Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Mistress
2006-10-01, 14:09
e-book"i palmtopy
Autor Wiadomość
blue 
Profesor
czarownica

Wysłany: 2011-01-17, 22:03   

necro napisał/a:
Nie sprawdzalem na .uk .. moze juz sie da, w pazdzierniku sie nie dalo

Nie uda się ;) .
Ravena napisał/a:
[...] To wszystko tyczy się e-clicto ^^

I wszystko jasne. Są dużo lepsze czytniki na rynku.
algreholt napisał/a:
A ja z palmtopa przerzuciłem sięna netbooka i 10" spokojnie wystarcza do czytania

"Wystarczyć" może i pecet, ale jednak czytnik to zupełnie inna bajka - komfort niepodświetlanego ekranu jest nieporównywalny (mówię to jako osoba na co dzień pracująca z dokumentami na LCD). I nawet przy niewielkich dłoniach da się go trzymać w jednej ręce i przewracać strony (tu bije na głowę także papierowe książki.
necro napisał/a:
PDF to zmora kazdego czytnika, przez czytanie producent opisuje sprawe jak w kompie, nie powiekszasz tekstu tylko cala strone ktore "rozchodzi" sie na boki

Zdarzyło mi się czytać na kundlu książkę w pdfie, z dużą ilością rysunków, zdjęć. Jako że nie była robiona jako tekst (obrazy zapisane do pdf), nawet gdyby był reflow (czyli możliwość dopasowania tekstu do wielkości ekranu czytnika) nie dałoby się nic z nią zrobić. Wyjście? Czytanie w orientacji poziomej - wprawdzie nie widać od razu całej strony, ale tekst jest czytelny.

tygryska 
Towarzysz

Wysłany: 2011-01-18, 22:19   

"Kindle 3
Nowa wersja czytnika jest lżejsza (o 15 proc.) i mniejsza (o 21 proc.) od poprzednika, choć zachowała 6-calowy ekran. Kontrast wyświetlacza podniesiono o 51 proc. Cena wersji bez modemu – 490 zł."

mniam :)

Nowalijka roku 2009

blue 
Profesor
czarownica

Wysłany: 2011-01-18, 22:36   

tygryska napisał/a:
Cena wersji bez modemu – 490 zł

Kupowałam na przełomie października i listopada ub. roku bezpośrednio z Amazona i zapłaciłam około 460 zł. Byle się wstrzelić w niski kurs dolara ;) .

Machiavelli 
Przedszkolak

Wysłany: 2011-01-23, 00:24   

necro napisał/a:
5zł za klasyke literatury to juz fajna cena .. ale nowosci dobijajace do 40zl to koszmar ebookowego rynku.

To prawda, różnica rzędu 5 zł na pozycji, w porównaniu do książek drukowanych, to żadna różnica.

Dlatego od jakiegoś czasu poszukuję czytelni on-line, gdzie mogę sobie nieodpłatnie lub za bardzo małe kwoty wypożyczyć dostęp do e-booka na określony czas. Jeśli chodzi o literaturę naukową to polecam serwis www.ibuk.pl, bardzo fajna stronka i ciągle poszerzają zasoby. Nie znalazłem tam za to kilku poszukiwanych pozycji z literatury popularnej.

Może znacie jakieś podobne serwisy, z szerokimi zasobami?

Wracając zaś do tematu czytników - polecam Kindla DX, osobiście korzystam i nie mam nic do zarzucenia.

Xarthias 
Towarzysz

Wysłany: 2011-03-08, 13:17   

Szybkie pytanko, czy znacie może sposób na konwersję dokumentów m$worda do mobipocket reader nie mając zainstalowanego na kompie worda? Przy czym konwersja do rtf/txt nie wchodzi w rachubę, a odf nie bardzo mobi chce czytać...

emeryt 
Magister
Wino jest mlekiem starców

Wysłany: 2011-03-08, 13:25   

Xarthias Worda nie, ale musisz mieć zainstalowanego na kompie Mobipoket Reader'a
ja mam wersję 6,2 i tam po prostu zaznaczasz import i po sprawie Mobi przekonwertuje plik na prc.

"Zbyt mądrzy by zająć się polityką - są skazani na rządy głupców." PLATON !!!

Xarthias 
Towarzysz

Wysłany: 2011-03-10, 11:25   

No właśnie nie. Mam zainstalowanego mobi readera (i ten drugi, do edycji też) i jak biorę import dokumentu .doc/.docx to mi krzyczy, że muszę zainstalować M$Office Word :(
PDFy i txt konwertuje bez problemu. Z rtfami bywa różnie. Czasem pójdzie bez problemu, a czasami krzyczy o worda.

[ Dodano: 2011-03-10, 11:24 ]
Problem solved :P
Zainstalowałem Calibre: http://calibre-ebook.com/ - program do katalogowania książek, w dodatku współpracujący z większością readerów e-inkowych (Kindle* itp). Co prawda .doc/.docx dalej nie konwertuje, ale .odt już tak, więc jest dobrze. No i ma opcję konwersji do kilkunastu najpopularniejszych formatów, ściąga informacje o książkach, okładki itp, więc pełen szał :P

*Recenzja Amazon Kindle 3 już wkrótce :)

Ominek 
Przedszkolak

Wysłany: 2011-10-16, 13:30   

Xarthias napisał/a:
Co prawda .doc/.docx dalej nie konwertuje

Musisz plik doc zapisać jako jednostronicowa strona html wtedy Calibre to łyknie. Jeżeli masz rozdziały w książce zaformatowane jako nagłówki, to Calibre również zrobi z tego spis treści.

monos 
Magister
miłośnik

Wysłany: 2011-12-29, 22:59   

wracam do tego wątku, gdyż ostatnio naszła mnie ochota na zrobienie sobie prezentu w formie czytnika eboków.

