Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
KZ - Magazyn Miłośników Komiksu
Autor Wiadomość
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-04-13, 05:42   

Dawno nie było o drugim tomie przygód zwariowanej czołgistki - nieprawdaż? :P No to dzisiaj od tego tytułu zaczynam - pisze Rafał Pośnik:Cytat:
Drugi tom wydany przez Non Stop Comics według niektórych może być komiksem słabszym niż debiut Hewletta i Martina. Według mnie jest inny. Tak, posiada ten sam poziom humoru, ale jest dojrzalszy. Brak mu tego pazura, tego niewyartykułowanego obrazoburczego charakteru, za to miejscami jest głębszy.


"Tank Girl" #2

:D
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-04-17, 06:05   

Dwa najnowsze teksty z tego serwisu - autorem obydwóch jest "KIMO":

1. "Monstressa" #2: "Krew":Cytat:
Widzicie, Monstressa jest dla mnie fantastycznym połączeniem dwóch światów komiksowych – amerykańskiego i japońskiego. Czerpie to, co najlepsze, z tych dwóch szkół, ze sposobu budowania fabuły, jej wizualnego przedstawiania, z pewnych fabularnych wzorców i schematów.


"Monstressa" #2: "Krew"
Część ta gości na forum po raz czwarty.

2. "Zabij albo zgiń" #2:Cytat:
Najciekawszą nowością w dwójce jest wprowadzenie postaci zewnętrznych – policjantów. Do tej pory czytelnik mógł się przekonać, jak działa umysł mściciela, teraz zabawa zaczyna się na całego, bo świat zaczyna go ścigać. Nie mogę się doczekać trójki, pokazywanie policyjnej roboty od lat wychodzi Brubakerowi świetnie (polecam "Gotham Central").


"Zabij albo zgiń" #2
Daleko nie trzeba się cofać!
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-05-03, 17:21   

A dziś pięć!

1. Paweł Ciołkiewicz recenzuje "Kobiecą rękę" - część pierwszą "Briggs Land":Cytat:
Ciekawy pomysł na opowieść został tu połączony z udaną realizacją. Sensacyjna, choć niespiesznie rozwijająca się narracja nie wymaga od czytelnika nadmiernej koncentracji i wczytywania się w skomplikowane szczegóły. Zamiast tego można chłonąć atmosferę, w jakiej rozgrywają się zdarzenia, oraz poznawać bohaterów.


"Briggs Land" #1: "Kobieca ręka"
To co już prezentowałem

2. "KIMO" omawia "Oblivion Song. Pieśń otchłani" #1:Cytat:
Jeśli, drogi czytelniku, jesteś świadomym odbiorcą kultury (filmy, książki, komiksy, cokolwiek), to w trakcie lektury z łatwością rozpoznasz pewne wzorce, które zastosował Kirkman. Wiesz, co czai się za rogiem, jakie będą losy naszych bohaterów. Nie będę zdradzał szczegółów, ale tylko jeden zwrot fabularny naprawdę mnie zaskoczył.


"Oblivion Song. Pieśń otchłani" #1
Nasze zasoby

3. ... Maciej Skrzypczak analizuje... "Avengers: Wojnę bez granic" :evil2: :Cytat:
Nie brak tutaj powagi, smutku, złości i przemyśleń dotyczących naszego istnienia. Nie oznacza to jednak, że zabrakło miejsca na humor. Wręcz przeciwnie, jest go niespodziewanie dużo. Naprawdę byłem w szoku, kiedy po seansie uświadomiłem sobie, ile razy się śmiałem. I nie, nie jest to humor wymuszony, prostacki, ale wynika z charakterów poszczególnych postaci.


"Avengers: Wojna bez granic"
Czytaj też.. dopiero co!

4. Po raz drugi "KIMO" - o drugim tomie "Pożogi":Cytat:
Przyznam, że dostałem coś kompletnie innego, niż oczekiwałem. W drugiej odsłonie tego tryptyku nie tylko scenariusz, ale i narracja poszły w zupełnie innym kierunku, niż zakładałem po odłożeniu pierwszego tomu na półkę. Z komiksu z duchem nowej przygody, przynajmniej w tej futurystycznej jego części, zmienił się w opowieść pełną przemocy o próbie przetrwania w nowych trudnych warunkach.


"Pożoga" #2
To pierwsza recenzja drugiego tomu a tutaj recenzje pierwszego.

