Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Oskary, Oskary, Oskary... goes to...
Autor Wiadomość
Mareczek 
Towarzysz
królewnojebny

Wysłany: 2013-03-04, 15:54   

zgadzam sie z Pytonem

degeneruje sie poprzez rozdawnictwo. Ja tu w sumie niedlugo jestem, jakies osiem lat ale rozmawiam z ludzmi i widze. Kiedys to byla ziemia 'obiecana' przyjezdzales, ciezko pracowales to miales. I kazdy musial pracowac bo jak nie to glod. No ale sie narodzilo roznej masci liberalow hipisow czornych socjalistow i zaczeli rozdawac. I kiedys jak ktos ciezko pracowal to mial jak ktos mniej pracowal to mial mniej a jak ktos nie pracowal to zdychal z glodu. Dzis taki dostaje dotacje od panstwa. A to czynsz a to oplaty za media a to darmowe kupony na zarcie a to darmowe bilety na autobus, a to drmowa sluzbe zdrowia ( oczywiscie wszystko darmowe w cudzyslowiu). Dzis czarny rzadzi ameryka. Narobil dlugow rozdaje jeszcze wiecej. Rozdaje tym ktorzy na niego glosuja- darmozjadow.
kiedys Hemingway dzis 50 odcieni Greya

mój status

pajk 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2013-03-05, 21:11   

Cóż chyba muszę się zgodzić co do kultury USA-mańskiej Którą widzimy .
kino , książki, muzyka....- zalewa nas masa śmiecia made in usa , i pseudo usa.

Ale to już raczej światowa komercja pod amerykańską marką, made in: china, tajwan hollywod, brema, czy Piaseczno . Miejsce produkcji dowolne

Degeneracja obejmuje co najmniej pół świata ...
Tak myślę ....... to się chyba pokrywa z głównym obszarem komercji , od Japonii Indonezji , do Australii Kanady Islandi Skandynawi .... a moze wiecej niż pół? Moze zostały tylko enklawy ?
Czyja kultura ma dziś do zaprezentowania więcej ? W każdym kraju i kraiku są jakieś małe prądy nie bardzo widoczne dalej niż województwo , czasem coś wytryśnie i zauważymy .
Ale ogolnie jest dupa. Komercyjna taśmowa produkcja zalewa i pokrywa wszystko
Jeśli nawykło się oczekiwać po USA czegoś szczególnego to ma sie wrażenie upadku ...

Uważacie ze Ameryka kulturowo upada szybciej , niżej niż my czy reszta?

Podobnie z nauką , gospodarką .........

Zaryzykował bym twierdzenie że ogólnie gówno wyszło z ameryki Ale to GOWNO to globalna wiocha ponadnarodowe finanse, INTERNET niestety ....
Piszesz:
Cytat:
- degeneracja społeczna, objawiająca się gwałtownie rosnącym rozwarstwieniem, zanikiem klasy średniej, upadkiem moralności, samobójczym wręcz egoizmem i chciwością

A mareczek się z toba zgadza i:
Cytat:
degeneruje sie poprzez rozdawnictwo. Ja tu w sumie niedlugo jestem, jakies osiem lat ale rozmawiam z ludzmi i widze. Kiedys to byla ziemia 'obiecana' przyjezdzales, ciezko pracowales to miales. I kazdy musial pracowac bo jak nie to glod. No ale sie narodzilo roznej masci liberalow hipisow czornych socjalistow i zaczeli rozdawac

A to jednak jakby sprzeczne ..... :D :wow: A moze nie ? Mareczek patrzy od środka Ty z dala ogolnie

pyton napisał/a:
..........
Lista jest bardzo długa i chyba łatwiej opisać, co się jeszcze nie degeneruje, bo jest tego naprawdę niewiele.

Jest długa i w zasadzie racja J a tylko pytam czy faktycznie ameryka jakoś ...'bardziej ' ?
Poza faktem że , całe G. ciagnie jakby stamtąd.

pyton 
Towarzysz

Wysłany: 2013-03-07, 15:24   

pajk napisał/a:
Czyja kultura ma dziś do zaprezentowania więcej ? W każdym kraju i kraiku są jakieś małe prądy nie bardzo widoczne dalej niż województwo , czasem coś wytryśnie i zauważymy .

