Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Aleja Komiksu i Gildia Komiksu
Autor Wiadomość
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-05-17, 11:43   1. "Nosił Wade razy kilka" - Michał Grygiel i "Deadpool" #09: "Wszystko, co dobre…":Cytat:
Dziewiąty tom Deadpoola mógłby się równie dobrze nazywać "Kończ waść, wstydu oszczędź", bo od czasu trzeciego albumu (chyba najlepszego w cyklu), co tomik czułem zmęczenie materiału i wystrzelanie się autorów z pomysłów.


"Deadpool" #09: "Wszystko, co dobre…"
Poprzednie recenzje

2. "Retro Batman" - Jan Sławiński i "Batman. Świt mrocznego Księżyca":Cytat:
Obie fabuły miały spory potencjał, tkwiący zwłaszcza w przegiętych przeciwnikach, jakby żywcem wyciągniętych z tanich pulpowych magazynów o kolorowych okładkach. Niestety, Wagnerowi zabrakło odwagi, by trochę poeksperymentować z klockami, które dostał. Zachowawczość fabuł (okraszonych obrzydliwie sztucznymi dialogami) to ich największa wada.


"Batman. Świt mrocznego Księżyca"
To oczywiście kolejny tekst o tym tytule.

3. "Pomściciele z Gotham" - Maciej Gierszewski i "Batman. Detective Comics" #02: "Syndykat ofiar":Cytat:
Czy osoba kryjąca się pod maską Mrocznego Rycerza jest moralnie, finansowo i personalnie odpowiedzialna za fizyczne i psychiczne uszkodzenia bezbronnych cywili? Jeśli tak, to czy musi zostać ukarana? Kto ma prawo karę wymierzyć? I na czym powinna polegać?


"Batman. Detective Comics" #02: "Syndykat ofiar"
Wczoraj także była recenzja tego tomu.
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-05-18, 12:50   "Superbohaterowie (znowu) dostają lanie" - zaległa recenzja szóstego tomu "Chłopaków" - tom ten nosi tytuł "Instynkt przetrwania" a autorem artykułu jest Jerzy Łanuszewski:Cytat:
U Ennisa jak zwykle jest ostro: krew leje się strumieniami, mózgi spływają po ścianach, trup ściele się gęsto. Przemoc pokazana jest obrazowo – nie tylko ta fizyczna, ale też psychiczna. Ennis chciał wykreować świat, gdzie obecność superbohaterów wcale nie wiąże się z nadzieją, a wprost przeciwnie.


"Chłopaki" #6: "Instynkt przetrwania"
To trzeci tekst o tej części.
Jutro sprawdzę jak to jest ze wcześniejszymi tomami.
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-05-26, 06:08   1. "Wino im starsze tym... gorsze?" - Karol Sus recenzuje "Torpedo 1972":Cytat:
Abuli wraca w "Torpedo 1972" do klasycznego, żeby nie powiedzieć mocno konserwatywnego, spojrzenia na twardego i cynicznego antybohatera rodem z groszowych powieści noir. Torpedo to zimny i brutalny drań, dla którego przemoc jest codziennością. W opozycji do niego stoi oczywiście lekko fajtłapowaty pomagier, wiecznie przez głównego bohatera pomiatany, którego głównym zadaniem jest rozładowywanie nadmiaru napięcia w komiksie.


"Torpedo 1972"
Historia albumu

2. "Utknąć w Filadelfii" - Paweł Panic omawia "Oblivion Song. Pieśń otchłani" #01:Cytat:
Pomysł wyjściowy jest interesujący, głównemu bohaterowi nie można odmówić charyzmy, a chociaż na drugim planie nie pojawia się zbyt wiele postaci, to właściwie im też niewiele można zarzucić. Do tego dochodzi subtelne, ale ciekawe pokazanie różnic w sposobie, w jaki ludzie radzą sobie ze stratą.


