Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: weronik
2008-03-01, 22:23
ulubione seriale
Autor Wiadomość
Lean val Tirach 
Prorektor
Leanan sídhe

Wysłany: 2014-07-20, 20:31   

Też sporo o tym serialu słyszałam. Ostatnio polecił ktoś, na kim polegam w tych sprawach, więc chyba się skuszę. :)

geralt 
Prorektor

Wysłany: 2014-07-22, 23:42   

Widziałem pierwszy sezon (krótki) "Breaking bad" i potwierdzam, że jest to jeden z lepszych, a na pewno z bardziej oryginalnych.

"Gra o tron" była mimo wszystko świetna do 39 odcinka włącznie - jedna z najlepszych adaptacji i chyba jedyna, która miała tak wielu fanów literackiego pierwowzoru za sobą... Po ostatnim odcinku czwartego sezonu mogę powiedzieć, trochę jak Stannis, że z jednej strony twórcy wykonali fantastyczną robotę, za którą nalezą się im pokłony, a z drugiej - pod żadnym pozorem nie oglądajcie tego gówna przed przeczytaniem książek :D

Niestety, ale dla mnie ten serial uż się skończył. Wystarczył ostatni odcinek. Wywiad z jedną z aktorek, która jasno dała do zrozumienia, że epilog "Nawałnicy mieczy" (sorry, ale nie ja to tłumaczyłem), będący spodziewaną sceną minionego sezonu, w ogóle zostanie pominięty. Tąąą (nie ma słowa "tamtę") historię po prostu "okradziono" z najlepszych scen, motywów. Zrozumiałbym, gdyby to były jakieś wyrafinowane rzeczy, całkowicie niezrozumiałe dla przeciętnego odbiorcy. Ale to są te scenym które poruszą prawie każdego, i tylko od niego samego zależy, w jaki sposób. Dlatego twórcy serialu to geniusze i kretyni zarazem.

Dla mnie ten serial już jest skończony. Obejrzę, ale tylko z ciekawości i sympatii do aktorów (twórcy są na denecie).

Nieznany 
Rektor
(czyt.: sprzątaczka)

Wysłany: 2018-01-07, 22:34   

Ostatnimi tygodniami obejrzałem pierwsze dwie serie "Lucifera" i część trzeciej, czyli jestem na bieżąco. Całkiem sobie serialik, pierwsza seria mnie bawiła, druga trochę momentami mocno znudziła, ale już w trzeciej znów jest w miarę ciekawie. Myślę, że z koncepcji tego serialu można było dużo więcej wyciągnąć, ale da się obejrzeć, jeśli ktoś chce.

Wcześniej obejrzałem pierwszą serię "Lethal Weapon". Lubię takie żywe seriale kryminalne z zacięciem komediowym, nieco podobne było "Rush hour", szkoda, że skończyło się na pierwszej serii. Czekam na kolejne odcinki "Lethal weapon", póki co powoli cieknie druga seria.

Za mną również pierwsza seria "Line of duty". Ja akurat nie jestem wielkim fanem takich dość mocno psychologicznych seriali policyjnych, ale naprawdę może się podobać!

W tej chwili zaczynam oglądać "Elementary", widzi mi się po dwóch odcinkach, że mi przypadnie do gustu. Idę obejrzeć trzeci. :papa:

Zaproszone osoby: 1

weronik 
Przyjaciel forum
Żywy trup

Wysłany: 2018-01-11, 01:03   

U mnie w tym temacie się nic nie zmieniło, jeśli seriale to kryminalne i głównie skandynawskie. Wyjątek stanowi Star Trek Discovery no i ostatnio Stranger Things. A i niedługo zamierzam powtórzyć nowe Twin Peaks :oops:

Nic nie jest wieczne, nawet śmierć.

Odpowiedz do tematu