Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Paradoks - komiksy
Autor Wiadomość
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-07-01, 12:21   

A dzisiaj cała masa :mrgreen:

1. "Ayrton Senna. Historia pewnego mitu" - omawia Tomasz Kleszcz:Cytat:
Suche, miejscami skąpe fakty, przetykane ilustracjami oraz kilkoma retrospekcjami z czasów wczesnej młodości przypominają raczej kronikę, tudzież relację, a nie porywającą biografię, która ukazałaby czytelnikom postać niezwykłą. W związku z czym czyta się album bez większych emocji.


"Ayrton Senna. Historia pewnego mitu"
Ayrton Senna

2. "Sherlock Holmes i podróżnicy w czasie” #2: "Fugit irreparabile tempus" - recenzuje Marcin Waincetel:Cytat:
"Sherlock Holmes i podróżnicy w czasie. Fugit irreparabile tempus” to niezbity dowód na to, jak utarte wydawać by się mogło, wzorce wyjęte rodem z XIX-wiecznej literatury mogą zyskiwać na atrakcyjności, gdy zestawi się je z tak śmiałymi pomysłami, jak chociażby podróże w czasie, przekraczanie innych wymiarów, walka z istotami nadprzyrodzonymi.


"Sherlock Holmes i podróżnicy w czasie” #2: "Fugit irreparabile tempus"
Pierwszy artykuł i link do materiałów o tomie pierwszym

3. "Pan Higgins wraca do domu" - analizuje Marcin Andrys:Cytat:
Pan Higgins wraca do domu to hołd Mignoli złożony starym filmom ze studia Hammer, jak i kultowemu w niektórych kręgach obrazowi Romana Polańskiego z 1967 roku. Na kartach komiksu da się odczuć niepowtarzalną gotycko-komiczną atmosferę, która w głównej mierze odpowiada za nastrojowość opowieści.


"Pan Higgins wraca do domu"
To co było do tej pory

4. "Gnat" #3: "Przyjaciele i wrogowie, czyli żniwa" - pisze Damian Maksymowicz:Cytat:
"Gnat" to monumentalna saga, która może być idealnym wprowadzeniem młodego pokolenia w świat epickich fantasy. Ciepła i humoru jest tu pod dostatkiem, a finałowy zbiór udowadnia, że nie jest to wyłącznie cukierkowa opowieść, a zagrożenie dla naszych bohaterów jest jak najbardziej realne.


"Gnat" #3: "Przyjaciele i wrogowie, czyli żniwa"
Dotychczasowe artykuły

5. "Giuseppe Bergman. Weneckie przygody" - pisze Jarosław Drożdżewski:Cytat:
"Weneckie przygody" z założenia miały nie tylko bawić, ale i być krzykiem autora domagającego się uznania dla tych wszystkich, którzy poświęcają się tworzonej przez siebie formie sztuki. Włoch zabrnął w tym dość daleko, więc i całą historię można też odbierać na różnych płaszczyznach i doszukiwać się w niej akcentów ukrytych pod tą powierzchowną lekkością.


"Giuseppe Bergman. Weneckie przygody"
To pierwszy materiał na temat tej opowieści graficznej.

6. "Bug" #1 - analizuje Przemysław Mazur:Cytat:
Pozornie Bilal nie zaproponował nic nowego, bazując na sprawdzonych przezeń motywach. Znowu zatem – podobnie jak wcześniej w przypadku Nikopola – mamy do czynienia z protagonistą na swój sposób wyalienowanym, a zarazem poszukiwanym przez najważniejsze ośrodki władzy na Ziemi. Z kolei realia przyszłości analogicznie do innych "światów" Bilala dalekie są od swego czasu pożądanych przez twórców Złotej Ery science fiction spełnionych, scjentystycznych utopii.


"Bug" #1
To trzeci tekst o tym tytule

7. "Katanga" #2: "Dyplomacja" - analizuje Jarosław Drożdżewski:Cytat:
Komiks francuskiego duetu twórców jest bez wątpienia opowieścią przeznaczoną dla dojrzałego czytelnika. Jest to bowiem historia brutalna, w której trup ściele się gęsto i w której śmierć ukazana jest w bardzo dosadny sposób. Sam klimat tego komiksu już jest wystarczająco dosadny, natomiast podkreślają go z pewnością dodatkowo rysunki Sylvaina Vallee.