"Oblivion Song. Pieśń otchłani" #01
Dotychczasowe materiały"Dusza wojownika" - Maciej Jasiński - o "Warpaincie":Cytat:
Renzo Podesta podzielił komiks na trzy akty, a każdy z nich określają trzy słowa. Wzorowane jest to na dawnych eposach – do takich też źródeł nawiązuje fabuła "Warpaint". Mamy tu legendarnego bohatera, wojownika o nieprzeciętnej sile i odwadze, a także liczne elementy nadprzyrodzone.


"Warpaint"
Pierwszy artykuł + dodatkowe informacje
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-05-28, 17:20   "Lektura obowiązkowa" - Krzysztof Zimiński recenzuje "Corto Maltese" #6: "Corto Maltese na Syberii":Cytat:
Pratt popuszcza tu wodze fantazji, by dostarczyć czytelnikowi wrażeń, jednocześnie wpisując przygodę Corto w autentyczne wydarzenia i na jego drodze stawiając historyczne postaci.


"Corto Maltese" #6: "Corto Maltese na Syberii"
To trzecia recenzja tego tytułu.1. ... "Corto z Arabii" - Maciej Jasiński omawia "Corto Maltese" #5: "Przygody etiopskie":Cytat:
Część wątków przywodzi na myśl historię Thomasa Edwarda Lawrence’a, znanego jako Lawrence z Arabii i na pewno losy słynnego Brytyjczyka stanowiły inspirację dla Pratta. Nie brakuje tu jednak, obecnych także we wcześniejszych odsłonach serii, licznych elementów nadnaturalnych.


"Corto Maltese" #5: "Przygody etiopskie"
To ósme omówienie tego tomu.

2. "Sceny z życia mężczyzny" - Jerzy Łanuszewski analizuje "S.":Cytat:
W S. subtelnie pokazana jest różnica pokoleń i doświadczeń. Ojciec przeżył wojnę i brutalne doświadczenia tamtego okresu wpłynęły na niego. Syn zna je tylko z opowieści. Skupiając się na nich, stara się zrozumieć ojca. Prawie nie pokazuje konfliktów między nimi, figura ojca prezentowana jest najczęściej przez pryzmat jego wspomnień – to właśnie czasy wojny i dramatyczne (choć nie zawsze tragiczne) wydarzenia tamtych dni ukształtowały go oraz sprawiły, że relacje S. z najbliższymi są takie, a nie inne.


"S."

3. "Bogowie muszą być bezwzględni" - Maciej Jasiński mierzy się z pierwszym tomem "Vei":Cytat:
Mamy więc typowy dla mitologii nordyckiej konflikt bóstw, knowania, walki i nieuczciwe zagrywki. Jeśli ktoś czytał komiksy z Thorem lub oglądał filmy, to nie będzie raczej niczym zaskoczony. Jednak mimo wszystko Johnsson zrobił z tego w miarę ciekawą historię.


"Vei" #1
"Vei" jest jednym z rekordowych w ostatnim czasie tytułów na forum jeśli chodzi o ilość recenzji. :D

4. "Seks i zbrodnia" - Jerzy Łanuszewski przybliża dopiero co prezentowany drugi tom "Black Kiss":Cytat:
Brud, niepohamowane żądze, zgnilizna moralna, poniżenie, dominacja i brutalne morderstwa tworzą fascynujący obraz dwudziestowiecznej Ameryki.

Cytat:
Fabuła jest przesadzona, a grafika jej w tej przesadzie wtóruje. Jednak mimo wyolbrzymień oraz przerysowań, plansze Chaykina znakomicie oddają atmosferę kolejnych epok. Twórca doskonale potrafi uchwycić elementy charakterystyczne dla danej dekady i odpowiednio je wyeksponować – patrząc na jego plansze po prostu czuje się ducha tych czasów.


"Black Kiss" #2
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-06-01, 13:38   1. "Pająk i Kotka" - Tomasz Kleszcz i "Spider-Man i Czarna Kotka" #1: "Zło, które ludzie czynią":Cytat:
Heroina stanowi w przypadku opowieści tylko środek do celu, którym jest poruszenie znacznie trudniejszej tematyki molestowania, gwałtów i wykorzystania słabszego człowieka przez silniejszego celem zaspokojenia żądz tego drugiego.


