Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Esensja - komiksy
Autor Wiadomość
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2017-12-18, 07:04   

Kolejny artykuł przysłany przez Pawła - serdeczne podziękowania :D

"Cierpienia młodego Dylana" - to omówienie... "Zabij albo zgiń" - części pierwszej :) :Cytat:
Brubaker skonstruował swoją opowieść jako nieustający monolog głównego bohatera. Dylan cały czas mówi do nas o swoich doświadczeniach, rozterkach, dylematach i problemach. A kotłuje mu się w głowie naprawdę sporo różnych myśli.


"Zabij albo zgiń" #1
Poprzedni materiał wczoraj ;)
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2017-12-21, 05:29   

To fajnie wstać rano i mieć nowy materiał w poczcie :D

Paweł Ciołkiewicz na temat pierwszego tomu "Sagi Winlandzkiej":Cytat:
"Saga Winlandzka" to bez wątpienia jedna z ciekawszych mang opublikowanych w tym roku na naszym rynku. Makoto Yukimura dba o najdrobniejsze detale, dzięki czemu jego opowieść oferuje nie tylko rozrywkę na najwyższym poziomie, ale ma również walor edukacyjny.


"Saga Winlandzka" #1
Warto się także cofnąć
I od razu zajrzeć do recenzji drugiej części

Dziękujemy :D
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2017-12-22, 07:15   

Dzisiaj na miłe rozpoczęcie dnia Konrad Wągrowski o "Czerwonym wilczątku":Cytat:
Znacie? No pewnie, że znacie, od strony fabularnej "Czerwone wilczątko" jest po prostu odwróconą wersją bajki o Czerwonym Kapturku. No, prawie odwróconą, bo jednak pełnej symetrii nie ma. Wilki robią sympatyczne wrażenie, ale jednak żywią się miłymi króliczkami (bardzo ładnie zresztą narysowanymi), pointa też jest nieco inna.


"Czerwone wilczątko"
Poprzednie teksty
A tutaj artykuł w "Wikipedii" o prawdziwym "Czerwonym Kapturku" :):P
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2017-12-25, 06:19   

1. "Przyjaciel Burlog" - o "Złodzieju woli" - dziewiątym tomie serii "W poszukiwaniu ptaka czasu" pisze Marcin Osuch:Cytat:
Okazuje się, że Bragon utracił pamięć. Będąc w pełni sił fizycznych, mentalnie jest kompletnie zagubiony. Nie wie kim jest, skąd pochodzi, dokąd zmierza. Jedynym jego oparciem jest, na szczęście całkowicie oddany, młody Burlog.


"W poszukiwaniu Ptaka Czasu" #5: "Złodziej woli"
To pierwszy w dniu dzisiejszym artykuł o tym tomie.

2. "Batman: Narodziny Demona" #1 omawia Piotr 'Pi' Gołębiewski:Cytat:
Nie powiem, oczekiwania miałem spore. W końcu nie codziennie śledzi się poczęcie potomka Mrocznego Rycerza. Niemniej sam Al-Ghul nigdy nie był moim ulubionym wrogiem Batmana i ratowała go zawsze głównie obecność jego uroczej córki.


"Batman: Narodziny demona" #1
Pierwszy tekst
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2017-12-27, 10:32   

1. "Naturalne skłonności do komplikowania życia" - to tytuł napisanej przez Sebastiana Chosińskiego recenzji "Portugalskiego galimatiasu":Cytat:
Nowy znajomy Szani jest stateczny i ułożony. Pracuje jako nauczyciel w strasburskiej medresie, ma też wiele ciekawych spostrzeżeń na temat współczesnego świata. Jakież więc jest zdziwienie Estonki, kiedy od swego tajemniczego znajomego, Oriona, dowiaduje się, że Farik nazywa się zupełnie inaczej, a jego poglądy odbiegają od powszechnie akceptowanych w krajach Unii Europejskiej i Stanach Zjednoczonych.


