Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Wielcy humaniści ciągle istnieją? - Jordan Peterson
Autor Wiadomość
geralt 
Prorektor

Wysłany: 2017-10-04, 00:56   

pajk napisał/a:

-szczur, że najlepszy w przetrwaniu i ten obiektywnie jeszcze mógłby być uznany za uber zwierze.
Przetrwanie to ważna cecha, ja mówicie z Petersenem !!!!!!

I dlatego właśnie od szczurów najwięcej się uczymy! Ideałów nie ma, ale tutaj Peterson raczej by nie zaprzeczył.

Miałem kiedyś nieproszonego szczura. Wiesz co mi zjadł? Brokuła! To mnie umocniło w przekonaniu, że brokuły są dobre. Najlepsze z tłustą karkówą i z niczym więcej.

pajk napisał/a:
Nawet jak nie dożywają 40 bezpotomnie:
z pedalstwa, fetyszyzmu, zoofilii, z powodu , alkoholizmu , depresji, samobójstw, zaćpania.
Nadal będą uważali faceta co ma 12 dzieci i 70 wnuków dożył 90 w zdrowiu i zadowoleniu , za niższego.

Jeśli tylko z tego tuzina choć osiem jest jego, to z mojej strony szacun! W przeciwnym wypadku mocno zwątpię w liczbę wnuków.

pajk napisał/a:
--Jesli :
Nie jesteś ,
wielki ,
silny ,
masz małego fiuta i pryszcze ,
co ci zostaje ?
tylko popisywanie sie sprytem , oszustwem , bajerem , kitem, bajdurzeniem .

A jeśli jestem, to co? Nie mogę się popisywać?

pajk napisał/a:
Ty i reszta świata , uważasz że małpa zdolniejsza zeszła z drzewa i zaczęła się rozwijać .

A ja ,że zabrakło bananów i silne zdrowe małpy , wykopały z bananowca : słabe , wyleniałe, parchate , niezaradne , strachliwe .
Te jakoś nie zdechły , z konieczności zaczęły kombinować jak szczury i powstał homo .

I to jest właśnie archetyp! Dostajesz wpierdol, wstajesz i idziesz dalej. Ilu jest wielkich bohaterów, których nie wyrzucono z drzewa? Jacyś się trafiają, ale życie jak poker - jeśli grasz głupio, to statystycznie przegrywasz.

pajk napisał/a:
Mózg można nakłonić , wyćwiczyć do robienia rzeczy , których inni nie potrafią , ale to zawsze będzie ze stratą czegoś innego .

Może ze stratą talentu do zrywania bananów i wyrzucania z drzewa innych małp? Poza drzewem to całkowicie niepraktyczne.

pajk napisał/a:
Ale pomyśl !!!! Wszystko co czytałeś od małego i ja co czytałem i inni ... no 95% pochodzi od żydów katolików chrześcijan mahometan , ateistów wychowanych na bibli.

W większości inspirowane starożytnym Egiptem, obserwacjami przyrody - cyklem dnia i nocy, zmianami kąta padania promieni słonecznych i ich oddziaływaniem na naturę. Polski katolicyzm jest pełen słowiańskich mitów. I byłoby ok, ale po co się tego tak wypierać?
Ostatnio zmieniony przez geralt 2017-10-04, 01:25, w całości zmieniany 2 razy  

geralt 
Prorektor

Wysłany: 2017-10-04, 01:21   

pajk napisał/a:
można by zrobić zakład , ale co będzie obiektywnie określało kto wygrał?
-pkb ,rankingi, spadek bezrobocia , 500+ uważasz za G. albo chwilowy fantom.
To co byś uznał za wskaźnik że jarek miał rację ?
Pewnie nima takiej rzeczy.... co?

Strategia ewolucyjnie stabilna?

