Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Fajny ten nowy papież
Autor Wiadomość
geralt 
Prorektor

Wysłany: 2013-04-22, 22:37   Fajny ten nowy papież

Cytat:
- Także we wspólnotach chrześcijańskich są karierowicze. Udają, że wchodzą do niej, ale to złodzieje i zbóje okradający Jezusa z chwały - powiedział cytowany przez Ansę papież w homilii podczas porannej mszy, jaką codziennie odprawia w watykańskim Domu świętej Marty, gdzie mieszka.

Dodał, że karierowicze "chcą tylko zysku dla samych siebie". Franciszek stwierdził, że nie może być mowy o religii przypominającej handel.

http://wiadomosci.onet.pl...,wiadomosc.html

I jak to teraz przełkną dumni kapłani i handlarze dewocjonaliami? Oto sam szef odważył się skrytykować fundamenty biznesu - podstawę całej religii, traktując na poważnie słowa zapisane tysiące lat temu :lol: I właściwie kompromitując wszystkich swoich watykańskich poprzedników.

A tuż obok inny artykuł:
Cytat:
Zakończenie budowy kopuły i pokrycie jej miedzią, to jeden z najważniejszych etapów budowy Centrum Opatrzności Bożej - poinformował na konferencji prasowej w Wilanowie metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz. Koszt budowy kopuły to 10 mln zł.

http://wiadomosci.onet.pl...ortaz-maly.html

Nieznany 
Rektor
(czyt.: sprzątaczka)

Wysłany: 2013-04-22, 23:30   

Mnie również podoba sie nowy papież i nie tylko dlatego, że jest głową kościoła, do którego należę. Pokazuje, że nie wszyscy zakonnicy jeszcze zapomnieli o ślubach ubóstwa i naukach Jezusa, który przegonił tragarzy ze Świątyni w Jerozolimie. Tak trzymać, Franiek! ;)

Zaproszone osoby: 1

Caroline* 
Towarzysz
Dumasoholiczka ;)

Wysłany: 2013-04-23, 20:15   

ooo...
ja też lubię noewgo papieża io myślałam nawet o założeniu wątku, a geralt mnie ubiegł...

I dobrze, bo ja się zbierałam i zbierałam, od samego wyboru...

Mnie tam się najbardziej podoba patron, którego sobie obrał :)
i to, że nowy papież go naśladuje, naprawdę stosuje się do jego nauk

EKOpapież :lol:
nie limuzyna, lecz komunikacja miejska...
zero zbytku, najważniejszy jest człowiek
szacunek
ludzki
zwyczajny
skromny
pozostał sobą
nie zgrywa najważniejszego w Kościele

Gdyby tak jeszcze był czarny...
obiecują ten koniec świata, obiecują...
nawet kardynałowie się wystraszyli :lol:
Wierzymy w ekwiwalenty.
Nie będziemy się różnić.
Zjednoczymy się.
W końcu będziemy niewolnikami."

Rodrigo Garcia
GOLGOTA PICNIC

geralt 
Prorektor

Wysłany: 2013-04-23, 20:21   

Nie rozumiem tylko dlaczego twierdzi, że modlę się do jakiejś mitycznej postaci :mysli:

Cytat:
Kto nie modli się do Boga, modli się do diabła - powiedział Franciszek.

http://wiadomosci.onet.pl...,wiadomosc.html

Nieznany 
Rektor

Wysłany: 2013-04-23, 20:55   

No i słusznie prawi, Geralcie, skoro nie stawiasz Boga na pierwszym miejscu, to jego miejsce zajmuje demon, szatan - w drobnych sprawach dnia codziennego, w podejmowanych decyzjach, w wyznawanych ideałach... nie musisz być zaraz satanistą organizującym czarne msze, na których gwałci czarne koty i zarzyna dziewice. Demon jest przebiegły i chętnie Ci przyklaśnie, jeśli tylko uznasz, że Bóg i Jego zasady, to nie dla Ciebie, bo jesteś ponad to. Jeżeli nie zwracasz się w stronę Boga, to robisz miejsce dla diabła. Krótka piłka...

