Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Aleja Komiksu i Gildia Komiksu
Autor Wiadomość
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-02-05, 22:26   I od razu dwie następne recenzje "Nie z tego czasu" i "Preludium do Axis" #5 - te napisał "wkp":

1. "Spider-Man 2099 #1: "Nie z tego czasu":Cytat:
Oczywiście to, co ten tom ma najlepszego do zaoferowania to kolejny element wstępu do "Spiderversum", ale na tym plusy się nie kończą. Bo to naprawdę udana, bezpretensjonalna zabawa dla miłośników superhero, z niezłą akcją, bohaterami, jakich się oczekuje i sporą dozą zwrotów akcji.


"Spider-Man 2099 #1: "Nie z tego czasu"

2. "Uncanny Avengers" #5: "Preludium do Axis":Cytat:
Po każdej burzy zawsze wychodzi słońce, ale nie każdego ono cieszy. Starcie z Kangiem zakończyło się sukcesem, ale Uncanny Avengers musieli zapłacić za niego wielką cenę. Ciało Sunfire’a zostało zniszczone, Havok został trwale oszpecony, Wonder Man uwięziony w umyśle Rogue, a córka Wasp i Havoka uprowadzona przez Kanga i Korpus Chronos.


"Uncanny Avengers" #5: "Preludium do Axis"
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-02-06, 21:22   "Comanche" #07: "Palec diabła" omawia Krzysztof Tymczyński:Cytat:
”Palec Diabła” to historia, która w pewnym sensie zatacza koło i powtarza motywy znane z premierowej odsłony serii. Tu tak samo jak i tam, Red Dust trafia na dręczone problemami ranczo, którego mieszkańcami są barwne i ciekawe postacie. Trudno przy tym nie doszukiwać się pewnych podobieństw pomiędzy Pat i Comanche – obie to inteligentne, ale przy tym porywcze kobiety.


"Comanche" #07: "Palec diabła"
To trzeci artykuł o tym tomie.
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-02-08, 12:07   1. "Drobiołap z Warszawy" - o "Miaźmie" pisze Daniel Hilbrecht:Cytat:
Scenarzysta nie powiela fabularnych schematów, nie opowiada po raz kolejny znanej skądinąd legendy i nie skupia się na postaci enigmatycznego szczurołapa. Odchodzi kilka kroków od historii i przygląda się wydarzeniom w nowej perspektywy, aby z dystansu odwołać się do hipotez dotyczących racjonalnego wytłumaczenia niemieckiej legendy. Dzięki temu Miazma - mimo niewielkiej objętości - niesie za sobą ogromny ładunek emocjonalny, który wyziera z każdej planszy i z każdego kadru.


"Miazma"
Słuchaj też tu a czytaj tu.

2. "Koniec podróży" - o "Pożegnaniu" - ostatniej części "Baśni opowiada Łukasz Słoński:Cytat:
"Pożegnanie" w ciekawy sposób kończy rejs baśniowego statku pełnego fantastycznych postaci. W pewnych miejscach łajba Willinghama i spółki zdawała się przeciekać, czasami wpływała na scenariuszowe mielizny. W innych zaś łapała wiatr w żagle, a przetaczające się w trakcie jej rejsu burze przynosiły pewne orzeźwienie.


"Baśnie" #22: "Pożegnanie"
Pierwszy artykuł
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-02-08, 18:37   1. "Powrót do źródeł" - o "Slivi" - piątym tomie cyklu "Thorgal: Młodzieńcze lata" pisze również Mirosław Skrzydło:Cytat:
Fabuła rzeczonego woluminu jest dość pretekstowa, wtórna i zdecydowanie słabsza niż w poprzednich tomach opisywanej serii. Mamy tu kilka luźno powiązanych ze sobą wątków, dobrze znanych wiernym fanom europejskiego klasyka. Yann z uporem maniaka pokazuje kolejne zagrożenia czyhające na nieszczęsną Aaricię, heroizm Thorgala oraz okrucieństwo Gandalfa Szalonego.