"Lady S" #06: "Portugalski galimatias"
Pierwszy artykuł

2. "Sztuka narodowa musi dawać po pysku. Metakomiks narodowy" - a tak o "Powstaniu. Filmie narodowym" opowiada Konrad Wągrowski:Cytat:
Główną postacią jest groteskowy producent - pełen górnolotnych frazesów i doskonałych pomysłów, mistrz autopromocji, biznesmen czytujący Kulczyka, będący w rzeczywistości niekompetentnym bufonem. Ale to on właśnie wygłasza kluczowe dla komiksu stwierdzenia: "Sztuka to zbyt poważna sprawa, by zajmowali się nią artyści", czy "Sztuka narodowa musi dawać po pysku, inaczej ludzie będą tego szukać gdzie indziej".


"Powstanie. Film narodowy"
Patrz też trzy dni temu i oczywiście wcześniej

3. "Historia w obrazkach: W człowieku najgorszy jest… człowiek" - ponownie dzisiaj Sebastian Chosiński - tym razem na temat "Diamentów":Cytat:
"Katanga" to krwawa i pozbawiona sentymentów opowieść o ludziach chciwych i nienawistnych, z których sytuacja wyciąga na wierzch wszystko, co najgorsze. I nie ma tu znaczenia ani kolor skóry, ani pochodzenie społeczne. W chaosie spowodowanym wojną do głosu dochodzą najniższe instynkty.


"Katanga" #1: "Diamenty"
Pierwsza recenzja
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2017-12-31, 09:54   

Ostatnie w tym roku artykuły z komiksowej "Esensji":

1. "Wampirza podróż w czasie i przestrzeni" - to napisana przez Sebastiana Chosińskiego recenzja tytułu "Legion. Kroniki":Cytat:
Wprowadzająca w temat introdukcja - narysowana przez Mathieu Lauffraya - rozgrywa się w grudniu 1476 roku, kiedy to w wyniku tureckiej interwencji Vlad Tepes zostaje ostatecznie pozbawiony władzy i zamordowany przez Selima Beja, dowódcę straży sułtana, który - by dowieść swojemu władcy, że wypełnił zadanie - obcina trupowi głowę (z zamierzeniem odesłania jej do Stambułu).


"Legion. Kroniki"
To co już przedstawiałem

2. "DC Comics: Klasyczny dramat o miłości, zbrodni i zemście" - to natomiast będący dziełem Piotra 'Pi' Gołębiewskiego tekst dotyczący drugiego tomu "Batmana: Narodzin Demona":Cytat:
Jak widać mamy do czynienia z klasycznym dramatem o miłości, morderstwie i zemście. Niemniej scenarzysta Dennis O'Neil na tyle zgrabnie połączył wątki i uwypuklił emocjonalny wydźwięk opowieści, że autentycznie miejscami chwyta za serce, pomimo, że mamy świadomość, iż dotyczy ona jednego z najgroźniejszych przeciwników Batmana. Niemniej jej odbiór zależy od tego jak ortodoksyjnym fanem Batmana jesteśmy.


"Batman: Narodziny Demona" #2
Pierwsza recenzja

3. "Esensja czyta dymki": "Grudzień 2017":Cytat:
Ostatnie w tym roku króciaki komiksowe.


"Esensja czyta dymki": "Grudzień 2017"
Za wyjątkiem "Wojennej odysei Antka Srebrnego" #4: "Bitwy o Monte Cassino 1944 r.", której recenzję proponuję teraz - omawiane tytuły były już prezentowane na forum.
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-01-04, 09:50   

A w Nowym Roku pierwsze trzy:

1. "Hell's Kitchen to ja!" - Paweł Ciołkiewicz tak pisze na temat drugiego tomu "Daredevila. Nieustraszonego!":Cytat:
Drugi tom Bendisowskiego Daredevila to nadal świetna historia, ale nie sposób uwolnić się od wrażenia, że w porównaniu z pierwszym tomem wypada odrobinę słabiej. Szczególne wątpliwości budzą narracyjne rozwiązania odnoszące się do relacji z Millą oraz zaskakującą deklaracją, jaką Murdock kończy walkę z Kingpinem. Związek Murdocka z niewidomą dziewczyną sprawia wrażenie nie do końca przemyślanego i spójnego. Od początku coś w nim nie gra.