Caroline* 
Towarzysz
Dumasoholiczka ;)

Wysłany: 2013-04-23, 21:00   

to mnie też zszokowało...

swoją drogą ciekawe, co dokładnie ma na myśli- czy chodzi mu o nie odmawianie codziennie modlitwy, czy o nie modlenie się w ogóle, nigdy

bycie homofobem i sprzeciw wobec in vitro i eutanazji można mu darować... gdyby je popierał, nie zostałby papieżem, a może nawet zostałby ekskomunikowany

Tych, co nie wiedzą, skąd ta opinia, odsyłam do artykułu:
http://natemat.pl/54113,k...piez-franciszek

A w szczególności fragmentu:
Cytat:
Przed trzema laty ostro potępił on adopcję przez pary homoseksualne, argumentując, iż jest to forma dyskryminacji praw dziecka. Same związki jednopłciowe uważa tymczasem za destrukcyjne dla społeczeństw. - Nie bądźmy naiwni, nie mówimy tu o zwykłej politycznej batalii, tylko o destrukcyjnych pretensjach wobec Bożego planu. Nie mówimy o zwykłej ustawie, ale raczej o machinacjach z Ojcem Kłamstwa, który stara się zmylić i zwieść dzieci Boże - grzmiał przed trzema laty, gdy w Argentynie trwała debata nad legalizacją związków partnerskich.
Wierzymy w ekwiwalenty.
Nie będziemy się różnić.
Zjednoczymy się.

Rodrigo Garcia
GOLGOTA PICNIC
Ostatnio zmieniony przez Caroline* 2013-04-23, 21:13, w całości zmieniany 1 raz  

Caroline* 
Towarzysz
Dumasoholiczka ;)

Wysłany: 2013-04-23, 21:11   

Nieznany napisał/a:
No i słusznie prawi, Geralcie, skoro nie stawiasz Boga na pierwszym miejscu, to jego miejsce zajmuje demon, szatan - w drobnych sprawach dnia codziennego, w podejmowanych decyzjach, w wyznawanych ideałach... nie musisz być zaraz satanistą organizującym czarne msze, na których gwałci czarne koty i zarzyna dziewice. Demon jest przebiegły i chętnie Ci przyklaśnie, jeśli tylko uznasz, że Bóg i Jego zasady, to nie dla Ciebie, bo jesteś ponad to. Jeżeli nie zwracasz się w stronę Boga, to robisz miejsce dla diabła. Krótka piłka...

Ja tam myślę, że można być świętym bez Boga.
Polecam "Dżumę" Camusa, a w szczególności przyjrzenie się postaciom Rieux i Tarrou - ateistom, którzy narażali życie dla ratowania innych, bezinteresownie. Tarrou nawet "oddał życie za przyjaciół swoich", chociaż nie kierował się Pismem Świętym
Wierzymy w ekwiwalenty.
Nie będziemy się różnić.
Zjednoczymy się.

Rodrigo Garcia
GOLGOTA PICNIC

geralt 
Prorektor

Wysłany: 2013-04-23, 21:40   

Nieznany napisał/a:
No i słusznie prawi, Geralcie, skoro nie stawiasz Boga na pierwszym miejscu, to jego miejsce zajmuje demon, szatan - w drobnych sprawach dnia codziennego, w podejmowanych decyzjach, w wyznawanych ideałach...

I w czym ta obecność szatana się przejawia? W braku potrzeby posiadania nad sobą bata czy obietnicy raju, żeby nie wykorzystywać bezwzględnie głupich (w zgodzie z prawem i nawet z wyznawanymi przez większość zasadami), choć wiedza i umiejętności w pełni to umożliwiają? :) W braniu odpowiedzialności na siebie, a nie na diabła czy wielką stopę?

