Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Planeta Marvel
Autor Wiadomość
jacek 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2018-06-12, 08:08   

1. "Hunt for Wolverine" #1 (+Tie-Iny) - pisze "Powiało Chłodem":

Cytat:
Mimo podążania różnymi tropami, każdą z ekip, a co za tym idzie i z serii łączą wspólne elementy. Oczywiście poza jednym początkiem, każdy z bohaterów wspomina jakoś postać Logana. Ponieważ każda ze ścieżek ma swoich własnych twórców, sposoby na ukazanie retrospekcji są tak różne jak różni są ludzie.

"Hunt for Wolverine" #1 (+Tie-Iny)

2. "Deadpool" #1 - omawia "Zilla":

Cytat:
Czytając "nowe" przygody Wade'a Wilsona i znając dotychczasowe opowieści z najemnikiem z nawijką, poczujecie się dokładnie tak jak ja, bo nie ma tu niestety nic nowego. Ponownie pojawia się zagrożenie, które może wyeliminować irytujący bohater i ponownie otrzymujemy dawkę żartów, jakie zazwyczaj znamy z historii z Deadpoolem.

"Deadpool" #1

3. "Cloak & Dagger" (Sezon I, odcinki 1-2) - recenzuje "SQ":

Cytat:
Choć całość nadal utrzymana jest w konwencji lekko nadnaturalnej, pierwsze skrzypce gra tutaj realizm zaistniałych sytuacji i problematyka zahaczająca o tematy wszelkich używek, śmierci, bankructwa, zejścia na samo dno i innych "przyjemnych" rzeczy.

"Cloak & Dagger" (Sezon I, odcinki 1-2)
A tutaj artykuł autorstwa Dawida Muszyńskiego.

;)

jacek 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2018-06-16, 19:50   

1. "Hulk nieśmiertelny?" - o "Immortal Hulk" #1 pisze "WKP":

Cytat:
Hulk zaczynał jako horror i do horroru wraca. Może w latach 60., kiedy debiutował groza nie była aż tak bardzo podkreślana. Trudno nie zauważyć zbieżności między nim a postacią Jekylla i Hyde'a, której chyba nikomu nie muszę przedstawiać, prawda?

"Immortal Hulk" #1

2. "Odcinanie kuponów od serialu" - również "WKP", który wypowiada się na temat "Cloak and Dagger" #1:

Cytat:
To lekka, nieźle narysowana i prosta w odbiorze opowieść, którą czyta się szybko, ale bez refleksji. Jest walka, jest kilka bardziej spektakularnych scen, mamy tu też nieco pytań – acz nieszczególnie niestety interesujących – i mnóstwo nic nieznaczących postaci, o których szybko się zapomina.

"Cloak and Dagger" #1

Wyrazy wdzięczności :D

jacek 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2018-06-19, 18:41   

"Na przeciw ziemi". Przed chwileczką otrzymana - dzięki napisana przez "WKP" recenzja "Uncanny Avengers: Kontrrewolucjoniści" #6:

Cytat:
To dobry album, nie wybitny, rozrywkowy i nie szukający ambicji, ale stanowiący dobry epilog dla Axis i pomost między tym eventem, a zbliżającymi się wielkimi krokami (przyznam, że od dawna zacieram ręce na nie i wszystkie tie-iny) Tajnymi wojnami.

"Uncanny Avengers: Kontrrewolucjoniści" #6

jacek 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2018-06-20, 19:03   

"Marvel’s Luke Cage" [Sezon II] - "Family first…" - omawia "SQ":

Cytat:
Uważam, że drugi sezon Luke’a Cage’a wypada o niebo lepiej od poprzedniego. Historia nam ukazywana jest naprawdę ciekawa, zahaczając o rzeczy, które wprowadzono już wcześniej, więc łatwo się w niej odnaleźć. Postaci znamy, a przynajmniej w większości. Są odniesienia do poprzednich produkcji duetu Marvel-Netflix, a nawet występy gościnne pewnych osób z innych show z tego “miniwersum”.

"Marvel’s Luke Cage" [Sezon II] - "Family first…"

:D

A tutaj artykuł o sezonie pierwszym bo nie pamiętam czy go opublikowałem a poza tym zawsze warto przypomnieć.

jacek 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2018-06-23, 07:14   

Dzisiaj na powitanie dnia od redakcji "Planety Marvel" i ode mnie artykuł o "Deadpool: Assassin" #1 - pisze "Zilla":

Cytat:
Poziom brutalności jest wręcz absurdalny, nawet jak na standardy przygód z najemnikiem. Krwi są tu wylewane wiadra. To wszystko oczywiście w akompaniamencie wiecznego gadania Wilsona do swoich wrogów, kiedy ci konają pod jego stopami.