"Katanga" #2: "Dyplomacja"
To pierwsza recenzja drugiego tomu - artykuly o "Diamentach" są tutaj.

8. "Wojtek i Rudy" #2: "Afera za aferą" - opowiada Paweł Ciołkiewicz:Cytat:
Kolejne przygody Wojtka i Rudego świadczą o nieprzeciętnym poczuciu humoru i pomysłowości ich autora. Poszczególne historyjki opierają się na humorze sytuacyjnym, zabawnych dialogach, zamierzonej niejednoznaczności i umiejętności błyskotliwego spuentowania każdego gagu.


"Wojtek i Rudy" #2: "Afera za aferą"
To co prezentowałem dotychczas
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-07-07, 10:02   

1. "Wbrew naturze" #2: "Polowanie" - analizuje Dominika Małecka:Cytat:
Autorka w drugim tomie przesunęła nieco akcenty w kierunku młodzieżowego charakteru opowieści, starając się nakreślić jakieś relacje między Leslie a jej rzekomymi porywaczami. To najsłabszy element tej opowieści, stereotypowy i sprawiający wrażenie piętrzenia niepotrzebnych dialogów.


"Wbrew naturze" #2: "Polowanie"
Wcześniejsze recenzje

2. "Superman" #3: "Wielokrotność" - pisze Damian Maksymowicz:Cytat:
Pewne rzeczy w tytułowej historii mi się podobały - ilość Supermanów i akcenty zaczerpnięte z komiksów Granta "Szalonego Szkota" Morrisona. Wstępniak do tomu przybliża nam te dziwne twory, powstałe w umyśle Morrisona, ale mimo to bez znajomości "The Multiversity" (trzymam kciuki za polską edycję) próg wejścia dla nowych czytelników może być za wysoki.


"Superman" #3: "Wielokrotność"
Artykuł Michała Lipki

3. "Murena" #9: "Ciernie" - wypowiada się Przemysław Mazur:Cytat:
W wymiarze fabularnym "Ciernie" to solidna propozycja wydawnicza, acz momentami „przegadana” nie w pełni przemyślanymi dialogami (Dufaux nigdy nie był w nich "mocny"). Rozwój kluczowych postaci postępuje, a stopień ryzyka narastającego wokół centralnej osobowości serii paradoksalnie zdaje się obiecująco rokować w perspektywie kolejnych epizodów.


"Murena" #9: "Ciernie"
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-07-24, 17:00   

"Marshall Blueberry":1. Pisze Przemysław Mazur:

Cytat:
Wedle "oklepanego" porzekadła: "(…) cmentarze pełne są ludzi niezastąpionych". "Marshal Blueberry" to widomy dowód, że pewnych osób nie da się jednak zastąpić. Do tego grona zaliczyć można (a nawet trzeba!) przywoływanego nieco wcześniej Jean-Michela Charliera. Nic bowiem nie uchybiając Moebiusowi, to właśnie rzeczony scenarzysta nadał serii o najsłynniejszym pokerzyście frankofońskiego komiksu "eksplozywną" wręcz dynamikę, dosłownie szpikując fabuły swego autorstwa ogromem pomysłów i autentycznie zaskakujących zwrotów akcji.


"Marshall Blueberry"

2. Pisze Wojciech Lewandowski:

Cytat:
Zebrane w trzech albumach (Na rozkaz Waszyngtonu, Misja Sherman i Krwawa granica) przygody szeryfa Blueberry’ego nie wnoszą wiele do znanego z głównej serii świata. Z drugiej strony od spin-offów trudno oczekiwać rewolucyjnego podejścia. Bardziej konserwatywna strategia okazuje się zazwyczaj korzystniejsza finansowo, nawet jeśli strona artystyczna przedsięwzięcia na tym cierpi.


"Marshall Blueberry"

3. Pisze Marcin Kamiński:

Cytat:
Do świata znanego z wcześniejszych dzieł Charliera i Girauda, trylogia nie wnosi nic nowego. Od strony fabularnej "Marshal Blueberry" to nużąca powtórka z rozrywki, w której wszystko jest znajome i przewidywalne. Czytając ten trzytomowy cykl nie ma się wątpliwości, że powstał on tylko po to, by skapitalizować olbrzymią popularność serii.


