Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Artyści niebanalni
Autor Wiadomość
Nieznany 
Rektor
(czyt.: sprzątaczka)

Wysłany: 2012-12-18, 17:19   Artyści niebanalni

W wszechwładnym medialnym populizmie niełatwo jest wyłuskać artystów wartościowych. Takich, którzy tworzą własne teksty lub wspaniale odtwarzają dzieła innych rąk i umysłów. Jeżeli znacie takich artystów, o których nie jest raczej głośno w mediach, ale którzy czasami koncertują i każdy taki koncert jest wyjątkowym wydarzeniem, to możecie dawać znać w tym temacie - może akurat komuś uda się skorzystać z Waszych polecanek?

Może zacznę ja i napiszę o artystce, której talent polecam już niepierwszy raz, bo jestem Jej fanem - no i dodatkowo to moja rodaczka z Mielca. :)

Agata Kusek

Młoda piosenkarka z Mielca, studiuje w Krakowie, pisze i komponuje sama, czasami też we współpracy z innymi twórcami (m. in. swoim bratem Jaśkiem Kuskiem), uczestniczka i zwyciężczyni sporej liczny przeglądów i innych imprez. O Jej śpiewie nic nie napiszę - niech się sam broni. :D Poniżej dwa utwory: coś Jej własnego - "Bodyguard" - i kawałek, który uwielbiam - "Akordeonista" (w oryginale śpiewała to Edith Piaf).

Ach, i jeszcze piosenka, która usłyszałem, gdy pierwszy raz miałem przyjemność obejrzeć Jej występ: "Przekleństwo Millhaven" (w oryginale śpiewał to Nick Cave) - jak to mawia czasami dzisiejsza młodzież: "jest zajedwabista" 8)

Kod:
http://www.isak.pl/agata_kusek_-_xvi_otsp_laznia_2009_-_video/laznia_2009_-_xvi_ogolnopolski_turniej_spiewajacych_poezje/relacje/

Dla chętnych lepszego Jej poznania - sznurki:
1. Blog "Dziewczynka ze skrzypcami"
2. Stronka na Facebooku.

No - to teraz czekam na Wasze głosy. :)

Zaproszone osoby: 1

drygalkaa 
Przedszkolak

Wysłany: 2013-11-28, 16:01   

Dziewczyna faktycznie ma kawał głosu. Ogólnie od razu widać że jest bardzo muzykalna. Ma też chyba pomysł na siebie. A to nie wiem czy nie najważniejsze w dzisiejszym nawale popcornu...

pajk 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2013-11-28, 20:38   

drygalkaa napisał/a:
Dziewczyna faktycznie ma kawał głosu.

To tak jakby miała jedna nogę o 10 cm dłuższa , niby niedużo 10 cm ale to kawał nogi !!!!!
Szczególnie jak druga normalna.
:D
na razie z pomysłem troche słabo, da sie słuchać szczegonie jak troche poskrzypa , ale 'dupy nie urywa' jak mowi noblistka.

No i zdało by sie mniej popcornu jednak , uduchowienie jakoś źle sie komponuje z nadwagą .....

To paskudne , ale kilogramy odejmują sie od talentu niestety ...... Pomysł na siebie to dziś całościowa kreacja siebie

Talent musi być na prawdę spory ,żeby kilogramy przestały być ważne .

Reasumując wole to niż zepsuł FIll ... zdecydowanie , ale świetlanej przyszłości nie wróżę .

Nieznany 
Rektor
(czyt.: sprzątaczka)

Wysłany: 2013-11-28, 21:09   

pajk napisał/a:
To paskudne , ale kilogramy odejmują sie od talentu niestety ......
Trzeba to było powiedzieć nieżyjącej już Danucie Rinn :P

Mnie się zdaje, że gdyby Agacie Kusek zależało na "świetlanej przyszłości" śpiewała by o majteczkach w kropeczki albo uderzała w castingi do różnych programów typu Voice of Poland.

Cytat:
Ważniejsze osiągnięcia:
- I miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Artystycznej w Ślesinie 2011
- III miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Poetyckiej "O złote Koło Młyńskie" w Stargardzie Szczecińskim 2011
- wyróżnienie na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku 2011
- II miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Śpiewających Poezję „Łaźnia” w Radomiu 2010
- wyróżnienie w Ogólnopolskim Festiwalu im. Jonasza Kofty "Moja wolności..." w Warszawie 2010
- I miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Poetyckiej „Poetycka Stajnia” i nominacja do 46. SFP w Krakowie Dzierżoniów 2009
- I miejsce w Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Poetyckiej, Turystycznej i Sztuk Różnych „Wrzosowisko” w Kędzierzynie-Koźlu 2009
- I miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Turystycznej i Poetyckiej „Piostur” w Andrychowie 2008
- II miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Śpiewających Poezję „Łaźnia” w Radomiu
- II miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Kultury im. M. Grechuty w Zamościu 2009
- nominacje i udział w finale 44.,45. i 46. Studenckiego Festiwalu Piosenki W Krakowie

To jest świetlana przeszłość a o przyszłość już sobie zadba, jak sądzę. :)

Zaproszone osoby: 1

geralt 
Prorektor

Wysłany: 2013-11-28, 21:12   

pajk napisał/a:
Talent musi być na prawdę spory ,żeby kilogramy przestały być ważne .

Jak u Martina :D Można mu nawet wybaczyć te wielostronnicowe opisy posiłków...

pajk 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2013-11-28, 21:29   

Nieznany napisał/a:
Trzeba to było powiedzieć nieżyjącej już Danucie Rinn

Poco ?
--T o akurat dobry przykład .