Myślę, że to najważniejsze pytanie. A moja odpowiedź na nie jest następująca - są to obszary z najmniej degenerowanymi elitami, jeszcze funkcjonującą kulturą i gospodarką, resztkami wolności dla swych poddanych. Konkretnie zaś - Skandynawia, Szwajcaria, światłe autorytaryzmy typu Singapur i być może, w dalekiej przyszłości - Chiny.

Mareczek ma rację co do rozdawnictwa, ale chyba myli skutek z przyczyną. Wskutek postępu technicznego o pełnym zatrudnieniu można zapomnieć, ilość miejsc pracy będzie bezustannie kurczyć, dając w efekcie tylko kilka możliwych rozwiązań - stałe zasiłki dla każdego, depopulacja lub rozruchy/rewolucje "głodowe". Władcy marionetek najwyraźniej boją się rewolucyjnej alternatywy, więc starają się ją zminimalizować poprzez sprowadzenie ogółu do możliwie najniższego poziomu, stąd ta intensywna produkcja "gówna".

pajk 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2013-03-08, 20:44   

szwajcarie bym zostawił tak jak Buthan, watykan i ine wyjątki .
Skandynawia ... fakt jakoś się broni ... ale czy długo ? Chiny są duże i mają do nadrabiania to se zejdzie ......

Postęp tech....
-No nie pytonisko, sie bym nie zgodził :D ..... To nima nic do postępu technicznego .

To tylko kwestia podziału . okradania jednych przez drugich, umowy , co z a co sie komu nmależy itp . Zostawmy USA na chwilę bo nas tam nima i info z drugiej ręki .
W polsce nima bezrobocia !
Ponad połowa pracujących pracuje zamiast ustawowych 167 godzi w miesiacu 240 ...300 .. i to bynajmniej nie dobrowolnie . Wystarczy prawnie wyegzekwować 8 godzin dzienie pracy i zabraknie pracownikow .
To cena za pogoń europy , za suwy , domy, wakacje na teneryfie dla jednych -już , natychmiast! Kosztem inych.
Cena za przyzwolenie na Ambergoldy, 'Autostrady widma' sen o kapitalistycznym raju i klasie średniej.

Zalatuje Orwelem , Zamiatinem Vonegutem ale co tu ma postęp techniczny do tego???

Postąpi dalej i zupełnie da sie pomysleć , ze nkt nie bedzie musial pracować zarządzi komputer i co wtedy?

- Całkowita DEPOPULACJA??? :)
-Smi Prole?

Praca na roli by był chleb i mieso i dzis nie potrzebuje wielu osób , samochod zrobią roboty i dziś i wiele inych rzeczy.

I dziś mozeny napić się kawy z automatu za 1,40gr i czesto jest lepsza :) ale jednak wolimy kawiarnie i miła kelnerkę placimy 5 zl albo 8 ....16 za gorszą kawę :) ale jest miło , albo markowo i Cool.

Już dziś według mojej oceny jedynie 5.... 10 % osób wykonuje prace faktycznie niezbędną , praca reszty jest potrzebna bo tak , ustaliliśmy , wolimy , przywykliśmy.

geralt 
Prorektor

Wysłany: 2013-03-09, 03:10   

Skandynawia trzyma się jako tako dzięki bogatym zasobom i uczciwości ludzi, ale w przypadku zachowania skrajnego feminizmu i socjalu nie wróżę im świetlanej przyszłości.

pyton napisał/a:
Mareczek ma rację co do rozdawnictwa, ale chyba myli skutek z przyczyną. Wskutek postępu technicznego o pełnym zatrudnieniu można zapomnieć, ilość miejsc pracy będzie bezustannie kurczyć, dając w efekcie tylko kilka możliwych rozwiązań - stałe zasiłki dla każdego, depopulacja lub rozruchy/rewolucje "głodowe".

Jesteś pewien, że sam nie mylisz przodu z dupą? Praca/zatrudnienie nie jest celem, jest środkiem. Im mniej pracy (przy zachowaniu efektu), tym lepiej.