5. "Paper Girls" #3 - pisze Konrad Dębowski:Cytat:
Sądzę, że scenariusz dąży do jakiegoś wielkiego zwrotu, który połączy porozrzucane dotychczas poszlaki, ale do tego czasu lektura jest niesamowicie frustrująca. Można też odnieść wrażenie, że fabuła stoi w miejscu, a wszelki postęp jest jedynie pozorowany przez częste zmiany scenografii. Nie będzie wielkim spojlerem zdradzenie, że ten tom kończy się kolejnym przeskokiem w czasie i przestrzeni.


"Paper Girls" #3
Patrz również wczoraj.
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-05-08, 13:59   

Konrad Dębowski tak pisze o "Za późno, by przebaczyć & Rad Erwank":Cytat:
Za późno, by przebaczyć jest komiksową esencją tego wszystkiego, co stanowiło o popularności filmów akcji z przełomu lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Wtedy to Stany Zjednoczone opanowało szaleństwo na punkcie dalekowschodnich sztuk walki.


"Za późno, by przebaczyć & Rad Erwank"
To co prezentowałem do tej pory.
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-05-15, 18:42   

1. Nie ma żartów! - jeszcze i w "KZ-ecie" recenzja początku "Vei"! Pisze Konrad Dębowski:Cytat:
Podstawą komiksu jest konflikt pomiędzy Asami (bogowie) i Jotunami (olbrzymami) o panowanie nad Midgardem (Ziemią). Wedle mitów kulminacją tego konfliktu ma być Ragnarök, Los Bogów. Seria wydarzeń zwieńczona ostateczną bitwą, w której, w ogromnym uproszczeniu, wszyscy zginą i wszystko zostanie zniszczone.


:ok:

"Vei" #1

2. "Pogodnie, wesoło, choć już bardziej dorośle". Druga na forum recenzja zatytułowanego "Bycie miłą nic nie kosztuje" trzeciego tomu "Giant Days". Wypowiada się "KIMO":Cytat:
Jedyne, do czego mogę się przyczepić, jeśli chodzi o fabułę, to jej urywanie, parę razy miałem wrażenie, że jeden kadr zupełnie nie wynika z drugiego, a bohaterowie pojawiają się nagle w danym pomieszczeniu znikąd. Poza tym śmiałem się kilkakrotnie. I o to chodzi. Co ciekawe, nie miałem uczucia wtórności wobec poprzednich tomów, bo to jest po prostu cała historia rozpisana na rozdziały/semestry.


"Giant Days" #3: "Bycie miłą nic nie kosztuje"
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-05-17, 16:45   

1. "Saga Winlandzka" #3 - pisze Michał Jankowski:Cytat:
Trzeci tom ma dla mnie nieco odmienny klimat od poprzednich. Poza oczywiście zbrojnymi starciami i pełnymi dramaturgii pojedynkami następuje tutaj po sobie kilka wydarzeń, które w efekcie prowadzą do całkowitej przemiany Kanuta z przestraszonego księcia w prawdziwego przywódcę. Jak można się domyśleć, jest to przemiana okupiona krwią i stratami, ale po szczegóły odsyłam do tomiku.


"Saga Winlandzka" #3
Pierwsza recenzja
Najbliższy materiał o drugim tomie
Najbliższy materiał o pierwszym tomie

2. "Black Kiss" #2 - pisze "KIMO":Cytat:
W dwójce "Black Kiss" autor ewidentnie dalej świetnie bawi się konwencją, umiejętnie wprowadza camp, radochę z porno, czy tak zwane tanie chwyty w całkiem ciekawie pokazanych losach kinematografii w USA. Nie zrozumcie mnie źle, ten komiks jest nastawiony na pokazanie hardkorowych, brutalnych i często wstrząsających scen, ale jest to wszystko ujęte tak zgrabnie, tak przemyślane, że aż cudne.


"Black Kiss" #2
Opis, szczegółowe informacje + przykładowe plansze
Nieopublikowana przeze mnie w odpowiednim czasie recenzja tomu pierwszego, którą napisał Jerzy Łanuszewski.
Nieopublikowana przeze mnie w odpowiednim czasie recenzja tomu pierwszego, którą napisał Marcin Kamiński.
Nieopublikowana przeze mnie w odpowiednim czasie recenzja tomu pierwszego, którą napisał Dariusz Stańczyk.
Opis, szczegółowe informacje + przykładowe plansze dotyczące tomu pierwszego
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-05-29, 16:36   

Dzisiaj dwa materiały (w tym temacie):

1. Jakub Wołosowski omawia część trzecią "Tank Girl":Cytat:
Gniew w kontrkulturze powinien być twórczy! Cały ruch zbudowano na tym uczuciu. Gniewu i walki z system, z normalnością i korporacjami. Takimi jak Hollywood właśnie. Punk is not dead, coco jambo i do przodu. Wiatr we włosy. No niestety w przypadku tego albumu, tak się nie stało i cała wielka maszyna się zatrzymała.
"Tank Girl" #3
Patrz też tutaj.