Nieznany napisał/a:
Demon jest przebiegły i chętnie Ci przyklaśnie, jeśli tylko uznasz, że Bóg i Jego zasady, to nie dla Ciebie, bo jesteś ponad to.

Przebiegły demon nic nie mógłby w starciu z rozumnym myśleniem. Przebiegły demon szukałby możliwości uśpienia rozumu, uzasadniając to wyższym dobrem. Przebiegły demon wymyśliłby religię. U mnie wszystko przechodzi przez filtr. U Ciebie pewne rzeczy są oczywiste, przyjęte za pewnik i tłumaczone wolą Bożą, a to znakomite pole do działania dla przebiegłych demonów :P Wystarczy coś nazwać Słowem Bożym i już nikt nie musi (a wręcz nie może) rozważać świętości pod kątem moralnym.

Nieznany napisał/a:
Jeżeli nie zwracasz się w stronę Boga, to robisz miejsce dla diabła. Krótka piłka...

Nie krótka piłka, tylko krótkowzroczność. Ograniczone myślenie Pascala, że jest albo Bóg albo nic. Albo białe albo czarne. Albo chociaż szare. Diabły zawsze opętują wierzących - nigdy ludzi, którzy mają je w dupie.

Nieznany 
Rektor

Wysłany: 2013-04-23, 21:49   

Owszem, co więcej można znaleźć się w Niebie nawet jeśli jesteś wyznawcą innej religii czy nawet ateistą, ale zbawienie daje człowiekowi Jezus Chrystus, On podejmuje decyzję. Weź na ten przykład człowieka, który urodził się w rodzinie powiedzmy muzułmańskiej, ale całe życie był dobrym człowiekiem i zasłużył na zbawienie - to je otrzyma.

Ewangelia św. Jana, 3, 16-21 napisał/a:
Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. Albowiem Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony. Kto wierzy w Niego, nie podlega potępieniu; a kto nie wierzy, już został potępiony, bo nie uwierzył w imię Jednorodzonego Syna Bożego. A sąd polega na tym, że światło przyszło na świat, lecz ludzie bardziej umiłowali ciemność aniżeli światło: bo złe były ich uczynki. Każdy bowiem, kto się dopuszcza nieprawości, nienawidzi światła i nie zbliża się do światła, aby nie potępiono jego uczynków. Kto spełnia wymagania prawdy, zbliża się do światła, aby się okazało, że jego uczynki są dokonane w Bogu.

Nieznany 
Rektor

Wysłany: 2013-04-23, 22:11   

geralt napisał/a:
Przebiegły demon nic nie mógłby w starciu z rozumnym myśleniem. Przebiegły demon szukałby możliwości uśpienia rozumu, uzasadniając to wyższym dobrem. Przebiegły demon wymyśliłby religię. U mnie wszystko przechodzi przez filtr. U Ciebie pewne rzeczy są oczywiste, przyjęte za pewnik i tłumaczone wolą Bożą, a to znakomite pole do działania dla przebiegłych demonów Wystarczy coś nazwać Słowem Bożym i już nikt nie musi (a wręcz nie może) rozważać świętości pod kątem moralnym.
Wprost przeciwnie. Przebiegły demon daje naukę tym, którzy szukają nauki a religię tym, którzy wolą oprzeć się na religii. Bóg Ci się nie będzie narzucał, to Ty masz Go odnaleźć i masz ku temu wolną wolę, by wybrać, czy chcesz być zbawionym czy nie. Natomiast szatan będzie stosował wobec Ciebie wszelkie sztuczki reklamowe: jeśli będą Cię interesowały kobietki, to przekona Cię, że seks pozamałżeński jest OK, jeśli będziesz sie interesował nauką, przekona Cię, że skoro fizyka jeszcze Go nie znalazła, to Boga niet, a jeśli zainteresujesz się Biblią, to pozwoli Ci ją przeczytać choćby i sto razy, ale założy Ci końskie okulary, byś patrzył a nie widział. Wszystkie chwyty dozwolone. :devil2:

geralt napisał/a:
I w czym ta obecność szatana się przejawia? W braku potrzeby posiadania nad sobą bata czy obietnicy raju, żeby nie wykorzystywać bezwzględnie głupich (w zgodzie z prawem i nawet z wyznawanymi przez większość zasadami), choć wiedza i umiejętności w pełni to umożliwiają? W braniu odpowiedzialności na siebie, a nie na diabła czy wielką stopę?
Ależ Geralcie, masz wolną wolę i to TY decydujesz, czy chcesz wylądować w piekle, gdzie będzie "płacz i zgrzytanie zębów", w czyśćcu czy w raju! Tylko Ty. Jak będziesz żył, taką Ci Bóg ocene wystawi i nikt Ci nie odbiera prawa decydowania o sobie, a jedynie podpowiada - jeśli chcesz życia wiecznego, to nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij... ale sam wybierasz swoją drogę. :) Nikt z batem nad Tobą nie stoi, możesz mi zaufać w tym względzie. :)

geralt 
Prorektor

Wysłany: 2013-04-23, 23:03   

Nieznany napisał/a:
jeśli będziesz sie interesował nauką, przekona Cię, że skoro fizyka jeszcze Go nie znalazła, to Boga niet

Ja wiem, że robienie z ateisty debila jest wygodne, ale niezliczoną ilość razy pisałem już tutaj do ściany, że nie uważam, że Boga nie ma dlatego, że fizyka go nie znalazła. Fizyka nie znalazła i nie znajdzie wielu rzeczy. Moim zdaniem Boga nie ma, bo przyjąłem ulubiony argument w niego wierzących - "nic nie mogło wziąć się z niczego" - ani nikt.

Czymś w rodzaju Boga mogłaby być natura/wszechświat, ale nie jednostka oderwana od tego wszystkiego i znikąd nie przychodząca, nie mająca niczego nad sobą. Nauka jest mądrzejsza, bo przyznaje się, że nie wie. Religia łudzi się, że wie.

Nieznany napisał/a:
Ależ Geralcie, masz wolną wolę i to TY decydujesz, czy chcesz wylądować w piekle, gdzie będzie "płacz i zgrzytanie zębów", w czyśćcu czy w raju! Tylko Ty. Jak będziesz żył, taką Ci Bóg ocene wystawi i nikt Ci nie odbiera prawa decydowania o sobie, a jedynie podpowiada - jeśli chcesz życia wiecznego, to nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij... ale sam wybierasz swoją drogę. :) Nikt z batem nad Tobą nie stoi, możesz mi zaufać w tym względzie. :)

Czy gdyby się "okazało", że piekło i niebo nie istnieją, to żyłbyś dalej zgodnie z wyznawanymi wartościami? Problem z wieloma wierzącymi jest taki, że oni nie wyobrażają sobie, że można coś zrobić albo z czegoś zrezygnować bez liczenia na nagrodę w niebie.

Piekłem jest trwanie w niewolnictwie wchłoniętych w dzieciństwie przekonań i lęków. Mamy wokół siebie tak niesamowicie ciekawy i nieznany wszechświat, a ludzie wolą się nad nim nie zastanawiać, przyjmując religijne "prawdy" - takie same, jak prawdy starożytnych Greków o ich bogach. "Bogiem" (jeśli ktoś nie potrafi bez tego słowa) jest natura, a przybliżyć się do niej można przez jej poznawanie, także przez odczuwanie, ale nie przez wiarę w mity.

Caroline* 
Towarzysz
Dumasoholiczka ;)

Wysłany: 2013-04-23, 23:23   

Nieznany napisał/a:
to przekona Cię, że seks pozamałżeński jest OK,

A nie jest?

"uprawianie miłości" (które często z miłością nie ma nic wspólnego) z byle kim, bez uczucia, samo zaspokajanie zwierzęcej potrzeby... owszem

ale jeśli jesteś z kimś w stałym związku, wiążesz z nim przyszłość, kochasz, szanujesz, pragniesz dobra tej osoby... i możesz liczyć na wzajemność...

to co złego jest w dzieleniu się sobą z osobą, którą się kocha?
Naprawdę przywiązujesz tak wielką wagę do papierka?