:?

"Deadpool: Assassin" #1

jacek 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2018-06-24, 14:30   

"Strange w kosmosie" - zespół tego serwisu nadesłał dzisiaj napisany przez "Powiało Chłodem" materiał o "Doctor Strange" #1-2 (2018):

Cytat:
Pomysł Starka jest genialny w swej prostocie. Wszechświat jest pełen planet, a tym samym obcej i cudownie nieznanej magii. Wyruszenie w pustkę kosmosu może przynieść rozwiązanie, ale też masę niezwykłych przygód, a co za tym idzie zapełnić nowe komiksy. A trzeba przyznać, że wszystko zaczyna się dość obiecująco.

Doctor Strange" #1-2 (2018)

jacek 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2018-06-24, 19:50   

"Rzut oka na wydanie DVD filmu Black Panther / Czarna Pantera" - pisze "WKP":

Cytat:
Dzieło Ryana Cooglera to lekkie, przygodowe science-fiction, które ogląda się z przyjemnością. Co prawda mózg lepiej wyłączyć przed seansem, ale taka już specyfika współczesnych filmów superhero – nawet jeśli nie ma w nich artyzmu komiksowych ekranizacji dokonywanych przez Burtona, Nolana czy Rodrigueza, dostarczają znakomitej rozrywki na dobrym poziomie.

"Rzut oka na wydanie DVD filmu Black Panther / Czarna Pantera"

Dzięki!

jacek 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2018-06-27, 04:41   

"Iron Slott" - "Tony Stark: Iron Man" #1 - omawia "WKP":

Cytat:
Powtórka powtórki. Slott po raz kolejny zaczyna wolumin od sięgnięcia do nieznanych faktów z przeszłości bohatera i wprowadzenia nowej postaci, którą ten wówczas poznał. Do tego zaserwował nam słabą walkę potwora z robotem i parę innych rzeczy. Czyli wszystko to, co mieliśmy okazję oglądać w jego Spider-Manie. A przecież już tam było to jakże wtórne. Owszem, scenarzysta podaje to w sposób lekki, prosty i przyjemny, ale niestety, nie ma w tym nic więcej.

"Tony Stark: Iron Man" #1

:mrgreen:

jacek 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2018-06-29, 13:33   

"Wolverine idzie do piekła" - o trzecim tomie "Wolverine'a" pisze "WKP":

Cytat:
Wolverine, Spider-Man, podróże w czasie i piekielne odmęty. 65 milionów lat temu Peter Parker – Spider-Man obserwuje przez teleskop nadlatującą do Ziemi asteroidę. Nie jest sam. Towarzyszy mu, oczywiście, Wolverine. Jak się tu znaleźli? Co się z nimi stało?

"Wolverine - Jason Aaron kolekcja" #3
Materiały na temat tomów #2-1

:brawo: Wy!

jacek 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2018-07-02, 08:46   

"Moon Knight" #2: "Z martwych powstaną" - analizuje "Dee Dee":

Cytat:
Pod względem fabularnym historia jest zdecydowanie bardziej spójna niż pierwszy tom, który był raczej zbiorem luźnych opowieści. W drugim tomie możemy także dowiedzieć się więcej na temat charakteru Spectora i jego podejścia do swojej działalności. Dowiadujemy się, że pomimo brutalnych metod, jest on przede wszystkim zwolennikiem sprawiedliwości, a nie bezmyślnego zabijania.

"Moon Knight" #2: "Z martwych powstaną"
Archiwum tomu pierwszego

jacek 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2018-07-03, 07:21   

"Nie tak dobry, nie tak zły" - o pierwszej odsłonie "Sentry" pisze "WKP":

Cytat:
Z jednej strony postać Sentry’ego nie nastrajała zbyt optymistycznie, z drugiej osoba scenarzysty obiecywała bardzo wiele. Ostatecznie okazało się, że to ani tak dobry zeszyt, jak bym chciał, ani tak zły, jak się obawiałem.

