Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
zdjecia
Autor Wiadomość
A-Lee 
Przedszkolak

Wysłany: 2011-08-04, 07:25   

Ja jestem właśnie na etapie zastanawiania się nad ujęciami. I muszę powiedzieć, że Xarthias, na rację.
Teraz wychodzą lepsze zdjęcia, bo robię to świadomie, a nie na zasadzie 'im więcej tym lepiej' ;)

pajk 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2011-08-05, 17:48   

Xarthias napisał/a:
Tylko i wyłącznie....
....
..... Inaczej fotograf nie ma szans na rozwój.

:]
I ja sie zgodzę , cos podobnego usiluję sugerować :)

niemniej TO nadal mało

Xantis na 20 zdiec do publikacji z zawodów ..... -I na kij tyle ? 20 to juz nuda .
Obejżą tylko egzalowane osoby , które gotowe sa ogldac 4 godzinny film z wesela i 123 zdiecia ulubionego ratlera bojowego, czy kochanego wnusia .
---I bedą och'ać, do utraty tchu.
A teraz .....
-'kazdy' ma cyfrowkę , zdiecia nie kosztują nic, na tych zawodach było zapewne ze 100 cyfrówek .
To daje zakłądajac samodyscyplinę 2000 zdięć, leko, bardzo lekko liczac ...
'nadających sie do publikacji '

A ile osób dzienie fotografuje 'kwiatek' ??? Milion? wiecej?

To nie przytyk , ani złosliwość , ale realia , z których trza sobie zdawac sparawę .

Sm nie wiem jaki z tego wniosek , konkretny ...Jedno jest pewne .
za dużo
za dużo
za dużo wszystkiego , za ładne , za poprawne , za podobne do innych....

-inne zbyt epatują czymś , by sie na siłe wyróżnić

Czort wi co z tym robic ... trzeba chyba kombinowac :)

Mareczek 
Towarzysz
królewnojebny

Wysłany: 2011-08-08, 03:22   

nie to zeby zdjecie mialo jakas wartosc artystyczna (bo nie ma) strzelone w czasie jazdy i zza okna nie wiem nawet czy legalnie ale mialem ostatnio pacjenta w bazie us airforce i takie cacka staly.

mój status

pajk 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2011-08-12, 09:58   

nie zeby mnie wzruszyło zdiecie za mocno jako akt tfurczy :mrgreen:

Ale jako dowód że mareczek żyje :wow: owszem :beer: chyba znow tu zaczne zaglądac

Xarthias 
Towarzysz

Wysłany: 2011-09-05, 09:23   

Pajku, to może w ogóle nie robić zdjęć? Bo przecież milion innych osób i tak zrobi, po co my się jeszcze mamy wysilać? Nie popadajmy ze skrajności w skrajność :)

Ja ostatnio focę tylko dla wspomnianego wcześniej projektu "52 tygodnie". Naprawdę fajna sprawa, bo angażuje mnie do wymyślania w jaki sposób podejść do zadanego tematu, zmusza do próbowania nowych technik i sposobów robienia zdjęć. No i wraz z pozostałymi "grupowiczami" uczymy się od siebie, bo każdy wymyśla coś innego :)

Dwie moje foty:

Więcej: http://www.flickr.com/groups/52tygodnie/
Jeśli ktoś chce, nadal może się przyłączyć.

Saguś 
Towarzysz

Wysłany: 2012-04-02, 12:35   

Ciut odkurzę temat.
Jakiś czas temat byłam na Kudłaczach (40km. od Krka) w celach obserwacyjnych. Oto efekty:

"Piękna" łuna od Krakowa: :/

Tu z 3min. naświetlaniem:

A tu uchwyciliśmy meteoryt: :D

Ja mam lustrzankę, ale ogromnym błędem z mojej strony było kupienie jej przed jakimkolwiek innym aparatem. Dla początkującego to takie robienie sobie pod górkę. I baardzo długo zajęła mi nauka robienia zdjęć na jakość, a nie na ilość (jak pisaliście wczesniej). Chociaż ja to chyba nie nauczę się porządnie nigdy, bo ostatnio wolę projekcje okularowe :)

geralt 
Prorektor

Wysłany: 2012-04-03, 13:42   

Meteoryt podobny do pająka :D

Saguś 
Towarzysz

Wysłany: 2012-04-03, 21:13   

Wiesz, ile kombinowaliśmy, żeby w końcu wszystkim wyszło? :) Mamy też podobne, gdzie swoimi telefonami, przy 30s. naświetlaniu próbowaliśmy "napisać" skrót naszego Koła. Byłam "piątym kołem u wozu" :D więc malowałam buźkę. Co prawda wyszła żaba, ale niezła frajada przy tym była :)