"Spider-Man i Czarna Kotka" #1: "Zło, które ludzie czynią"
Sporo już o tym było

2. "Oryginalnie, a jednak średnio" - również Tomasz Kleszcz - na temat "Nightwing" #02: "Blüdhaven":Cytat:
Blüdhaven to miasto gdzieś w Stanach, na pierwszy rzut oka znacznie różniące się od Gotham. Kolorowe neony, niewielka przestępczość. Miejsce wydaje się wprost idealne na start i zastanowienie się, co dalej. Jak do tej pory wszystko zmierzało nawet w ciekawym kierunku. Niestety, Nightwing to seryjny komiks super bohaterski, dlatego akcja szybko wraca na typowe tory.


"Nightwing" #02: "Blüdhaven"
Vide też poprzednio.

3. "Uwaga, gorące!" - Krzysztof Tymczyński, który recenzuje "Okko" #04: "Cykl Ognia":Cytat:
Czwarty tom serii "Okko" jest zarazem pierwszym, który zostawił mnie z mieszanymi uczuciami po zakończonej lekturze. Jak zapewne widzicie po końcowej ocenie, nie uważam zbioru tego za dzieło kompletnie nieudane, a jedynie uważam, że nie jest tak dobre, jak trzy poprzednie odsłony.


"Okko" #04: "Cykl Ognia"
To drugi tekst o tym tomie. A tutaj jeszcze zaległy z "Paradoksu".

4. "Czarna koszulka" - Michał Gąsiorowski o "Fistaszkach zebranych 1985-1986":Cytat:
Nieprzypadkowo to właśnie baseball jest sportem dominującym w Fistaszkach. Amerykanie mają na jego punkcie kompletnego kręćka. (...) Pamiętam, że byłem kiedyś na meczu w Teksasie. Spotkanie ciągnęło się niemiłosiernie, nie wytrzymałem do końca.

Cytat:
Drużyna ponosi porażki, lecz Snoopy i tak jest jej gwiazdą.


"Fistaszki zebrane 1985-1986"
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-06-09, 09:21   1. "Koniec tułaczki?" - "Wojenna odyseja Antka Srebrnego" #09: "W matni 1946 r." - pisze Karol Sus:Cytat:
Mimo że seria nastawiona jest przede wszystkim na ukazanie pewnych postaw młodzieży i wkraczających w dorosłość żołnierzy i powstańców jako oddanych ojczyźnie patriotów, twórcy nie zapominają, że komiks skierowany jest do dzieci.


"Wojenna odyseja Antka Srebrnego" #09: "W matni 1946 r."

Ten tytuł polecam serdecznie do liceum.

2. "Nap do resocjalizacji" - "Krasnolud Nap" #02: "Diamenty są bezpieczne" - recenzuje Krzysztof Tymczyński:Cytat:
Wokół młodego krasnoluda twórcy zbudowali interesujący świat pełen barwnych postaci. Powracają wspomniani już Klara i Rodrick, a także paru innych uczestników pierwszej przygody Napa. Pojawiają się także nowi bohaterowie, którzy stworzeni zostali z humorem i pomysłowością godną pochwały.


"Krasnolud Nap" #02: "Diamenty są bezpieczne"

3. "Tajemnice wyjaśnione" - "Okko" #05: "Cykl Pustki" - ponownie Krzysztof Tymczyński:Cytat:
Piąty i finałowy tom "Okko" jest nieco inny w swojej konstrukcji od poprzednich. Od pierwszych stron stanowi pożegnanie z postaciami, których czytelnicy z pewnością zdążyli mocno polubić, lecz zamiast wysłać ich na ostatnią, ogromną misję, Hub postawił na spokojniejszą opowieść utrzymaną w formie retrospekcji,...