"Daredevil. Nieustraszony!" #2
Pierwszy materiał
Słów kilka w "Sortowni"
To co dotyczyło tomu pierwszego

2. "Raczej uczy niż bawi" - a tak Marcin Osuch opowiada o zatytułowanym "Wszechświat" otwarciu "The Manga Guide":Cytat:
Jest to oczywiście komiks dla osób, które hobbistycznie interesują się astronomią, tym niemniej konieczne jest pewne przygotowanie matematyczno-geometryczne. Swoistą cezurą jest rozumienie funkcji trygonometrycznych, które były wykorzystywane do pomiarów wielkości planet i odległości między nimi. Nie pamiętam już, w programie której klasy są teraz te funkcje ale też nie ma górnego wieku dla odbiorców tej pozycji.


"The Manga Guide" #1: "Wszechświat"
Artykuł "Wiedźmy Nox", artykuł Anny Ślązak

3. "Ciężkie jest życie bankiera" - ponownie Paweł Ciołkiewicz - z tekstem o drugim tomie "Vasco":Cytat:
Gilles Chaillet po raz kolejny potwierdza, że historia może być fascynująca. Wysyłając stworzoną przez siebie postać w niebezpieczne miejsca i powierzając jej do wypełnienia delikatne misje autor tworzy pasjonujące narracje, w których zdarzenia i postaci historyczne są nie tylko tłem, ale odgrywają pierwszoplanowe role. Co więcej, udowadnia, że bohaterem opowieści historycznej nie zawsze musi być dzielny rycerz.


"Vasco" #2
Warto przypomnieć sobie tom pierwszy
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-01-09, 11:17   

Dziś ponownie trzy:

1. "Seks taumiczny" - o "Deep South" - szóstej części "Ekho" opowiada Marcin Osuch:Cytat:
W szóstym tomie cyklu "Ekho" scenarzysta Christopeh Arleston postanowił odejść od prezentowania kolejnych wielkich metropolii w wersji lustrzanego świata. W "Deep South" zaprasza nas na wycieczkę po szeroko rozumianym południu alternatywnych Stanów Zjednoczonych, zaś na celownik bierze religijnych fanatyków.


"Ekho" #6: "Deep South"

2. "Koniec nieskończoności" - Piotr 'Pi' Gołębiewski bierze na "celownik" "Wielką Kolekcję Komiksów Marvela" #133: "Nieskończoność" #2:Cytat:
Najgorsze jest jednak to, że w komiksie wieje pustką od strony emocjonalnej. Choć cały czas mówi się o totalnej zagładzie i śmierci, to w ogóle tego nie czuć. Owszem, gdzieś w tle giną miliony, jeśli nie miliardy żywych istot, ale nasi bohaterowie stoją z boku i nawet jeśli włączają się do głównego ataku, to śmiało można robić zakłady, że nic im się poważniejszego nie stanie.


"Wielka Kolekcja Komiksów Marvela" #133: "Nieskończoność" #2
Recenzje pierwszej części

3. "Iść, ciągle iść…" - i na koniec Paweł Ciołkiewicz z artykułem o "Idącym człowieku":Cytat:
W tym komiksie mało jest słów i akcji, nie ma tu również klasycznej fabuły. Poszczególne epizody nie są ze sobą powiązane i często dzieli je – jak należy się domyślać – dłuższy czas, choć autor pilnuje pewnego porządku chronologicznego. Siłą tej opowieści jest natomiast specyficzny klimat, uczucia oraz emocje emanujące z każdej planszy. Malują się one zazwyczaj na twarzy bohatera, który często uśmiecha się dyskretnie widząc te wszystkie mijane po drodze cuda.


