Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Larsson Stieg
Autor Wiadomość
pajk 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2012-04-25, 14:18   

geralt napisał/a:
.......i to mi zdecydowanie zaburza "poczucie realizmu".

Bo to bajka Geri i przyjzyj sie dobrze literacko ta panienka jest jakby zerżnieta z wiedźmina , w ogóle nie dał bym głowy czy stig nie czytał sapkowskiego i nie pomyssla sobie jakby tu zrobic cos podobnego ale dzis i bez magi
:)

No deko przesadzam rownie dobrze mozna sie dopatrzec podobieństw do hrabiego Monte christo :) wszystkie takie książki sa deko podobne , ale mnie bawi wyszukiwanie podobienstw do sapka.

jest magia (komputreowa) blumkvist jest wiedźminowaty , sa potwory (biznesowo-seksualne) jest duch tolerancji dla mał szkodliwych odmieńców jakas atmosferka podobna .
salander to mutant :) superman feministyczno homofilny :) spłodzony przez mutanta :) jest ok
ale czy nie dla tego , ze deczko mamy na nią ochote ?
Jest conajmnij socjopatką , podpieta po d aspergera więc , pod autyzm i ewentualnie geniusz , ale rownie dobrze mogłaby byc , zwyczajnie zła i mordercza jak ebola.

Ale mnie najbardziej frapuje stig i jego przesłanie w konfrontacji z brevikiem ( norewgia nie szwecja ale z naszego punktu siedzenia skandynawia jawi sie dosc podobnie )

też 'mutant' idealista, cos ma z polską :) u nas kupił chemikalia do bąbek , popiera PIS :)
Cytat:
Breivik, norweski mężczyzna, który przyznał, przeprowadzenie zbrodni piątkowej w Norwegii, kupił chemikalia z polskiej firmy

http://blogs.wsj.com/emer...ty-agency-says/
Cytat:

- Nie zabiłem go, bo wyglądał prawicowo - tak Anders Behring Breivik miał tłumaczyć, dlaczego nie zastrzelił 22-letniego syna polskich imigrantów Adriana Paconia.

Hmmmm...? :)

Też troszke wiedźminowaty :)

No............ i.....
Cytat:

"Norwegowie czują, że przegrywają bitwę z Breivikiem".
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,11554570,_Norwegowie_czuja__ze_przegrywaja_bitwe_z_Breivikiem_.html

Czemu? przez media pono.... A może jednak cos dokumentnie spieprzyli budując swoja skandynawska opiekuńcza ,'bezpieczną' idylkę?

geralt 
Prorektor

Wysłany: 2012-04-25, 14:50   

pajk napisał/a:
Bo to bajka Geri i przyjzyj sie dobrze literacko ta panienka jest jakby zerżnieta z wiedźmina , w ogóle nie dał bym głowy czy stig nie czytał sapkowskiego i nie pomyssla sobie jakby tu zrobic cos podobnego ale dzis i bez magi
:)

Sądząc po datach przekładów, musiałby to czytać po polsku, rosyjsku, czesku albo litewsku.
http://pl.wikipedia.org/w....C4.99zyki_obce

Ale magia faktycznie jest komputerowa, bo te hakerskie wyczyny nijak się mają do rzeczywistości. Ja na Lisbeth ochoty nie miałem w ogóle.

Konwi 
Towarzysz
jendza

Wysłany: 2012-04-25, 18:28   

troche mnie zdziwilo to co napisales @pajk.. w faszyzmie tacy jak ja szli do gazu w pierwszej kolejnosci (a wlasciwie wrzucano takich jak ja zywcem do piecow kremacyjnych).. i nie chodzi o moje pochodzenie..
- w tym poscie dopiero pozwolilam sobie na przenosnie :P

swoja droga @pajk czy uwazasz Brevika za wyznawce faszyzmu?

pajk 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2012-04-26, 01:15   

Konwi napisał/a:
troche mnie zdziwilo to co napisales @pajk.. w faszyzmie tacy jak ja szli do gazu w pierwszej kolejnosci (a wlasciwie wrzucano takich jak ja zywcem do piecow kremacyjnych).. i nie chodzi o moje pochodzenie..
- w tym poscie dopiero pozwolilam sobie na przenosnie :P

swoja droga @pajk czy uwazasz Brevika za wyznawce faszyzmu?

I co z tego ze tacy jak ty ? Akurat tak wypadło . :)
Nimam pojecia 'jaka,taka' jesteś . :)
Bycie ofiarą , czy potencjalna ofiarą , nie daje patentu na dobro , ani nie gwarantuje ze sie nie zostanie katem.

