Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Kolorowe Zeszyty
Autor Wiadomość
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-03-19, 15:39   "Jak nie robić eventów czyli recenzja AXIS" - analizuje Michał Żołyński:Cytat:
Avengers wraz z X-Men muszą zakopać topór wojenny i wspólne powstrzymać niechybny powrót Red Skulla i jego rzeszy. Cena za zwycięstwo może się jednak okazać zbyt wysoka. Następuje odwrócenie charakterów.

Cytat:
Czy Axis to wybitne wydarzenie, które zmienia uniwersum Marvela? Niestety nie. Jest to lekkie rozczarowanie, zwłaszcza, że komiks nie jest przystępny dla nowego czytelnika i trzeba sięgać po inne tytuły.


"Avengers i X-Men": "Axis"
Czytaj też wcześniej oraz tutaj.
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-03-19, 17:42   "Superman" #1: "Syn Supermana". Autorem materiału jest Janusz Samborski:Cytat:
Ukazanie Supermana w nowej roli, jaką jest bycie ojcem, to strzał w dziesiątkę. Sprawia, iż ta postać wydaje się być bardziej ludzka a tym samym pozwala czytelnikowi utożsamiać się ze sobą. Clark nie tylko musi skupić się na wychowywaniu swego syna, Jonathana, ale także na wspieraniu go w okresie budzenia się jego nadludzkich zdolności.


"Superman" #1: "Syn Supermana"
Cofamy się do grudnia ;)
A tutaj zaległy artykuł Tomasza Kleszcza.
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-03-21, 20:23   

Recenzja "Obiecanek" w najnowszych "Charakterach":Obiecanki

Agnieszka Świętek
Wydawnictwo Kultura Gniewu, Warszawa 2018> Cudownych rodziców mam?

Rodziców nie można zmienić, można jednak zmienić siebie...


Cytat:
Trudno dziecku zrozumieć, dlaczego rodzice się rozstali i dlaczego nie może na nich liczyć. Co zrobić gdy rodzice nie potrafią się dogadać a ojciec porzuca rodzinę? Jak dziecko może poradzić sobie ze swym gniewem? Wykorzystując postaci zwierząt, Agnieszka Świętek w bardzo prosty i przejrzysty sposób ukazuje kluczowe aspekty rozpadu rodziny wraz z trudnościami, z jakimi mierzą się jej członkowie. Choć pod konwencją disnejowskiej bajki kryje się dramat obyczajowy, autorka podchodzi do bohaterów z czułością, ukazując korzystne dla wszystkich stron wyjście z niełatwej sytuacji. W rezultacie powstał komiks nie tyle o przebaczeniu, co porządkowaniu własnych emocji i osiąganiu spokoju. A przybliżyć do niego może hobby (chociażby składanie żurawi origami) lub pisanie szkolnej rozprawki o rodzinie. Lektura warta polecenia nie tylko rodzicom.


Michał Chudoliński

Czytaj również wczoraj i oczywiście wcześniej.
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-03-22, 12:34   Agata "Aninreh" Włodarczyk o "Pod niebem pełnym gwiazd":Cytat:
"Pod niebem pełnym gwiazd" nie jest mangą wybitną, znajduje się raczej na wyższych półkach regału ze średnimi tytułami. Ma całkiem sympatyczną historię i jest urocza, choć nie w ten sposób co "Kikoeru?" czy "Mune ga kowaresou". Pod niebem czyta się lekko, a bohaterowie – tak główni, jak i drugoplanowi – są może nie tyle ciekawi, co są przyczynkiem do wielu zabawnych sytuacji.


"Pod niebem pełnym gwiazd"
Wcześniejsza recenzja autorstwa "moshi_moshi"
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-03-22, 15:41   Przemek Pawełek o "Oblivion Song. Pieśń otchłani" #01:Cytat:
UWAGA - nie wiem czy nie pierwsza recenzja "Oblivion Song" na świecie, bo w USA jeszcze nie doczekali się jeszcze tylu zeszytów, ile u nas wchodzi w ten tomik od Non Stop Comics. Jeśli ktoś już zrecenzował ten album na naszym (albo innym) rynku, to przepraszam, zwracam honor.