"Idący człowiek"
To czwarte zmierzenie się z tą pozycją.
A tutaj materiał dźwiękowy.
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-01-12, 17:22   

Paweł Ciołkiewicz i dwa mocne tytuły:

1. "The Black Monday Murders" #1: "Chwała mamonie":Cytat:
Opowieść o bankach kontrolujących świat, pozostających w rękach oligarchów służących jednemu bogu - Mamonowi, byłaby okazją jedynie do dobrej zabawy podczas lektury, gdyby przedstawione w nim wypadki w tak dużym stopniu nie przypominały tego, co rzeczywiście dzieje się wokół nas. Pytanie: na ile zatem Hickman stworzył fikcyjny świat, a na ile podkolorował nieco fakty, pozostaje zatem bez odpowiedzi.


"The Black Monday Murders" #1: "Chwała mamonie"
Dotychczas opublikowane materiały

2. "Szósty rewolwer" #3: "Więzy":Cytat:
Kolejny tom serii "Szósty Rewolwer" nie zawodzi. Do efektownej mieszanki westernu z estetyką opowieści grozy autorzy dodają nowe elementy. Spektakularne walki i pościgi stają się elementem coraz bardziej złożonej struktury narracyjnej.


"Szósty rewolwer" #3: "Więzy"
To trzeci tekst o tej części
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-01-18, 16:10   

"Przejąć władzę nad wszechświatem" - to tytuł napisanej przez Pawła Ciołkiewicza recenzji "Labiryntu śmierci. Siedmiu z Aromatery" czyli szóstego tomu "Storma":Cytat:
Obie historie zawarte w szóstym tomie serii stanowią udaną próbę połączenia elementów fantasy i science-fiction z klasyczną przygodówką.

Cytat:
Scenarzysta konsekwentnie rozwija ten świat ujawniając stopniowo informacje o tym, czym jest Pandarwia, dlaczego Storm jest anomalią i jakie to ma dla niego znaczenie.


"Storm" #6: "Labirynt śmierci. Siedmiu z Aromatery"
To druga recenzja tej części.
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-01-25, 10:42   

1. "Barbarzyńska przyjemność" - to tytuł napisanej przez Piotra 'Pi' Gołębiewskiego recenzji "Czerwonych ćwieków" będących pierwszą częścią przygód "Conana Barbarzyńcy":Cytat:
Jak na początek lat 70. można powiedzieć, że są to historie wyjątkowo okrutne i obsceniczne. W dużej mierze bazują jednak na pomysłach samego Howarda.


"Conan Barbarzyńca" #1 "Czerwone ćwieki"
To trzecia recenzja tej pozycji.

2. "Życie to nie manga" - a tak swój artykuł o ósmym tomie "Bakumana" zatytułował Paweł Ciołkiewicz:Cytat:
Tym razem znacznie więcej miejsca zajmują tu skomplikowane uczucia bohaterów, które do tej pory spychane były gdzieś na margines. Przedstawione w komediowo-dramatyczny sposób perypetie bohaterów nadają tej opowieści nieco lżejszy charakter.


"Bakuman" #8
Nieopublikowana przeze mnie w stosownym czasie recenzja napisana przez "Didę".

3. "Demencja gangstera" - ponownie Paweł Ciołkiewicz - tym razem z tekstem o "Torpedo 1972":Cytat:
Opowieść o sędziwym Torpedo niestety nieco rozczarowuje. Wprawdzie jest tu kilka naprawdę dobrych momentów, świadczących o tym, że pomimo wieku oraz choroby Torpedo nie stracił swego wisielczego humoru i nadal pozostaje niekwestionowanym mistrzem ciętej riposty, ale całość wydaje się dość nijaka.