"Thorgal: Młodzieńcze lata" #5: "Slivia"

2. "Jak zabić naród?" - na temat "Krwi Scytów" - trzeciej części "Podbojów" wypowiada się jeszcze Paweł Olejniczak:Cytat:
Sylvain Runberg kontynuuje historię konfliktu rozgrywającego się w niezbyt dobrze poznanych realiach starożytności. Dzięki temu może pozwolić sobie na swobodne żonglowanie faktami, jak i miejscami.


"Podboje" #3: "Krew Scytów"

3. "W 150 stron dookoła świata" - "Lepszego niż Batman" będącego pierwszym tomem serii "Nightwing" omawia Maciej Jasiński:Cytat:
Akcja tego komiksu rozgrywa się w Alpach Szwajcarskich, w Chani na Krecie, w rumuńskim mieście Kluż-Napoka, w Turynie, Sydney, w Moskwie, w Norwegii i Turcji. I to wszystko ma niespełna 150 stronach. Efektem tego jest taki kiepsko zmontowany teledysk. Poszczególne sceny średnio się kleją i narracja sprawia wrażenie chaotycznej.


"Nightwing" #1: "Lepszy niż Batman"
Słów kilka w "Sortowni"
I od razu recenzje z innych serwisów - piszą: Maciej Matusz, Marcin Waincetel i Tomasz Drozdowski

4. ""Amelia" z Gdańska" - "Benię Dampc i pewnego ambitnego prokuratora" przedstawia Aleksander Krukowski:Cytat:
"Benia Dampc i pewien ambitny prokurator" to ciekawa historia sensacyjna, która w pełni realizuje wady i zalety tego gatunku. Jest wciągająca, ciekawa i pełna fabularnych zwrotów. Zwodzi czytelnika za nos, sprawiając wrażenie przewidywalności, jednak w kluczowych momentach trzyma w zanadrzu kolejny twist.


"Benia Dampc i pewien ambitny prokurator"
I od razu recenzje z innych serwisów - piszą: Jarosław Drożdżewski i "Mamoń"

5. "Twarde negocjacje" - "Krok do piekła" - 14 tom "Durango" recenzuje Mirosław Skrzydło:Cytat:
Niestety, powrót po latach do ciekawie skonstruowanej serii okazał się niezbyt efektowny. Główną bolączką Kroku do piekła jest schematyczne ukazanie postaci. Otrzymujemy zatem: urodziwą kobietę w opałach, niestrudzonego stróża prawa, samotnego strzelca, jednowymiarowych złoczyńców oraz sadystycznego zabójcę.


"Durango" #14: "Krok do piekła"
To trzecie zaprezentowanie tego tomu.

6. "Przyjacielska fiesta" - Maciej Gierszewski analizuje tom drugi "Wolverine'a. Trzy miesiące do śmierci":Cytat:
Mimo wielu wanitatywnych wątków i fraz, nad całością unosi się atmosfera rodzinnej fiesty. Okazuje się, że mimo swej gburowatości Wolverine ma całe zastępy wiernych przyjaciół, którzy ochoczo razem z nim pójdą na pewną śmierć. Tak, opowieść przeradza się w melodramatyczny banał.


"Wolverine. Trzy miesiące do śmierci" #02
To pięty artykuł o tej części.
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-02-10, 06:15   1. "Zakończenie jest początkiem" - "Ostatnie dni Midgardu" - czwarty tom "Thora Gromowładnego" analizuje Jerzy Łanuszewski:Cytat:
Thor na krańcu czasu jest jednocześnie tym samym niepokornym, nie dającym się złamać herosem, znanym z wcześniejszych komiksów, jednak poczucie klęski i zagłada planety dodała mu tragizmu.


"Thor Gromowładny" #04: "Ostatnie dni Midgardu"
Poprzednie materiały jesienią.

2. "Zadania, którym sprostają tylko bogowie" - zaś "Dwanaście prac Asteriksa" prezentuje Maciej Jasiński:Cytat:
Sama historia nie jest specjalnie skomplikowana. To wariacja na temat dwunastu prac Herkulesa. Jednak Goscinny potrafił wycisnąć z tego masę dowcipów.


