Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
[Fsy] Bishop Anne - Przymierze Ciemności
Autor Wiadomość
Nieznany 
Rektor
(czyt.: sprzątaczka)

Wysłany: 2011-07-28, 22:32   [Fsy] Bishop Anne - Przymierze Ciemności

"Przymierze Ciemności", to kolejny tom serii o Krwawych, których początkiem była Trylogia Czarnego Kamienia. Fabuła omawianej książki dzieje się wnet po "Splątanych sieciach", ale miejsce ma przede wszystkim w Dena Nehele i jest raczej kontynuacją "Niewidzialnego Pierścienia".

Theran, ostatni potomek rodu Szarych, powraca do swego rodzinnego dworu, Szarej Przystani, po latach, kiedy rządziły nim królowe podporządkowane Dorothei SaDiablo i po okresie wyniszczających walk z plebejuszami. Z kwiatu arystokracji Dena Nehele pozostało zaledwie stu Książąt Wojowników. Dwór może znów ożyć, Dena Nehele może znów staż się żywe, pod jednym jednak warunkiem: że znajdzie się Królowa, która zechce założyć dwór na tym terytorium - i to taka, która będzie znała i stosowała Stare Obyczaje. O pomoc w tej sprawie zwraca się Theran do człowieka, który ma - w pewnym sensie - dług wobec jego rodziny. Tym człowiekiem jest... Deamon Sadi. A on poprosi o wsparcie swoją żonkę. A znając Jaenelle można być pewnym, że z tego nie może wyniknąć nic, co by się spodobało Theranowi, to pewne.

W "Przymierzu Ciemności" znów spotykamy Jaenelle i jej najbliższych - Daemona, Lucivara i Saetana, jednak to nie oni są najważniejsi. Najważniejsza jest królowa Dena Nehele, czyli Cassie. I jeszcze Vea, Spokrewniona suczka - o tak, ona też jest ważna, bo przecież musi panować nad tymi wszystkim chłopami, którzy są zupełnie jak owce...

Jak dla mnie - bomba. Oczywiście w aspekcie czytadła fantasy, to już nie ten ciężar gatunkowy, co kanoniczna trylogia Czarnych Kamieni, autorka idzie w bardziej lekkie (choć nie do końca) rejony, czyta się szybko. Więc chyba warto, jeśli ktoś lubi. I w tym aspekcie, czytadła, moja ocena: 5/6

Zaproszone osoby: 1

burli 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2011-07-28, 22:55   

fejsBÓG powiedział, że napisałeś to czytam. czyli mówisz, że daje rade. lepsze niż poprzednia? o pierścieniu?

Nieznany 
Rektor

Wysłany: 2011-07-28, 23:11   

FejsBóg czyli ja :P napisałem, że napisałem :lol: JA JESTEM WSZĘDZIE. :twisted:

Wiesz, może bez rewelacji, ale były momenty... na przykład jak się Saetan wkurzył na jedną babkę, która próbowała poderwać Daemona "na chama" i stracił panowanie nad sobą, to... heh, nie chciałbym być w skórze tej pani :> Albo jak Daemon uczył pewnego Księcia Wojowników harmonogramu podrywania Królowej - że w pierwszym okresie może ją całować, ale nie poniżej szyi 8) a Lucivar tłumaczył temu chłopakowi, że jeśli nie pogryzie ust partnerce, to to już będzie romantyczny pocałunek :hyhy: :hehe: Albo jak Theran nazwał w myślach Saetana, gdy go poznał a jeszcze nie wiedział, z kim ma do czynienia, "wkurzającym, starym fiutem" (i nie muszę Ci chyba tłumaczyć, że Saetan doskonale słyszał jego myśli). rotfl

Wiem, że się teraz zagotujesz i przestaniesz mnie zauważać, dopóki nie dopadniesz i nie przeczytasz książki, ale musiałem Ci to zrobić, Aga, nie mogłem się powstrzymać. :P

burli 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2011-07-29, 11:01   

nie, bez przesady. najpierw Martin. na spokojnie :D

Nieznany 
Rektor

Wysłany: 2011-07-29, 11:47   

Uff, to mnie uspokoiłaś. :lol:

A-Lee 
Przedszkolak

Wysłany: 2011-07-29, 21:58   

Nieznany napisał/a:
jeśli nie pogryzie ust partnerce, to to już będzie romantyczny pocałunek

Zapowiada się ciekawie :mrgreen: Następna w kolejce ^^

Leonida 
Towarzysz
matka Polka ;o)

Wysłany: 2011-09-21, 22:22   

mniam, już dawno po konsumpcji :)

mój status

burli 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2012-02-13, 16:17   

nadrobiłam właśnie ten i kolejne tomy. Zdecydowanie lepsza niż "Splątane sieci". Dość konkretna. Dobrze się czytająca. Na poziomie poprzednich. Polecam też :D

Odpowiedz do tematu