"Marshall Blueberry"
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-07-25, 08:50   

Ale dzisiaj podrzucili :P

1. "Ant-Man”: "Druga szansa" - pisze Marcin Andrys:Cytat:
Druga szansa to w sporej mierze chęć zarysowania relacji na linii ojciec-córka, próba nawiązania dialogu z dzieckiem, zaistnienia w jego życiu i spełnienia się jako dobry rodzic. Wątek ten zyskałby znacznie większy wydźwięk, gdyby skupiał się wyłącznie na obyczajowej stronie opowieści.


"Ant-Man": "Druga szansa"

2. "Endorf" - recenzuje Paweł Ciołkiewicz:Cytat:
Bez wątpienia jest to pozycja warta uwagi ze względu na walor edukacyjny. Akcja komiksu oraz tekst na temat zabójstwa Wernera von Orslena umieszczony na końcu albumu, pozwalają zagłębić się ten mało znany aspekt historii zakonu krzyżackiego.


"Endorf"
Artykuł Michała Lipki

3. "Lady S" #7: "Sekunda wieczności" - omawia Marcin Andrys:
Cytat:
Van Hamme potrafi stopniować napięcie i nawet w dość schematycznych rozwiązaniach pozwolić sobie na trochę brawury. Niniejszy tom to wzorcowy przykład na wykorzystanie zarówno głównych atutów tytułowej bohaterki, jak i też niewesołej sytuacji, w której się znalazła. Z pewnością autorzy nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa.


"Lady S" #7: "Sekunda wieczności"

4. "Showman Killer" - analizuje Przemysław Mazur:Cytat:
Chociażby główny bohater, mimo ogólnego "pokrewieństwa" z Bezimiennym oraz zabójczej wręcz skuteczności w najemniczym fachu, w gruncie rzeczy w większym stopniu wzbudza skojarzenia z przerośniętym klaunem niż wzbudzającym powszechny postrach pogromcą wielotysięcznych armii (choć gwoli ścisłości momentami jest tu nie mniej krwawo i brutalnie niż m.in. na kartach "Technokapłanów"). Tym samym miast domniemanej wtórności Jodorowsky proponuje kolejne „ogniwo” w liczących sobie miliony lat dziejach tegoż uniwersum.


"Showman Killer"
Artykuł Przemysława Pieniążka

5. "Transmetropolitan" #2 - pisze Marcin Waincetel:Cytat:
Jak to zwykle bywa w komiksach Warrena Ellisa – jest bezkompromisowo. Odważnie, z pazurem, no i niesłychanie intrygująco. Brytyjczyk ma talent do tego, aby opisywać fikcyjny przecież świat, ale mocno zakorzeniony w historii i współczesności.


"Transmetropolitan" #2
Pierwszy materiał + odnośnik do tego co dotyczyło tomu pierwszego

6. "Durango" #16: "Zmierzch ścierwojada" - omawia Przemysław Mazur:Cytat:
"Zmierzch ścierwojada" to kulminacja poszukiwań rozpoczętych przez Durango po tragicznej śmierci Celii Norton oraz ich nienarodzonego dziecka (zob. "Krok do piekła"). Z oczywistych względów nie zamierza on odpuszczać, ale też nie traci zimnej krwi, niezbędnej w trakcie swoistego polowania na "psy gończe" swego przeciwnika. W warstwie fabularnej Swolfs zdaje się nie proponować zatem nic nowego z porównywalnymi w ogólnej dramaturgii opowieściami zawartymi m.in. w epizodach "Pułapka na zabójcę" i "Na żer szakalom".


"Durango" #16: "Zmierzch ścierwojada"

7. "Moon Knight" #2: "Z martwych powstaną" - wypowiada się Paweł Ciołkiewicz:Cytat:
Brian Wood całkiem dobrze radzi sobie z opowieścią o tajemniczym obrońcy nocnych wędrowców. Z jednej strony udało mu się utrzymać nieco mistyczny klimat wykreowany w poprzednim tomie przez Warrena Ellisa, z drugiej dodał do tej opowieści trochę dyskretnego poczucia humoru oraz element sensacji i zaskoczenia.