PKB jest do dupy, bo lekceważy spadek trwałości produktów i produkcję bez realnego pożytku dla gospodarki.

pajk 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2017-10-04, 18:17   

geralt napisał/a:

Czyli nic konkretnie mierzalnego .
To co ty z kumplami uznacie za, ok strategie. :)
Nima co o polityce wy nie macie poglądów, tylko potężnego cykora że jarek podskoczy , a wy stracicie , albo nie daj borze przyjdzie strzelać , oddać dotacje.
Że was skompromituje ... Pchacie sie ze słomą w butach na europejskie salony i to że ktoś może nie dość poprawnie coś bąknie, jest straszne.
Bo odium niełaski spadnie na was . Doświetli reflektorem wasze buractwo , dotąd skryte pod poprawną nowomową EU
''Pokorne ciele dwie matki ssie'' !
Ale często też bywa ruchane na dwa końce . Mnie to nie pasi :/

Cytat:
A jeśli jestem, to co? Nie mogę się popisywać?

Jasne że możesz to nawet fajne , jest z kim pogadać.
Ale twierdzić że to stanowi o wyższości , lepszości to przesada .
Że 'rozwój' w tej dziedzinie jest jakoś istotny.

geralt 
Prorektor

Wysłany: 2017-10-04, 21:33   

pajk napisał/a:
geralt napisał/a:

Czyli nic konkretnie mierzalnego .

Ok, to średnia krajowa na poziomie średniej Niemiec.
I silne wojsko, oparte w dużej mierze na własnej technologii - to też można porównać z innymi.

pajk napisał/a:

Że was skompromituje ... Pchacie sie ze słomą w butach na europejskie salony i to że ktoś może nie dość poprawnie coś bąknie, jest straszne.
Bo odium niełaski spadnie na was . Doświetli reflektorem wasze buractwo , dotąd skryte pod poprawną nowomową EU
''Pokorne ciele dwie matki ssie'' !
Ale często też bywa ruchane na dwa końce . Mnie to nie pasi :/

Jakie "nasze"? Zauważ, co powiedziałem o Trumpie, Putinie i Orbanie. Oni inteligentnie i mądrze dbają o interesy własnych krajów. A my mamy chaotycznie-emocjonalny wrzask.

Kiedy Chirac powiedział, że Polska straciła okazję, żeby siedzieć cicho, to minister Cimoszewicz pozamiatał prezydenta Francji w kilku słowach, a Polska zrobiła, co uważała. Kiedyś mieliśmy lewicę, teraz szkoda gadać. Miller miał nosa z tą Magdą Ogórek, tylko się Kukiz wtrącił, a PiS go rozegrał po swojemu. Dalej twierdzę, że była najlepsza z kandydatów, chociaż w prezydenckich nie głosowałem przez kolejki do zmiany lokalu wyborczego, a przy parlamentarnych ruszyłem specjalnie dupę na Podkarpacie, żeby zagłosować na Nowoczesną :) bo jestem nowoczesny chłopak :) :)

Taki Trump zrobil 3 piekne rzeczy:
- zlał kompletnie mit globalnego ocieplenia wywołanego przez człowieka,
- sprawił, że Kim wreszcie sra po gaciach,
- powiedział, że do islamskich terrorystów powinno się strzelać kulami zanurzonymi w świńskiej krwi, żeby jako nieczyści nie poszli do nieba

Mnie mało martwi trybunał. Mnie martwi zarządzanie emocjonalne. Martwi mnie wojsko. Martwi mnie brak strategii w polityce zagranicznej. Bo żeby ugrać coś od USA, musimy mieć inne opcje. Jaki cel ma jednoczesne stawianie się wszystkim wokół? Nasze położenie geograficzne było w przeszłości problemem, a dzisiaj jest atutem, z którego nie potrafimy korzystać. Miedzymorze ma sens, ale ja bym to rozgrywał zupełnie inaczej. Emocje nie służą interesom, a przynajmniej brak kontroli nad emocjami nie służy.