2. Trzeci dnia dzisiejszego tekst na temat "Ex Machina" - ten napisał Konrad Dębowski:Cytat:
Niespodzianka! To nie jest komiks o superbohaterskich wyczynach. To polityczny thriller o pracy burmistrza, a moc Potężnej Maszyny i tajemnica skrywająca jej pochodzenie przewijają się w tle. Hundred nie zmaga się ze złoczyńcami, ale z politycznymi przeciwnikami, obywatelami, mediami i opinią publiczną.


"Ex Machina"
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-06-09, 15:21   

1. "Black Monday Murders" #2: "Waga" - omawia "KIMO":Cytat:
O możliwościach pisarskich Hickmana krążą różne opinie. Chociaż zdarza mu się chałtura, w której wątki plączą się, co pozoruje ich powagę, ambicję w podejściu do tematu, to w przypadku "Black Monday Murders" zdecydowanie się wybronił.


"Black Monday Murders" #2: "Waga"
Archiwum

2. "Jessica Jones": "Puls" - analizuje Michał Siromski:Cytat:
Opowieść trzyma w napięciu, zwłaszcza w pierwszej połowie. Bendisowi doskonale udało się wykreować atmosferę totalnego chaosu i dezinformacji, gdzie nikt nic nie wie, bohaterowie gubią się w ciągu niezrozumiałych zdarzeń, próbując bezskutecznie poskładać je jakoś w całość.


"Jessica Jones": "Puls"
Vide też uprzednio

3. "Luc Orient" - wydanie zbiorcze #2 - recenzuje Paweł Ciołkiewicz:Cytat:
"Luc Orient" pozostaje bez wątpienia doskonałą pozycją dla wszystkich miłośników klasycznych opowieści komiksowych. Autorzy wykorzystują stworzone przez siebie postaci do eksplorowania nowych terenów i zdecydowanie wykraczają poza ramy science fiction.


"Luc Orient" - wydanie zbiorcze #2
To pierwsza recenzja drugiego tomu - teksty o pierwszym czytaj tu.
A przepraszam tutaj jeszcze wcześniejsza - z "Paradoksu".

4. O Mordobiciu. Wojnie Superbohaterów: Marvel kontra DC" wypowiada się Konrad Dębowski:Cytat:
Książka jest też oparta w dużej mierze na subiektywnie wybranym materiale anegdotycznym. Ten lub tamten autor chlapnął coś w wywiadzie dla jakiegoś fanzinu i o ile przebieg wydarzeń nie został potwierdzony przez kilka osób obecnych na danym spotkaniu, nie ma zbyt wielu możliwości sprawdzenia jego autentyczności. Autor jedynie kilkakrotnie zaznacza, że prawdopodobnie tak nie było, ale krąży taka wersja wydarzeń.


"Mordobicie. Wojna Superbohaterów: Marvel kontra DC"
To trzeci tekst o tej pozycji.

5. "Niezła draka, Drapak!" #3: "Inwazja łowcy z ciał niebieskich" - opowiada Michał Jankowski:Cytat:
Wiem, że nie mam na karku lat dwunastu, a raczej trzy razy tyle, ale muszę powiedzieć, że bardzo dobrze się bawiłem, zarówno czytając ten, jak i poprzednie tomy "Drapaka". Osoby, które nie miały wcześniej do czynienia z serią, powinny jednak moim zdaniem sięgnąć po pierwsze dwie historie, gdyż w "Inwazji" jest trochę odniesień do wcześniejszych wydarzeń, a i niektóre wątki również są pociągnięte dalej.