Nathan Cole to naukowiec-awanturnik. Dzięki wykorzystaniu technologii codziennie przedostaje się do alternatywnej rzeczywistości, do której dekadę wcześniej niemal dosłownie wessało centrum Filadelfii z tysiącami ludzi. Cole przeszukuje ten dziki świat, pełen rozkładu i przedziwnych potworów, szukając ocalałych, by pomóc im wrócić do domu. Okazuje się że niebezpieczeństwa innego wymiaru to nie jedyne wyzwanie - także w 'normalnym' świecie nie ma on wsparcia, i wydaje się że jest jedyną osobą, która chce powrotu zaginionych, bo projektowi grozi zamknięcie. Także tajemnice z odległej przeszłości raczej mu nie pomogą w tej wyjątkowej misji.

"Oblivion Song" to nowa seria Roberta Kirkmana, którego za sprawą "Żywych Trupów" uważa się za popkulturowego Midasa. Czy nowa seria podzieli sukces jego innych serii, choćby "Invincible"? Na razie trudno powiedzieć, bo scenarzysta zdecydował się na ciekawy, ale jednak ostatnio mam wrażenie że nieco ograny punkt wyjścia do swojej historii. Podróże międzywymiarowe kojarzyły mi się tu z "Black Science", netflixową "Anihilacją", czy "Half-Lifem". Kirkman sprawnie buduje swój świat, bohaterów, wprowadza ich motywacje, odkrywa sekrety, ale nie na tyle - przynajmniej w moim przypadku - by wywołać mocniejsze emocje.

Nieco mi też coś chrupie na poziomie narracji - część motywów tłumaczących bohaterów jest upychana nieco na siłę, nieco banalnie. Inne, tak jak na przykład osób, które wolą żyć w świecie, gdzie mogą się następnego dnia nie obudzić, bo coś je zje - mało przekonująco. Oddzielnym tematem w narracji pozostają rysunki De Feliciego i kolory Leoni - sprawne warsztatowo, atrakcyjne wizualnie, ale tu też czasem nie do końca przysługujące się narracji. Bywało że kolory zlewały plany, nie akcentując tego co by wypadało, rysunek sam niedostatecznie sugerował co ma wyrazić, czy coś nie tak działało z kadrowaniem. Zastanawiałem się, czy to nie moje czepialstwo, ale przypominało mi się od razu jak doskonale kadrowanie i kolory zostały podporządkowane narracji w kirkmanowskim "Opętaniu", gdzie wszystko działało na 200%.

Nowa seria Kirkmana intryguje, zaciekawia i po zamknięciu tomu pozostawia nas w ciekawym punkcie, zachęcającym jednak do sięgnięcia po drugi tom. Po pierwszym trudno zawyrokować jak ta seria się potoczy. Jeśli szukacie przygodowego cyklu SF, rozgrywającego się w alternatywnych wymiarach, ale gdzie te większe demony pozostają jednak w naszej rzeczywistości, to "Oblivion Song" może być właśnie dla was. Ja się chętnie przekonam, jakie są dalsze losy Cole'a. Potencjał jest, a Kirkman aż za dobrze wie jak rozwijać serie.

'Falling from grace cause I've been away too long
Leaving you behind with my lonesome song
Now I'm lost in oblivion'
Mastodon - "Oblivion" (song)


Tekst opublikowany w całości gdyż nie ma go na stronie recenzenta - jest tylko na jego facebooku.

Informacje o tytule + przykładowe plansze
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-03-24, 19:02   

"Kolorowe Zeszyty" #2402 - "Trans-Atlantyk" 403:Cytat:
Alan Moore i Melinda Gebbie wśród autorów antologii "24 Panels". Zbiór ukaże się w szczytnym celu - ma on pomóc pogorzelcom z Grenfell Tower poradzić sobie z zespołem stresu pourazowego. Nad całością czuwać będzie sam Kieron Gillen ("The Wicked + The Divine", "Phonogram"), a publikacja ma zawierać historie opowiadające o nadziei, jedności i solidarności.


