają na pozór przypadkowi ludzie, jednak motywami psychopaty rządzi jakaś mroczna zasada. Inspektor policji Carl Krafft podejmuje walkę z niebezpiecznym przestępcą i w końcu udaje mu się go zabić.

Mija rok. Porucznik Joe Krafft - syn Carla - próbuje rozwikłać zagadkę kolejnego seryjnego mordercy. Bandziora działającego z tą samą zimną, nieodgadnioną logiką co przeciwnik jego ojca. Wkrótce staje się oczywiste: Coutoo powrócił...

Otwierając ten komiks wkraczamy w mroczny świat tajemnic misternie kreślony przez pogmatwany umysł Andreasa.


Przykładowe plansze:


One-shot.

19. Nocny kierwoca

Scenariusz: John Cork
Rysunki: Christopher LaGasseCytat:
Podróżujący akwizytor Hurdis Jones jest zwykłym facetem spokojnie jadącym przez Środkowy Zachód, do czasu gdy spotyka poważnie chorego autostopowicza chcącego dostać się do szpitala.

"Kinematograficzna opowieść, która zabierze was na wartką przejażdżkę z tym znakomitym thrillerem. Bystrym, mrocznym, seksownym i nad wyraz brutalnym."

Max Allan Collins, autor Drogi do Zatracenia

"Nocny kierowca zręcznie opowiada swoją odbieraną wzrokowo historię dzięki sztuce rysowniczej na najwyższym poziomie i jakże żywym tempem akcji. …wzorowany na Autostopowiczu Roberta Blocha – dobra, krwawa zabawa…"

Gary Butler, Rue Morgu magazine


Przykładowe plansze:


One-shot.

20. Ostrze Kumori

Scenariusz: Ron Marz
Rysunki: DubCytat:
KUMORI ASHINA: najlepiej wyćwiczony w walce i zabijaniu członek samurajskiego KLANU ASHINA - grupy, która działała w ukryciu przez dwa stulecia. LORD KOJI ASHINA: Patriarcha Klanu i ojciec Kumori, człowiek, którego ona podziwia bardziej niż kogokolwiek innego. Klan Ashina przyjmuje jakieś zadanie jedynie, gdy jest ono zgodne z honorowym kodeksem samuraja.

Tego też zawsze uczono Kumori. Później jednakże zaczęła mieć wątpliwości. Ojciec zlecił jej misję zabicia amerykańskiego, samozwańczego wojownika walczącego z przestępcami. Pojechała więc do Nowego Jorku, lecz gdy spotkała CAMERONA WHITEA zobaczyła, że jest w nim tyleż honoru, co w niej samej - i zrezygnowała z zabicia go.

Teraz jej rodzina zaczęła w nią wątpić… i musi ona zdecydować, czy lojalność wobec rodziny jest ważniejsza niż jej pojmowanie, co jest dobre a co złe. Gdyż niepowodzenie nie jest tolerowane wśród samurajów…


Przykładowe plansze:


Komplet - pięć tomów.

:)
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2010-06-07, 15:14   

Następna porcja translacji CFC:

21. Gra Endera: Szkoła Bojowa

Scenariusz: Christopher Yost
Rysunki: Pasqual FerryCytat:
Komiksowa adaptacja kultowej książki Orsona Scotta Carda. W obliczu zagrożenia ze strony kosmicznej rasy inteligentnych robali, rządy wszystkich narodów wyszukują wybitnie uzdolnionych dzieci, których umysły mogą w nadchodzącej wojnie przeważyć szalę zwycięstwa na stronę ludzkości. Jednym z najbardziej obiecujących kandydatów jest młody chłopiec Andrew "Ender" Wiggin. Czy okaże się zbawcą ludzkości? Odpowiedź na to pytanie poznacie czytając komiks "Gra Endera: Szkoła Bojowa".


Przykładowe plansze:


Komplet - pięć tomów.