"Niezła draka, Drapak!" #3: "Inwazja łowcy z ciał niebieskich"
To pierwsza recenzja tego tomu - recenzje drugiego i pierwszego były (lub nie były) bardzo dawno temu - no to przypominam te, które znalazłem w sieci.
Tom drugi: "Cypel strachu" - piszą: Tomasz Nowak, Maciej Gierszewski i Paweł Ciołkiewicz.
Tom pierwszy: "Puść to jeszcze raz" - piszą: "Izabelka", Tomasz Nowak, Paweł Deptuch i Paweł Warowny.
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-06-15, 08:57   

1. Rafał Pośnik recenzuje "Sprycjana i Fantazjusza w Moskwie":Cytat:
To nie tak, że album nie śmieszy w ogóle. To nie tak, że formuła zaproponowana w komiksie się nie sprawdza, bo dla wielu tytułów działa ona znakomicie. Jednak sposób, w jaki wprowadza się humor, jest delikatnie konfudujący. Wprawia mnie, dorosłego czytelnika, w zakłopotanie, tak jakbym czytał coś naprawdę wstydliwego.


"Sprycjan i Fantazjusz" #42: "Sprycjan i Fantazjusz w Moskwie"
Opis, szczegółowe informacje + więcej przykładowych plansz

2. Michał Jankowski omawia "Rufusa: Wilka w owczej skórze":Cytat:
To opowieść o tym, jak trudno się odnaleźć w nowym środowisku, a jednocześnie co to znaczy być dobrą osobą. Czy to, że jestem wilkiem, ma determinować moją przyszłość? Czy zły niedźwiedź musi być zły? Czy zając lub kanarek są skazane na porażkę w obliczu drapieżnego napastnika? Na te i inne pytania odpowiada właśnie ten komiks.


"Rufus: Wilk w owczej skórze"
Tytuł ten gości u nas po raz trzeci.

3. Również Michał Jankowski - z artykułem o "Aferze za aferą" będącą drugą częścią "Wojtka i Rudego":Cytat:
Historii w każdym tomie jest kilkanaście. Każda nie zajmuje więcej niż jedną czy dwie strony A4. Ale to w zupełności wystarczy, aby pokazać relacje między dwójką głównych bohaterów (i całą masą postaci pobocznych). Opowieści są pełne humoru i bardzo często kończą się w bardzo nieprzewidziany sposób.


"Wojtek i Rudy" #2 "Afera za aferą"
To czwarty materiał o tej pozycji.

4. "Gdy demony odchodzą, pozostaje tylko spojrzeć w oczy ostatniemu diabłu. Własnemu." - Jakub Wołosowski pisze o "Zabij albo Zgiń" #3:Cytat:
Muszę przyznać, że scenarzysta świetnie zna sztuczki fabularne. Przeskoki akcji, nieoczekiwane sytuacje i niespodziewana motywacja postaci to spore plusy tej historii. Szczególnie bardzo umiejętnie poprowadzone zakończenie sprawiło, że pomimo ogólnego rozczarowania tym tomem, czekam z niecierpliwością na ciąg dalszy. Ale, niestety, sztuczkami nie da się ukryć braków literackich. Tylko czekam na edycję z pięcioma różnymi okładkami dla kolekcjonerów.


"Zabij albo Zgiń" #3
Vide też tutaj.
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-06-25, 11:28   

1. "Krasnolud Nap" #2: "Diamenty są bezpieczne" - przedstawia Michał Jankowski:Cytat:
Przygody Napa to komiks mocno fantastyczny, gdzie nikogo nie dziwią gadające stwory czy zwierzęta, ludzie odmładzają się za pomocą magii, a przemierzanie przestworzy na grzbietach smoków to chleb powszedni. Jako że jestem wielkim fanem tych klimatów, mocno polecam ten tytuł.


"Krasnolud Nap" #02: "Diamenty są bezpieczne"
Vide także wcześniej

2. "Wampiry" - omawia "KIMO":Cytat:
"Wampiry" są jednym z najbardziej oryginalnych komiksów jakie zdarzyło mi się czytać. Bowiemwbrew temu co się wydaje na początku nie jest to opowieść frontowa, nie jest to horror z księciem Vladem III Tepesem w roli głównej. Jest to powieść o ranach, często bardzo głębokich, jakie wojna zadajeludzkim umysłom, czy tego chcemy czy nie.


"Wampiry"
Czytaj również wczoraj
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-07-04, 05:37   

"Głebia" #3: "Wybrzeże gasnącego światła" - pisze Maciej Skrzypczak:Cytat:
W tym tomie Rick Remender pokazuje się od jak najlepszej strony, a historia aż do samego końca trzyma w napięciu. Poznajemy nowych bohaterów, odkrywamy nowe tajemnice i ani na chwilę nie zatrzymujemy się w miejscu.


