Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Nieznany
2015-04-10, 18:16
Nesser Hakan "Kobieta ze znamieniem"
Autor Wiadomość
weronik 
Przyjaciel forum
Żywy trup

Wysłany: 2013-07-02, 20:29   Nesser Hakan "Kobieta ze znamieniem"

Tytuł oryginału: Kvinna med fodelsemarke
Przekład: Małgorzata Kłos
Seria: Czarna Seria
Wydanie: I
Data wydania: sierpień 2013
Ilość stron: 328
Format: 135 x 210
Oprawa: miękka
ISBN: 978-83-7554-561-6

Mężczyzna w średnim wieku zostaje zamordowany w swoim domu – sprawca oddał do niego dwa precyzyjnie wymierzone strzały. Wcześniej ofiara była dręczona tajemniczymi telefonami: ktoś anonimowy odtwarzał znajomą, choć przywołującą nieprzyjemne skojarzenia melodię. Wkrótce w identyczny sposób ginie kolejny mężczyzna. Komisarz Van Veeteren i jego zespół muszą rozszyfrować przeszłość ofiar. Poszlaki są skąpe. Czy uda im się uprzedzić kolejny ruch zabójcy?

za wydawnictwem: czarna owca

Nic nie jest wieczne, nawet śmierć.

geralt 
Prorektor

Wysłany: 2013-07-02, 23:10   

Nie za podobny ten tytuł do "Dziewczyny z tatuażem"? ;)

weronik 
Przyjaciel forum
Żywy trup

Wysłany: 2013-07-03, 16:59   

geralt napisał/a:
Nie za podobny ten tytuł do "Dziewczyny z tatuażem"?

Ale z tego co piszą o treści książki to tylko tytuł 8)

hm, Kobieta ze znamieniem Nessera została wydana w Szwecji w 1996 roku, natomiast Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet Stiega Larssona w 2005 <film "Dziewczyna z tatuażem na postawie tej książki miał premierę w 2011 roku> . Tak więc raczej na odwrót z tymi podobieństwami :)

andrew 
Docent
NIEDOWIAREK

Wysłany: 2013-07-03, 21:59   

Poziomu pisarstwa obu twórców nie da się porównać, tzn da się ale kopanie leżącego Nessera nie jest w najlepszym guście.

geralt 
Prorektor

Wysłany: 2013-07-03, 22:58   

Nessera nie czytałem, ale Millenium, choć czyta się fajnie, arcydziełem nie jest. A im dalej, tym mocniej naciągane. Zresztą jest na forum temat o tej serii.

weronik 
Przyjaciel forum
Żywy trup

Wysłany: 2013-07-03, 23:04   

andrew napisał/a:
Poziomu pisarstwa obu twórców nie da się porównać, tzn da się ale kopanie leżącego Nessera nie jest w najlepszym guście.

I znowu poczułam się jak w piaskownicy :lol:

Wracając do Nessera to mam nadzieję, że niedługo przetłumaczą i wydadzą u nas wszystkie jego książki :]

andrew 
Docent
NIEDOWIAREK

Wysłany: 2013-07-04, 12:43   

geralt napisał/a:
Nessera nie czytałem, ale Millenium, choć czyta się fajnie, arcydziełem nie jest. A im dalej, tym mocniej naciągane

Arcydzieło to inksza inkszośc i na pewno Larsson nie pretendował do tego. U mnie było dokładnie odwrotnie tzn. im dalszy tom, tym lepiej mi się czytało przy czym pewne przerysowanie zupełnie mi nie przeszkadzało.

Aktualnie za najlepszego skandynawskiego kryminopisarza uważam Jo Nesbo z Norwegii przy czym najbardziej ( niby ) wywołana jego książka czyli "Czerwone gardło" w moim osobistym odbiorze była zdecydowanie najgorsza. Mam zamiar przeczytać wszystkie, które wyszły i jestem na najlepszej drodze. W stosunku do w/wym Nessera mógłby być profesorem

pajk 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2013-07-08, 00:33   

andrew napisał/a:
GERI napisał/a:
napisał/a: Nessera nie czytałem, ale Millenium, choć czyta się fajnie, arcydziełem nie jest. A im dalej, tym mocniej naciągane

Arcydzieło to inksza inkszośc i na pewno Larsson nie pretendował do tego. U mnie było dokładnie odwrotnie.......

'Mnie to sie zdawa ' , że zależy poco sie czyta :)
Wielcy 'kryminaliści ' jak Chandler czy Agatka Ch. to pisarze piszący powieści , akurat z wątkiem kryminalnym . Do takich należy i Hamlet, też!

Czytałem Larsona i podobał mi sie ...do końca ,
ale jak w podobnych wypadkach , kto kogo zabił i poco, za cholere nie pamiętam :) ..... ?

Geri ma racje , że ponaciągane ... to i owo i moze i nieco bardziej pod koniec :) ale chyba mi to mocno nie przeszkadzało .

Kryminały to książki stylizowane, umowne, troszkę jak fantastyka ..-nima takich , morderców, ani policjantów, jak w kryminałach, tło ,świat, jest też tylko częściowo realistyczny.
Larson to też chyba pisarz ...-pamiętam nastrój , postacie i coś wiem juz o kraju w którym sie to działo ....
Na tle dzisiejszych innych publikacji wypada całkiem ok, a na ile to istotne ? Okaze sie za jakiś czas, przetrwa , albo , nie .

Chyba nam potrzeba, szwedzkich, norweskich, czy z Breslau, kryminałów,przyciąga ich jakiś nastrój ... 'nostalgiczny?' czort wi ....

-- wew-każdym-razie nie Macdonaldno-USA-mański. :D

A kto, kogo , skąd-do-pokąd-poniekąd ? I czy to naciągane , co za rożnica?

Bruixa 
Licealista

Wysłany: 2013-07-21, 22:40   

andrew napisał/a:
Oj, gruba przesada - ani Larsson taki rewelacyjny, ani Nesser kiepski. Styl mają odmienny i na czym innym się skupiają. Larssona ciągnęło w stronę polityki i kwestii społecznych, Nessera bardziej interesują problemy psychologiczne, jednostka i rodzina (często dysfunkcyjna). Obu czytałam z pewną satysfakcją, choć nie bez zastrzeżeń.
A co do Nesbo to przeczytałam wszystkie jego kryminały, jakie się u nas ukazały i w moim rankingu jest w ścisłej czołówce. Pisze lepiej od obu w/w Szwedów.

Odpowiedz do tematu