Tak, jak Pajk gada - mamy nadmiar pracy, która nie przynosi żadnych korzyści. Gdyby ludzie nie byli aż tak durni, żeby kupować marketingowe akcje i przeróżne sztuczki, czyli nie dawali zatrudnienia nierobom z ekonomicznego punktu widzenia, to przeciętny człowiek mógłby pracować uczciwie 2 godziny dziennie.

pyton 
Towarzysz

Wysłany: 2013-03-10, 18:27   

pajk napisał/a:
. To nima nic do postępu technicznego ...

Postęp techniczny jest równie ważny jak sugerowana przez Ciebie "umowa społeczna". Zauważ, że miejskie spoleczeństwo masowe powstało w XIX wieku na skutek powstania nowoczesnego przemysłu. Kiedy w przemyśle nastąpią radykalne zmiany, zmieni się też społeczeństwo. A nasz poziom życia zależy z grubsza tylko od 2 czynników - wydajności pracy ( jej użytecznej części ) oraz kosztów pozyskania energii i surowców.

Co do przyszłości to stawiam na rozwiązania takie jak w Limes inferior Zajdla - zasiłki "za nic" dla wszystkich oraz solidne wynagrodzenia za rzeczywiscie potrzebną pracę.

geralt napisał/a:
Skandynawia trzyma się jako tako dzięki bogatym zasobom i uczciwości ludzi, ale w przypadku zachowania skrajnego feminizmu i socjalu nie wróżę im świetlanej przyszłości.

Zwłaszcza Dania i Finlandia generują nieziemskie dochody ze swych znanych na całym świecie bogactw naturalnych. A kapitał społeczny wygenerowały nie dopuszczając lumpów i psychopatów do władzy. To naprawdę proste.

Co do pracy to mylisz się, ale o tym zdążył już napisać pajk.

geralt 
Prorektor

Wysłany: 2013-03-10, 22:21   

Kiedy ludzie nauczyli się zaspokajać swoje potrzeby biologiczne tańszym kosztem, przyszła kolej na bardziej złożone potrzeby - naukę, kulturę itd.

"Bezrobocie" wynika głównie z dwóch przyczyn:
- z przeludnienia i braku wolnych zasobów, czyli braku możliwości samodzielnego zaspokajania swoich potrzeb,
- z braku odpowiednich umiejętności do wykonywania pracy spełniającej potrzeby innych.

Zasoby, umiejętności, pracowitość i uczciwość - to podstawy rozwoju gospodarczego. Reszta to głównie podręcznikowy bełkot. Przy zachowaniu tych elementów postęp techniczny nie może prowadzić do braku zajęcia umożliwiającego zdobywanie środków do życia.

pajk 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2013-03-10, 23:06   

geralt napisał/a:
Praca/zatrudnienie nie jest celem, jest środkiem.

Do czego?
A jaki cel ?? Co jest celem ??

pyton napisał/a:
A nasz poziom życia ......

Coo........?...-Co to jest?????????
Bo to zdajsie.....? - Cel geriego???
Wyższy poziom. Wiecej koraalików i lusterek dla dzikusa z i'podem?

Nic prawie na co wydajemy kasę nie ma wartości realnej, to lusterka i koraliki .

Z realnych , nadal żremy 'chleb' i zakładamy spodnie na dupę , jedno i drugie jest raczej gorsze niż było.

Jedyny prawdziwy wzrost poziomu życia za zarobioną kasę, to medycyna , jakaś jej cześć jest realna i potrzebna, bo i w tym jest z 70 % kitu

pyton napisał/a:
zasiłki "za nic" dla wszystkich oraz solidne wynagrodzenia za rzeczywiscie potrzebną pracę.

Niemożliwe z 2 powodów
1)--przy wiekszej masie ludzi na zasiłkach, to by było stypendium dla terrorystów. Ci bogatsi kupili by sobie stryczek i miejsce na latarniach.
Pracować bedą ci średni mniej zdoli i mniej kreatywni, małe , układne, ale zadufane ludziki . Wieksi zdolniejsi , majac do dyspozycji zasiłek i mase niezadowolonych tumanów też na zasiłku, wyrżną ich, tak czy inaczej .

Cytat:

za rzeczywiscie potrzebną pracę.....

2)-Już prawie nima obiektywnie , potrzebnej rzeczywistej pracy !!!!!!!!!!!!!!!!!

taki jedn przyład banalny 'stolarz'

Niby konkretne konieczne ...

Dziś, czy w małym zakładzie, czy dla ikei , wykonuje tandetne modne meble o trwałości około 5lat.

