Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Amazon Kindle 3
Autor Wiadomość
Virtualo 
Przedszkolak

Wysłany: 2012-03-04, 19:25   

Ciężko wyrokować teraz, właściwie na początku roku, bo to byłoby trochę jak wróżenie z fusów, ale mamy przeczucie, że ten rok może być rekordowy pod względem sprzedaży e-booków w Polsce :) Coraz więcej ludzi przekonuje się do literatury w takiej formie i coraz więcej z nich kupuje własne czytniki, uznając je za gadżet, który znacznie ułatwia życie i warto go mieć :)

geralt 
Prorektor

Wysłany: 2012-03-05, 08:06   

Ja mam przeczucie, że ten rok może być rekordowy lub może nie być rekordowy pod względem jakimkolwiek :D

Myślę, że wraz z rozwojem czytników ebooków autorzy zrozumieją, że tak właściwie wydawcy, a już tym bardziej pośrednicy w sprzedaży nie są im do niczego potrzebni ;) Redakcję można zlecić prywatnie, a znani i czytani pisarze nie potrzebują reklamy. I okaże się, że właściwie to można puścić pliczek za dolara czy euro i spokojnie sprzedać "z automatu" na właśnej stronie internetowej parę milionów sztuk (po angielsku) :) Nawet będzie można otwarcie udostępnić i podać numer konta, bo to wstyd dolara nie zapłacić.

Xarthias 
Towarzysz

Wysłany: 2012-03-05, 11:21   

Ja widzę dwie przeszkody w rozwoju rynku, i obie po stronie wydawców/sprzedawców.
Po pierwsze reklamowanie/sprzedawanie jako e-czytników zwykłych badziewnych chińskich tabletów lcd, które czytnikom e-ink do pięt nie dorastają - w ten sposób zniechęca się klientów, bo kupi taki za 200zł jakiś badziew i stwierdzi, że na tym się czytać nie da, bo po godzinie oczy mu wypływają... Imo powinno być w opisach takich wyraźnie zaznaczone, że to nie jest e-int, a zwykły (podświetlany) lcd, który może męczyć wzrok.
Po drugie zaś wspomniana przeze mnie jakość książek.
Czytam bardzo dużo, z rozmaitych dziedzin, mam Kindla od roku. Mam w tej chwili kupione około 180 książek z Amazona, od różnych wydawców, także od selfpublisherów. I kolejne 20 sztuk z rozmaitych polskich sklepów - tutaj raczej pozycje mainstreamowe, bestsellery, które powinny być wizytówką takich sklepów.
I niestety, problemy z formatowaniem, literówki, błędy ortograficzne (!), nie działające przypisy i inne drobne, a denerwujące problemy, zdarzyły się w 100% polskich książek.
W książkach Amazona problem miałem w trzech (!), wszystkie trzy były książkami selfpublisherów, czyli autor sam odpowiadał za konwersję i publikację, i we wszystkich trzech, wskazane przeze mnie błędy zostały usunięte w kilka dni (najdłużej trwało to 8 dni).
Jest drobna różnica, prawda?
Ja jestem w tej komfortowej sytuacji, że czytanie po angielsku nie jest dla mnie problemem i jak mam wybór, to kupuję książkę po angielsku, bo mam pewność, że będzie zadowalającej jakości.
Gdybym jednak, jak większość polskich czytelników, nie miał tego wyboru i byłbym zmuszony do korzystania z polskich e-sklepów, to niestety, ale wybrałbym chomikuj i własnoręczną konwersję w Calibre, bo w niektórych przypadkach oferowałoby to lepszą jakość książki, a na pewno byłoby tańsze :)
Szkoda jak cholera.
Na pewno też dobrze na rynek wpłynęłoby zastosowanie pomysłu z księgarni O'Reilly - czyli przy zakupie ebooka dostajemy bon zniżkowy na wersję papierową, i na odwrót, kupując wersję papierową, możemy dokupić ebooka tej samej książki za ułamek ceny.

geralt 
Prorektor

Wysłany: 2012-03-05, 13:39   

Ja na telefonie potrafię czytać wiele godzin, a i przy komputerze ludzie spędzają dzisiaj większość dnia - zarówno w pracy, jak i w domu. Standardowy monitor nie męczy dzisiaj oczu (przynajmniej w moim przypadku) przy dobrze ustawionym oświetleniu. Z tym, że do czytania zdecydowanie przydaje się wysoka rozdzielczość.