"Torpedo 1972"
Patrz też przedwczoraj.
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-01-28, 07:42   

"Marynarz i Indianie" - Marcin Osuch mierzy się z noszącym tytuł "Zawsze trochę dalej" trzecim tomem przygód marynarza "Corto Maltese":Cytat:
Maltańczyk dzieli ludzi nie ze względu na pochodzenie czy kolor skóry, ale według tego czy są dobrzy czy źli, mądrzy czy głupi. Ważny jest też jego stosunek do samego siebie, zdystansowany, z dużą dozą autoironii. Jedyne, czego nie można zrozumieć, to jego przywiązania do Rasputina (akurat w tym albumie nie występuje). Cóż, nikt nie jest doskonały.


"Corto Maltese" #3: "Zawsze trochę dalej"
Poprzednie omówienia

"O pierwszym Angliku, który został Japończykiem" - Piotr 'Pi' Gołębiewski opowiada o pozycji "William Adams, Samuraj":Cytat:
Nim Adams stał się jednym z najbardziej wpływowych ludzi w XVII wiecznej Japonii był nawigatorem na holenderskim statku "Liefde". Omawiany komiks skupia się na jego błyskawicznej, aczkolwiek ryzykownej karierze u boku Tokugawy, który właśnie wyruszał na wojnę z innymi klanami o dominację w podzielonej Japonii.


"William Adams, Samuraj"
Dotychczasowe materiały
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-01-29, 05:00   Kolejne dwa materiały z krótkim notatkami komiksowymi:

1. "W styczniowych króciakach komiksowych najnowszy "Usagi” i kilka starszych pozycji":

"Esensja czyta dymki": "Styczeń 2018"

2. "Druga w styczniu porcja notek komiksowych":

"Esensja czyta dymki": "Styczeń 2018" (2)
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-01-31, 14:57   

"Chodź opowiem ci bajeczkę…" A dnia dzisiejszego Paweł Ciołkiewicz nadesłał (dzięki Pawle :) ) swój materiał o "Opowieściach makabrycznych:Cytat:
Każda strona przesiąknięta jest czarnym humorem i groteskowymi postaciami. King umiejętnie bawi się tu stereotypami upodabniając swoje opowiastki do scenariuszy niskobudżetowych filmów grozy klasy B. Wszystko tu jest przerysowane i wyolbrzymione ku uciesze czytelnika, a wisienką na torcie są dowcipy i słowne gierki, jakimi ubarwia swoje opowieści Upiór – narrator i przewodnik po świecie wykreowanym przez Kinga nazywający czytelników "swoimi dzieciaczkami".


"Opowieści makabryczne"
Historia tytułu
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-02-12, 13:21   

"Człowiek to za mało" - "Man: Plus" w artykule Pawła Ciołkiewicza:Cytat:
Komiks Andre Limy Araujo jest trzymającą w napięciu, dobrze skonstruowaną sensacyjną opowieścią, która jednocześnie skłania do refleksji na temat ludzkiej kondycji. Trzeba jednak zaznaczyć, że jest on ewidentnie wzorowany na "Ghost in the Shell". Pojawiają się w nim te same wątki, a bohaterowie rozważają podobne kwestie filozoficzne i egzystencjalne, które analizowane były w tej wielowątkowej mandze oraz anime.


"Man: Plus"

"Kumpel z sąsiedztwa z 2099 roku" - "Spider-Man 2099" #1: "Nie z tego czasu" w omówieniu Piotra 'Pi' Gołębiewskiego:Cytat:
Nie mamy do czynienia ze scenariuszem innowacyjnym, czy wybitnie zaskakującym, ale paradoksalnie właśnie w tym tkwi siła tej pozycji. Jest za to ciekawy bohater - różniący się od Parkera nie tylko byciem Latynosem - trochę pojedynków oraz dobrze wyważoną proporcję między obowiązkowymi działaniami superbohaterskimi a realnym życiem w cywilu. I mnie to wystarczy.


"Spider-Man 2099" #1: "Nie z tego czasu"
Wczoraj także opublikowałem recenzję tego tytułu.
A tutaj ciekawa prezentacja recenzowanego komiksu.