"Okko" #05: "Cykl Pustki"
Pierwszy artykuł

4. "Pęd na dno" - "Flash" #02: "Pęd ciemności" - a teraz Tomasz Kleszcz:Cytat:
Infantylny, naiwny scenariusz, kompletnie niewciągająca akcja, a do tego irytująca kreacja Wallyego, który przypomina raczej rozwydrzonego dzieciaka niż pretendenta do superbohaterskiej roli, nie spodobają się chyba nikomu.


"Flash" #02: "Pęd ciemności"
Materiały porównawcze

:mrgreen:1. "Folwark zwierzęcy" - "Władza" #1: "Pora demonów" - omawia Dagmara Trembicka-Brzozowska:Cytat:
Świat w komiksie jest okrutny i bezlitosny (nawet pandy są drapieżne…), co dobrze wróży scenom akcji, ale historia nie do końca się klei: mamy za mało informacji na temat realiów, a te szczątkowe nie pozwalają na stworzenie wiarygodnego obrazu Ziemi po zniknięciu ludzi.


"Władza" #1: "Pora demonów"
Dotychczasowe informacje

2. "Szatan i pieniądze" - "The Black Monday Murders" #1: "Chwała mamonie" - analizuje Aleksander Krukowski:Cytat:
"The Black Monday Murders", choć opowiada o okultystycznej finansjerze i z opisu może wydawać się bardziej mrocznym wydaniem "Kodu Da Vinci", w istocie jest całkiem dojrzałą i dobrze poprowadzoną historią.


"The Black Monday Murders" #1: "Chwała mamonie"
Nasza piwniczka

3. "Browce, bomby i bara-bara" - "Tank Girl" #1 - przedstawia Maciej Szatko:Cytat:
Autorów śmiało można nazwać "Garthem Ennisem i Stevem Dillonem na wyjątkowo mocnych prochach". To w jaki sposób szydzą oni z takich ikon brytyjskiej kultury jak np. David Niven świadczy nie tylko o wielkiej odwadze, ale i bardzo specyficznym poczuciu humoru, które - nie oszukujmy się - nie każdemu przypadnie do gustu.


"Tank Girl" #1
To co już opublikowałem

4. "Ziemia jest męcząca" - "Valerian" #4 - wypowiada się Dominik Szcześniak:Cytat:
Barets upatruje siły serii w fakcie, że Valerian i Laurelina nie są herosami, a "aktorami w sztuce, która bardzo często ich przerasta" i w której "zadowalają się rolą akuszerów historii". Ponadto cytuje słuszne słowa Gerarda Kleina, twierdzącego, że "jedynym znaczącym procesem jest proces życia, ewolucji i że "Historia nie ma większego znaczenia poza anegdotycznym".


"Valerian" #4

5. "CD Jack" żegna się z redakcją "Gildii komiksu":Cytat:
Po osiemnastu latach pracy nad Gildią Komiksu przychodzi mi pożegnać się z serwisem oraz jego czytelnikami. Dziękuję bardzo za ten wspaniały czas, w którym miałem okazję współpracować ze znakomitymi ludźmi napędzanymi pasją i miłością do komiksu.


"CD Jack" żegna się z redakcją "Gildii komiksu"

Już jakiś anonimowy burak to skomentował...
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-06-18, 12:33   1. "Hałaśliwe potknięcie kociej włamywaczki" - Jan Sławiński recenzuje "Catwoman" #03: "Pod presją":Cytat:
Choć fabuła wciąż rozgrywa się blisko ulicy uleciał gdzieś niepowtarzalny klimat znany z poprzednich scenariuszy Brubakera. Zamiast przemyślanej kryminalnej intrygi dostajemy zabawę w kotka i myszkę między Seliną a Zeissem, która kończy się bezmyślną naparzanką.


"Catwoman" #03: "Pod presją"

To pierwsza recenzja trzeciego tomu (za chwilę będzie druga) - recenzje drugiego są tutaj a pierwszego tutaj.