"Dwanaście prac Asteriksa"
A o tym tytule ostatnio było pod koniec lata.
Zaś tutaj recenzja pierwszego wydania.
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-02-10, 20:09   Cytat:
Mieszcząca się w Warszawie przy al. Solidarności 90 Biblioteka Komiksowo zaprasza na V Warsztaty rysunkowe z Wioletą Braunsejs, które odbędą się 15 lutego w godz. 17:00-19:00.
Cytat:
Spotkanie odbędzie się w ramach zajęć literacko-plastycznych dla dzieci w wieku 8-15 lat. Wydarzenie bezpłatne. Wszystkie materiały dostępne na miejscu.


Przepraszam, że o wcześniejszych zajęciach nie informowałem.

V Warsztaty rysunkowe z Wioletą Braunsejs w Bibliotece Komiksowo
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-02-12, 11:21   "Czy każdy kapitalista to świnia?" - o "Myszce Miki": "Kawie Zombo" pisze też Karol Sus:Cytat:
Komiks Loisela ma tym samym mocno lewicowy wydźwięk. Oczywiście jedynie w kwestiach gospodarczych, gdyż światopoglądowo dominuje tu stary podział na role, gdzie mężczyźni zarabiają, a kobiety prowadzą dom. Jednych będzie to więc razić, inni przyklasną, w zależności od własnych przekonań.


"Myszka Miki": "Kawa Zombo""Narodziny gangu" - o zatytułowanej "Cmok, cmok, bang, dziab!" trzeciej części "Harley Quinn" opowiada jeszcze Aleksander Krukowski:Cytat:
Od razu zdradzę: zawartość tomu trzeciego, choć bogata, tylko w niewielkim stopniu obejmuje przygody z głównego korpusu solowej serii HQ. Konkretnie - to raptem trzy zeszyty. Reszta to dodatkowe historie, one-shoty, wydawane często na specjalne okazje.


"Harley Quinn" #3: "Cmok, cmok, bang, dziab!"
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-02-14, 18:49   "Trupy pod łóżkiem Jessiki Jones" - tak swoją (tu poprzednie) recenzję komiksu "Jessica Jones: Alias" #4 zatytułował Maciej Gierszewski:Cytat:
Bendis rzetelnie się przygotował. Przez całą serię świetnie prowadził postać Jessiki Jones. Widać, że porządnie się przyłożył i od początku miał zaplanowane, jak należy wiarygodnie uzasadnić złe zachowanie, paranoję, wrogość, alienację, wulgarny język, trudny charakter i niebohaterskie postępowanie pani detektyw.


"Jessica Jones: Alias" #41. Wystawa we Wrocławiu: "Trzy siostry - Dominika, Anna i Kamila Kozłowskie":Cytat:
Wystawa "Trzy siostry" Dominika, Anna i Kamila Kozłowskie przybliży nam twórczość trzech artystek- sióstr -ilustratorek z Wrocławia. Każda z nich cześć galerii zamieni w swój własny świat by przybliżyć Wam swoją twórczość i siebie. Chociaż są siostrami tworzą w dość odmiennych stylistykach - Kamila kreuje niesamowite, bajkowe światy jak ze snu, Anna jest klasycznym street artowcem, a jej twórczość przesiąknięta jest popkulturą, a Dominika posługuje się w swojej sztuce wyjątkową wrażliwością, a jej twórczość nierozłącznie związane jest z motywem akwatycznym. Te trzy światy zaistnieją na jednej przestrzeni pod wspólnym baśniowym motywem 'trzech sióstr'.


Wystawa we Wrocławiu: "Trzy siostry - Dominika, Anna i Kamila Kozłowskie"

2. "Z duchami lepiej nie zadzierać" - "Zmrok" będący trzecią częścią opowieści graficznej "Malcolm Max" przybliża również Maciej Jasiński:Cytat:
W zasadzie ten tom potwierdza większość zarzutów, jakie dotyczyły poprzednich części. Jest to przede wszystkim komiks strasznie przegadany. Bohaterowie momentami zwyczajnie ględzą i jest to takie puste gadanie, jakie pojawia się często w komiksach superbohaterskich, gdy herosi walczą ze sobą.