Małżeństwo nie zagwarantuje Ci szczęścia, wierności, wiecznej miłości...
To tylko formalność.

Ważniejsze, co czujecie TY i ONA
czy jesteście wobec siebie uczciwi, czuli, czy się kochacie
czy to naprawdę miłość, a nie zauroczenie czy pożądanie

Czemu Bóg miałby mieć coś przeciwko fizycznej miłości ludzi, którzy kochają się emocjonalnie i chcą ze sobą być na dobre i złe?

Ach... Pismo Święte sprowadza kobietę do roli maszynki do rodzenia dzieci, a seks do aktu zapłodnienia... Nie zawsze podyktowanego miłością...

To absurd!

A potem się rodzą dzieci za dziećmi, które "matki" układają w zamrażalniku czy beczkach, bo antykoncepcja jest niezgodna z wolą bożą :shock:

A zabijanie dzieci już tak?

Bóg tak chciał?
Dlaczego pozwolił im się w ogóle urodzić?
Wierzymy w ekwiwalenty.
Nie będziemy się różnić.
Zjednoczymy się.

Rodrigo Garcia
GOLGOTA PICNIC

geralt 
Prorektor

Wysłany: 2013-04-24, 20:34   

:D I jak tu nie kochać forum, na którym każda dyskusja zmierza w kierunku seksu? :lol: :)

Lean val Tirach 
Prorektor
Leanan sídhe

Wysłany: 2013-04-24, 20:43   

geralt napisał/a:
:D I jak tu nie kochać forum, na którym każda dyskusja zmierza w kierunku seksu? :lol: :)

Biorąc pod uwagę waszą dotychczasową dwójcę przy władzy, ja się nie dziwię. :P

Caroline* napisał/a:
Ach... Pismo Święte sprowadza kobietę do roli maszynki do rodzenia dzieci, a seks do aktu zapłodnienia... Nie zawsze podyktowanego miłością...

To absurd!

A potem się rodzą dzieci za dziećmi, które "matki" układają w zamrażalniku czy beczkach, bo antykoncepcja jest niezgodna z wolą bożą :shock:

Gdzie w Piśmie Świętym jest tak napisane? Gdzie jest zakaz antykoncepcji?

Caroline* 
Towarzysz
Dumasoholiczka ;)

Wysłany: 2013-04-24, 21:09   

Lean val Tirach napisał/a:
Gdzie w Piśmie Świętym jest tak napisane? Gdzie jest zakaz antykoncepcji?

Rzecz w tym, że nie ma...
Tylko dlaczego KK uważa ją za coś złego? :shock:

Co za ulga, że z nowym papieżem jest szansa na przełom w tej sprawie :)

Cytat:
Przełomu mogą spodziewać się jednak zwolennicy antykoncepcji...
Wierzymy w ekwiwalenty.
Nie będziemy się różnić.
Zjednoczymy się.

Rodrigo Garcia
GOLGOTA PICNIC

Lean val Tirach 
Prorektor
Leanan sídhe

Wysłany: 2013-04-24, 21:29   

Caroline* napisał/a:
Tylko dlaczego KK uważa ją za coś złego? :shock:

Bo jakoś trzeba sobie odbić celibat. :lol: Niech inni też pocierpią, a co!

Cytat:
Co za ulga, że z nowym papieżem jest szansa na przełom w tej sprawie :)

Kurde, Bóg zachęca małżonków do współżycia, "cieszenia się" sobą nawzajem - zapewne również w rozumieniu seksu, a tu trzeba czekać na przełom. :suchy:

geralt 
Prorektor

Wysłany: 2013-04-24, 22:07   

Tabletki antykoncepcyjne są szkodliwe. Jak wszystkie tabletki.

ira 
Przedszkolak

Wysłany: 2013-06-08, 00:54   

Nieznany napisał/a:
Mnie również podoba sie nowy papież

Ja bym go bardziej lubiła, gdyby mniej gadał, a więcej robił. Ma chyba jakąś bardziej realną władzę niż czułe napomnienia...?