22. Gra Endera: Rekrutacja Valentine

Scenariusz: Jacke Black
Rysunki: Timothy Green IICytat:
Podczas, gdy Ender Wiggin walczy o przetrwanie w trudnych warunkach Szkoły Bojowej, jego starsza siostra Valentine wcale nie ma lepiej. Kiedy jeden z byłych nauczycieli Endera, profesor Merril, trafia do jej szkoły, wszystko się komplikuje. Na szczęście najstarszy z trójki rodzeństwa Wigginów, Peter, udziela siostrze małej lekcji pociągania za sznurki.


Przykładowe plansze:


One-shot.

23. Gra Endera: Szkoła dowodzenia

Scenariusz: Christopher Yost
Rysunki: Pasqual FerryCytat:
Najwybitniejszy strateg na Ziemi powraca! Andrew "Ender" Wiggin, dowódca Armii Smoka wdraża nowych podopiecznych w swój program szkolenia. Ci od razu orientują się, że trening, jaki funduje im młody Wiggin znacząco odbiega od standardowych procedur tego typu. Budzi to różne emocje - już na pierwszych zajęciach pewien bardzo mały żołnierz zachodzi Enderowi za skórę...


Przykładowe plansze:


Dotychczas - jeden tom.

24. Cień Endera: Szkoła Bojowa

Scenariusz: Mike Carey
Rysunki: Sebastian FiuramaCytat:
"- Chyba mam kogoś dla pana.
- Mówiła tak siostra już przedtem.
- To urodzony przywódca. Ale nie odpowiada pańskim fizycznym wymogom.
- Więc wybaczy mi siostra, jeśli nie będę tracił na niego czasu.
- Jeśli dokładnie spełnia wymagania intelektualne i osobowościowe, całkiem możliwe, że za drobny ułamek budżetu Międzynarodowej Floty na mosiężne guziki czy papier toaletowy można naprawić jego fizyczne ograniczenia.
- Nie wiedziałem, że zakonnice bywają ironiczne.
- Nie dosięgnę pana linijką. Ironia to moja ostatnia broń.
- Proszę mi pokazać testy.
- Pokażę panu tego chłopca. A przy okazji pokażę panu drugiego.
- Również upośledzonego fizycznie?
- Mały. Niewyrośnięty. Ale słyszałam, że taki sam był Wiggin. A ten... jakimś cudem na ulicy nauczył się czytać.
- Ach, siostro Carlotto, pomagasz mi wypełniać puste godziny mojego życia.
- Pilnuję, żeby pan nie narozrabiał, w ten sposób służę Bogu."

Orson Scott Card - "Cień Endera"


Przykładowe plansze:


Komplet - pięć tomów.

25. Samuraj - Niebo i Ziemia

Scenariusz: Ron Marz
Rysunki: Luke RossCytat:
Początek XVIII wieku, Daleki Wschód... Dwóch wybitnych strategów: Japończyk Todaiji i Chińczyk Hsiao toczą między sobą nieustanną wojnę, która zbliża się do końca. Armia Hsiao oblega rodowy zamek Todaijiego szykując się do ostatecznego szturmu. Oblegani Japończycy oczekują ostatniej bitwy. Bitwy, której nie mogą przeżyć... Wśród nich jest główny bohater historii, Samuraj na dworze Todaijiego, Shiro, oraj jego ukochana Lady Yoshiko...
Samuraj - Niebo i Ziemia to opowieść o honorze, miłości oraz poświęceniu w imię tejżej miłości...


Przykładowe plansze:


Jak dotąd - cztery tomy.