"Kolorowe Zeszyty" #2402 - "Trans-Atlantyk" 403

"Kolorowe Zeszyty" #2403 - "Komix-Express" 398:Cytat:
Jeff Smith, autor serii "Gnat" zawita do Polski. Artysta będzie miał wyjątkowo gorący weekend, gdyż pojawi się jednocześnie na Festiwalu Komiksowa Warszawa (17-20 maja) oraz na poznańskim Pyrkonie (18-20 maja). Smith pojawi się na zaproszenie wydawnictwa Egmont, które planuje na maj premierę trzeciego, ostatniego tomu "Bone`a" oraz wydanie pierwszej części "RAPP".


"Kolorowe Zeszyty" #2403 - "Komix-Express" 398

"Kolorowe Zeszyty" #2404 - "Chrononauci. Tom 1". Pisze Maciej Gierszewski:Cytat:
"Chrononauci" to lekka, sensacyjna komedia bez przesłania – tylko rozrywka i to raczej z rodzaju tych, które sprawiają niewiele przyjemności. Po lekturze komiksu w pamięci pozostają jedynie graficzne fikołki Murphy’ego. Jednak świetna oprawa graficzna, to mimo wszystko za mało, aby całość oceniać pozytywnie. Tym bardziej, że od Marka Millara wypada spodziewać się produkcji minimum dobrej.


"Kolorowe Zeszyty" #2404 - "Chrononauci. Tom 1"
Historia publikacji
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-03-25, 09:22   "Klasyk w nowych szatach" - na ciekawe powitanie niedzieli "Irek" na temat "Star Trek" #1:Cytat:
Pierwszy tom komiksu o ekipie "nowego" kapitana Kirka bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Obawiałem się infantylnych historii, a dostałem dojrzałą fabułę bez niepotrzebnego strzelania fazerami na lewo i prawo.

Cytat:
Co prawda niektóre elementy mogłyby zostać lepiej rozwiązane, ale mam wrażenie, że to również pewien ukłon dla oryginalnej serii (jak się pojawia nowa postać, to w większości przypadków wiadomo, co się z nią stanie ;) ).


"Star Trek" #1"Polska. Ostateczna granica" - i od razu wcześniejsza recenzja Janusza Samborskiego:Cytat:
Osoby liczące na widowiskowe batalie statków kosmicznych czy starć przedstawicieli różnych ras mogą czuć się zawiedzione. Fabuły obydwu historii są mocno utrzymane w wizji twórcy tego uniwersum, Gene'a Roddenberrego, który wierzył, iż w przyszłości ludzkość będzie w stanie wznieść się ponad swe wady, sięgnie gwiazd a rzeczą, jaką najbardziej będzie cenić, nie będą pieniądze, władza czy dobra materialne, ale życie i pokojowa koegzystencja. Pozycja ta jest dedykowana dojrzałemu czytelnikowi, który zrozumie i doceni płynący z historii morał.


"Star Trek" #1

:tak:

A tutaj pierwszy artykuł Pawła Deptucha.
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-03-25, 10:55   

"Kolorowe Zeszyty" #2405: "Smutna historia pogromców Marvela - Crossgen". Pisze Michał Ochnik:Cytat:
Fabuły zazwyczaj opierały się na zgranych, fabularnych schematach, a bohaterowie pozbawieni byli pogłębionych osobowości. Były jednak solidne oraz oferowały czytelnikom (oraz czytelniczkom) coś mocno odmiennego i to właśnie wygrało uwagę grupy odbiorczej. Alessi początkowo nalegał na inkorporowanie do komiksów dość chamskiego fanserwisu, jednak po pewnym czasie okazało się to zupełnie zbędne – komiksy doskonale broniły się same, dzięki czemu po kilkunastu numerach postaci kobiece zaczęły nosić więcej ubrań i przybrały nieco bardziej racjonalne proporcje.