Xarthias 
Towarzysz

Wysłany: 2012-04-04, 08:11   

Fajne. Też się kiedyś bawiłem w malowanie światłem, ale telefon nie jest do tego najlepszy, chyba, że ma funkcję latarki z diody od flasha :)
http://www.flickr.com/photos/xarthias/6018614382
Tutaj efekt takiej zabawy, czas naświetlania 10s, f/29 - w środku dnia przy zasłoniętych zasłonach :)

Saguś 
Towarzysz

Wysłany: 2012-04-04, 18:14   

Łosz, swietne :) Dla mnie to niestety zbyt skoplikowany rysunek :) A nasze telefony nie miały diod, ale staraliśmy się dość powoli wszystko robić, że "załapało" to światło. Dlatego o dziwo, wyszły jako takie kolory, gdzie ja np. świeciłam tylko swoją Avilą z zieloną tapetą :D

Xarthias 
Towarzysz

Wysłany: 2012-04-05, 07:46   

Wbrew pozorom, wcale nie taki skomplikowany :)
Już za trzecim razem wyszło.

Jeśli nie masz diody w telefonie, to w kioskach czy sklepach z duperelami różnymi są breloczki z diodą "latarką". Kosztuje takie gówienko 3-4zł, są diody w różnych kolorach i można się całkiem fajnie bawić :)

Saguś 
Towarzysz

Wysłany: 2012-04-07, 09:18   

Dobrze wiedzieć :) Niedawno koledzy zaopatrzyli mnie we własnej roboty wężyk więc mogę się bawić bulbem. W ogóle sobie ostanio eksperymentuję.
A widzieliście timelapse'a..? Cudo..
http://vimeo.com/16198274
http://vimeo.com/29950141

Xarthias 
Towarzysz

Wysłany: 2012-04-09, 13:22   

Do timelapsa muszę sobie kupić zewnętrzny zasilacz do aparatu. Trochę się bawiłem tym, i zwykle po około 4h siadała bateria... A 4h dla timelapse to bardzo mało...

Saguś 
Towarzysz

Wysłany: 2012-04-10, 16:38   

Masz sprzęt do timelapse'a? Znaczy chodzi mi o głowice, jazdy, itp. Bo w sumie do takiego "zwykłego" nie trzeba wiele.. :) Mi się taki sprzęt marzy, ale te ceny..! Próbowaliśmy uniwerek naciągnąć, ale wcześniej wysępiliśmy na kamerę CCD Atikowską więc teraz już noł łej, że dostaniemy na coś jeszcze.

Moja kumpela, fotograf sportowa, ostatnio pokazała mi obiektyw, na który zbiera: :lol:

Nieznany 
Rektor
(czyt.: sprzątaczka)

Wysłany: 2012-04-10, 17:12   

Saguś napisał/a:
Moja kumpela, fotograf sportowa, ostatnio pokazała mi obiektyw, na który zbiera:
Fajna ta bazooka. :hehe:

Zaproszone osoby: 1

Xarthias 
Towarzysz

Wysłany: 2012-04-11, 07:39   

Wystarczy statyw z głowicą, która ma sterowanie na przekładniach, gdzie możesz precyzyjnie zmieniać ustawienie o 1/10 stopnia... Widziałem takie w necie już za niecałe trzy stówki...
Żyrostabilizowane wózki i tego typu duperele to już profesjonalny sprzęt filmowy, który musi na siebie zarabiać, więc o ile nie masz takiego do innych zajęć, to nikt rozsądny nie kupi tylko do timelapse'a.
Pomijam fakt, że można tego typu sprzęt zastąpić pomysłowością, bo przy robieniu zdjęcia np co 30 sekund, to zdążysz o te kilka metrów przenieść zwykły statyw... Albo montujesz żyro do kamer amatorskich na segawayu :P

Saguś 
Towarzysz

Wysłany: 2012-04-16, 13:10   

Wydaje mi się, że przy przestawianiu statywu może być z dużo niedokładności, ale może to kwestia wprawy i precyzji. Nie wiem. Z sagwayem chyba tez ciężko :)
Ja bym takie profesjonalne cudo chciała na własny użytek.. :D Dlatego mogę sobie tylko pomarzyć :) Znalazłam na necie oferty wypożyczenia całego sprzętu. Planowaliśmy zrobić filmik promujący OA i koo itd. więc może się skusimy, bo cena idzie już od 250zł na dobę.

Odpowiedz do tematu