"Głebia" #3: "Wybrzeże gasnącego światła"
To trzeci artykuł o tej części
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-07-11, 18:04   

1. "Moonknight" #2: "Z martwych powstaną" - wypowiada się "KIMO":Cytat:
Mamy do czynienia z zachwianiem narracji ‒ wydarzenia z przeszłości mieszają się z rzeczywistością. Fantastycznie Wood oddał aspekt problemów Spectora, który zdaje się co chwilę zmieniać swoje podejście do rzeczywistości, tego, jak ją postrzega. Czyż tym nie jest prawdziwe szaleństwo?


"Moonknight" #2: "Z martwych powstaną"
Recenzja napisana przez "Dee Dee"

2. "Transmetropolitan" #1 - także "KIMO":Cytat:
To jedna z lepszych rzeczy, jakie stworzył Warren Ellis. Widać to nawet w pierwszym tomie, w którym tak naprawdę dopiero poznajemy postać Pająka, jego bezczelny sposób działania, jego szaleństwo. Nie miejcie złudzeń, to nie jest postać, którą się lubi.


"Transmetropolitan" #1
Czytaj też kilka godzin temu
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-07-30, 08:25   

"Uncanny Avengers" #6: "Kontrrewolucjoniści" - pisze Jakub Wołosowski:Cytat:
Rick Remender odpowiada za scenariusz "Uncanny Avengers" od samego początku. W poprzednich albumach zdarzało mu się pisać losy tej drużyny nieco chaotycznie. Wiadomo, że podstawą jakiejkolwiek opowieści jest konflikt. Jednak, o ironio, jak na Drużynę Jedności było ich nieco za dużo.


"Uncanny Avengers" #6: "Kontrewolucjoniści"
Artykuł Janusza Samborskiego
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-08-01, 07:54   

1. "Saga o potworze z bagien" #1 - omawia Rafał Pośnik:Cytat:
W albumie znajdziemy hołd dla postaci ważnych dla komiksu, jak Jack Kirby. Jest to opowieść o okrucieństwie, chciwości, wykluczeniu. Scenariusze Moore’a stanowią świetny komentarz do kondycji dzisiejszego społeczeństwa, nieważne, czy są wygłaszane ustami bohaterów, złoczyńców, czy zwykłych przechodniów.


"Saga o potworze z bagien" #1
Zaległe materiały: Andrzeja "Talosa" Radziejewskiego, Piotra Piskozuba (o pierwszym wydaniu), Tomasza Kuzi, Pawła Deptucha, Małgorzaty Chudziak, "Kormaka" (o pierwszym wydaniu), Przemysława Mazura i Michała Lipki.

2. "Okko" #5: "Cykl Pustki" - także Rafał Pośnik:Cytat:
Nadal jest to doskonały komiks przygodowy napakowany pojedynkami i walką. Komiks utrzymany w dobrym wschodnim stylu, a rozwiązania fabularne są na poziomie. Jednak ten niepowtarzalny klimat, to za co tak wielu pokochało Okko, został stracony.


"Okko" #05: "Cykl Pustki"
To trzeci tekst o tym tomie

3. "Ant-Man": "Druga szansa" - przygląda się Jakub Wołosowski:Cytat:
Nick Spencer, autor scenariusza, zaserwował nam kawał dobrej rozrywki i dużo akcji niepozbawionej przesłania. Może w gruncie rzeczy banalnego, ale nie ma co ukrywać, że większość życiowych prawd ociera się o banał. Mimo wszystko w trakcie lektury tego banału nie czuć, więc chwała mu za to.


"Ant-Man": "Druga szansa"
To trzeci tekst o tej pozycji

4. "Lady S." #7: "Sekunda wieczności" - pisze Paweł Ciołkiewicz:Cytat:
Komiks, podobnie jak każdą poprzednią odsłonę serii, czyta się świetnie. By cieszyć się kolejnymi częściami, nie trzeba przypominać sobie wszystkich poprzednich tomów, bo każda historia jest zamkniętą całością. Nie oznacza to jednak, że van Hamme zupełnie odcina się od przeszłości. Wręcz przeciwnie, scenarzysta systematycznie odwołuje się do zdarzeń i osób z poprzednich tomów, konsekwentnie rozwijając świat, w którym rozgrywają się przygody pięknej i niezwykle inteligentnej kobiety.


