Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
[Fsy] Bishop Anne - Niewidzialny pierścień
Autor Wiadomość
burli 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2011-03-06, 00:14   [Fsy] Bishop Anne - Niewidzialny pierścień

zdecydowanie lepsza niż część poprzednia ('splątane sieci'). Pojawiają się zupełnie nowi bohaterowie co jest zdecydowanie na plus. Chwilowa obecność Deamona pozytywnie zaskakuje.

oceniam 5/6

czy moglibyśmy porozmawiać tu nt ww części? będzie się to wiązać ze zdradzeniem części książki co może być nie fair w stosunku do osób, które jeszcze nie czytały dlatego pytam

Lean val Tirach 
Prorektor
Leanan sídhe

Wysłany: 2011-03-06, 00:56   

Możecie, ale jakieś mocno zaskakujące wątki lepiej wrzucić jako "spoilery", żeby potem nie było. :)

burli 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2011-03-06, 14:33   

więc proszę tych, którzy książki nie przeczytali aby poprzestali na mojej recenzji wyżej.

kilka spraw związanych z sagą:

# zastanawiałam się na czym polega fenomen książki i zdaje się wymyśliłam. Autorka przypisałą cechy typowo kobiece mężczyznom. np to kobieta powinna wiedzieć co robić i facet nie musi jej tego mówić ale jak tego nie zrobi on będzie zły. zwykle jest odwrotnie. to my kobiety wymagamy od mężczyzn, że winni wiedzieć co robić ale jak tego nie robią to się złościmy. to taka dygresja

# zastanawia mnie po co w końcowej scenie Thara ('w przebraniu" Lii) wybiega na podwórko ściągając na siebie złych ludzi? to chyba nie było niezbędne. Autorka wymogła to aby przedstawić późniejszą scenę - wyznanie Jareda. jakbyśmy nie wiedzieli, że się w niej kocha po uszy ! :roll:

# zdenerwowało mnie trochę podobieństwo w "dobrych królowych". uwalnianie mocy chroniąc tylko tych dobrych i rozsadzając złych.

# mało zaskakująca. po przeczytaniu okładki książki można się było zorientować, że Szara Królowa jest dobra. wiadomo też było z góry, że Deamon pomoże Jaredowi. Lekkie zaskoczenie że to nie Randolf jest zdrajcą - na +

na razie tyle. jak mi się coś przypomni - napiszę ;)

miło by było gdybyście się ustosunkowali :*

Nieznany 
Rektor
(czyt.: sprzątaczka)

Wysłany: 2011-05-06, 18:48   

Całkiem przyjemna powieść, choć trochę zbyt przejrzysta - praktycznie od początku można się było domyśleć, że Szara Królowa jest dobra. A sceny, w których pojawiał się Daemon, to były perełki (czarne). :)

burli napisał/a:
# zastanawiałam się na czym polega fenomen książki i zdaje się wymyśliłam. Autorka przypisałą cechy typowo kobiece mężczyznom. np to kobieta powinna wiedzieć co robić i facet nie musi jej tego mówić ale jak tego nie zrobi on będzie zły. zwykle jest odwrotnie. to my kobiety wymagamy od mężczyzn, że winni wiedzieć co robić ale jak tego nie robią to się złościmy. to taka dygresja
Chyba mogę się z tym zgodzić. :>
burli napisał/a:
# zastanawia mnie po co w końcowej scenie Thara ('w przebraniu" Lii) wybiega na podwórko ściągając na siebie złych ludzi? to chyba nie było niezbędne. Autorka wymogła to aby przedstawić późniejszą scenę - wyznanie Jareda. jakbyśmy nie wiedzieli, że się w niej kocha po uszy !
To fakt, bo przecież i tak Lia załatwiła tych złych a gdyby Jared się nie zdekoncentrował tą szopką, to lepiej by podtrzymywał tarczę.
burli napisał/a:
Lekkie zaskoczenie że to nie Randolf jest zdrajcą - na +
Taa, ja też na niego stawiałem.
burli napisał/a:
miło by było gdybyście się ustosunkowali
Jeśli chodzi o ustosunkowanie, to ja chętnie. :* :hyhy: :evil2: :p

Zaproszone osoby: 1

burli 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2011-05-06, 18:58   

cieszę się, że po 2 miesiącach się ktoś pokwapił ... ;P

Nieznany 
Rektor
(czyt.: sprzątaczka)

Wysłany: 2011-05-06, 19:27   

Pokwapiłem się, kiedy przeczytałem, Burlesko. :)

Zaproszone osoby: 1

Odpowiedz do tematu