Virtualo 
Przedszkolak

Wysłany: 2012-03-06, 16:22   

Z tą promocją na bony przy zakupie tradycyjnych książek i ebooków to świetna sprawa :) A co do czytania na komputerze owszem nie męczy, ale z pewnością jego ciągłe użytkowanie w końcu odbije się na naszym wzroku. Natomiast przy czytnikach nie musimy się tego obawiać.
No i Xarthias - rzeczywiście rynek anglojęzycznych e-booków jest o niebo lepiej rozwinięty od polskiego. Polskie e-księgarnie są właściwie na początku tej drogi, gdzie nieuniknione są niestety pewne potknięcia. Jednak im więcej ludzi będzie się przekonywać do tego typu czytania, dostrzegą jego potencjał itp., tym oferowane usługi będą lepsze i na coraz wyższym poziomie. Jak to mówią: nie od razu Rzym zbudowano. Nawet w Ameryce ;)

emeryt 
Magister
Wino jest mlekiem starców

Wysłany: 2012-04-05, 21:51   

Ruszyła pierwsza polska e-księgarnia dla użytkowników czytnika Kindle :D

http://fakty.interia.pl/n...ownikow,1778385

......"Z okazji otwarcia MobiStore na czytniku Kindle Woblink przygotował promocyjną ofertę dla wszystkich czytelników: bestsellerowe książki Normana Daviesa za 19, 90 zł za e-booka (promocja trwa do wtorku, tj. 10.04.2012 r.) i 50 zł do wykorzystania na książki z katalogu - wystarczy zarejestrować się na woblink.com i aktywować newsletter"...... :wow:

"Zbyt mądrzy by zająć się polityką - są skazani na rządy głupców." PLATON !!!

Xarthias 
Towarzysz

Wysłany: 2012-04-06, 12:16   

Ta promocja była jeszcze lepsza, bo z okazji czyjegoś błędu, przez jakieś dwie godziny, połowę książek Daviesa można było kupić za 0,00zł :D
A te kody fajna sprawa, bo choć generalnie ceny na woblinku nie oszałamiają (da się spokojnie znaleźć taniej prawie każdy tytuł), to dzięki tym kodom, mają naprawdę ceny konkurencyjne :)
Ja wykorzystałem już 5 swoich kodów, 5 kodów żony i 4 kody mojego kota :P

geralt 
Prorektor

Wysłany: 2013-05-11, 15:47   

A co z innymi czytnikami e-ink dostępnymi w Polsce? Ustępują Kindle? Planuję sobie coś takiego kupić, a wolę wziąć ze sklepu niż bawić się w wysyłki i umawianie z kurierami. I czy warto dopłacać do droższych, jeżeli nie potrzebuję żadnych wifi ani innych dodatków? W sensie czy różnica w jakości elektronicznego papieru jest zauważalna przy droższych modelach?

Ravena 
Przyjaciel forum
Wiedźma Cwaniara

Wysłany: 2013-05-13, 15:36   

Z tego, co wiem chyba każdy z obecnie dostępnych czytników ma Wi-Fi?
Kiedy interesowałam się tematem dobre opinie zbierały Prestigio i Onyx Boox (ten ostatni ponoć niewiele ustępuje Kindle), niemniej to są opinie z drugiej ręki. Ja mam Kindle, a swego czasu się bawiłam Eclicto (tyle, że to już staroć w momencie wejścia na rynek był i różnica pomiędzy nim a Kindle, to niebo a ziemia).

Odpowiedz do tematu