;)

"Kolorowe Zeszyty" #2405: "Smutna historia pogromców Marvela - Crossgen"
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-03-27, 19:26   

"Kolorowe Zeszyty" #2406: "Anihilacja: Podbój" tom 1 - przedstawia Michał Ochnik:Cytat:
Osoby, które przegapiły oryginalną "Anihilację" uspokajam – "Podbój" to historia bardzo autonomiczna fabularnie, poza tym w pierwszym tomie w dodatkach znajduje się bardzo szczegółowe, bogato ilustrowane streszczenie tego wydarzenia, dzięki czemu czytelnicy sięgający po recenzowany tutaj komiks spokojnie mogą podejść do niego na czysto – wszystko, co trzeba wiedzieć, by w pełni cieszyć się tą historią znajduje się na jej kartach.


"Kolorowe Zeszyty" #2406: "Anihilacja: Podbój" tom 1
Wcześniejsze omówienia
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-03-28, 08:25   

Ja ze względu na odległość i stan zdrowia się nie wybiorę ale dziękuję za zaproszenie i rekomenduję oczywiście gorąco:

Wystawa "Paweł Garwol Instant":Cytat:
WERNISAŻ 🍷
6 kwietnia o 19:00

WYSTAWA 🎨
od 6 kwietnia do 6 maja
w godzinach: pon-pt 10:00 - 20:00 | sob-niedz 10:00 - 18:00
wstęp wolny


Cytat:
Tym razem na ścianach Galerii zobaczymy prace Pawła Garwola, który zaprezentuje premierowo swój najnowszy projekt komiksowy Kino. Poza tym pojawi się jego malarstwo oraz ilustracje do książki "Pakuska" Olgerta Dziechciarza, w której oczami dziecka pokazane zostają realia polskiego blokowiska na przełomie lat 70/80. Przez pryzmat przeżyć bohatera i jednocześnie autora spojrzymy na ówczesną rzeczywistość. Poza tym do obejrzenia będą plansze komiksowe z publikacji takich jak Odwiedziny, Chwila jak Płomień i Bez Końca. Na wystawie autor zaprezentuje również cykl OK. KOMPUTER - który stanowi graficzny zapis spostrzeżeń zainspirowanych przypadkowo wygenerowanymi przez komputer kompozycjami. Ten zbiór rysunków na płótnie oprawionych w pleksi jest komentarzem Garwola do wszechobecnej mechanizacji i wykluczenia czynnika ludzkiego.

Paweł Garwol -ur. w 1976 r. w Katowicach. Absolwent Opus Art w Sosnowcu. Zajmuje się komiksem, ilustracją, malarstwem i formami przestrzennymi. W roku 2002 otrzymał dyplom z projektowania wizualnego i przestrzennego z wyróżnieniem. Jest autorem, opartego na prozie Romana Lipczyńskiego komiksu "Bez końca" - jednego z najlepiej ocenianych komiksowych debiutów ostatnich lat, oraz jego kontynuacji, wydanego w maju 2013 komiksu "Chwila jak płomień". Swoje prace prezentował w kraju i zagranicą, na kilkudziesięciu wystawach zbiorowych i indywidualnych. Autor komiksów: Bez Końca, Chwila jak Płomień, Miasto z widokiem, Jadzia, Odwiedziny.


Cytat:
Galeria Tymczasem, komiks i ilustracja: pl. Świętojański 1, Wrocław


:D
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-03-28, 20:38   "Ach te baby!" - "Martwa Kosteczka" recenzuje noszący tytuł "O kobietach, które robią to co chcą" pierwszy tom dopiero co wydanego u nas tytułu "Tupeciary" Pénélope Bagieu:Cytat:
Poznajemy sportsmenki, aktorki, władczynie, artystki, ale i zdawałoby się przeciętne gospodynie domowe, każdy czytelnik znajdzie postać, z którą się może utożsamiać. To, co je łączy to fakt, że są buntowniczkami i miały czelność żyć po swojemu – bez względu na to, czy chodziło o styl bycia, wybór ścieżki życiowej, czy codzienne sprawy. Co więcej, nie są to tylko bohaterki kryształowo czyste, stawiane jako wzór do naśladowania.