26. Kick-Ass

Scenariusz: Mark Millar
Rysunki: John Romita Jr.Cytat:
Komiks opowiada o szesnastoletnim chłopaku, który tak bardzo lubi komiksy, że robi sobie kostium, chwyta za kij baseballowy i wychodzi na ulice szukać kłopotów. Postanawia zostać pierwszym superbohaterem w naszym świecie. Temu dzieciakowi nikt nie wstrzyknął serum superżołnierza, nikt go nie wystrzelił w ostatniej kapsule kosmicznej z umierającej planety. Chłopak po prostu robi co noc sto pompek, zdrowo je i być może gdzieś tam ćwiczy karate... Jednym słowem, każdy może go zranić. Każdy. To nie jest komiks, którego celem jest rozbawienie was, czy ośmieszenie innych komiksów superbohaterskich. To jest po prostu historia chłopaka, który chce być superbohaterem. Wyobraźcie sobie, ze taki koleś zakłada maskę, wychodzi z kijem baseballowym na ulicę. Co może się stać? Oczywistą odpowiedzią jest "niesamowita dawka przemocy", a tu zabawa dopiero się zaczyna. Komiks ten niszczy wszystko, co uwielbiamy w komiksach z superbohaterami i buduje to od nowa w zupełnie nowy sposób.


Pozycja zdecydowanie tylko dla dorosłego czytelnika.

Przykładowe plansze:


Dotychczas sześć tomów.

27. Niezwykłe Przypadki Edgara Allana Poo

Scenariusz: Dwight L. MacPherson
Rysunki: Thomas BoatwrightCytat:
Wzruszająca, poetycka przygoda ze świata baśni i celtyckich mitów. Rozpoczyna się gdy Edgara Allan Poo 'rodzi się' podczas pobytu słynnego, amerykańskiego pisarza, Edgara Allana Poe, w szalecie. To wydarzenie jest dopiero początkiem ciągu niesamowitych zdarzeń, pełnych grozy i akcji. Szlachetni bohaterowie, z samym Poo na czele, będą musieli stawić czoła przerażającemu Królowi Koszmarów oraz jego hordom, żądnych krwi potworów. Wszystko to w imię utraconej wyobraźni, która czasem może stać się przekleństwem.


Przykładowe plansze:


One-shot.

:)
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2010-08-04, 10:16   

28. Bękarty diabła

Scenariusz - Rob Zombie
Rysunki - Nick Stakal, David Hartman, Michael LopezCytat:
Komiks Roba Zombie, o psychopatycznej rodzinie Firefly'ów, rozwijający wątki filmów "Dom 1000 Trupów" i "Bękarty Diabła". W skład albumu wchodzą trzy nowele prezentujące poszczególnych bohaterów. Komiks zdecydowanie dla osób dorosłych lubujących się w horrorach typu gore.


Przykładowe plansze:


One-shot.

29. Eberron - Oko wilka

Scenariusz: Keith Baker
Rysunki: Chris LieCytat:
Oto świat magii.

W jego dzikich ostępach, magia spłodziła wiele niezwykłych stworzeń, począwszy od brutalnych Trolli, a skończywszy na majestatycznych Smokach. W miastach ludzkość obróciła swoją mistyczną moc przeciw samej sobie, doprowadzając się na skraj zagłady. Statki żeglują wśród przestworzy, wieści niesione są z wiatrem, a magowie napełniają życiem kamienie i stal. Magia jest wykorzystywana w wymianie informacji, lecznictwie…
oraz w walce.

Wieki temu, królestwo Galifar zostało rozdarte przez wojnę domową. Z chaosu konfliktu powstało pięć nacji: Cyrów, Karrnatów, Brelandów, Thranów i Aundairów. Wojna toczyła się niespełna przez stulecie, aż mistyczny kataklizm spowodował zagładę narodu Cyrów. Przyczyna tego spustoszenia pozostała nieodkryta, a w jego następstwie został zawarty niepewny pokój. Niewielu wierzy, że będzie on trwały.

Oto świat Greykelli Ir'Ryc, będącej wojowniczką bez swego kraju. Jedną z ostatnich ocalałych przedstawicieli Cyrów. Jest uchodźcem, kobietą bez domu i celu w życiu.
Jednakowoż wiary nie utraciła.One-shot.