Bo po takm czasie pani Basia ma ochote na nowe , modne i ładne. Do tego skłania ją system, umowa społeczna , obecny kapitalizm co zdycha bez rozpasanej konsumpcji .

Wymiana tych mebli na coraz nowsze gorsze ...to ' Poziom życia, ' 'postęp' inaczej lusterka i koraliki dla dzikich.

Obiektywnie potrzebną pracę wykonuje tylko 5...10 stolarzy na 100 reszta przy inym systemie , umowie , mogła by być wróżkami , połykaczami ognia specami od tatuażu , nosicielami baldachimu....

90 -ciu stolarzy na każdych 100-u wykonuje nierealna pracę , zbędną!!! Nawe nie wspomnę o urzednikach , bankowcach , celnkach, deweloperach, kierowcach, wulkanizatorach , artystach i panu prezydencie.

Geri sie myli Prawdziwym celem jest ciagła praca (bezsensowna) i nabywanie za ną złudzeń, koralików To daje prestige , pozwala rwać dupy :) i produkować nowych połykaczy koralików.

pajk 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2013-03-10, 23:13   

Cytat:
"Bezrobocie" wynika głównie z dwóch przyczyn:

- z przeludnienia i braku wolnych zasobów, czyli braku możliwości samodzielnego zaspokajania swoich potrzeb,

- z braku odpowiednich umiejętności do wykonywania pracy spełniającej potrzeby innych.

kretyn :)

Zawsze od zarania cywilizacji pracowała tak czy inaczej najwyżej z połowa populacji.
To normalne .
'Bezrobocie' wzielo sie z głupiego pomysłu że , kto nie pracuje ten nie je
To pozornie słuszne i sprawiedliwe , ale tragicznie głupie i szodliwe dla wszystkich.
Reszta to implikacje społeczne .

geralt 
Prorektor

Wysłany: 2013-03-11, 00:10   

pajk napisał/a:
geralt napisał/a:
Praca/zatrudnienie nie jest celem, jest środkiem.

Do czego?
A jaki cel ?? Co jest celem ??

Ja swoje cele znam. Na pewno nie zalicza się do nich wylewanie na starość frustracji na wszystko wokół.

Celem jest wolność. Możliwość realizowania się w zgodzie z własnymi zainteresowaniami i zdolnościami bez zastanawiania się na tym, czy to przyniesie zyski. Żeby kobieta nie musiała w zaawansowanej ciąży zasuwać do roboty, a dzieci widzieć ojca od święta i wychowywać się na medialnej papce.

Celem jest rozwój, odkrywanie nieznanego (nie mylić z Tomkiem) i zostawienie po sobie czegoś sensownego. Bez tego życie nie ma żadnego sensu.

pajk napisał/a:
kretyn :)

Ja również pozdrawiam :) Ładnie się pan przedstawił przed milionami forumowiczów :)

Niby coś tam rozumiesz, ale mieszasz z głupotami, uproszczeniami, pomówieniami, wykrzyknikami i efektami specjalnymi. Coś jak oskarowa produkcja w kryzysie kinematografii :lol:

pajk 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2013-03-14, 00:51   

:) dobrze już dobrze geri :) jestem sfrustrowany kretyn :) a zapomniałem, stary sfrustrowany kretyn .

I mieszam ze sklerozy ....... -Niech Moc bedzie z Tobą!!!!! :D

pyton napisał/a:
Zwłaszcza Dania i Finlandia generują nieziemskie dochody ze swych znanych na całym świecie bogactw naturalnych. A kapitał społeczny wygenerowały nie dopuszczając lumpów i psychopatów do władzy. .........To naprawdę proste.

Myślisz, Pytonie ze to proste??
Ja jakoś podejżewam że mieli farta i na zawsze im ten fart nie starczy .
Niespecjalnie potrafie se dopatrzeć jakijś metody ???????

Konwi 
Towarzysz
jendza

Wysłany: 2013-03-14, 08:49   

Cytat:
Ładnie się pan przedstawił przed milionami forumowiczów

ja sie na miliony nie zgadzalam :P

:...:

geralt 
Prorektor

Wysłany: 2013-03-14, 08:50   

pajk napisał/a:
:) dobrze już dobrze geri :) jestem sfrustrowany kretyn :) a zapomniałem, stary sfrustrowany kretyn .