2. "Ssąc palec siostry" - Tymoteusz Wronka przedstawia "Chew" #08: "Przepisy rodzinne":Cytat:
Ta makabryczna wiązanka kulinarna sprawia, że poznajemy całkiem sporo szczegółów dotyczących zakulisowych wydarzeń, choć oczywiście w kluczowym monecie wizja blaknie, więc nadal nie znamy rozwiązania historii. Niemniej wydarzenia przedstawione w tym tomie pchają historię na nieco nowe tory.


"Chew" #08: "Przepisy rodzinne"
Dotychczasowe materiały
Przypomnijmy sobie również poprzednie odsłony - wszystkie siedem, siódmą, szóstą, piątą, czwartą, trzecią drugą i pierwszą.

Może się nie pomyliłem :P

3. "To nie jest żaden początek" - Tomasz Kleszcz omawia "Avengers. Czas się kończy" #01:Cytat:
W gąszczu postaci, niedokończonych wątków i półsłówek żadne wydarzenie nie wybija się na tle pozostałych na tyle mocno, by dotrzeć do świadomości odbiorcy i poruszyć w nim jakąś strunę. Coraz częściej za to nasuwa się pytanie, kiedy wreszcie się to skończy i do czego autor w ogóle zmierza?


"Avengers. Czas się kończy" #01
Dotychczasowe analizy

4. "Diabeł rzucony na kolana" - natomiast Jan Sławiński rekomenduje trzeci tom "Daredevila. Nieustraszonego":Cytat:
Finał pisanego przez pięć lat runu Bendisa do "Daredevila. Nieustraszonego" budzi szacunek. To znowu doskonale napisany i narysowany komiks, który konsekwentnie i kreatywnie rozwija wątki zapoczątkowane w dwóch poprzednich odsłonach serii.


"Daredevil. Nieustraszony" #3
Patrz też wcześniej
Archiwa dwóch poprzednich części
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-06-20, 12:38   1. "Klasa potwierdzona" - "Arab przyszłości" #2: "Dzieciństwo na Bliskim Wschodzie (1984-1985)" w artykule Krzysztofa Tymczyńskiego:Cytat:
Najnowszy tom serii skupia się na nieco mniejszym wycinku czasu, ponieważ tym razem otrzymujemy wspomnienia z dwóch lat życia młodego Riada.


"Arab przyszłości" #2: "Dzieciństwo na Bliskim Wschodzie (1984-1985)"
Wcześniejsze recenzje - nieopublikowane na forum napisali: Jarosław Drożdżewski i Artur Tojza
A tutaj artykuł zamieszczony na forum + link do materiałów o tomie pierwszym.

2. "I nie zmienia się nic" - to napisana przez Krzysztofa Tymczyńskiego recenzja czwartego tomu "Deadpool Classic":Cytat:
]W najnowszym tomie swoich klasycznych przygód, Wade Wilson romansuje ze Śmiercią, poznajemy więcej szczegółów jego udziału w programie Broń X, obserwujemy starcie z Atlasem (który notabene był także głównym złym w pierwszej części kinowego cyklu), a potem wreszcie sprawdzimy, czy przepowiednia dotycząca udziału Deadpoola w wydarzeniach mogących doprowadzić do upadku ludzkości jest oparta na faktach.


"Deadpool Classic" #4
Wcześniejsze recenzje napisali: Piotr Żniwiaż i Buarey
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-07-08, 10:26   "Krwiopijcy na Czarnym Lądzie" - Krzysztof Zimiński recenzuje "Wampiry":
Cytat:
Fabularnie nie ma tu zbyt dużo zaskoczeń, bo to nowy wariant historii, które już znamy. Ciekawy jest natomiast wątek rozliczenia z historią Portugalii. Nie chodzi tu o akcję, o grozę czy przemoc, a przynajmniej nie tylko - to przypomnienie ponurych wydarzeń, do których doszło w ramach krwawej wojny kolonialnej, a które miały miejsce z inicjatywy europejskiego, demokratycznego dziś państwa.


