Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
22. Międzynarodowy Festiwal Komiksów w Łodzi
Autor Wiadomość
Ravena 
Przyjaciel forum
Wiedźma Cwaniara

Wysłany: 2011-09-30, 13:50   22. Międzynarodowy Festiwal Komiksów w Łodzi

Międzynarodowy Festiwal Komiksu odbędzie się w dniach 30 września - 2 października w Łódzkim Domu Kultury, przy ul. Traugutta 18. Już po raz 22. spotkają się tam wszyscy miłośnicy sztuki komiksowej. Swoją obecnością zaszczyci konwent amerykański scenarzysta Brian Azzarello (autor Jokera, Egmontowskiej październikowej nowości) i Grzegorz Rosiński (autor Thorgala, najnowszy 33. tom już w listopadzie). Ponadto odbędą się liczne konferencje prasowe, premiery komiksów w tym m.in. Marzi – nie ma wolności bez solidarności, tom 3, Joker, kolekcja Obrazy Grozy, Star Wars: Dziedzictwo – Tatooine, a także spotkania z autorami komiksów, warsztaty i spotkania z redakcjami pism "Star Wars Komiks", "Fantasy Komiks", "Kaczor Donald".

Za: Rynek Książki

jacek 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2011-09-30, 14:36   

Tak wiem... i trochę krew mnie zalewa. Wszyscy (wydawcy/ artyści) prześcigają się w premierach z okazji festiwalu. Wszystkiego jednak na raz kupić się nie da - a niedługo potem - jak zwykle - wielu tytułów po prostu zabraknie.

Lean val Tirach 
Prorektor
Leanan sídhe

Wysłany: 2011-10-01, 00:08   

To może ja ci coś kupię w prezencie, Jacuś? :) Na jakiś jeden mogę się wykosztować (chyba przeżyję do 01.11 z reszty pensji :lol: ). Tylko powiedz na jakim ci zależy, żebym nie kupił jakiegoś gniota lub coś, co już masz.

Jareth 
Towarzysz

Wysłany: 2011-10-01, 13:02   

Nie jestem wielkim fanem komiksów, ale... Chyba wybiorę się na prezentacji gry 1812: Serce Zimy, no i może na koncercik :twisted: Jak rozumiem, wejście na wszystko za free, tak?(chodzi mi o ten koncert głównie). Bo nie ma nigdzie info o biletach i bidny nie wiem...

jacek 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2011-10-01, 14:05   

Linuś - najlepszym "prezentem" będzie, jak TY SOBIE coś kupisz. W tym roku, i dlatego napisałem to co powyżej, jest przynajmniej setka znakomitych tytułów, których zaraz faktycznie nie będzie.

Nawet nie wiem co Ci szczególnie polecić, ale spróbuję - polecam, naprawdę, uroczy zin Marty Nieznayu - profil artystki jest tutaj pod tytułem "Każdy ma coś do powiedzenia". To nie jest komiks. To są osobiste przemyślenia artystki na różne, kobiece tematy, ale prawda jest taka, że to to w dużej mierze akurat facetom się podoba.

Debiutów na 22-gim MFKiG jest naprawdę masa - a wszystkie znakomite. Ja np. ostrzę sobie zęby na "nowy" (nowy w Polsce) projekt jednego z najlepszych i najsłynniejszych naszych artystów: Spadająca gwiazda

:brawo: :ok:

Jareth 
Towarzysz

Wysłany: 2011-10-03, 11:55   

Był ktoś może i podzieli się wrażeniami?

Ja byłem tylko na kilku punktach program. Ogólnie - świetna sprawa. Festiwal bardzo fajnie promuje komiks jako sztukę. Może wyjdę na ignoranta, ale np. osobiście nie znałem twórczości Macieja Pałki. A, że byłem akurat w "Manu", zajrzałem na wernisaż wystawy. Kika plansz było po prostu świetnych.

Sobotnie rozdanie nagród też było bardzo przyjemne. Sprawna organizacja. Zdziwiłem się, że aż tak sprawna. No i jeszcze Wybory Miss Festiwalu... :lol:

Pewnym rozczarowaniem był dla mnie Simon Bisley. Był ciągle narąbany, krótko mówiąc. Nie wiem, czy akurat takiego zachowania należy się spodziewać po kimś takim. Mógłby okazać choć trochę szacunku "konsumentom", a on tylko bazgrał po czym się dało i pluł na prawo i lewo.

Nie wszystkie zaplanowane punkty programu "zaliczyłem" i trochę tego żałuje. Trzeba będzie w przyszłym roku lepiej planować...

jacek 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2011-10-10, 12:17   

Jareth napisał/a:
Ja byłem tylko na kilku punktach program. Ogólnie - świetna sprawa. Festiwal bardzo fajnie promuje komiks jako sztukę. Może wyjdę na ignoranta, ale np. osobiście nie znałem twórczości Macieja Pałki. A, że byłem akurat w "Manu", zajrzałem na wernisaż wystawy. Kika plansz było po prostu świetnych.

Fajnie, że byłeś :) . Ja postaram się wybrać za rok. Wrażenia i opinie uczestników zaś są... różne, choć raczej pesymistyczne, na początek listy nagród:

Protokół Jury
Pozostałe nagrody

i wrażenia:

Tomasz Pastuszka padł, czyli requiem dla "Kartonu"
22 MFKiG: relacja oniryczna
Raport z łódzkiego panelu wydawców
Z dyktafonem wśród zwierząt 3
Fotorelacja "Mei"

Cóż - ja najbardziej jestem zasmucony końcem Kartonu. W Incalu można jeszcze zakupić numery od 2 do 6. Naprawdę warto :)

Sylwetka i twórczość Macieja Pałki zostaną przybliżone w kolejnym odcinku "Galerii autorów"

Jareth 
Towarzysz

Wysłany: 2011-10-10, 12:26   

jacek napisał/a:
na początek listy nagród:

Niby byłem na rozdaniu. Jakoś jednak nie wiele pamiętam :lol:
Szkoda, że nie pokazali choć kilku plansz z nagradzanych komiksów. A możliwości zdecydowanie mieli. Fajnie by to wyglądało: autor coś tam mruczy pod nosem, a w tle plansze z jego nagrodzonego dzieła.

jacek napisał/a:
Sylwetka i twórczość Macieja Pałki zostaną przybliżone w kolejnym odcinku "Galerii autorów"

Fajnie. Może trafią się jakieś plansze z tych "moich" świetnych.

jacek 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2011-10-10, 13:01   

Jareth napisał/a:
Fajnie. Może trafią się jakieś plansze z tych "moich" świetnych.

Zobaczymy, sprawdzę co tam ew. nowego p. Pałka udostępnił :)

Jareth napisał/a:
Szkoda, że nie pokazali choć kilku plansz z nagradzanych komiksów.

Za to, z całą pewnością, ja zaprezentuję tutaj komiksy, które nie zostały nagrodzone, a zdaniem nie tylko moim... powinny ;)

jacek 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2011-10-21, 08:40   

No to na życzenie Maciej Pałka ;)

Co nieco w każdym bądź razie :)

Jareth 
Towarzysz

Wysłany: 2011-10-21, 10:25   

Już widziałem, już widziałem. Nawet jest taka jedna, świetna plansza :jupi:

Odpowiedz do tematu