"Malcolm Max" #3 "Zmrok"

3. "Jak pan wyobraża sobie piekło, panie Blacksad?" - pyta Maciej Gierszewski po lekturze albumu "Piekło, spokój" będącego czwartym tomem serii "Blacksad":Cytat:
Umierający producent muzyczny pragnie przed śmiercią uporządkować swoje sprawy, rozliczyć się z przeszłością. Z biegiem opowieści dowiadujemy się, że byłe wydarzenia odcisnęły mroczne piętno nie tylko na kreolskim pianiście.


"Blacksad" #4: "Piekło, spokój"
Pod tą recenzją znajduje się link do wcześniej niezamieszczonej przeze mnie na forum gdy była na to pora z prostego względu - nie było tu wówczas odpowiedniego tematu ;)
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-02-16, 16:59   "Komiks w czasach postprawdy" - Aleksander Krukowski i jego opinia po lekturze "Jak schudnąć 30 kg":Cytat:
Nadwaga bohatera staje się dla niego dodatkowym wentylem bezpieczeństwa, pretekstem, na który zrzucić można winę za swoje życiowe niepowodzenia, wygodną wymówką (a zarazem pewnie efektem całego szeregu wygodnych wymówek). Masa ciała przejmuje ciężar egzystencji, mityczny Atlas zastępuje atlasy z siłowni.


"Jak schudnąć 30 kg"
Archiwum tytułu
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-02-20, 18:58   1. "Sprawa dawnej kochanki" - Krzysztof Tymczyński i pierwszy tom "Blacksada":Cytat:
Blacksad od pierwszych kadrów budzi sympatię swoją szorstkością, nieco niechlujną elegancją, dążeniem do celu za wszelką cenę. To postać potrzaskana, ale jednocześnie twarda i wytrzymała jak najlepsza stal. Któż nie kocha takich postaci i nie kibicuje im krok po kroku w walce o sprawiedliwość?


"Blacksad" #1: "Pośród cieni"
Historyczne materiały

2. "Atak socjotechniczny na Ms Marvel" - Maciej Gierszewski i trzeci tom "Ms Marvel":Cytat:
Nie warto się oszukiwać "Ms Marvel" to komiks o nastolatkach i dla nastolatków, który wypada o niebo lepiej niż, dajmy na to, "Nastoletni Tytani". Zasługą pisarki, która odpowiada za skrypt, jest zauważalny autentyzm postaci, prawdziwość ich codziennych problemów oraz spójność rzeczywistości.


"Ms Marvel" #3: "Zdruzgotana"
To co już publikowałem1. "Witamy w Tombstone" - Michał Misztal i "Blueberry" #8:Cytat:
Wciąż niedysponowany protagonista w dlaszym ciągu dzieli się swoimi wspomnieniami z żądnym sensacji Campbellem, a tymczasem mieszkańcy miasta nadal uważają, że za niedawne napady oraz morderstwa odpowiadają Indianie.


"Blueberry" #8
To piąty tekst o tym tomie.

2. "Kto widzi szare słonie?" - Maciej Jasiński i "Cyrk Western" - 36 część "Lucky Luke'a":Cytat:
Cyrk Western jest bardzo zabawnym komiksem, ale w końcu w przypadku scenariuszy Goscinny’ego stanowi to wręcz reguła.

Cytat:
Niestety, Goscinny nie unika też tym razem, wielokrotnie już w innych jego scenariuszach powtarzanych stereotypów - Indianie za zapas wody ognistej są w stanie zrobić wszystko, a butelka mocnego trunku odbiera im zdolność rozsądnego myślenia.


"Lucky Luke" #36: "Cyrk Western"
Dotychczasowe artykuły

3. "Gdzie jest złoto?" - tak pytając Oliwia Ziębińska analizuje "Taniec sępów" - 2 odsłonę "Undertakera":Cytat:
Autorzy nie rozwiewają atmosfery tajemnicy wokół bohatera, ale trochę odzierają go z twardej skóry. Jonas okaże się twardzielem o gołębim sercu. Klasyk. O ile pierwsza część zapowiadała mroczny, gęsty western o człowieku znikąd, opowieść w stylu "Bez przebaczenia" Clinta Eastwooda, o tyle "Taniec sępów" odchodzi od takiego założenia.


"Undertaker" #2: "Taniec sępów"
Niezamieszczony przeze mnie w stosownym czasie artykuł Macieja Gierszewskiego.
Niezamieszczony przeze mnie w stosownym czasie artykuł Marcina Andrysa.