"Wróblewski był pierwszy!" - Sebastian Chosiński i tekst o "Z archiwum Jerzego Wróblewskiego" #12: "Czterej pancerni i pies":Cytat:
Od strony fabularnej nie ma większych zaskoczeń. To bardzo wierna (choć w paru momentach "przycięta" bądź dopasowana do przekazu serialowego) adaptacja książki: począwszy od syberyjskiego epizodu Janka Kosa i pierwszego spotkania z Grigorijem, poprzez jego podróż do Sielc i służbę w I Brygadzie Pancernej, aż do dotarcia nad brzeg Morza Bałtyckiego, gdzie młody sierżant odnajduje swego ojca, niegdyś żołnierza broniącego Westerplatte, a obecnie partyzanckiego dowódcę – porucznika "Westa".


"Z archiwum Jerzego Wróblewskiego" #12: "Czterej pancerni i pies"
To trzeci materiał o tym komiksie.
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-02-16, 00:24   

Natomiast dzisiaj (gdyż już jest "dzisiaj" ;) ) proponuję recenzję sympatycznego komiksu "Binio Bill" #2: "Rio Klawo", którą napisał Konrad Wągrowski:Cytat:
Cóż, mimo że nie była to pierwsza wyprawa Wróblewskiego na Dziki Zachód, pierwszy komiks z cyklu czekał aż pięć lat na publikację (od 1975 do 1980). Ale gdy już pojawił się na łamach "Świata Młodych", czytelnicy szczerze go pokochali. Opowieści o szeryfie z Rio Klawo należały do najbardziej wyczekiwanych komiksów na ostatniej stronie harcerskiego czasopisma.


"Binio Bill" #2: "Rio Klawo"
A tutaj to co zamieściłem wcześniej.
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-02-19, 14:15   

Przed obiadem trzy następne recenzje z komiksowej "Esensji":

1. "Niewinna jest, kiedy śni" - Paweł Ciołkiewicz pisze o noszącym tytuł "Kant kontratakuje, czyli przesilenie" drugim tomie "Gnata":Cytat:
W drugim tomie akcja nie zwalnia tempa. Choć poprzedni tom zakończył się trzęsieniem ziemi, to tomie drugim od samego początku napięcie cały czas rośnie.


Cytat:
Epicka przygoda, slapstickowe poczucie humoru, wiarygodne charakterystyki bohaterów i zaskakujące zwroty akcji sprawiają, że komiks czyta się jednym tchem.


"Gnat" #2: "Kant kontratakuje, czyli przesilenie"
Archiwum tomu

2. "Solówka Rosomaka – runda druga" - Piotr 'Pi' Gołębiewski analizuje część drugą "Wolverine'a – Jasona Aarona kolekcji":Cytat:
Ogólnie mamy do czynienia z interesującym zbiorem, któremu niestety daleko do genialności. Czasem w tym Wolverine′ie za mało Wolverine′a, a za dużo innych postaci. Czasem ma się wrażenie, że dostaliśmy strzępek historii, niemniej całość dobrze się czyta, a lektura potrafi wciągnąć.


"Wolverine - Jason Aaron kolekcja" #2
Pierwszy artykuł

3. "Nie wszystko złoto" - Wojciech Gołąbowski przedstawia "Skarb":Cytat:
"Skarb" jest chyba pierwszym trzymanym przeze mnie komiksem wydanym przez IPN, który nie opowiada o wojnie - czy to toczonej z Niemcami, czy po '45 z Sowietami. Nie jest to komiks o wojnie, ale o walce - tak, jak najbardziej. O walce Polaków o wolność, o godność, o odzyskanie kraju, historii, wartości.