"Wampiry"
Historia tytułu
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-07-22, 11:49   1. "Śladów geniuszu brak" - Tomasz Kleszcz recenzuje "RAPP" #01: "Zaginione dzienniki Tesli":Cytat:
Historia jest w dużej mierze opowiadana obrazem, partie dialogowe są dość krótkie i prowadzone niespiesznie. Mnie te rozwiązania odpowiadają, album ma dużo - że się tak wyrażę - powietrza. Płynie się przez niego sprawnie i bez większych oporów, a kolejne strony uciekają w szybkim tempie.


"RAPP" #01: "Zaginione dzienniki Tesli"
To trzeci tekst o tym tytule

2. "Obniżenie lotu" - Tomasz Kleszcz recenzuje "Superman. Action Comics" #02: "Powrót do "Daily Planet":Cytat:
Pod koniec lektury czułem lekkie znużenie ciągłym kręceniem się historii wokół alternatywnych wersji "oryginalnych" postaci. Zakończenie sugeruje powrót do bardziej tradycyjnego kierunku, aczkolwiek ciężko wyrokować, czy to poprawi aktualną, nie najlepszą sytuację. Mam pewne wątpliwości.


"Superman. Action Comics" #02: "Powrót do "Daily Planet"
Poprzednie materiały

3. "Bohater, na jakiego nie zasługujemy" - Krzysztof Tymczyński tak pisze o pierwszym tomie "Transmetropolitana":Cytat:
Pierwszy tom przygód Pająka to wprowadzenie nas w jego świat i seria krótszych reportaży, wizji lokalnych, przeplecionych dziennikarskim monologiem, opartym na obserwacjach naszego bohatera. Seria Ellisa i Robertsona została nafaszerowana smaczkami i odniesieniami do historii i współczesności.


"Transmetropolitan" #1
Archiwum tomu
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-07-27, 18:51   Tomasz Kleszcz pisze o "Sztokawskiej tajemnicy" stanowiącej początek opowieści o "Trzech duchach Tesli":Cytat:
W albumie o standardowej objętości autor zawarł sporo różnych wątków oraz wiadomości, budując całkiem przekonujący świat. Dzięki sympatycznemu Travisowi młodzi czytelnicy mają postać, z którą mogą się utożsamiać i przeżywać wspólne przygody.


"Trzy duchy Tesli" #1: "Sztokawska tajemnica"
Dotychczasowe treści
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-08-01, 00:10   "Moon w dobrych rękach" - o "Z martwych powstaną" będących drugą częścią "Moon Knighta" pisze Tomasz Kleszcz:Cytat:
Precyzyjnie rozplanowana akcja, dzielona pomiędzy starcia z przeciwnikami, retrospekcje i podróże do własnego ja, jest płynnie rozpisana i pochłania się ją w szybkim tempie. Oszczędne dialogi, nowatorskie rozwiązania narracyjne oraz zaskakujące zwroty akcji powodują - w zestawieniu z oryginalną postacią - że mamy ponownie do czynienia z nietuzinkowym albumem.


"Moon Knight" #02: "Z martwych powstaną"
To co było do tej pory (także o części pierwszej)
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-08-08, 06:55   "Do piekła i z powrotem" - trzeci tom "Wolverine'a Jasona Aaarona" w omówieniu Michała Grygiela:Cytat:
Jason Aaron to sprawny narrator i w najnowszym tomie dalej czuć tu porządne rzemiosło, ale scenarzysta utracił gdzieś szorstkość, wartkość i tę iskrę, która była obecna w pierwszych opowieściach o Wolverine'ie jego autorstwa.


"Wolverine. Jason Aaron" #3
Recenzje poprzednich tomów były bardzo dawno temu zatem publikuję przykładowe: tomu drugiego i tomu pierwszego.
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-08-08, 07:41   1. "Szania znów w potrzasku" - o "Sekundzie wieczności" napisał także Krzysztof Tymczyński:Cytat:
Kolejny raz Jean Van Hamme zaskakuje mnie pozytywnie tym, że potrafił skonstruować niegłupią, logiczną i wciągającą intrygę dla prowadzonych przez siebie bohaterów.