Do gazyu szli żydzi , a dzis masa z nich to faszyści u siebie .
Dla mnie faszyzm , w złym znaczeniu , zaczynma sie gdy komukolwiek odmawia sie prawa do czlowieczeństwa , do równego staatusu .
Eutanazja to też faszyzm , w pewnym stopniu nawet badania prenatalne moga byc faszystowski , bo to zatrąca o eugenike, chodowle.
Selekcja do gazu , czy do zycia, jesli jest , sformalizowana to prawie to samo .

czy 'gorszy, to żyd,arab, cygan, kurd, wariat, pedał czy Brevik obojene . Obojetne też czy robi sie to fizycznie zabijajac, popierajac , czy tylko pozwalając.

Pozabijanie nietolerancyjnych , nie da tolerancji .

Brevik zabijał ludzi , wrogów , tych którzy jego zdaniem szkodzą , wiec chyba nie . Morderca , ale nie faszysta.

Nie wiem jak tam u niego z głową... ale na pewno sie pomylił . Chciał cos załatwic w PROSTY sposób.
Trzeba go odizolowac, albo zabic , bo moze to zrobic jeszcze raz .
- Ale to żaden demon.
-Ani temat wart studiów.
Cos jest nie tak z systemem , jesli pojawiaja sie breviki . Raczej sam zrobił bum. Ale nie był sam, , musial miec wiele osób myslacych podobnie kolo siebie , dzis ma mase fanów i wielbicieli .

Zamach brevika , zamachy islamistów i inne, wojny kiboli .... to wszystko jest jedno , ma jedną przyczynę .
Ostatnio zmieniony przez pajk 2012-04-26, 01:40, w całości zmieniany 1 raz  

pajk 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2012-04-26, 01:37   

geralt napisał/a:

Sądząc po datach przekładów, musiałby to czytać po polsku, rosyjsku, czesku albo litewsku.
http://pl.wikipedia.org/w....C4.99zyki_obce

Ale magia faktycznie jest komputerowa, bo te hakerskie wyczyny nijak się mają do rzeczywistości. Ja na Lisbeth ochoty nie miałem w ogóle.

Oj zara tak doslownie :) przecie nie o plagiat chodzi , ale schemat ...moze czytal po polsku??? :)
Niewazne na bank czytał supermana i chrabiego monte christo :)

Nijak sie mają do czasu ... wszystko co opisano technicznie jest wykonalne (nie w polsce) tyle ze za diabla nie w takim czasie .
Cytat:

na Lisbeth ochoty nie miałem w ogóle
??? :?
wolałes PlumGwizda??? !! :wow: No bo poco to czytac , jakby nie?

geralt 
Prorektor

Wysłany: 2012-04-26, 11:59   

pajk napisał/a:
Nijak sie mają do czasu ... wszystko co opisano technicznie jest wykonalne (nie w polsce) tyle ze za diabla nie w takim czasie .

Nie jest wykonalne. Chyba że uznasz, że wszyscy wokół to kompletni debile, którzy sami się podstawiają. Tam jest taki opis komputera, jaki chciała Lisbeth - wypowiedziany bardzo mądrym tonem eksperta banalny opis podzespołów, w którym pominięto zresztą najważniejszy - i ten fragment najlepiej świadczy o orientacji autora w sprawach informatycznych (edit: mój błąd, przeoczyłem w opisie albo miałem wybrakowaną wersję). To tak jakbym z mądrą miną i całą masą technicznych zwrotów opisywał proces smażenia jajecznicy - z pominięciem jajek.

pajk 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2012-04-28, 00:03   

geralt napisał/a:
pajk napisał/a:

Nie jest wykonalne. Chyba że uznasz, że wszyscy wokół to kompletni debile.......