"Sentry" #1

jacek 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2018-07-21, 06:18   

1. "Amazing Spider-Man" #1 (2018) - pisze "WKP":

Cytat:
Najlepszą rzeczą, jaką ma do zaoferowania ten komiks jest nie fakt, że historia znów stała się atrakcyjna dla czytelników nie znających zbyt dobrze długiej historii Spider-Mana, a elementy, zdawałoby się, mniej istotne.

"Amazing Spider-Man" #1 (2018)

2. “Ant-Man & The Wasp" #1-3 (2018) - omawia "Rose (Vombelka)":

Cytat:
Szczerze powiedziawszy, w trakcie czytania tejże serii przeżywałam skrajne emocje. Na początku miałam wrażenie, że czytam najdziwniejszą serię w życiu. Potem zaczęłam podziwiać autora za niezwykłą pomysłowość: mikroskopijny świat, który rządzi się własnymi prawami.

“Ant-Man & The Wasp" #1-3 (2018)

3. "Captain America" #1 (2018) - analizuje "WKP":

Cytat:
Tak, jak Armia Czerwona dekady temu powstrzymała wojska hitlerowskie, tak i teraz neonaziści nie mają tu najmniejszych szans na zwycięstwo. Taka nutka satyry przyjemnie nastraja do lektury, ale im dalej, tym słabiej. Mamy bowiem akcję, dużo akcji a zbyt mało skupienia się na kwestii wątpliwości, jakie budzi Kapitan.

"Captain America" #1 (2018)

4. “The Life of Captain Marvel" #1 (2018) - recenzuje "SQ":

Cytat:
The Life of Captain Marvel to moim zdaniem najlepszy komiks o przygodach Carol, a tych było naprawdę dużo (pamiętam czasy, gdy ta była znana jeszcze jako Ms. Marvel i latała po Nowym Jorku w czarnym obcisłym kostiumie). Jednakże żaden z nich nie był napisany tak dobrze i tak przejmująco jak ten, a zarazem nie był tak łatwo przyswajalny dla zarówno starych wyjadaczy, jak i nowych czytelników.

“The Life of Captain Marvel" #1 (2018)

jacek 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2018-07-22, 07:50   

Następna porcja artykułów z tego serwisu ;)

1. "Black Panther" #1-2 (2018) - pisze "Rose (Vombelka)":

Cytat:
Powiem szczerze, że postać Czarnej Pantery w tych dwóch zeszytach prawie w ogóle nic nie mówiła! Serio, T’Challa w trakcie opowiadania wypowiada dosłownie jedno zdanie. On praktycznie tylko walczy i wywija kuksańce. W międzyczasie pomaga kompanom ze wspólnej celi. Bardzo wzruszyła mnie scena, kiedy pomaga pewnemu kosmicie, Daoudowi, który chwilę wcześniej go bił.

"Black Panther" #1-2 (2018)

2. "Deadpool Classic" #5 - omawia "Buarey":

Cytat:
Scenariusz i dialogi to kwintesencja lat dziewięćdziesiątych. Żart zawarty na kartach tego komiksu jest mocno zakorzeniony w popkulturze ostatniej dekady poprzedniego wieku, czym może odstraszyć część czytelników i być niezrozumiałym dla nich. Przyznaję, że sam miałem problem z ogarnięciem pewnych niuansów.

"Deadpool Classic" #5
To trzeci tekst o tej części

3. "Cosmic Ghost Rider" (2018) #1 - analizują "Rose (Vombelka)" & "Buarey ":

"Rose":

Cytat:
Prawdę powiedziawszy, to jest najbardziej surrealistyczny i, kolokwialnie mówiąc, porąbany komiks, z jakim ostatnio przyszło mi się zmierzyć.

"Buarey":

Cytat:
Autorzy zgrabnie wplatają wątek z podróżami w czasie, który prowadzi do całej serii zabawnych sytuacji pod koniec albumu, sugerując, że pewna postać mogła stać się zła przez to, że spotkała Kosmicznego Ghost Ridera.

“Cosmic Ghost Rider" (2018) #1

4. "Avengers: Czas się kończy" #2 - pisze "SQ":

Cytat:
Trochę to dziecinne ze strony Hickmana, który dotychczas słynął raczej z ukazywania herosów z tej bardziej racjonalnej strony, ale nadal patrzy się na to z iskierkami w oczach. A przynajmniej mi się to podobało (pomimo wszelkich wad i głupotek).