Bedzie tak dobra ja Rinn ....... - To nawet jeszcze se może pojeść . :beer:

Nie mowie ze jest zła, ale puki co nie widze osobowości tylko troche podpórki z efekciarstwa i naśladownictwa .. sie moze wyrobi mloda jest ???? :)

A komisjom konkursowym szczęść boże ! :jupi: Cieżka praca.... komuś nagrody trza dać :brawo:

Mareczek 
Towarzysz
królewnojebny

Wysłany: 2013-11-29, 05:20   

glos ma ale jakos tak 'nienaturalnie' wystepuje.

w radio zrobi kariere w telewizji nie bardzo

mój status

andrew 
Docent
NIEDOWIAREK

Wysłany: 2013-11-29, 19:29   

To z kolei moja ulubiona Artystka : Agnieszka Chrzanowska. Zamiast biografii kilka przykładów :

https://www.youtube.com/watch?v=fPixZq9JJuI

https://www.youtube.com/watch?v=IOqNr4LgU4g

https://www.youtube.com/watch?v=5voYC56aWtc

pajk 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2013-11-29, 22:03   

Cytat:
andrew napisał/a:
moja ulubiona Artystka : Agnieszka Chrzanowska.

No też wolę :) Ale sam niewim na ile z powodu artyzmu ?
Ładnie spiewa fakt !
Ale i pare kilo mniej ..... i nie rozbierając ...... -nawet nazwisko ma ładniejsze .

Czy my Endrju na pewno jesteś my obiektywni i jedynie muzyczne wyczuleni?

andrew 
Docent
NIEDOWIAREK

Wysłany: 2013-11-30, 11:28   

pajk napisał/a:
Czy my Endrju na pewno jesteś my obiektywni i jedynie muzyczne wyczuleni?

Najlepsze są połączenia "rzeczy" przyjemnych dla oka i miłych dla ucha a rzeczona Agnieszka spełnia oba te warunki :)
Dlatego też obiektywizm i upodobania muzyczne nie muszą się żreć a wręcz przeciwnie.

P.S. Miałem przyjemność zobaczyć i posłuchać tę Panią na żywo na koncercie . Cudnie było. Możesz zacząć zazdraszczać ;)

pati_boss 
Przedszkolak

Wysłany: 2014-01-02, 12:58   

[quote="Nieznany"]
pajk napisał/a:

Przesadziłas z tymi kilogramami. Nie wiesz, czy nie są wynikiem na przykład jakiejś choroby. Zobacz taka Adele. Gruba, a jednak wielki talent. Nikt nie patrzy na jej wagę...

btw. zgadzam się natomiast że "dupy nie urywa".

pajk 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2014-01-03, 01:17   

[quote="pati_boss"]
Nieznany napisał/a:
pajk napisał/a:

Przesadziłas z tymi kilogramami. Nie wiesz, czy nie są wynikiem na przykład jakiejś choroby. Zobacz taka Adele. Gruba, a jednak wielki talent. Nikt nie patrzy na jej wagę...

btw. zgadzam się natomiast że "dupy nie urywa".

To mnie oświeć Bo NIE znam takiej choroby :) od której sie ktoś pasie jak świnia , nie żrąc jak świnia .
oczywiście są choroby psychiczne , ale to już inna bajka

Jaką adele ? Już samo imię jest kiepskie :)
Też pewnie ...nie urywa aż tak ... skoro ledwie kojarze że coś takiego wystepuje w przyrodzie ... bo cos mi świta ale ledwo i pojęcia nimam ze toto jest grube?... :shock:

Ale tak czy inaczej to nic nie zmienia , od dużego talentu można odjąć sporo kg i zostaje dość by było ok :)

Saule 
Towarzysz

Wysłany: 2014-01-04, 19:17   

pajk napisał/a:

Oświecę Cię, choć pewnie Ci to wisi (hmm.. albo i nie wisi, nie wiem, sprawdzić nie mam jak :) ) - to jest Adele. Mnie tam jej głos się podoba.

pajk 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2014-01-04, 21:16   

Saule napisał/a:
pajk napisał/a:

Oświecę Cię, choć pewnie Ci to wisi (hmm.. albo i nie wisi, nie wiem, sprawdzić nie mam jak :) ) - to jest Adele. Mnie tam jej głos się podoba.

Nic mi nie wisi.... No może czasem :) ale niezbyt długo , jesli jakas kobieta zacznie mnie oświecać , czy co tam innego mi robić .......

No wychodzi że mi też sie podoba :) na tyle ze spokojnie moze jej być Adela :) i kilogramów jej ubywa jak spiewa tak w przenośni oczywiście :)

Nie wiem tylko czemu furt ja zagłusza jakis głupi pijanista , pewnie przez te kilogramy :) brak jej pewności siebie ,żeby go pognć w diabły calkiem , albo kazać sie przymknąć o połowę.

Napierdala gościu jak cepami pewnie mu sie zdaje że robi za cała orkiestrę to musi sie postarać .... :) powina mu usiąść na kolanach :) zaraz by wsio nabrało proporcji i kameralności.

Coto kuna jest? Często ładnie grają tylko jakiś wyjec zagłusza , bo niby publika niebardzo ,że by był przebuj tylo instrumentalny ......
Tu pijaniste werbliste moznaby se w sumie darować to nie napieprza jak w blaszany bębenek Od Grasa.

O tu ładnie i nie zagłusza ......

o! :)

Tez ona ?

Z tego oświecenia to se jej chyba posłucham troche Ma sie z czego odjąc te drobne pare kilo :)

Odpowiedz do tematu