Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
[Krm] Dolan Harry "Złe rzeczy się zdarzają"
Autor Wiadomość
Nieznany 
Rektor
(czyt.: sprzątaczka)

Wysłany: 2012-02-07, 22:21   [Krm] Dolan Harry "Złe rzeczy się zdarzają"

Na okładkach thrillera Harrego Dolana, debiutanckiej powieści tego amerykańskiego autora, pod tytułem "Złe rzeczy się zdarzają" znajdzie czytelnik aż siedem opinii na jej temat, między innymi Stephena Kinga: "ku***sko dobra książka. wciągnęła mnie całkowicie". Aż strach zajrzeć między okładki! Między innymi w obawie, że to, co się tam znajdzie, nie będzie aż tak dobre, jak opiniują m. in. Douglas Preston czy James Patterson. Bez obaw jednak, czytelniku!

"Złe rzeczy się zdarzają, to historia człowieka, który sam siebie nazywał Davidem Looganem. Przyjeżdża on do miasta Ann Arbor (w którym mieszka autor), uciekając od przeszłości. Pisze tam opowiadanie grozy i zanosi je do biura miejscowego czasopisma publikującego takie opowiadania, "Szarych ulic". Nie wchodzi jednak do biura gazety, tylko wrzuca swój tekst w kopercie przez okienko do ciemnego pomieszczenia. Później stwierdza jednak, że swój tekst powinien poprawić i znów zanosi poprawiony tekst do gazety i wrzuca go tam nie wiedząc, czy ktoś te teksty tam w ogóle bierze czy może biuro jest zamknięte na cztery spusty... Potem znów poprawia swój tekst i sytuacja się powtarza... i chyba za czwartym razem, kiedy jest pod drzwiami "Szarych ulic", otwierają się one i wita go naczelny i twórca gazety w jednej osobie, Tom Kristoll. Przekonuje go, że jego poprawki są bardzo dobre i że jest urodzonym redaktorem i że powinien przyjąć pracę w jego czasopiśmie na tym właśnie stanowisku - redaktora opowiadań. Zaprzyjaźnia się też z Tomem. I wszystko byłoby dobrze, gdyby nie to, że pewnego dnia jego szef prosi go, żeby kupił łopatę, bo musi wykopać grób...

Debiut Dolana jest całkiem przyjemny. Bynajmniej nie jest straszny i jego bohaterowie nie śnią mi się po nocach, ale całkiem dobrze się go czyta, nie bez kozery została okrzyknięta "jednym z najlepszych thrillerów roku", i już się cieszę z faktu, że w zeszłym roku powstała kolejna książka z Davidem Looganem, "Very bad men", mam nadzieję, że zostanie dość szybko przetłumaczona.

Jeszcze jedna sprawa - bardzo mi się podoba prostota okładki. Wolę prostotę od skomplikowanych rysunków opisujących w jednym miejscu większość fabuły.

Moja ocena: 4+/6

Zaproszone osoby: 1

Odpowiedz do tematu