Caroline* 
Towarzysz
Dumasoholiczka ;)

Wysłany: 2013-06-08, 01:13   

geralt napisał/a:
Jak wszystkie tabletki.

Fakt. Tabletki na niedoczynność tarczycy być może wywołały u mnie problemy z sercem...

Ale gdybym ich nie przyjmowała, groziłyby mi:
*problemy z pamięcią i koncentracją
*bezpłodność
*nieustanne odczuwanie zimna
*niedokrwistość
a nawet... śpiączka

... i wiele innych
Wierzymy w ekwiwalenty.
Nie będziemy się różnić.
Zjednoczymy się.

Rodrigo Garcia
GOLGOTA PICNIC

pajk 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2013-06-10, 00:07   

Cytat:
*bezpłodność
hmmmmmmm............ :D

Weź pigułkę i nie myśl ..wszystko szkodzi ! :)

Swego czasu był alarm eklogiczny wymierały krokodyle czy inne kajmany w majami czy gdzieś tam na florydzie...spora katastrofa była, tajemnicza niezwykle i badano to głosnno i ...NIE ważne ...!!!!
:)
Okazało sie że steżenie środków antykoncepcyjnych w bagnach jest takie , że .......... :(
Bo akurat tak jest , że toto co panie łykają spokojnie przechodzi przez organizm, wszystkie filtry i ani mysli sie rozkładać.

Powstał dowcip :
-Jak działa tabletka antykoncepcyjna?

-Prosto : Kobieta łyka , sika, to se płynie i odkłada sie w żabie . Żabe zjada bocian i zdycha.
Nima kto przynosić dzieci......... :(

To nie jest popularny dowcip , ani zbyt znana historia --nima kto tego opowiadać !!!!!!!!!!!

Kajmanów ,innych płazów, gadów, mogą żałować panie ekolożki , ale one wprost uwielbiaja ryćkać sie bez opamiętania z ekologami i inn fauną.... miejską.

-----Więc niech szlak krokodyle !

Cichosza i weź pigułkę !

----estrogeny w tym i fito estrogeny (panowie uwaga na soje w konserwach kiełbasach we wszystkim
, zawiera dożo fitoestrogenów)

---Jeszcze raz! :) ESTROGENY w środowisku powodują u mężczyzn WIELKIE zmniejszenie ilości aktywnych plemników i pewnie ogólna :oops: 'pizdowatość' chłopów? ..... no ale plemniki sie policzy , a pizdowatość nie jest skalarna :(

............................................... :( ..............................

Ale cotam ryćkanie jest fajne :) niech szlak krokodyle i reszte paskudstwa co kica miałczy ryczy i plumka, a 'facet to świnia' dobrze mu tak !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Do panów :D

---to ne żart ! :
Cytat:
Opracowanie statystyczne wykazało, że wysokie spożycie soi wiąże się ze spadkiem ilości plemników aż o 40 milionów na mililitr. Dla porównania, wartość uznawana powszechnie za normę to 80-120 milionów komórek na mililitr.

http://kopalniawiedzy.pl/...a-plemniki,5333

Jedz polskie wędliny z marketów ,sery konserwy 100 innych ,stosuj diete wegetariańską, a bedzie z ciebie tak około 1/2 chłopa!!!!

Dla uzupełnienia w Japoni, Chinach itp wcale nie je sie dużo soi !!! a przynajmniej chłopy , jej negatywny wpływ jest znany, soja tam jest fermentowana w dobrym sosie sojowym fitoestrogenów już nima dla przykładu .
Ostatnio zmieniony przez pajk 2013-06-10, 00:45, w całości zmieniany 2 razy  

Odpowiedz do tematu