Seria 'Archiwum Polskiej Fantastyki'

Trudne do dostania tytuły krajowej literatury science-fiction mają być już wkrótce ponownie wrócić na rynek w ramach serii "Archiwum Polskiej Fantastyki". Jej realizacji podjęło się wydawnictwo Solaris. W zależności od zainteresowania czytelników, poszczególne pozycje mogą być drukowane nawet w jednym egzemplarzu. "Całe swoje zawodowe życie promuję fantastykę i literaturę w ogóle. Ubolewam, że wielu znakomitych pisarzy i świetnych książek nie ma na rynku. Wydawanie książek, a już zwłaszcza reprintów, jest dziś obciążone dużym ryzykiem straty. Dlatego nie wznawia się wielu tytułów. Mając do dyspozycji drukarnię cyfrową opłacalne stało się dla nas robienie małych nakładów, wręcz drukowanie na zamówienie pojedynczych egzemplarzy. Dzięki temu, bez ryzyka poniesienia strat związanych z większym nakładem, niepewności sprzedaży w sieciach księgarskich możemy przygotować klasykę polskiej fantastyki w nowatorski sposób" - mówi na łamach gazety Wojciech Sedeńko, redaktor naczelny wydawnictwa Solaris.

W cyklu "Archiwum Polskiej Fantastyki" znajdą się pozycje takich popularnych niegdyś autorów jak: Jerzy Żuławski (m.in. "Na srebrnym globie", 1903 rok), Krzysztof Boruń i Andrzej Trepka (m.in. "Zagubiona przyszłość", 1954 r.; "Proxima", 1956 r.), Bohdan Petecki (m.in. "Strefy zerowe", 1972 r.) czy Czesław Białczyński (m.in. "Próba inwazji", 1978 r.). A z bliższych nam czasów: Marek Oramus (m.in. "Senni zwycięzcy", 1982 r.), Mirosław P. Jabłoński (m.in. "Elektryczne banany", 1996 r.) i Maciej Żerdziński ("Opuścić Los Raques", 2000 r.).

Wybrany przez klienta tytuł będzie drukowany z chwilą spłynięcia zamówienia. Sprzedaż ma odbywać się za pośrednictwem internetowej księgarni wydawnictwa pod adresem Solarisnet.pl. W jednym z tytułów każdego autora znajdzie się posłowie, przypominające jego twórczość, a cała seria zyska jednolitą szatę graficzną.

Za: Rynek Książki