"Lady S." #7: "Sekunda wieczności"

2. "Ja wysiadam" - ponownie Krzysztof Tymczyński - z recenzją piątej odsłony "Deadpool Classic":Cytat:
Ja wysiadam, mam już po prostu dość. Po kolejne tomy zdecydowanie już nie sięgnę. Na rynku obecnych jest tak dużo komiksów lepszych od tego, co znajdziecie na łamach "Deadpool Classic", że na tego typu publikacje po prostu szkoda czasu.
"Deadpool Classic" #5
Poprzednie omówienia
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-08-12, 03:15   1. "Czekając na kolejny tom" - Tomasz Kleszcz mierzy się z trzecim tomem "Zabij albo zgiń":Cytat:
Trzeci tom Zabij albo Giń utrzymuje niezmiennie wysoki poziom, ale... formuła w aktualnej postaci powoli się wyczerpuje. Niemniej na razie mamy napisaną ze swadą i pomysłem dobrą historię, w której pierwsze skrzypce gra zdecydowanie nietuzinkowy już bohater, wzbogaconej o rewelacyjną oprawę graficzną.


"Zabij albo zgiń" #3
Poprzedni materiał wczoraj.

2. "Ping-pong w rytmie Depeche Mode" - Paweł Panic omawia "Kinderland":Cytat:
Mawil stworzył bohaterów z krwi i kości, nadał im wyraziste charaktery, nie pozwalając sobie na proste podziały typu: kujon, łobuz, dziewczyna.


"Kinderland"
To co było dotychczas
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-08-15, 12:34   "Blokada" - Łukasz Słoński z opinią dotyczącą tytułu "Życie ma sens" czyli drugiej części "Odrodzenia":Cytat:
Historie składające się na "Odrodzenie. Życie ma sens" tkane są z małomiasteczkowych relacji, wspólnej przeszłości czy zatargów rodzinnych. Owa mikroskala, w którą wtłacza swoich bohaterów Seeley, wydaje się ciekawym rozwiązaniem w opowieści o niewielkiej społeczności, która musi skonfrontować się z tytułowym odrodzeniem.


"Odrodzenie" #2: "Życie ma sens"
To co zamieszczałem do tej pory
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-09-11, 16:30   

1. "Zjazd rodzinny" - Łukasz Słoński omawia "Rodzinę" czyli czwartą część "Hrabstwa Harrow":Cytat:
Historia pomieszczona w albumie "Hrabstwo Harrow. Rodzina" to niedługa opowieść, która wprowadza kolejne tajemnice do życia Emmy. Cztery rozdziały, składające się na ten tom, nabierają jednak takiego tempa, iż można dostać czytelniczej zadyszki.


"Hrabstwo Harrow" #4: "Rodzina"
Wcześniejsze omówienia

2. "Dzieciństwo diabła" - o "B.B.P.O: 1946-1948" pisze Karol Sus":Cytat:
Wraz z rozwojem uniwersum Mignola razem z współpracującymi scenarzystami wraca do pierwszych lat powojennych, kiedy to formowana zostaje specjalna jednostka do walki z mocami nadprzyrodzonymi (Biuro Badań Paranormalnych i Obrony pod dowództwem prof. Trevora Bruttenholma), a Hellboy wciąż jeszcze interesuje się jedynie baseballem i naleśnikami.


"B.B.P.O: 1946-1948"
Zaległe artykuły: Aleksandra Krukowskiego, Marcina Knyszyńskiego, Krzysztofa Ryszarda Wojciechowskiego, Tomasza Drozdowskiego, Michała Lipki oraz Jerzego Łanuszewskiego.
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-09-16, 10:06   1. "Numer lekko erotyczny" - Maciej Jasiński omawia numer 18 "Aktu":Cytat:
Erotyczne motywy w tym numerze to między innymi trzystronicowa galeria grafik Roberta Adlera. Są też dwa humorystyczne jednoplanszowe erotyki Jarosława Wojtasińskiego. Dopełniają to naprawdę ciekawe teksty: wywiad z Milo Manarą i przegląd bohaterek, które czytelnicy mogli podziwiać na łamach komiksów wydawanych przez TM-Semic.