"Skarb"
Pierwsza recenzja
Oprócz informacji przykładowe plansze
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-02-24, 08:18   

1. "Pieniądze to nie wszystko" - tak swoją recenzję "Życia i czasów Sknerusa McKwacza" zatytułował Albert Walczak:Cytat:
Rosa wykorzystuje klasyczny schemat znany nie tylko z komiksów, lecz także z filmów i powieści (a nawet i z historii), czyli ukazuje ścieżkę od pucybuta do milionera, niemniej biografię Sknerusa kreśli w sposób tak umiejętny, że pośród kilkunastu historyjek nie sposób znaleźć taką, która mogłaby wydawać się nieinteresująca.


"Życie i czasy Sknerusa McKwacza"
To co już publikowałem

2. "Nie jestem bohaterem" - to z kolei tytuł napisanej przez Marcina Osucha recenzji "Przygód etiopskich" będących piątą częścią "Corto Maltese":Cytat:
"Przygody etiopskie" to niezwykła uczta dla tych, którzy cenią opowieści przygodowe lekko doprawione filozofią i magią. Lata, które minęły od oryginalnego wydania, nie wyrządziły komiksowi żadnej szkody. Jest trochę jak stare filmy z Newmanem i Redfordem – można do niego wracać bez końca.


"Corto Maltese" #5: "Przygody etiopskie"
A tutaj oprócz informacji o tytule i opisu również przykładowe plansze.
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-02-26, 11:35   

Drugi dzisiaj artykuł o trzecim tomie "Cyann". Ten napisał Piotr 'Pi' Gołebiewski:Cytat:
Ze względu na pomieszanie wątków z różnych etapów podróży Cyann, nie radziłbym zaczynania lektury tego komiksu bez uprzedniego przypomnienia sobie co było wcześniej. A i tak może ona okazać się dość ciężka.


"Cyann" #3: "Korytarze Międzyczasu. Łagodne świty Aldalaranna"
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-03-05, 22:51   

1. "Springy Fool jak Joker… I Blofeld" - Sebastian Chosiński omawia "Nieruchome śledztwo" - czwartą część serii "Urban":Cytat:
To oczywiste, że takie miejsca jak Monplaisir, świadczące wszelkiego rodzaju usługi ku radości gawiedzi, muszą mieć swoją mroczną stronę. I to ją właśnie scenarzysta postanowił w czwartym tomie opowieści wyciągnąć na plan pierwszy. Jak to zrobił? Zaglądając za kulisy teatru. Pozwalając czytelnikom poznać moment narodzin tego niezwykłego miasta.


"Urban" #04: "Nieruchome śledztwo"
A tutaj oprócz informacji również przykładowe plansze.

2. "Trudno być dobrym" - Piotr 'Pi' Gołębiewski pisze na temat "Axis": "Carnage i Hobgoblin":Cytat:
O tyle, o ile segment poświęcony Carnage′owi był czarną komedią, o tyle opowiadający o Hobgoblinie można nazwać zjadliwą satyrą na media, które z każdego są w stanie zrobić bohatera. Wystarczy tylko, że za promocją stoją odpowiednio wysokie sumy gotówki. Dlatego też w ostatecznym rachunku wydaje się on nawet ciekawszy.


"Axis": "Carnage i Hobgoblin"
To trzeci tekst o tej pozycji.

3. "Światło i mrok" - Paweł Ciołkiewicz wypowiada się o "Wydarzeniu" będącym drugim tomem "Czarnego Młota":Cytat:
Jeff Lemire nie tylko jednak buduje napięcie i poczucie tajemniczości, ale nadal dużą wagę przywiązuje do rozwijania charakterystyk swoich postaci. Wszystkie problemy poszczególnych mieszkańców farmy, które poznaliśmy w tomie pierwszym, nadal są dalekie od rozwiązania, a w niektórych przypadkach chyba nawet sytuacja znacznie się pogarsza.


"Czarny Młot" #2: "Wydarzenie"
Dotychczasowe materiały
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM

Template NoseBleed v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

Forum administrowane przez: Grimlock, Nieznany


Forum Książki - zapraszamy!