Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
[Fan] Rowling J.K. "Harry Potter and the deathly hallow
Autor Wiadomość
algreholt 
Towarzysz
Czytacz Pospolity

Wysłany: 2007-08-01, 22:18   [Fan] Rowling J.K. "Harry Potter and the deathly hallow

Skończyłem i... sam nie wiem.
No ale zobaczmy... Książka mi się podobała, ale jednak jakiś niedosyt pozostał, nie wiem może dlatego że już trochę czasu minęło jak czytałem poprrzednie części, trochę inaczej patrzyłem na to wszystko.

Ogromnym plusem jest to, że to jest OSTATNI tom, sądząc po epilogu. Może to i lepiej bo mam wrażenie że autorka jakoś pisze trochę inaczej. Dawne części się wciągało jednym tchem, a to takie trochę rozwleczone jak dla mnie. Dużo pisania niewiele się dzieje, tak naprawdę to styl książki jed podobny do ostatniego tomu, długo długo nic, aż jak się zacznie to i szybko sięskończy, przynajmniej dla mnie.

Nie będę zdradzał szczegółów niech każdy ma przyjemność samemu to ocenić.

Bohaterowie w końcu wyjaśniają tajemnicę i tak jak było wiadomo wcześniej, muszą być ofiary. Ciekawy wątek Severusa, który przez całą serię był niejednoznaczny w swoich poczynaniach i tak samo jest tutaj, aż do samego końca.

Harry ciągle goni za horcruxami, Hermiona dalej jest tą najbardziej trzeżwo myślącą, a Ron ma swoje humory. Voldemort chodzi i morduje każdego kto podpadnie, generalnie stary dobry Harry Potter.

Jak dla mnie ocena 4/6, w porównaniu zestarszymi częściami ta dla mnie nie ma szans i dlatego cieszę się, że to już koniec, bo obawiałbym się kolejnych części, że mogą mnie zniechęcić do całego cyklu, a tak fajnie pięknie koniec, the end i niech autorka odcina sobie kupony od sukcesu i nic nie kombinuje
Ostatnio zmieniony przez Tifa Lockhart 2009-10-07, 20:38, w całości zmieniany 2 razy  

o_k 
Przedszkolak

Wysłany: 2007-08-03, 23:46   Re: Rowlin J.K. "Harry Potter and the deathly hallows&q

algreholt napisał/a:

Ogromnym plusem jest to, że to jest OSTATNI tom, sądząc po epilogu.

Różnie może z tym być. Raczej HP 8 nie powstanie ale już wydawnictwo wspomina o napisaniu swego rodzaju suplementu (coś a'la słownik postaci) będęcym rozwinięciem pewnych wątków...

Nieznany 
Rektor
(czyt.: sprzątaczka)

Wysłany: 2007-08-04, 17:22   

Podzielam zdanie algreholta, najlepsze w tej książce jest to, że jest ostatnia w serii. :) Harry Potter jest przecież dorosłym czarodziejem i to jednym z najlepszych, tak to przynajmniej miało wyglądać... to czemu ciągle posługuje się wyświechtanymi czarami, które znał juz lata temu?? Czemu Jego przeciwnikom miotły nie wybuchają w twarz albo przynajmniej nie wyrastają pryszcze na... twarzy, powiedzmy?? :lol:
A tu jak zwykle Hermiona popisuje sie całym wachlarzem czarów i uroków, by uratować pewne czułe miejsce Harrego (poniżej jego pleców)... :>

Jak dla mnie: 3/6 :?

A swoją drogą...
Cytat:
Rowlin

Rowling :D

Zaproszone osoby: 1

algreholt 
Towarzysz
Czytacz Pospolity

Wysłany: 2007-08-04, 20:20   

Cytat:
Rowling

A tam literówka taka, to przez laptopa jeszcze nie przyzwyczaiłem się do klawiatury i pisze szybciej niż pojawia się na ekrane, jeśli się pojawia :twisted:

weronik 
Przyjaciel forum
Żywy trup

Wysłany: 2007-08-04, 21:22   

algreholt napisał/a:
A tam literówka taka, to przez laptopa jeszcze nie przyzwyczaiłem się do klawiatury i pisze szybciej niż pojawia się na ekrane, jeśli się pojawia

To tak jak ja :lol:
Jakby policzyć ile człowiek traci czasu na czytanie swojego tekstu i poprawianie błędów to okaże się, że pół życia zmarnował :evil2: :]

Nic nie jest wieczne, nawet śmierć.

burli 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2012-01-19, 01:01   

no dobrze. w końcu mogę się wypowiedzieć. Wciągnęłam wszystkie części jednym tchem (zajeło mi to ok 2-3 m-cy). Zauważyłam przede wszystkim ewaluacje stylu pisania - na lepsze rzecz jasna. Generalnie najbardziej mi się chyba podobała "więzień ...", "czara ..." i "książę..." chociaż "zakon..." też dawał radę. Ta ostatnia część, zgodzę się z przedmówcami, na początku się wlecze, a potem wszystko szybko się zaczyna i kończy. Mam co prawda pewwien niedosyt. Interesowałoby mnie gdzie kto pracuje, kto się z kim ożenił, jakie mają dzieciaki, a to zajęłoby ze 2 strony raptem. Oglądałam kiedyś dokument nt JK Rowling już po skończeniu całej serii, narysowała w nim "drzewo genealogiczne" wszystkich członków - ważniejszych rzecz jasna. Weasley'owie, Luna, Nevill, ale ciekawa jestem co z Hagridem np. No i jedna rzecz mnie zastanawia: co się stało z dziadkami Harrego? Dlaczego to nie oni go wychowywali, tak jak babcia Nevilla? Nie zauważyłam żadnej wzmianki w żadnej części. Powinni to wytłumaczyć bo to dość znacząca kwestia :maruda:

Odpowiedz do tematu