Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
[SciFi] Dziedzic Tomasz "Sprawa Jontona"
Autor Wiadomość
algreholt 
Towarzysz
Czytacz Pospolity

Wysłany: 2016-03-21, 16:37   [SciFi] Dziedzic Tomasz "Sprawa Jontona"

Niewiadoma przyszłość...Ludzie mieszkają w Kopule 144 podzielonej na Dystrykty, każdy odpowiedzialny za coś innego..

Jonton Mart urzędnik CorpPolicji dostaje dziwne zadanie. Przydzielone przez maszynę, zresztą jak wszystkow tym świecie. Za wszystko odpowiedzialny jest Tech...To on albo to...sprawuje władzę nad tym, żeby ludzie mogli egzystować w tym dziwnym środowisku...

Jonton ma sprawdzić adres w innym Dystrykcie...coś co mu się nigdy nie zdarzyło...

Książka science fiction, całkiem przyzwoita. Co prawda pomysł technologii odpowiedzialnej za ludzkość zamkniętą gdzieś w obawie przed wizją apokaliptycznej zagłady Ziemi nie jest niczym nowym, ale akcja jest poprowadzona całkiem sprawnie. Początek, trochę się rozkręcał jak dla mnie, ale potem było już lepiej.

Nie jest to długa książka (135str) w związku z tym brakowało mi trochę bardziej nakreślonej osobowości postaci. Tak trochę byli na zasadzie są i już... bez przeszłości i jakiegoś zakotwiczenia w całym świecie... I o ile sam pomysł i akcja są dosyć interesujące, to trochę niedoskonałości również można znaleźć. Podobnie jak z bohaterami ma się sprawa z całym światem wymyślonym na potrzeby książki... Trochę dla mnie za mało zakotwiczony w rzeczywistości... Wynika to pewnie z racji tego, że nie było za bardzo miejsca, ale przez to książka, która ma dosyć duży potencjał sprawia wrażenie niedokończonej...

Poza tym jeszcze jedna rzecz mi się rzuciła w oczy, gdy czytałem tę pozycję...Wydała mi się bardzo "męska" w sensie bohaterów. Głównymi i pobocznymi bohaterami są głównie mężczyźni, trochę mi to przeszkadzało szczerze mówiąc, bo wydało mi się takie trochę jednostronne.

Ogólne wrażenie po skończeniu jest takie, że to bardziej rozbudowane opowiadanie, a nie powieść. Pomysł, dobry, z dużym potencjałem, ale niestety nie wykorzystanym do końca.

Moja subiektywna ocena 3/6

Nieznany 
Rektor
(czyt.: sprzątaczka)

Wysłany: 2016-03-22, 15:42   

Hmm... w takim razie pewnie nie będę specjalnie szukał tej książki, no chyba, że jakoś przypadkiem wpadnie w łapki do przeczytam. :) Dzięki, algree :D

Zaproszone osoby: 1

Lean val Tirach 
Prorektor
Leanan sídhe

Wysłany: 2016-03-23, 15:48   

Przy takiej ocenie, to faktycznie tylko jeśli przypadkowo trafi w ręce. Ja też specjalnie rozglądać się za nią nie będę. Choć dawno nie czytałam dobrego sci-fi. :roll:

Odpowiedz do tematu