Jak mnie w starej pracy szefostwo zrobiło w chuja i próbowało iść w obiecanki cacanki, to później było zdziwione, że po ponad 3 latach pracy można z miejsca zdecydować o wypowiedzeniu z powodu bycia zrobionym w chuja :lol: Obecnemu szefostwu otwarcie opowiedziałem, jak było i świetnie się dogadujemy (jesteśmy przy tym szczerzy, a przynajmniej ja) :)

pajk 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2017-10-05, 23:41   

geralt napisał/a:

Ok, to średnia krajowa na poziomie średniej Niemiec.
I silne wojsko, oparte

Geralt !! obudź się śnisz !

w 39 byliśmy ze 20 - 40 lat za niemcami . Potężny przemysł rozbuchany jeszcze przez wojnę i obrabowanie całej europy + kawałek azji .
Potem plan marszala , bo byli potrzebni , za nimi tylko straszne cerwone.
40 lat wspomaganego rozwoju .
Gdy my praktycznie staliśmy w miejscu
Z 70 lat do tyłu.

Za 100 lat , niezależnie od rządu , nie będzie na poziomie , prawdopodobnie nigdy.

Wojsko w 80% zależy od kasy... A technologia :(
Dzięki uni i niemcom i reszcie, dziś jesteśmy krajem fryzjerów , kafelkarzy , monterów chińskich wyrobów , niemieckich, francuskich .Cofneliśmi się od 90 roku jako twórcy technologi o 10 15 lat. Nie mamy prawdziwych fabryk, zlikwidowano zamieniono w warsztaty naprawcze i montownie.

Żadnej technologi !
Verboten dla koloni .
Kadre...? - tyle co z komuny i sie wykrusza , nowa ma dyplomy, ale umieetności komunistycznej lepszej zawodówki.
To co sie pokazuje jako osiągnięcia polskiej myśli to kpina . Pojedyncze przebłyski z miernym efektem ekonomicznym i pozorne nowacje.

Jesteśmy jak bezrobotny na unijnym zasiłku , dostajemy robotę z łaski, jaka jest, na umowie śmieciowej . Zamiatanie , opieke nad starymi ssmanami za odrą.
Z technologi to nauczylim sie od zachodu robić plastikowe okna i myć francuskie wiatraki.
3/4 zasiłku musimy oddać bo dostaliśmy pod warunkiem że to niemcy zbudują nam drogi i ronda na każdej wsi, a francuzi wiatraki.

Albo świadomie podałeś warunek typu ''jak Jarek stanie się wysoką blondynką i wybiorą go na miss uniwersum ''

Albo ....... albo ci współczuję.

Cytat:
Trumpie, Putinie i Orbanie

Cóż putin by nam się przydał , ale znow...
by być putinem trzeba nieć KGB i trzymać za ryj społeczeństwo i silosy nadal bogate w bombki , żeby Kraje znały mores .
Wtedy wiele żeczy się udaje .
Zdolny jest , ale czy dałby rade w polsce bez silosów i KGB? chyba :nie:
Podobnie Trump choć on to sie jeszcze zobaczy dopiero Tak czy inaczej w USA można jak w Rzymie wybrać na prezydenta osła i wielkich szkód to nie uczyni , to Imperium.

A Orban , Gdybyś był wegierskim liberałem pewnie Chwalił byś Jarka a pluł na Orbana.

Wiesz ja wcale nie jestem pewny czy Jarkowi się uda , ale nie z powodu , wzrostu , urody , wredności , głupoty , szowinizmu, szaleństwa. , Tylko, czy mu pozwolimy, niestety niema 'KGB' i zrobić pewnie nie zdąży.

Takich,
Cytat:
średnia krajowa na poziomie średniej Niemiec.
pomysłowych realistów liberałów ma z 8 milionów , a nawet tacy jak ja na niego nie głosują , bo ich mierzi część towarzystwa .

