Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Grać jak polscy piłkarze?
Autor Wiadomość
geralt 
Prorektor

Wysłany: 2015-11-18, 21:33   Grać jak polscy piłkarze?

Takiej reprezentacji nie było przynajmniej od czasów, gdy Boniek biegał po boisku. I nie chodzi o awans to grona 24 najlepszych drużyn w Europie, bo to żaden wyczyn. Dopiero wyjście z grupy na EURO będzie porównywalne z tym, co osiągnęły reprezentacje Engela, Janasa i Beenhakkera. Chodzi o potencjał. To nie są wymęczone mecze wygrywane fuksem, po przypadkowej kontrze, jak w przypadku np. Grecji, która sięgnęła w 2004 roku po puchar. To jest gra drużyna z jajami, której akcje pokazuje się na świecie. Taka Islandia straciła w całych eliminacjach 6 bramek (mając w grupie Holendrów, Czechów i Turków), a w jednym meczy z Polską 4. Do tego 3-1 z Czechami w po części rezerwowym składzie.

Nikt na świecie nie ma w ataku pary lepszej niż Lewandowski - Milik. Może są porównywalne, ale nie lepsze. Szczęsny w formie z meczu z Niemcami też nikomu nie musi się kłaniać, a na bramce konkurencja jest mocna. Piszczek, Glik, Krychowiak - to już szóstka na światowym poziomie. Błaszczykowski ma podobny potencjał. Do tego kilku solidnych i dość spora grupka młodych, spośród których ktoś może zabłysnąć jak Milik. Nawałka dobrze motywuje. Brakuje mi tu najbardziej Obraniaka w jego najlepszej formie. I kogoś obok Glika. Zieliński i Pazdan dobrze rokują, Kapustka robi postępy, Grosicki jest coraz lepszy. Podobnie Rybus.

Daleki jestem od nadmuchiwania balona oczekiwań, ale Niemcy i Hiszpania jakoś chyba nie mają motywacji potrzebnej mistrzom. Włosi to niewiadoma, ale na nich bym nie stawiał. Gdybym miał wytypować piątkę, wśród której będzie kolejny mistrz Europy, to byłyby to:

Francja
Anglia
Belgia
Polska
Chorwacja

Nie mówię, że Niemcy, Hiszpania czy Włosi nie zdobędą medalu. Ale turnieju nie wygrają. Nie twierdzę, że cała powyższa piątka musi wyjść z grup. Przewiduję, że w tej piątce jest przyszły mistrz Europy.

tobe 
Towarzysz
dziad borowy

Wysłany: 2015-11-22, 14:30   

mecze towarzyskie traktuje się towarzysko
nie pompuj balonika geralt
wyjście z grupy czy tam ćwierćfinał są realne
medal nie, zależy na kogo trafimy jeszcze w grupie i po ewentualnym wyjściu z niej

błaszczykowski emeryt ciągle kontuzje
piszczek emeryt często kontuzje
milik nie zawsze jest w pierwszym składzie ajaxu
w generalnie słabej lidze holenderskiej nie strzela zbyt wielu goli
nie mamy równorzędnego defensywnego pomocnika obok krychowiaka
podobnie z glikiem w obronie
boki obrony są średnie (sam wawrzyniak zawsze coś nabroji)
mówisz pazdan dobrze rokuje cóż ma już 30lat ...
a tacy niemcy czy anglia rozwalą nas samym ustawianiem się na boisku i taktyką
w polskiej lidze tego nie uczą, a tam uczą ich tego od małego

geralt 
Prorektor

Wysłany: 2015-11-24, 12:32   

tobe napisał/a:
nie pompuj balonika geralt

Mówię, że z grupy wyjść nie muszą, ale żaden wynik nie będzie sensacją. Jak rok temu stawiałem śmiałą tezę, że Polska wygra z Niemcami, to się ze mnie ludzie śmiali :p

Przeważnie mam nosa do wielkich turniejów. Nie zawsze, ale częściej mam. Z EURO 2012 mi nie wyszło, ale:

Mundial 2010

Mundial 2014

Wróżbita Geralt pozdrawia :)

geralt 
Prorektor

Wysłany: 2016-06-26, 21:02   

I stało się. Polscy piłkarze zagrają w meczu o medal Mistrzostw Europy (nie ma meczu o 3 miejsce, więc półfinał oznacza co najmniej brąz). Szwajcaria miała 2 dni więcej na odpoczynek, a to w takim turnieju ogromna przewaga. Przy okazji widać jak mocną mieliśmy grupę w eliminacjach - Irlandia ograła Włochów i mocno postraszyła Francję, a Niemcy gromią w 1/8 i zdaje się, że na drodze do finału mogą im stanąć tylko gospodarze.

Już teraz mamy największy od 34 lat sukces w seniorskiej piłce.

Lean val Tirach 
Prorektor
Leanan sídhe

Wysłany: 2016-06-26, 21:47   

Mecz ze Szwajcarią miałam możliwość oglądać w pubie ze znajomymi. Owacje po bramce Kuby były ogłuszające. :D Trochę Lewego nie widać - tak ma być? Trzymamy jego siły na późniejsze mecze? Bo jakoś nie mam wrażenia, że się stara... :?

geralt 
Prorektor

Wysłany: 2016-06-28, 00:10   

Lean val Tirach napisał/a:
Trochę Lewego nie widać - tak ma być? Trzymamy jego siły na późniejsze mecze? Bo jakoś nie mam wrażenia, że się stara... :?

Ani Robert się nie oszczędza, ani tym bardziej nie oszczędzają jego. Z dwoma, trzema przeciwnikami na plecach trudno coś zdziałać. Dzięki temu inni są niepilnowani.

W Bayernie są same gwiazdy, więc ma pole do popisu, a w reprezentacji większość uwagi rywali skupia się na blokowaniu Lewandowskiego. Taki już los lidera.

Polska gra o medal, a Polacy dalej marudzą :lol:

Ravena 
Przyjaciel forum
Wiedźma Cwaniara

Wysłany: 2016-07-07, 15:07   

Ee, tam. Głosy marud właściwie niesłyszalne, poza Marylą Rodowicz :lol:
Ale po raz pierwszy byłam naprawdę dumna z naszej reprezentacji. Bardzo się starali :)

Lean val Tirach 
Prorektor
Leanan sídhe

Wysłany: 2016-07-30, 21:29   

geralt napisał/a:

To jaki medal mamy? :twisted:

Ravena napisał/a:
Ale po raz pierwszy byłam naprawdę dumna z naszej reprezentacji. Bardzo się starali :)

Well... Trzeba przyznać, że w końcu emocje były i to niemałe. Wreszcie nie jesteśmy na szarym końcu. :D

geralt 
Prorektor

Wysłany: 2016-07-31, 22:27   

Lean val Tirach napisał/a:
geralt napisał/a:

To jaki medal mamy? :twisted:

Ćwierćfinał był meczem o medal ze względu na brak meczu o 3 miejsce.

Odpowiedz do tematu