Czy stary, to nie wiem. Ale frustracja u młodego to jeszcze gorzej :(

Nieznany 
Rektor
(czyt.: sprzątaczka)

Wysłany: 2013-03-14, 09:34   

Konwi napisał/a:
ja sie na miliony nie zgadzalam
Ja też nie! :shock: Muszę renegocjować kontrakt z Mistress. :suchy:

Zaproszone osoby: 1

burli 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2013-03-14, 20:01   

jeśli jeszcze zamierzamy mówić o Oscarach to:

OSCARY WG BURLI :D

weronik napisał/a:
Oskary 2012 za nami :)
<oskarów nie oglądam ale sentyment jakiś pozostał i czasem mi trochę szkoda, że te wydarzenie nie wywołuje we mnie żadnych emocji :/ :lol: >

szczerze mówiąc od poprzedniego roku, gdzie ani Drive, ani Gisling nie zostali w żaden sposób nagrodzenia stwierdziłam, że to serdecznie pierdole. nie będę się sugerować, ani oglądać tylko ze względu na to, że to "dostało oscara"
weronik napisał/a:
Oto pełna lista nagrodzonych (za filmweb):

FILM
"Operacja Argo" - oglądałam i choć Ben Aflek grał ciągle tą samą miną to film trzymał w napięciu i nieźle się go oglądało :) choć za kilka dni już się o nim nie pamięta :)

bardzo mi się podobało. fakt, Ben jest raczej słabym aktorem i nawet wole jak ma smętną minę niż jak się cały czas szczerzy. ma natomiast talent do reżyserowania - moim zdaniem
weronik napisał/a:
REŻYSER
Ang Lee - "Życie Pi - film niezły, ogląda się dobrze ale dla mnie pierwsza część filmu <indyjska> ciekawsza od tej na morzu :) i trochę mnie denerwowało jak się zwierzęta zjadały :/ :lol:

jakoś facet na łódce mnie nie kręci :/
weronik napisał/a:
AKTOR
Daniel Day-Lewis - "Lincoln" - to chyba się skuszę i obejrzę

jeszcze nie widziłam i raczej nie obejrzę. biografie mają to do siebie, że z reguły są za długie i za nudne. Zdaje się, że do tej roli był również nominowany D.Washington za film LOT. Jeśli nie wiedzieliście, polecam. Genialnie zagrał.
weronik napisał/a:
AKTORKA
Jennifer Lawrence - "Poradnik pozytywnego myślenia" jw.

jak dla mnie ten film był słaby. Fakt Jennifer zagrała nieźle, ale nie oscarowo, na miłość boską! fabuła się jakoś nie klei. DeNiro, który też był nomonowany za rolę drugoplanową zagrał tak jak zwykle - po prostu dobrze. nie wiem czym tu się jarać.
weronik napisał/a:
AKTOR DRUGOPLANOWY
Christoph Waltz - "Django" - film super a aktor genialny od pierwszego słowa :D

zgadzam się ale sama rola jest bardzo podbona do tej z BĘKARTÓW. Fakt, tam jest bohaterem negatywnym, tu pozytywnym, ale tak samo mówi, tak samo grymasi, tak samo gestykuluje, a za to już oscara dostał.
weronik napisał/a:
AKTORKA DRUGOPLANOWA
Anne Hathaway - "Les Miserables Nędznicy"

niech jej będzie. nie miała jakiejś konkurencji, szczerze mówiąc. choć same sceny z jej udziałem trwały jakieś 10min
weronik napisał/a:
SCENARIUSZ ORYGINALNY
Quentin Tarantino - "Django"

ok. rzeczywiście, moim zdaniem scenariusz jest oryginalny. Film podobał mi się, choć mniej niż BĘKARTY
weronik napisał/a:
SCENARIUSZ ADAPTOWANY
Chris Terrio - "Operacja Argo"

jedyne chyba z czym się zgadzam w 100%
weronik napisał/a:
FILM OBCOJĘZYCZNY
"Miłość"

ja nie widziałam, ale moja przyjaciółka wyszła z kina zniesmaczona i w dodatku nie wiedziała o co chodzi więc czekam na inne opinie. z tej kategorii obejrzę jeszcze na pewno REBELLE. podejrzewam, że będzie lepsze.
weronik napisał/a:
DOKUMENT
"Sugar Man"