"Tupeciary"
A tutaj szczegółowe informacje o tytule + obszerny opis i tak jak w recenzji również króciutki materiał video.
I jeszcze audycja radiowa z rozgłośni "TOK FM"

:mrgreen:
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-03-29, 10:26   No właśnie - okazało się, że jest jeszcze jeden, trochę wcześniejszy materiał z tego serwisu: Janusz Samborski pisze na temat "Superman. Action Comics" #02: "Powrót do Daily Planet":Cytat:
Cieszę się, że dałem tej serii drugą szansę, gdyż tom drugi ma o wiele lepiej wyważony ton komiksu i skupiono się bardziej na budowaniu fabuły oraz rozwikłaniu tajemnic, niż na epickich pojedynkach, jak to miało miejsce w pierwszym tomie.


"Superman. Action Comics" #02: "Powrót do Daily Planet"
To piąta analiza drugiego tomu.
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-03-29, 16:01   I jeszcze jeden :P

Janusz Samborski przyjrzał się zatytułowanemu "Epidemia" drugiemu tomowi "Ligii Sprawiedliwości":Cytat:
Sięgając po tę pozycję, drogi czytelniku, nie spodziewaj się, iż będziesz miał do czynienia z czymś epickim. Na pewno drugi tom wypada lepiej od pierwszego, gdyż pozwala lepiej poznać członków Ligii oraz ich relacje.


"Odrodzenie - Liga Sprawiedliwości" #2: "Epidemia"
To piąta recenzja tego tomu.
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-03-29, 17:42   "Tam, gdzie jedziemy, nie potrzebujemy drogi". U "Starych koni" Wojtek z recenzją drugiego epizodu... "Paper Girls" 8) :Cytat:
Kilka tajemnic z poprzedniego tomu powoli wychodzi na jaw, oczywiście tworząc kolejne pytania.

Cytat:
Paper Girls cholernie wciąga i nie puszcza, dopóki nie przeczytacie ostatniej strony.


"Paper Girls" #2

Ha! Nie trzeba się tak bardzo cofać :D
Tu zaś było krótko o obydwóch dotychczasowych numerach. I tutaj też z podaniem linku do całości publikacji dotyczących pierwszego ;)
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-03-30, 05:49   "Królowe są tylko jedne!" Ponownie o początku przygód odjazdowych szczurzych królowych. Omawia Aleksandra Bohdziewicz:Cytat:
To ciekawa, lekka fantastyczna historia z fajnymi zwrotami akcji. I chociaż autor wprowadza bardzo szybko bardzo dużo postaci, każda z nich ma wyraźny charakter i służy fabule.


"Rat Queens" #1: "Magią i maskarą"
O drugim tomie ostatnio było... wczoraj ;)

:D
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-03-31, 10:05   

"Kolorowe Zeszyty" #2407: "Invincible: superbohaterska telenowela" - omawia Michał Ochnik:Cytat:
Invincible to superbohaterska telenowela opowiadająca o Marku Graysonie – nastolatku, który odkrywa w sobie nadprzyrodzone moce, zakłada kostium i walczy ze złem. Co w tym takiego interesującego, skoro bazowy opis fabuły jest najmniej oryginalnym punktem wyjściowym dla komiksowego superhero, jaki tylko można sobie wyobrazić? Kluczem jest tu nieprzypadkowo użyte przeze mnie słowo "telenowela" - Invincible utylizuje bowiem motywy charakterystyczne dla ciągnących się latami oper mydlanych.


"Kolorowe Zeszyty" #2407: "Invincible: superbohaterska telenowela"

"Kolorowe Zeszyty" #2408 - "Nie przebaczaj" - po raz drugi Michał Ochnik:Cytat:
Tak, jak wciśnięcie superbohatera w biało-czerwony trykot i postawienie go na tle Pałacu Kultury nie sprawi, że konwencja superhero nagle stanie się nowatorska, tak przeniesienie westernowo-tarantinowskiej gawędy o zemście na Kresy Wschodnie czasów międzywojnia nie jest czymś, co automatycznie uczyni tę opowieść świeżą.