"Avengers: Czas się kończy" #2
Artykuł o tomie pierwszym

5. "Superbohaterowie Marvela" #40: "Elektra" - recenzuje "WKP":

Cytat:
Elektra miała być jednorazowo użytą bohaterką. Los jednak chciał, że ta zdobyła taką popularność, że Miller musiał do niej wrócić. Jednocześnie postanowił ją też uśmiercić… i to tak, żeby Marvel więcej jej nie użył. Wiadomo jednak, co wychodzi w takich zagraniach. Elektra musiała zmartwychwstać i to właśnie on do tego doprowadził.

"Superbohaterowie Marvela" #40: "Elektra"

6. “Thor" (2018) #1-2 - ponownie "Rose (Vombelka)":

Cytat:
Od razu powiem, że nie orientuję się zbytnio w marvelowych komiksach o mitologicznej tematyce. Powiem jednak, że dzięki tym dwóm woluminom zdążyłam nieco bardziej polubić Thora. Opowiadanie jest prowadzone z jego perspektywy i ewidentnie widać, że bohater jest po przejściach.

"Thor" (2018) #1-2

7. "Wrocławskie Dni Fantastyki" 2018 - "Zireael" & "SQ":

"Zireael":

Cytat:
Oprócz rozbudowanego programu z prelekcjami (tu pochwalę strefę Gry o Tron, a dokładniej Familiadę i "odwrócony konkurs" z Pieśni Lodu i Ognia) dotyczącymi właściwie każdego zakamarka fantastyki (z lekkim naciskiem na literaturę), zaskoczyła mnie ilość tegorocznych warsztatów.

"SQ":

Cytat:
Szczerze przyznam, że program tegorocznych Dni Fantastyki był dla mnie strasznie nieciekawy. To znaczy nie twierdzę, że panele i prelekcje, które oferował cały festiwal były złe lub coś w tym stylu. Po prostu nie przypadł mi on do gustu pod względem tematycznym.

"Wrocławskie Dni Fantastyki" 2018

:brawo:

jacek 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2018-07-23, 03:50   

“Jessica Jones #1” (2018 / Marvel Digital Original):

Cytat:
Fabuła pierwszego zeszytu jest wstępem do poważniejszej intrygi.

Cytat:
Miałem pozytywne odczucia, ponieważ czułem się jakbym oglądał dobrze napisany kryminał. Intrygę poprowadzono tak, że odczuwam potrzebę poznania rozwiązania tej zagadki.

“Jessica Jones #1” (2018 / Marvel Digital Original)

:P

jacek 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2018-07-25, 22:17   

"Sida" przygotowała relację z tegorocznego "Polconu":

Cytat:
Program był pełen różnorodnych tematów, od masy prelekcji o literaturze, poprzez te o serialach i grach, aż po wiele naukowych (które, swoją drogą, poruszały tyle ciekawych kwestii, że żałowałam, że nie potrafię używać bilokacji). Był jednak jeden problem: program kończył się o godzinie dwudziestej drugiej. Zamykano wtedy games room, kończyły się prelekcje. Następowała dwunastogodzinna luka w atrakcjach, dopiero o dziesiątej rano zaczynały się kolejne punkty programu.

"Polcon" 2018

:brawo:

A tutaj inne relacje:

Damiana "Noxa" Lesickiego
Piotra Grylaka i Patryka Głażewskiego
Agnieszki Kolano

jacek 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2018-07-27, 07:01   

Dzisiaj na otwarcie dnia trzy kolejne materiały z tego zacnego serwisu:

1. "Lynn" pisze o "Ghost Rider, Wolverine, Punisher: Hearts of Darkness" (1991):

Cytat:
Cała historia jest dość banalna i nie zaskakująca, Uważam, że ciągnie się jak flaki z olejem przez pół zeszytu by w ostatnich kilku stronach przyspieszyć i zostawić pewien niesmak, pustkę w odczuciu czytelnika. Zawsze można było rozegrać te kilkadziesiąt stron inaczej.

"Ghost Rider, Wolverine, Punisher: Hearts of Darkness" (1991)

2. "WKP" omawia "X-23" #1 (2018 / Fresh Start):

Cytat:
Fabularnie wielkich cudów tutaj nie uświadczycie. X-23 to typowy rozrywkowy komiks środka, gdzie dzieje się sporo, szybko i bez większej głębi. Rzecz w tym, że twórcy nawet nie próbowali sprawiać wrażenia, iż czytelnicy znajdą tutaj coś więcej. Nie ma więc rozczarowania, choć nie powiem bym nie miał nadziei, że całość rozwinie się nieco bardziej i zaoferuje coś ponad to.