przymierzam się! :D to może być COŚ :D
weronik napisał/a:
ANIMACJA
"Merida Waleczna"

jedyne co się wyróżnia w tym filmie to włosy tytułowej Meridy. Animacja ogólnie fajnie zrobiona, ale historia jest nudna. kompletnie nie zaskakuje. nie przemówiła do mnie wcale.
weronik napisał/a:
ZDJĘCIA
"Życie Pi"

podejrzewam, że zasłużenie
weronik napisał/a:
PIOSENKA
"Skyfall" - "Skyfall"

i tu pytanie: ZA CO? za cover?! jakaś masakra ...
weronik napisał/a:
MUZYKA
"Życie Pi" - indyjskie klimaty- super

jeśli to bollywood .... no cóż. nie przepadam
weronik napisał/a:
SCENOGRAFIA
"Lincoln"

MONTAŻ
"Operacja Argo"

EFEKTY SPECJALNE
"Życie Pi"

DŹWIĘK
"Les Miserables Nędznicy"

KOSTIUMY
"Anna Karenina"

CHARAKTERYZACJA
"Les Miserables Nędznicy"

KRÓTKOMETRAŻOWY DOKUMENT
"Inocente"

FILM KRÓTKOMETRAŻOWY
"Curfew"

sie nie znam . sie nie wypowiadam
weronik napisał/a:
MONTAŻ DŹWIĘKU
"Wróg numer jeden" - wytrzymałam 15 min - tortury nie przypadły mi do gustu :)

jeśli chodzi o sam film to nie podobał mi się. Zero akcji. NUUUDA. Christian też nie zagrała jakoś specjalnie super - nie wiem skąd ta nominacja na aktorkę drugoplanową ...
weronik napisał/a:
KRÓTKOMETRAŻOWA ANIMACJA
"Paperman"

bardzo mi się podobała. polecam!

weronik 
Przyjaciel forum
Żywy trup

Wysłany: 2013-03-15, 17:49   

burli napisał/a:
ja nie widziałam, ale moja przyjaciółka wyszła z kina zniesmaczona i w dodatku nie wiedziała o co chodzi więc czekam na inne opinie.

Ja długo się zastanawiałam i w końcu obejrzałam.
No cóż człowiek nastawiał się na coś "ważnego" i nowego.
A co dostał? Odgrzewane kotlety + zamiast wzruszenia śmiech i właśnie zniesmaczenie.
Cytat:
i tu pytanie: ZA CO? za cover?! jakaś masakra ...

Za głos Adele :lol:
burli napisał/a:
przymierzam się! :D to może być COŚ

też tak myślę :)
burli napisał/a:
jeśli to bollywood .... no cóż. nie przepadam

Indyjskie klimaty ale nie bollywood 8) bardziej muzyczka relaksującą :roll:

Nic nie jest wieczne, nawet śmierć.

Lean val Tirach 
Prorektor
Leanan sídhe

Wysłany: 2016-02-12, 01:48   

No i jak? DiCaprio dostanie Oskara czy obejdzie się bidny smakiem? Muszę obejrzeć Marsjanina, bo ponoć Matt robi mocną konkurencję Leosiowi. :lol:

Nieznany 
Rektor
(czyt.: sprzątaczka)

Wysłany: 2016-02-12, 11:07   

Noo, Matt robi konkurencję, ale "Marsjanin" jest lepszy w wersji książkowej :ok:

Lean val Tirach napisał/a:
DiCaprio dostanie Oskara czy obejdzie się bidny smakiem
Obejdzie się smakiem :P

Zaproszone osoby: 1

geralt 
Prorektor

Wysłany: 2016-02-12, 22:22   

Nieznany napisał/a:
Lean val Tirach napisał/a:
DiCaprio dostanie Oskara czy obejdzie się bidny smakiem
Obejdzie się smakiem :P

Zależy który z filmow wykazuje się większą wrażliwością na problemy gejów :)

Lean val Tirach 
Prorektor
Leanan sídhe

Wysłany: 2016-02-12, 22:54   

Yyyy, w Zjawie to chyba bardziej zoofilie się wysuwają przed gejów. XD :twisted:

Odpowiedz do tematu