"Kolorowe Zeszyty" #2408 - "Nie przebaczaj"
Dotychczasowe recenzje tomu drugiego: "Dobrego Łotra", Rafała Kołsuta, Oliwii Ziębińskiej i Agnieszki Pileckiej
Dotychczasowe recenzje tomu pierwszego: Oliwii Ziębińskiej, "Dobrego Łotra", Michała Chudolińskiego, Agnieszki Pileckiej i Rafała Kołsuta
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-03-31, 12:40   

"Kolorowe Zeszyty" #2409: "Dark Ark" - prezentuje Kuba Oleksak:Cytat:
Wyjściowy pomysł na "Dark Ark" pióra Cullena Bunna i pędzla Juana Doego jest bardzo prosty, zwięzły, wyrazisty i fascynujący – co by było, gdyby w czasach biblijnego potopu Szatan poszedł w ślady Boga i nakazał komuś zbudowanie własnej arki, w której schronienie znajdą wszelkie mroczne, plugawe, czarnomagiczne istoty? Frapująca idea momentalnie przykuwająca uwagę odbiorcy za którą ciągnie się sznur pytań zgłębiających koncept. Jak zareaguje na to Bóg? Kto i dlaczego chciałby pomóc Diabłu w ocaleniu tych istot, których Bóg chciał się pozbyć ze świata zsyłając nań potop?


"Kolorowe Zeszyty" #2409: "Dark Ark"
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-04-02, 11:31   Druga u nas recenzja "Siedmiu stolic nieba" czyli drugiej części "Nieśmiertelnego Iron Fista" - dzisiaj w felietonie Janusza Samborskiego:Cytat:
Ciekawym elementem historii są tytułowe stolice Nieba, które także posiadają swoje nieśmiertelne bronie – odpowiedników Iron Fista. Każda z tych postaci różni się od pozostałych charakterem oraz zdolnościami i technikami sztuk walki.


"Nieśmiertelny Iron Fist" #2: "Siedem stolic nieba"
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-04-04, 08:51   "Gizmo" opowiada o "Obudźcie mnie jak będzie po wszystkim", które stanowi drugi epizod "Giant Days":Cytat:
"Giant Days" to niesamowita mieszanka humoru i codziennego życia, pomieszane z elementami popkultury. Sytuacje oraz emocje są przedstawione tak realistycznie, że z łatwością przyjdzie nam się zżyć z bohaterkami, bo przecież “ja też tak miałam/miałem!”. Komiks porusza tematy ważne dla młodego człowieka, który dopiero zaczyna wkraczać w dorosłość i nie zawsze starcza mu we wszystkim doświadczenia. Jest zabawny, ale i momentami na wskroś poruszający.


"Giant Days" #2: "Obudźcie mnie, jak będzie po wszystkim"
Tom ten przedstawiam na forum po raz piąty.
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-04-04, 15:18   

Kolejny blog, który tutaj dodaję to "Rękopis znaleziony w Arkham" Krzysztofa Ryszarda Wojciechowskiego - niestety nie mogę już rozszerzyć tytułu tematu ;) :Na początek dwa artykuły:

1. "100 naboi" #1: :p :Cytat:
Opowieść dotyczy głównie ludzi znajdujących się na najniższym szczeblu drabiny. Mimo iż komiks nie aspiruje do bycia czymś więcej niż gatunkowym czytadłem, to jest tu całkiem sprawnie poruszony wątek społeczny, wszak bohaterami jest głównie amerykańska biedota. Będziemy więc śledzić losy szaraków, nierzadko drobnych przestępców i postaci z marginesu.


"100 naboi" #1
Pierwszy tekst wczoraj :D

2. "Gwiezdny Zamek": "1869: Podbój kosmosu" #1:Cytat:
Scenariusz, mimo iż całkiem poprawny, jest dla Alexa Alice'a jedynie pretekstem do popisania się swoim rzemiosłem ilustratorskim. Wszystko utrzymane jest w stylistyce realistycznej, i genialnie wypadają zarówno bohaterowie, architektura jak i fantastyczne machiny które z lubością portretuje rysownik.


"Gwiezdny Zamek": "1869: Podbój kosmosu" #1
To czwarte omówienie tej opowieści.
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM

Template NoseBleed v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

Forum administrowane przez: Grimlock, Nieznany