Chwalisz Trampa , za to za co ganisz Jarka :/

Cytat:
Emocje nie służą interesom, a przynajmniej brak kontroli nad emocjami

To mówisz , że facet , który pono cynicznie wykorzystuje tragedie i trupa własnego brata.
Nie kontroluje emocji. :mrgreen: Jeny wszystko można powiedzieć.........

Emocje pozwalają , otrzymać przy sobie większość, tę niby głupszą społeczeństwa i ta 'głupsza' większość jest na dokładkę stabilniejsza.

Cytat:
Emocje nie służą interesom
A widziałeś kiedyś choćby na filmie jak targuje się arab albo żyd.

geralt 
Prorektor

Wysłany: 2017-10-07, 13:30   

A z czego wynika ten boom budowlany w Polsce? Skąd ludzie mają na te wszystkie mieszkania i domy? 10 lat temu studenci mieszkali po 3 w pokoju - dzisiaj to wygląda zupełnie inaczej. Kiedyś student zastanawiał się, co zjeść, dzisiaj martwi się, że nie ma gdzie zaparkować.

pajk napisał/a:
Kadre...? - tyle co z komuny i sie wykrusza , nowa ma dyplomy, ale umieetności komunistycznej lepszej zawodówki.
...
Jesteśmy jak bezrobotny na unijnym zasiłku , dostajemy robotę z łaski, jaka jest, na umowie śmieciowej .

Umowa śmieciowa? Z dyplomem z przeciętnej państwowej uczelni i w miarę komunikatywnym angielskim, "kadra" dostaje w Polsce na dzień dobry stawkę bliską średniej krajowej (to znaczy, że struktura się spłaszcza i średnia krajowa nie jest już wartością tak wirtualną), prywatną opiekę zdrowotną, pakiet szkoleń, zagraniczne wyjazdy i różne inne bajery. Bez łaski i bez znajomości. A jak ma daleko do dużego miasta, to może pracować z domu. Przy tym biurowce rosną, jak grzyby po deszczu i firmy biją się o pracowników. Niby nic wielkiego, ale to jest przepaść porównując do stanu sprzed wejścia do UE, kiedy po studiach był do wyboru darmowy staż, najniższa krajowa albo zmywak w UK. Te czasy już zwyczajnie minęły.

pajk napisał/a:
Cytat:
Emocje nie służą interesom, a przynajmniej brak kontroli nad emocjami

To mówisz , że facet , który pono cynicznie wykorzystuje tragedie i trupa własnego brata.
Nie kontroluje emocji. :mrgreen: Jeny wszystko można powiedzieć.........

Emocje pozwalają , otrzymać przy sobie większość, tę niby głupszą społeczeństwa i ta 'głupsza' większość jest na dokładkę stabilniejsza.

Cytat:
Emocje nie służą interesom
A widziałeś kiedyś choćby na filmie jak targuje się arab albo żyd.

A przy tym targowaniu się tracą nad tymi emocjami kontrolę?

Generalnie sprzeczne cechy się nie wykluczają, ale tutaj nie do końca użyłbym słowa "cynicznie" (w przypadku Jarosława). Nie byłoby tragedii, gdyby nie błędy po obu stronach POPiSu. Teraz trwa walka o napisanie historii. Tyle, że sugerowanie zamachu ze strony Rosji bez dowodów i bez cienia logicznych przesłanek jest po prostu skrajnie nieodpowiedzialnym uderzeniem w interesy Polski. Nie jest?

pajk napisał/a:
A Orban , Gdybyś był wegierskim liberałem pewnie Chwalił byś Jarka a pluł na Orbana.

Może nie przechodźmy ze skrajności w skrajność, bo "co najmniej neutralny stosunek" to też nie same pochwały. Orban jest skuteczny i przynajmniej nie skłóca Węgier z innymi państwami. Potrafi jednocześnie robić interesy z Polską, z Niemcami i z Rosją. Kaczyński czasem poświęca sprawy ważne dla interesów Polski (jak choćby konstruktywne - podkreślam konstruktywne - relacje z Rosją) na rzecz budowania mitów. A o zdradę kraju dla własnych interesów oskarża wszystkich, którzy nie są z nim. Do tego skala obsadzania stanowisk państwowych ludźmi "najlepszego sortu" bez przesłanek merytorycznych jest "imponująca" nawet jak na warunki polskiej polityki.