30. Joker

Scenariusz: Brian Azzarello
Rysunki: Lee BermejoCytat:
"NIE ZNAM SZCZEGÓŁÓW, DLACZEGO DOKŁADNIE TO ZROBILI, LECZ PRAWDĄ JEST, ŻE...
...JOKER ZOSTAŁ WYPUSZCZONY Z AZYLU ARKHAM".

Tak zaczyna się wnikliwa analiza szalonego świata i zepsutego umysłu Jokera, koronowanego króla wszelakich parszywości Gotham.

Joker zostaje wypuszczony z psychiatryka, lecz mimo że się śmieje, wcale nie jest szczęśliwy. Podczas jego nieobecności, wszystkie jego tereny zostały rozdrobnione i wyprzedane, kawałek po kawałku, w nadziei, że klaun zniknął na dobre. Lecz Joker wrócił do miasta i ma ochotę sprawić, by to krwawiło jak nigdy przedtem.

Podczas tej długiej nocy, na swojej drodze spotka typów takich jak: Pingwin, Two-Face, Killer Croc, Harley Quinn, Riddler i oczywiście Batman... niech Bóg ma ich w swojej opiece.


Przykładowe plansze:


One-shot.

31. Silent Hill

Scenariusz - Scott Ciencin
Rysunki - Shaun Thomas

Cytat:
Witamy w miasteczku Silent Hill...
Silent Hill to dziwne i przerażające miejsce. Odwiedzający je ludzie chcieliby, by to czego tam doświadczyli było tylko i wyłącznie złym snem. Ale niestety tak nie jest. Przekonuje się o tym na własnej skórze malarz - nieudacznik Ike.


01 - Czernią malowaneCytat:
Ike odnajduje swą mroczna muzę w tym spowitym mgłą i zaludnionym przez potwory miasteczku.
Później dołączy do niego Cheryl - seksowna, potrafiąca skutecznie posługiwać się bronią i przeszkolona do działań w trudnej sytuacji cheerleaderka, oraz jej kompani. Wywrócą oni wszystko do góry nogami, i zanim Ike się obejrzy, potwory zaatakują, cheerleaderka zniknie, zaś skala problemu znacznie urośnie. Ike'owi pozostanie wówczas jedynie modlitwa, aby wszystko to okazało się jedynie sennym koszmarem...


Przykładowe plansze:02 - Wśród potępionychCytat:
Kolejna wizyta w demonicznym Silent Hill.
Tym razem zawędrujemy tam wraz z młodym żołnierzem, który obwinia się iż jako jedyny ocalał z pogromu swego oddziału. Trafia on do klaustrofobicznego, spowitego mrokiem miasteczka Silent Hill. Tam spotyka upadłą duszę, która zmieni jego życie na zawsze...


Przykładowe plansze:32. Star Wars Infinities - Nowa nadzieja

Scenariusz: Chris Warner
Rysunki: Drew JohnsonCytat:
Gwiazda Śmierci nie wybucha? Yavin zostaje unicestwiony? Leia ulega imperialnej indoktrynacji? Yoda walczy z Imperatorem? Możliwe? Jak najbardziej. Wystarczy przeczytać komiks Star Wars Infinities.

Ta historia jest niesamowita i porywająca. Już od pierwszych chwil czytania wydaje się, że uczestniczymy w czymś niezwykłym. Torpedy Luke'a trafiają, lecz Gwiazda Śmierci nie wybucha. Chwilę później Yavin nie istnieje. Luke leci do Yody i odbywa tam pełne szkolenie Jedi. Han wraz Chewim nadal uciekają przed Jabbą i parają się przemytniczym fachem. Darth Vader szkoli Leię jako swoja uczennice. Watki świetnie się przeplatają i zmierzają do końcowej sceny, która jest bardzo zadziwiająca i świetnie oddaje klimat całej serii Infinities. Fabuła jest rzeczywiście doskonale napisana. Cała seria posiada swój wspaniały, charakterystyczny klimat, szybkie zwroty akcji, jak i duży dynamizm. Oczywiście wiele tu humorystycznych akcentów np. słowa Hana: 'Mam co do tego dobre przeczucie', śmieszy zarówno Yoda, jak i C3PO. Zresztą cała alternatywna sytuacja wydaje się paranoiczno-absurdalna.