Geri na serio jest masa , moze nie debili , ale duzo głupszych ode mnie czy od ciebie , w kategori NET i komputery 100 raz wiecej . Zupelnie inaczej wyglada net , jak sie wejdzie z konsoli , albo nawt zacznie listowac strony , no o ile sie ktoś oriętuje . Ludzie pojecia nie maja , co w srodku tej skrzymki , co ich chroni co nie . To co wiedza to w 99% reklamowe brednie .
Ci nie bede tłumaczył, ale prosty przykład , ze 20 lat uzywam netu itp i nigdy nie miałem antywirusa na stałe , czy firewali i ani razu nie miałem problemu z wirusem trojanem ... robakiem .. -czasem jakis wpadł w goście, se obejzalem , skasowalem i git , a czasem nawt zostawilem :) dzialalnosc niektórych mi odpowiadała .
Jakis czas mialem takiego , który ,kulturalne , tylko w przy wolnym łączu , robił koło dupy firmie adobe. Akurat mendy nie znosze , gozej niz wytworow Bila G. to sobie siedział i pracował kilka miesiecy.
Ta masa haseł , loginow, sreli dupereli wrecz szkodzi !!!!
Tak jak alarmy samochodzowe i inne , wyja z byle powodu i juz nikt nie reaguje .
Geri opis jest dla zwyklego czytelnika , nie dla hakera :) a ona chciala ładny nowy błyszczący wygodny....
zamiast butów od Wersacze.
---- do włamywania sie , wysilone , parametry nie bardzo sa potrzebne, a nawet i tu moga zaszkodzić.
-A tak z ciekawości jaki jest ten najwazniejszy ?????
:mrgreen:

geralt 
Prorektor

Wysłany: 2012-04-28, 00:34   

pajk napisał/a:
-A tak z ciekawości jaki jest ten najwazniejszy ?????
:mrgreen:

Wyszukałem ten fragment i zwracam autorowi honor - myślałem, że przy tych wszystkich megabajtach pominął parametry procesora, ale to jednak jest zawarte w nazwie urządzenia. Porąbało mi się coś :shy: albo zniknęło przy konwersji na format wygodny dla telefonu. Czasem potrafi się w ebooku przerobić "stał" na "srał" :P

Jasne, że można bez antywirusa, jak Ci się chce gapić w procesy. Chyba, że masz zainstalowanych bardzo mało najpotrzebniejszych. Programy zabezpieczające i tak wielu rzeczy nie wykryją, ale przynajmniej robią za sitko zatrzymujące większość pierdół, których nie trzeba później szukać. Ja instalowałem swój system na początku 2010 roku i do dzisiaj działa sprawnie, choć pracuje prawie przez cały czas. A w moim burdelu Lisbeth nic by nie znalazła - nawet ja mam problemy :D

pajk 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2012-04-28, 03:03   

geralt napisał/a:
parametry procesora....

Jasne, że można bez antywirusa, jak Ci się chce gapić w procesy. Chyba, że masz zainstalowanych bardzo mało najpotrzebniejszych. Programy zabezpieczające i tak wielu rzeczy nie wykryją, ale przynajmniej robią za sitko zatrzymujące większość pierdół, których nie trzeba później szukać. Ja instalowałem swój system na początku 2010 roku i do dzisiaj działa sprawnie, choć pracuje prawie przez cały czas. A w moim burdelu Lisbeth nic by nie znalazła - nawet ja mam problemy :D

geri do niedawna ,jeszcze rok temu , jak wyjechalem uzywalem starej malenkiej toschiby
100Mhz słownie ( sto megaherców ) . 32 mb ram i gdybym mogł kupić troszke pamięci wiecej to bym uzywał dalej - tyle ze trza było wyłączyć w operze wtyczki 'adobe jebany' flasch dokładnie. Ogladalem na tym filmy i własciwie robiłem wszystko , oprucz gier oczywiście.
Gigaherce sa potrzebne zeby cie jebała po oczach reklama , do gier, animacyjek piesków koków, kurwa chomików, (i to tylko, bo te 'pieski robią' idioci) i do obróbki b.dużych plików graficznych... END

Czasem zerkam na procesy, ale raczej zeby wypierdolic auto-updatery i podobne, co sie bez pytania wtryniły, są szkodliwsze od wirusów .
Ja moge miec mase programów , ale one w procesach powiny sie pojawić , jak je klikne , a nie siedzięć. Jak tam jest wieceej niż 6..8 plus odpalone aplikacje , to robia coś co tobie jest zbedne, pracuja dla Bila, adobe albo innej mendy.
99% virów , robali, musisz sam odpalić , bezmyslnie klikajac na cos co ci przysłali , czy na stronie.

Wisz w polsce to haker za duzo nie wyszuka bo w polsce, prawie nic nima w sieci brak publicznych baz danych.
I jest jak u ciebie burdel :) w firmach jest tyle nieprawdopodobnych kretyńskich wynalazków, że głowa małą , są lipne dane , albo nie modyfikowane od 5 lat.
Czesto bywa że jest piiiiiękna reklama, animacyjka ,tradycje firmuy od 19 wieku opisane, obrazki , a brak adresu, telefonu, maila.