"James Howlett musi umrzeć" - na temat "Śmierci Wolverine’a" wypowiada się tym razem Maciej Gierszewski:Cytat:
Pisarz odziera swego bohatera z heroicznej maski. Znika gdzieś patos i blichtr. W komiksie spotykamy zmęczonego i schorowanego starszego pana, który chciałby w końcu przejść na zasłużoną emeryturę i w spokoju dokonać żywota. Niestety nie jest mu dane, bo ktoś ma wobec niego inne plany.


"Śmierć Wolverine'a"
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-02-24, 06:01   

Zgodnie z zapowiedzią zaległe recenzje "Dziewczyn":Pisze Paweł Panic:Cytat:
Te kilka godzin, które przedstawione zostały na kilkudziesięciu stronach, to pełna humoru historia rodzącego się uczucia. Wypełnia je mrowie rozmaitych zdarzeń - czasami ważnych, czasami błahych, ale przecież właśnie takie są najpiękniejsze dni w życiu.


"Dziewczyny"Pisze Bartosz Czartoryski:Cytat:
"Dziewczyny" są przede wszystkim opowieścią o miłości, o romansie Felixa i Esther, dziewczyny z rodzaju tych, które każdy mężczyzna poznaje w którymś momencie swojego życia - oszałamiającej, tej jedynej.


"Dziewczyny"

;) :P
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-02-26, 11:48   "Cyann" tom trzeci po raz... trzeci dnia dzisiejszego. Teraz w artykule Tomasza Kleszcza:Cytat:
Żegnamy Cyann i kawałek historii, jaki reprezentuje. Fabuła prezentowana przez francuskich mistrzów ewidentnie się zestarzała i może stanowić co najwyżej ciekawostkę. Pięknie narysowana nie potrafi wciągnąć, a losy Cyann pozostaną nam obojętne.


"Cyann" #3: "Korytarze Międzyczasu. Łagodne świty Aldalaranna"
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-03-04, 16:20   "W stepie szerokim nadal wieje nudą" - Paweł Panic recenzuje "Podboje" #03: "Krew Scytów":Cytat:
We "Krwi Scytów" dzieje się wiele, ale kolejne wydarzenia nie absorbują naszej uwagi. Ten komiks po prostu męczy i nie zmienia tego nawet wspomniany zwrot fabularny. Bohaterowie są sztampowi, a śledzenie ich działań zwyczajnie nuży.


"Podboje" #03: "Krew Scytów"
To siódma recenzja tego tomu.1. "Makabryczna układanka" - o "Obłędzie" będącym drugą częścią "Zgrozy" opowiada Maciej Szatko:Cytat:
Mroczny klimat historii został bardzo dobrze uchwycony przez rysownika – opuszczony szpital jest dokładnie taki, w jakim nigdy nie chcielibyśmy się znaleźć, lub z którego zwyczajnie wzięlibyśmy nogi za pas.


"Zgroza" #2: "Obłęd"
To czwarta recenzja tej części.

2. "Zalety i wady częstych kąpieli" - na temat "Klątwy kruków" stanowiących trzecią odsłonę "Wiedźmina" wypowiada się Maciej Jasiński:Cytat:
Bohaterowie są ukazywani według jakiegoś dziwnego schematu co mogą pokazać (jakby byli hollywoodzkimi gwiazdami ze sztywnymi zasadami określonymi w kontrakcie). Ciri zawsze kąpie się w figach zakrywających pośladki, jednak może pokazać swoje piersi, ale już Yennefer za każdym razem zasłania ręką swój biust. Natomiast inne żeńskie bohaterki nie mają żadnych ograniczeń – świecą czym mogą. I co z tego wynika? No właśnie kompletnie nic.


"Wiedźmin" #3: "Klątwa kruków"
Poprzednie omówienia

3. "W imię dolara, hajsu i szmalu świętego" - z tomem piątym "Largo Wincha" zapoznaje nas Maciej Szatko:Cytat:
Van Hamme powiedział kiedyś, że dobry scenariusz to taki, w którym jest dobry początek, dobry środek i dobry koniec. Zwłaszcza w przypadku Largo Wincha jest w tym do bólu konsekwentny: przedstawiona historia nie nuży, choć czytelnik dostaje podczas lektury kilka wykładów dotyczących zarządzania dużym przedsiębiorstwem.