Przykładowe plansze:


Cztery tomy.

;)
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2010-11-10, 04:08   

się mi wkleiło wczoraj do translacji GruMiSiów 8)

33. Green Arrow - Rok Pierwszy

Scenariusz: Andy Diggle
Rysunki: Jock
Kolory: David Baron
Litery: Jered K. Fletcher
Translacja i opracowanie: CFC:
Tłumaczenie: T#M
Korekta: Dr. Agon
Grafika: mstr
Wyd.: DC Comics: 2007
Dwa tomy z sześciuCytat:
Niezwykły zespół twórców - Andy Diggle oraz rysownik Jock - łączy siły, aby opowiedzieć nam o genezie powstania Szmaragdowego Łucznika! Oliver Queen jest niepoważnym playboy'em, który nie przejmuje się nikim i niczym. Nawet sobą. Ale kiedy zostaje wystawiony do wiatru i ląduje na opuszczonej wyspie, w końcu zaczyna mu zależeć na jednym - na sprawiedliwości!


Przykładowe plansze::D
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2011-02-01, 09:25   

34. Święci z Bostonu

Scenariusz: Troy Duffy & J.B. Love
Rysunki: Guus Floor
Kolory: Matt Browning
Okładki: Chris Brunner
Wyd.: 12-Gauge Comics, 2010
Translacja i opracowanie: CFC:
Tłemaczenie i grafika: Roy_V_Beck
Korekta: Arn1
Tomów dwa z ?Cytat:
Connor i Murphy powracają w naładowanej akcją serii komiksowej. Historia opowie o wydarzeniach poprzedzających finałowe sceny z filmu "Dzień wszystkich świętych". Nie zabraknie też licznych retrospekcji, które pozwolą lepiej poznać narodziny sławnego zabójcy - Il Duce, oraz pokażą gangsterskie porachunki we włoskiej mafii w latach 60-tych ubiegłego wieku.


Przykładowe plansze::ostrzal: 8)
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2011-02-01, 09:29   

35. Szepty w ścianach

Scenariusz: David Muńoz
Rysunki i tusz: Tirso
Kolory: Javi Montes & Silvia Villamisar
Wyd.: Humanoids: 2010
Translacja i opracowanie: CFC
Tom pierwszy z trzechCytat:
Czechosłowacja, tuż po II wojnie światowej. Mała dziewczynka imieniem Sarah trafia do tajemniczego szpitala tuż po tym, jak jej rodzina zostaje wymordowana przez istotę nie z tego świata. Teraz Sarah musi dowiedzieć się, co tak naprawdę jej się przydarzyło i co lub kto jest źródłem tytułowych szeptów dobiegających ze ścian. Tymczasem odwieczna wojna pomiędzy wampirami, a druidami wchodzi w fazę krytyczną. Obie strony za wszelką cenę chcą przeciągnąć Sarah na swoją stronę, ponieważ dziewczynka wydaje się kluczową postacią tego konfliktu. Jaką decyzję podejmie Sarah?


Przykładowe plansze::shock: ;)
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
Lean val Tirach 
Prorektor
Leanan sídhe


Wiek: 35
Dołączyła: 07 Maj 2008
Posty: 4147
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-02-01, 14:18   

O ja! :shock: Komiks o "Świętych z Bostonu"...
_________________
"Zombies again, huh? I wonder who can be so stupid to bring dead back to life..." Undertaker from Kuroshitsuji
Everyone wants a magical solution for their problem, but everyone refuses to believe in magic.
"Guys who are so intense for no reason get on my nerves." Tsukishima Kei
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM

Template NoseBleed v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

Forum administrowane przez: Grimlock, Nieznany


ebook.najlepsze.net
Darmowe Statystyki cjc!
Katalog stron www
katalog stron
Katalog stron internetowych Sznurkownia.pl