Ale zdajsie mocno odjechalim od Milenium , a nawet Szwecji :)

geralt 
Prorektor

Wysłany: 2012-04-28, 04:48   

pajk napisał/a:
Ale zdajsie mocno odjechalim od Milenium , a nawet Szwecji :)

Spokojnie :) Cały czas jesteśmy w basenie Morza Bałtyckiego :D

A i będzie nawiązanie do powyższych rozważań, bo ja, choć o reklamach w necie praktycznie już zapomniałem, a tv mam w zasadzie od lat w dupie, to sprzęt wymieniłem właśnie dla Wiedźmina :mrgreen:

Sam ruch sieciowy nie jest aż tak skomplikowany, jak może się wydawać. A większość "hakerów" stosuje głównie socjotechnikę, bo proste zabezpieczenia w prostej kombinacji są praktycznie nie do złamania, jeśli człowiek nie popełni błędu. A cwaniacy od socjotechniki są na nią często najbardziej podatni - wystarczy im tylko wmówić, że są zajebiście mądrzy i mają do czynienia z debilem :D

pajk 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2012-05-05, 00:58   

Jo! geri :) ale mało kto stosuje proste zabezpieczenia , sa darmowe wiec do dupy , jak chodzenie bez kijków do nordic walking.

I pewnie ze styk człowiek -maszyna jest zawsze dziurawy.
No ale po kij forsowac patentowany pancerny zamek , godzinami , jesli jest kamień i szyba czy klucz pod wycieraczką ???

Zdajsi ze twoim zdaniem Haker w przeciwienstwie do 'hakera' to hunorny pracowity idiota geniusz .....

Za duzo o smokach i rycerzach czytasz :)

geralt 
Prorektor

Wysłany: 2012-05-05, 02:13   

pajk napisał/a:
Za duzo o smokach i rycerzach czytasz :)

Oj, nie znasz rycerzy z mojej ulubionej bajki :lol:

Lean val Tirach 
Prorektor
Leanan sídhe

Wysłany: 2012-05-05, 15:24   

Śmiem twierdzić, że rycerzy tam "co kot napłakał". :lol: Ale ćmoki są! :D

A żeby było na temat - obejrzałam film na podstawie pierwszej części trylogii i... średnio mi się podobał. Odnoszę wrażenie (bo za książkę już się zabierałam, ale nie dałam rady), że teraz będzie mi łatwiej przebrnąć przez powieść. :)

geralt 
Prorektor

Wysłany: 2012-05-05, 15:51   

Chyba jednak mimo wszystko rycerzy jest więcej ;)

A "Millenium" nawet Donald przeczytał :)

Cytat:
Co najbardziej podoba się panu premierowi w „Millenium”? „Mikael Blonkvist [w rzeczywistości Blomkvist – BM] – czytamy w wywiadzie opublikowanym w „Przekroju” – dziennikarz, który potrafi postawić się wielkim koncernom .

Cytat:
„I przy którymś takim starciu, sytuacji wyjątkowo trudnej (…) dostaję SMS-a, czytam, a Gosia pisze : »jesteś moim Blonkvistem« [sic!]. Mam tego SMS-a do dziś” – zwierza się premier czytelnikom.

http://www.krytykapolityc...enu-id-195.html
:D

pajk 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2012-05-08, 03:34   

Geri nie dość ze ot , to jeszcze w calkiem mila rozmowe musialeś jakieś gówienko...
geralt napisał/a:

nawet Donald przeczytał :)

Sobie obrzydziłem Dobrze że stig umarł , juz wincy nie napisze i ja juz nie muszę....... po Donku.... tfu!

pajk 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2012-05-08, 04:02   

Lean val Tirach napisał/a:
Śmiem twierdzić, że rycerzy tam "co kot napłakał". :lol: Ale ćmoki są! :D
... średnio mi się podobał. Odnoszę wrażenie (bo za książkę już się zabierałam, ale nie dałam rady), że teraz będzie mi łatwiej przebrnąć przez powieść. :)

Wisz bo to chyba jest dla chłopców i feministek walczących :mrgreen: mnie jako chłopcu podobała sie ta panienka , reszta jakaś...... 'bez sensu':
( http://www.youtube.com/watch?v=T_oyn6IsPYk )
:beer:

geralt 
Prorektor

Wysłany: 2012-05-08, 04:52   

Mnie się panienka nie podobała, ale czytałem ze względu na aseksualną sympatię do tejże :lol:

pajk 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2012-05-10, 03:42   

Znaczy jako feministka? :)

geralt 
Prorektor

Wysłany: 2012-05-11, 01:19   

Nie, jako zakonnica. Ze świecą szukać takiej dziewczyny :)

Odpowiedz do tematu