Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
CZy to może? by możliwe
Autor Wiadomość
andy 
Przyjaciel forum
Obserwacja trwa

Wysłany: 2017-02-04, 18:57   CZy to może? by możliwe

Jak już gdzieś pisałem jestem fizykiem i od zawsze czyli jakieś 50 latek czytam SF. Głownie interesowało mnie i dalej interesuje jak pomysły Autorów mają się do obecnej wiedzy i technologii (no zostałem trochę z tyłu). Dlatego czytając kolejne pozycje analizowałem to pod tym względem. A i jeszcze nie muszą to być pomysły z hard nauki. Inne dziedziny wiedzy też są mile widziane. Jeżeli chcecie się podzielić takimi uwagami to zapraszam do dyskusji. Na zachętę pierwszą wspomnę, ż pomysły z SF dały impuls do rozwoju nauki i technologii. Jaki i kiedy? Odpowiedzcie sobie sami :E
A zachęta nr 2.
Przeczytałem dość dawno temu cykl Star Carrier - Ian Douglas, ale to pseudonim.
Między innymi pisze autor o myśliwcach grawitacyjnych, tzn. za napęd i sterowanie odpowiadają generowane przez taki pojazd osobliwości grawitacyjne - czyli miniaturowe czarne dziury. Nie wnikam w jaki sposób w sumie w XXV wieku może? to być możliwe.
Z drugiej strony przypomina mi to paradoks barona Munchhausena, który wyciągną się z błota za włosy.
W sumie da sie to obejść. Ciekaw jestem opinii

tobe 
Towarzysz
dziad borowy

Wysłany: 2017-02-04, 21:55   

Czytałem niedawno biografie elona muska(tego od tesli i spacex) i jemu też mówili nie da się a on to zrobił
A hyperloop lub jej odpowiednik był w jakieś powieści?

A von braun do swoich rakiet v-2 stwoorzył między innymi analogowy komputer podczas 2 wojny światowej
A w ogóle te rakiety stworzył od zera

Konkludując pewnie się da tylko trzeba odpowiednich ludzi

Artur c. Clarke miał pomysł na jachty napędzane wiatrem słonecznym dziś jak najbardziej do zrealizowania

Chyba za mało wiemy o czarnych dziurach by móc je samemu generować

Odpowiedz do tematu