"X-23" #1 (2018 / Fresh Start)

3. "Rose (Vombelka)" pisze o tytule "Ant-Man": "Druga szansa":

Cytat:
W komiksie występuje narracja pierwszoosobowa, czyli historię opowiada sam Scott. Za każdym razem, gdy wspomina o swojej miłości i poświęceniu dla córki, rozczulam się. Lang uważa się za największego przegrywa i niedojdę, ale dla Cassie chce się zmienić i dążyć do sukcesu. Cassie to jego największy motywator. Jako osoba, która żyje bez ojca praktycznie przez całe życie, mogę sobie jedynie wyobrazić, jak wiele dla niego może znaczyć Cassie.

"Ant-Man": "Druga szansa"
Zaś tutaj recenzja Marcina Andrysa z "Paradoksu".

jacek 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2018-07-30, 15:30   

"Guardians of the Galaxy. Strażnicy Galaktyki" #06: "Po drugiej stronie lustra" - przedstawia "SQ":

Cytat:
Sama historia nie jest jakoś potężnie porywająca. Nie jest to też czymś, czego wcześniej już nie widzieliśmy. Ba, ma ona taką samą liczbę zwolenników, co przeciwników. Osobiście zawsze miałem (i nadal mam) słabość do opowieść o potężnych artefaktach, magicznych przedmiotach i rzeczach poukrywanych w trudno dostępnych miejscach ze względu na swoje właściwości. Głównie dlatego już parę lat temu spodobał mi się taki motyw w połączeniu ze Strażnikami Galaktyki.

"Guardians of the Galaxy. Strażnicy Galaktyki" #06: "Po drugiej stronie lustra"
Szczegółowe informacje, opis plus przykładowe plansze

jacek 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2018-07-31, 23:01   

1. "All New X-Men" #7: "Utopianie" - omawia "Buarey":

Cytat:
Ciężko streścić fabułę czegoś, co jest zlepkiem zeszytów. Nie miałem wielkich oczekiwań po przygodzie z poprzednim albumem od Egmontu, więc nie mogę powiedzieć, że historia zawodzi. Nie ma tutaj spójnego wątku, o którym mógłbym się wypowiedzieć.

"All New X-Men" #7: "Utopianie"
Artykuł Michała Lipki

2. "Infinity Wars Prime" #1 (Event / Fresh Start / 2018) - pisze "Rose (Vombelka)":

Cytat:
Nie umiem na razie nic więcej powiedzieć na temat numeru #1, chociaż bym chciała, ale odebrałabym Wam wówczas przyjemność z lektury. Zapowiada się naprawdę ciekawie i zdecydowanie mrocznie. Czuć w powietrzu, że coś się święci i czyny bohaterów mogą mieć poważne skutki w przyszłości. Tym bardziej, że już w pierwszym zeszycie są co najmniej dwa zwroty akcji, które mnie zdecydowanie wbiły w fotel.

"Infinity Wars Prime" #1 (Event / Fresh Start / 2018)

Super :D

jacek 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2018-08-02, 18:01   

""Marvel's Spider-Man" (PS4) - Przedpremierowe wrażenia" - przedstawia "Sida":

Cytat:
Gra nie podąża jedynie za losami Spider-Mana, ale także Petera Parkera. Pogodzenie życia prywatnego i bycia zamaskowanym bohaterem, praca, relacje z bliskimi, to wszystko ma przewijać się przez całą grę. W czasie pokazu miałam okazję zobaczyć, jakie miejsce pracy twórcy zdecydowali się wybrać dla Petera, i uważam je za ciekawy, świeży pomysł.

""Marvel's Spider-Man" (PS4) - Przedpremierowe wrażenia"

:piwo:

jacek 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2018-08-05, 10:47   

"Ant-Man and The Wasp (2018)" - obejrzał "SQ":

Cytat:
W całą historię zgrabnie wplątano stosunkowo ważny motyw Porozumienia z Sokovii, rozbudowując go i kurczowo się go trzymając, co moim zdaniem zasługuje na pochwałę. Przecież to właśnie ten dokument dość mocno wstrząsnął fundamentami Kinowego Uniwersum Marvela, doprowadzając do rozłamu wśród Mścicieli oraz reszty “nadludzkiej” części społeczeństwa.

"Ant-Man and the Wasp" (2018)
O filmie w "Wikipedii"

Dzięki :mrgreen:

Pierwsze omówienie
A tutaj o komiksach.

Odpowiedz do tematu