"Akt" #18

2. "Wszyscy ludzie Gravesa" - o drugiej odsłonie "100 naboi" wypowiada się Łukasz Słoński:Cytat:
Niepokorność niektórych bohaterów, z lubością wdających się w barowe bójki, może przywodzić na myśl postaci z książek Charlesa Bukowskiego . "100 naboi" to także historie zdesperowanych ludzi, których życie wydaje się ciągiem porażek i rozczarowań.


Wcześniejszy artykuł tutaj.
A u tych recenzentów jeszcze inne: Marka Adamkiewicza, Marcina Knyszyńskiego i Tomasza Drozdowskiego.

3. "Nikt nie jest prorokiem we własnym kraju" - Marcin Knyszyński bierze na tapet "Koronę Atlantydy" czyli trzeci tom "Aquamana":Cytat:
Jeśli zatem pominąć raczej przeciętne pierwsze dwa rozdziały i skupić się na tym najważniejszym, trzeba przyznać, że historia skupiająca się wokół dwóch światów, które Artur bezskutecznie próbuje pogodzić, warta jest poznania.


"Aquaman" #3: "Korona Atlantydy"
Pierwsze dwa teksty
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-09-22, 09:07   1. "Atmosfera gęsta jak nigdy" - "Nieruchome śledztwo" - tom czwarty cyklu "Urban" w artykule Tomasza Kleszcza:Cytat:
Nic nie wydaje się być tu dziełem przypadku, każda scena jest potrzebna i nawet chwila nieuwagi może sprawić, że umknie nam coś fabularnie istotnego. Wszystko to dąży do emocjonującego finału, który jeszcze mocniej rozpala oczekiwania względem kolejnej odsłony cyklu.


"Urban" 4: "Nieruchome śledźctwo"
Dotychczasowe artykuły

2. "Akcja szybsza od fabuły" - "KM/H" w analizie Krzysztofa Zimińskiego:Cytat:
Jest tu niezły początek, sporo wypełniacza opartego na szukaniu szczęścia przez czwórkę zdemoralizowanych młodych ludzi i niezły zwrot akcji w finale, który jest zaskakujący chyba głównie dlatego, że jest aż tak odwlekany.


"KM/H"
Recenzje, których :shock: po prostu nie było:
Pawła Ciołkiewicza i Piotra Pocztarka
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-09-23, 05:58   1. "Witamy w Republice Weimarskiej" - Paweł Panic opowiada o "Mieście kamieni":Cytat:
Prosto, jasno, ale z miłością do bohaterów. Do tego z szacunkiem do historii i z przestrogą dla przyszłych pokoleń. W czasach, w których radykalizują się poglądy, społeczeństwo się dzieli, a dziennikarze chcąc nie chcąc opowiadają się po którejś ze stron, dzieła takie jak komiks Lutesa są wyjątkowo cenne.


"Berlin: Miasto kamieni"
Dotychczasowe omówienia
Republika Weimarska

2. "Jedna rękawica, by wszystkimi rządzić" - "Avengers. Wojna bez granic" - edycja DVD, Blue ray - omawia Krzysztof Zimiński:Cytat:
Można mieć do "Wojny bez granic" zastrzeżenia, można być nawet pewnymi kwestiami nieco zawiedzionym, ale nie sposób jednocześnie nie docenić złożoności tej produkcji. Mamy do czynienia ze spleceniem losów dziesiątek postaci, czymś wyjątkowym w kinematografii.


"Jedna rękawica, by wszystkimi rządzić" - "Avengers. Wojna bez granic" - edycja DVD, Blue ray
Recenzje wersji kinowej (też audycje)
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM

Template NoseBleed v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

Forum administrowane przez: Grimlock, Nieznany


Forum Książki - zapraszamy!