"Lady S." #7: "Sekunda wieczności"
To trzecia analiza tej odsłony
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-08-06, 16:56   

1. "Marshall Blueberry" - wypowiada się Konrad Dębowski:Cytat:
To po prostu kolejna ciekawa przygoda głównego bohatera. Są przebiegli przestępcy, piękne kobiety, honorowi Indianie i oczywiście charyzmatyczny główny bohater. Jeśli komuś podobały się inne, to i ta powinna przypaść mu do gustu.


"Marshall Blueberry"
Poprzednie artykuły

2. Jakub Wołosowski analizuje tom pierwszy "Łasucha":Cytat:
Narracja prowadzona jest szybko, a autor nie wprowadza zbędnych przestojów. Każdy kadr, każdy dialog jest ważny dla fabuły. Dialogi nie są może zbyt rozbudowane, ale wystarczająco dobrze przedstawiają czytelnikowi całą opowieść i wyjaśniają poszczególne wątki.


"Łasuch" #1
To trzeci tekst o tej opowieści graficznej.
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-08-07, 17:45   

Konrad Dębowski recenzuje dwa tomy "Wonder Woman":Cytat:
Ten komiks nie powala na kolana. Tylko że to można powiedzieć o większości historii o Wonder Woman. Czytałem te najważniejsze. Od pierwocin Marstona i Petera, które mają głównie wartość historyczną, bo pomimo niekwestionowanego uroku są bardzo siermiężne.


"Wonder Woman" #1#2
Napisana przez Krzysztofa Ryszorda Wojciechowskiego wcześniejsza recenzja tomu drugiego, przypomnienie poprzednich recenzji tomu pierwszego: Karola Susa, Jerzego Łanuszewskiego, Norberta Zaskórskiego, "Cavy" i Pawła Kicmana.

2. "Gwiezdny Zamek 1869": "Podbój kosmosu" #2 - opracował Michał Jankowski:Cytat:
Powiem wprost, jeżeli nie jesteście w stanie zawiesić swojej wiedzy na kołku i popuścić wodzy fantazji, to nie jest komiks dla was. Z drugiej jednak strony, nie czytalibyście drugiego tomu bez znajomości pierwszego. Nawet pomimo tego, że dostajemy streszczenie wydarzeń z "jedynki". Jeżeli więc spodobała wam się część poprzednia, tą będziecie zachwyceni.


"Gwiezdny Zamek 1869": Podbój kosmosu" #2
To co już Wam przedstawiałem
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-08-10, 03:58   

Jakub Wołosowski i tekst o "All New X-Men" #7: "Utopianie":Cytat:
"All New X-Men: Utopianie" to album bardzo nierówny. Wyraźnie widać na jego przykładzie problemy, jakie powoduje tworzenie (na siłę) wielkich wydarzeń, które wymagają śledzenia naraz kilku serii, tzw. crossoverów. To sposób, by podbić sprzedaż, co musi działać, skoro obydwa superbohaterskie wydawnictwa wciąż to robią, który jednocześnie odrzuca wielu potencjalnych fanów.


"All New X-Men" #7: "Utopianie"
To trzeci materiał o tym tomie.
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-08-13, 13:57   

Początek "Runaways" także w analizie Michała Jankowskiego:Cytat:
"Runaways" czytało mi się rewelacyjnie. Biorę oczywiście pod uwagę to, że lubię komiksy superbohaterskie, ale ten tytuł ma w sobie coś więcej. Przez to, że problemy bycia nastolatkiem nie były mi obce, mogłem do pewnego stopnia identyfikować się z bohaterami opowieści.


"Runaways" #1
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-08-17, 17:30   

"Chew" #9: "Kurczę pieczone" w artykule Rafała Pośnika:Cytat:
Scenarzyści zarówno meczy zapaśniczych, jak i komiksów muszą wiedzieć, że bywamy naiwni, ale nie jesteśmy głupi. Wiemy, kiedy jesteśmy manipulowani, i czasem trzeba powiedzieć sobie dość, chwyty poniżej pasa są po prostu niskie. Nie można przeginać.


"Chew" #9: "Kurczę pieczone"
Poprzednie artykuły
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-08-21, 05:31   

"KM/H" - recenzuje Jakub Wołosowski:Cytat:
Bardzo się rozczarowałem, bo sam początek wbił mnie w fotel. Za to zakończenie pachnie z kilometra brakiem pomysłu.


:lol:

"KM/H"
To co było dotychczas
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM

Template NoseBleed v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

Forum administrowane przez: Grimlock, Nieznany

Forum KGB dostępne jest również pod aliasem forumkgb.xx.pl
xx.pl - darmowe aliasy www