"Largo Winch" #5
Dotychczasowe artykuły
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-03-06, 14:01   "Krucjatę czas zacząć". I od razu druga recenzja tytułu "Książę Nocy" #2: "Łowca. List inkwizytora". Autorem tej jest Maciej Gierszewski":Cytat:
Faktycznie w XXI wieku wampiry zyskały status pluszowej maskotki popkultury i obrabiane są na tysiące przeróżnych sposobów. Czy opowieść Swolfsa ma coś ciekawego do zaoferowania? Sprawdźmy.


"Książę Nocy" #2: "Łowca. List inkwizytora"
A tutaj o wampirach w "Wikipedii".

_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-03-08, 19:16   "Jak wysadzano Dziki Zachód" - zaległy artykuł o "Nitroglicerynie" - pisze Maciej Jasiński:Cytat:
Tempo akcji nie słabnie ani na moment. Autorzy bardzo dobrze wykorzystali fakt, że akcja rozgrywa się prawie przez cały czas w pędzącym pociągu. Dzieje się zatem dużo i szybko. Do tego dobrze dopasował swe ilustracje Morris.


"Lucky Luke" #57: "Nitrogliceryna"
Poprzedni dopiero co!

:D
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-03-10, 12:07   1. "Podróż do magicznej krainy" - "Strażniczkę" stanowiącą początek "Amuletu" omawia Maciej Jasiński:Cytat:
Nie sposób oprzeć się w trakcie lektury wrażeniu, że wiele z motywów fabuły gdzieś już było: w Opowieściach z Narnii, Władcy Pierścieni i wielu innych książkach i filmach. Jednak Kazu Kibuishi ułożył w tych elementów spójną historię i zbudował w miarę sensowny świat. Całość czyta się naprawdę przyjemnie, a autor płynnie prowadzi swoją opowieść. Nie ma tu co prawda jakichś nagłych zwrotów akcji i zaskoczeń, ale nie brakuje szybkiej akcji, która wciągnie młodych czytelników.


"Amulet" #1: "Strażniczka"
Czytaj również tutaj i tutaj

2. "Doskonałe otwarcie" - "Mężczyzn, którzy nienawidzą kobiet" będących początkiem "Millenium" przedstawia Aleksander Krukowski:Cytat:
Tak jak powieść, komiks pełny jest napięcia, mroku i totalnych popaprańców. Do klimatu skandynawskich kryminałów nawiązuje w pewien sposób mało intensywna paleta kolorów. Wszystko tu jest chłodne i odległe. Natomiast ludzkie twarze noszą na sobie znamiona zwyrodnienia. Homs rysuje ludzi brzydkich, którzy nie jedno mają na sumieniu. Ich fizjonomia, trochę groteskowa, trochę karykaturalna, oddaje ich charakter.


"Millenium" #1: "Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet"
Fragment w audycji, wcześniejsze recenzje i materiały
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-03-12, 09:37   "Weird Tales" - Jan Sławiński przybliża "Tajną genezę":Cytat:
Na dobrą sprawę nie ma tu trzymającej za gardło i zapierającej dech w piersi fabuły – tym większe brawa należą się Lemire'owi, że zbudował porywającą opowieść z tak niepozornych elementów. Historię poznajemy powoli, a składają się na nią z zarówno retrospekcje, jak i małe sceny z codziennego życia superbohaterów, którzy już dawno odwiesili peleryny na kołek.


"Czarny młot" #1: "Tajna geneza"
Ho ho! Ale o tym już było :mrgreen: :P
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-03-16, 20:07   1. "Jak polscy odbiorcy postrzegają bohaterki mang tworzonych przez kobiety?":Cytat:
Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu oraz Fundacja Instytut Kultury Popularnej zapraszają na kolejne spotkanie w ramach Poznańskiej Dyskusyjnej Akademii Komiksu, które odbędzie się 21 marca o godzinie 18:00 w NOVA. Czytelnia Komiksów i Gazet.

Temat: Jak polscy odbiorcy postrzegają bohaterki mang tworzonych przez kobiety?