Zresztą Kaczyński nie jest żadnym wielkim strategiem. Od 10 lat ma w miarę podobne poparcie. Wynik wyborczy też nie był rekordowy. Samodzielną większość ma tylko dlatego, że 3 partie znalazły się tuż pod progiem, a lewica, startując jako koalicja, podniosła sobie próg do 8%. Sondaże, zwłaszcza bezpośrednie, zazwyczaj zawyżają wynik rządzących.

pajk 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2017-10-09, 21:32   

geralt napisał/a:
A z czego wynika ten boom budowlany w Polsce? Skąd ludzie mają...

Z dotacji , która może być , zabrana (jak umowa śmieciowa może być zakończona z dnia na dzień)

-i z bardziej lub mniej usługowych '' produktów '' coś w końcu sprzedajemy , ale to nie są, nasz samochody , statki ,kolektory słoneczne , samoloty komputery, nic naszego zaawansowanego .
-Nima technologi ani miejsc (fabryk) gdzie mogłaby powstać .
Mamy kasę, ale z szeroko rozumianych usług, a to rzecz z której w razie jakiegoś kryzysu zawsze można zrezygnować. I zostaniemy z pustymi montowniami . sami nie zrobimy nawet roweru, nawet Wigry 3 starego, nie, bo stary park maszynowy poszedł na złom.
Teraz tylko dokręcamy chinske kola do chinskich ram.

---Ale chyba szkoda o polityce , mamy inne doświadczenia inną perspektywę, inny ogląd.
-A czas sam pokaże.
Nie wim czemu zawsze mnie podkusi :) żeby coś wtrącić .... ? Tu chyba miał być przykład jak się podejście pana psychologa przekłada na realne polskie warunki i pojechało

geralt 
Prorektor

Wysłany: 2017-10-31, 00:13   

pajk napisał/a:
geralt napisał/a:
A z czego wynika ten boom budowlany w Polsce? Skąd ludzie mają...

Z dotacji , która może być , zabrana (jak umowa śmieciowa może być zakończona z dnia na dzień)

Pytanie, kto ją pierwszy zerwie (i kto kogo bardziej dotuje, co się może do jakiegoś poziomu opłacać obu stronom) ;) Zachodnia Europa jest przejedzona. Mogliby się sprężyć, ale po co, jak mają jeszcze do przeżarcia spadki po dziadkach? To po co im robić za 3 tysiące euro? Jak się ktoś dorabia, to będzie chciał. A jak się zrównają, remisu nie będzie. Będzie byczek, który chce wincyj kontra muł, któremu wmówiono, że mu się wszystko należy. I tutaj tematu rozwijać nie trzeba :) Problem polega na chęci spożytkowania koniunktury przez wszelkiej maści polikierów.

A wracając do Petersona. Wiesz, co w nim najfajniejsze?

To przekonanie, że gdzieś głęboko (a co najgorsze nie jakoś duchowo, czy inne bzdury, ale normalnie kurwa biologicznie) rozumisz lepij, niż jak pomyślisz. I to jest też trochę jak ja sam mówiłem (nie, że tylko Pajk :p ), że ten rozwój ludzki nie z każdą gałęzią idzie do góry i czasem od takich wilków wiele się można nauczyć.

Miałem w swoim trzydziestoletnim życiu kilku wrogów, którzy szykowali się na mój drugi, ateistyczny policzek. I wszyscy, co do jednego, chcieli później być moimi kumplami :) Jak by nie patrzeć, Jezus dobrze radził :mrgreen: Z wrogami się nie kumplowałem - po prostu pomogłem leżącym :)

Odpowiedz do tematu