Z racji zamiłowania do palmtopów chciałbym podobne urządzenie aby mozna było czytać wygodnie w typowych formatach, proste w komunikacji, dobrze aby było z wifi gdyż takie mam w domu.
wejście na SD card, bo takie mam.

moja opinia co ostatnio używałem
Niedawno miałem iphona, ale po 2 latach sie zużył. duzy stosunkowo wyświetlacz nadawał się do czytania eboków jeśli tylko miało sie dośc cierpliwośc do przeniesienia tekstu - chyba przez Stanza to robiłem

obecnie mam telefon sony ericson xperia mini pro- jako telefon jest beznadziejny a tym gorzej jako czytnik. chyba że ktoś ma wielka potrzebę czytania.

Podsumowując co zaproponujecie mi do czytania?

Znalazłem takie coś

http://allegro.pl/tablet-...2010372886.html

i to ale na micro SD
http://allegro.pl/czytnik...2016767113.html

Prosze o poradę

--
korzystam z: IPhone 3G

Nieznany 
Rektor
(czyt.: sprzątaczka)

Wysłany: 2011-12-30, 10:54   

Jeżeli zależy Ci przede wszystkim na czytaniu, to wybierz czytnik a nie palmtop, ponieważ przy korzystaniu z czytnika nie męczą się tak oczy. Oczywiście najpopularniejszy jest Kindle, bardzo dobry jest też podobno Onyx.

Zaproszone osoby: 1

emeryt 
Magister

Wysłany: 2011-12-30, 11:13   

monos,
ja tam polecę Ci palm TX,
ja go mam od 2006r intensywnie eksploatowany, ma wi-fi i czyta karty SD,
przed świętami wymieniłem mu folię na ekranie i znów cudo, aż się zdziwiłem,
do czytania oczywiście Mobipocet Reader,
a teraz Tx na alegro kupić można za grosze
http://allegro.pl/kultowy...2025365007.html
zaznaczam że to nie ja sprzedaję, ja bym się go nie pozbył jest dla mnie zbyt cenny i wygodny,
mam go zawsze przy sobie to moja głowa, i biblioteka :D

monos 
Magister
miłośnik

Wysłany: 2012-01-02, 22:09   

jednak kupuje tę mantę

http://allegro.pl/tablet-...2021542245.html

--

emeryt 
Magister

Wysłany: 2012-01-03, 07:52   

monos,
jak poeksperymentujesz to skreśl parę słów,
interesowało by mnie czy można zainstalować Mobipocket Readera,
no i jak z czytaniem, jak leży w ręce :?:

a tak na marginesie dla użytkowników kundelka Amazon wyprzedaje e-booki sporo fantastyki,
ale po angielsku, cena ok 5zł - spieszcie się bo do 6.01
http://ebooksearch.pl/?p=287

emeryt 
Magister

Wysłany: 2012-02-11, 08:22   

monos, i jak tam Manta :?:
a tu coś ciekawego
http://nt.interia.pl/wiad...o-sieci,1758259

monos 
Magister
miłośnik

Wysłany: 2012-02-19, 10:50   

Witam,

zakup był świetny i udany

oto link do produktu na stronie producenta.
http://www.manta-sklep.co...&kategoriaID=58

Sprzęt poręczny, gdy żona go wzięła do reki od razu przypadł jej do gustu, mogła sobie szybko skorzystac z sieci, a podczas naszych rozgrywek w scrable - niezastapiony gdy chcemy sprawdzic słówko na sjp.pl

Ja musiałem sobie zrobić pudełeczko jako pokrowiec, bo odpowiadającego moim potrzebom nie znalazłem i zacząłem korzystać . wgrałem sobie książki i hulałem że hohoho!

minimalnie dziennie czytam 2 godz.
Gdzy czytałem ostatni tom Oka Jelenia Pilipiuka, przeczytałem 8 godz danego dnia, i wówczas oczy mnie bolały, no ale wiadomo że była to przesada. książki czytam głównie w komunikacji publicznej oraz na przerwach w pracy. Czasem do poduszki. Dzięki możliwości zmiany rodzaju wyświetlania czarno na białym i odwrotnie, czytanie jest komfortowe.

Wgrałem wiele programów, najbardziej przypadł mi do gustu MoonReader. Dostępny za darmo.

Sprzęt funkcjonuje poprawnie. Gdy czytam książki wyłączam wifi aby oszczędzić energię.
Najlepiej tablet przełączać w stan hibernacji, gdyż długo się włącza - ok. minutę przy zainstalowanych wielu śmieciach:)

Spokojnie może służyć za organizer w połączeniu z google. Jednak nie mogłem przenieść na niego kalendarza z google. generalnie z oryginalnym kalendarzem miałem problem. ale to nie było mi takie znowu potrzebne.

Jakość wykonania za tą cenę, wiadomo. Wizualnie przypomina iphona,dla niewprawnych oczu może sie wydawac że jest to porządny sprzęt. obudowa z cienkiego plastiku, dotyk jak w starszych palmtopach, podczas nacisku wygina się, lepiej aby nie spadło na ziemię.

To są minusy, ale jako czytnik w zupełności mi wystarczy. Teraz łatwiej mi się czyta książki i szybciej.

--

Odpowiedz do tematu