"Jak polscy odbiorcy postrzegają bohaterki mang tworzonych przez kobiety?"

2. ""Religia w komiksie" - "Zeszyty Komiksowe" zapraszają do współpracy":Cytat:
Zapowiadany na maj 25. numer "Zeszytów Komiksowych" jeszcze się nie ukazał, ale redaktorzy magazynu pracują już nad kolejnym numerem, którego tematem przewodnim będzie "Religia w komiksie". Tradycyjnie zapraszają do współpracy i nadsyłania tekstów.


""Religia w komiksie" - "Zeszyty Komiksowe" zapraszają do współpracy"

3. "Komiks dla wszystkich i dla nikogo" - Aleksander Krukowski o tytule "Tako milczy Zaratustra":Cytat:
"Tako milczy Zaratustra" to komiks dość silnie upolityczniony. Z jednej strony jest to wyraźne - w sposobie ukazywania współczesnego Iranu i wydarzeń ostatnich dekad, w podejściu Cyrusa do wojny w Wietnamie itd. Z drugiej strony Wild przechodzi nad pewnymi problematycznymi kwestiami niezwykle lekko, jakby nie zdawał sobie sprawy z ich wagi. Mam tu na myśli np. kwestię emigracji, która dla autora jest zjawiskiem bezdyskusyjnie pozytywnym.


"Tako milczy Zaratustra"
Pierwszy artykuł
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-03-19, 13:15   1. Po artykułach o tomie drugim wracamy do materiałów o tomie pierwszym: "Solidny Rosomak" - tak o pierwszym tomie "Wolverine'a" pisze Michał Grygiel:Cytat:
Trudno mówić o jakiejś odkrywczości, ale ten tom to po prostu 400 stron solidnej, choć nie do końca równej lektury. Podobnie bywa z rysunkiem - najczęściej jest przyzwoicie, choć zdarzają się wahnięcia w obie strony.


"Wolverine - Jason Aaron kolekcja" #1
Dotychczasowe publikacje

2. "Powrót do Troy" - tak swój tekst o pierwszej części "Lanfeusta z Troy" zatytułował Michał Grygiel:Cytat:
Seria Arlestona to autorskie ujęcie klasycznej 'podróży bohatera' - prosty Launfeust rusza w świat, by dzięki nauczycielowi zrozumieć swoją moc i wykorzystać ją dla ogółu. Sporo tu odniesień do Gwiezdnych Wojen, ale wpisanych w klasyczny świat fantasy.


"Lanfeust z Troy" #1
To szósty (plus informacje) tekst o tym tytule."Wróblewski rozpoznany" - o książce "Jerzy Wróblewski okiem współczesnych artystów komiksowych" pisze Tomasz Nowak:Cytat:
Na podstawie rodzinnego archiwum Jasiński kreśli portret komiksowego artysty czasów PRLu. I to samo w sobie jest już zjawisko unikatowe, gdyż wówczas rasowych komiksiarzy, zwłaszcza żyjących z tego typu twórczości, było bardzo niewielu.


"Jerzy Wróblewski okiem współczesnych artystów komiksowych"
Pod tym artykułem znajduje się link do wcześniejszego - nieopublikowanego przeze mnie na forum w stosownym czasie.
A tutaj również niezamieszczone we właściwym terminie teksty Przemysława Mazura i Dariusza Cybulskiego oraz to co o książce pisze jej autor.
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-03-21, 18:55   "W rzeczy samej" - Aleksander Krukowski opowiada o "Najgorszym komiksie roku":Cytat:
Najgorszy komiks roku przedstawia historię Macieja Pałki, autora komiksów, który szuka odskoczni od swojej pracy, i znajduje ją w amatorskim zespole undergroundowym. Jak zwykle w takich przypadkach bywa, muzyka staje się częściej pretekstem do wspólnego picia i ćpania, niż celem. Tak zawiązuje się historia Najgorszego komiksu roku, jednak im dalej, tym bardziej luzują się linie fabularne i trudno powiedzieć, o czym ten komiks opowiada.


"Najgorszy komiks roku"
Wcześniejsze materiały
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM

Template NoseBleed v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

Forum administrowane przez: Grimlock, Nieznany