"Moon Knight" #2: "Z martwych powstaną"
Poprzednie materiały

Ciąg dalszy po obiedzie ;)
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-07-25, 14:24   

8. "Opin" - omawia Jarosław Drożdżewski:Cytat:
"Opin" ma w sobie zadatki na fajną i interesującą a przy tym niezwykle przystępną historię dla najmłodszego czytelnika. Kado sprezentował nam bowiem lekki komiks, w którym nie brakuje dowcipu, ale i przygód okraszonych detalami takimi jak delikatna stylizacja języka narracji i dialogów.


"Opin"

9. "Wonder Woman" #2 - analizuje Przemysław Mazur:Cytat:
Dzieje się naprawdę wiele, jako że emblematyczny adwersarz Diany w osobie Aresa nie zaprzestaje intryg w zamiarze pognębienia problematycznej dlań Amazonki. Jakby tego było mało, daje o sobie znać kolejna stara dobra znajoma, tj. wiedźma Kirke...


"Wonder Woman" #2
To pierwsza recenzja tomu drugiego a tutaj artykuł o tomie pierwszym z tego samego serwisu gdyż nie mogę go odnaleźć na forum :P

10. "Ja, Nina Szubur" - zapoznaje nas Jarosław Drożdżewski:Cytat:
Jak wspomniane zostało wcześniej, komiks Daniela Chmielewskiego to interpretacja powieści Olgi Tokarczuk - "Ann In w grobowcach świata", w którym obydwoje spoglądają w kierunku summeryjskich mitów. Spojrzenie to zostało dodatkowo okraszone własną wersją postapo.


"Ja, Nina Szubur"
Audycja w "Halo komiks"
Audycja w "Kadr Ci w oko!"
Poprzednia recenzja

11. "Praga Gada Wiechem. Raz!" - wypowiada się Paweł Ciołkiewicz:Cytat:
Album otwierają dwa teksty zawierające interesujące informacje o samym projekcie oraz o życiu i twórczości Stefana Wiecheckiego napisane przez Przemysława J. Olszewskiego i Janusza Dziano. Dysponując zawartą w nich wiedzą, możemy przystąpić do eksplorowania świata wykreowanego przez seniorów z Warszawy oraz wyłaniającego się z twórczości Wiecha.


"Praga Gada Wiechem. Raz!"
Pierwszy artykuł i dodatkowe materiały

12. "Mushishi" #10 - przedstawia Jarosław Drożdżewski:Cytat:
Kończąc przygodę z Ginko i tajemniczymi bytami zwanymi "mushi", warto ocenić nie tylko ostatnią odsłonę serii, ale też, pokrótce podsumować ją całą. Od samego początku była to seria tyle nietypowa, co niezwykła. Zaskakiwała swoją baśniową oprawą, bardzo delikatną wręcz ulotną atmosferą i bardzo prostym, ale świetnym pomysłem na scenariusz.


"Mushishi" #10

13. "Ksiądz Jerzy Popiełuszko: Cena wolności" - recenzuje Michał Rataj:Cytat:
Fabuła komiksu obejmuje ostatnie miesiące życia księdza Jerzego, ze szczególnym uwzględnieniem wydarzeń bezpośrednio przed jego zamordowaniem. Możemy więc poznać nieudane próby skompromitowania kapłana przez funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa, działania inwigilacyjne, a ostatecznie także przygotowania do morderstwa.


"Ksiądz Jerzy Popiełuszko: Cena wolności"
Omówienie autorstwa Witolda Tkaczyka
Jerzy Popiełuszko

14. "Ekho. Lustrzany świat" #7: "Swinging London" - przedstawia Marcin Andrys:Cytat:
Christophe Arleston lubi status quo i nie zamierza intensywnie ingerować w wykreowany przez siebie fantastyczny świat. Wygląda to tak, jakbyśmy mieli zwiedzić z bohaterami najważniejsze stolice świata, a później okaże się, czy tej wędrówce po mapie przyświeca konkretny cel. Na razie nie można tego powiedzieć po siódmym albumie cyklu.


"Ekho. Lustrzany świat" #7: "Swinging London"

15. "Smerfy" #12: "Smerfuś" - opowiada Przemysław Mazur:Cytat:
Mimo przewagi na ogół pogodnego humoru nie brak także momentów pełnych napięcia, a nawet grozy (oczywiście w formule stosownej do głównej grupy docelowej tego tytułu).


"Smerfy# 12: "Smerfuś"
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-07-29, 11:38   

Paweł Ciołkiewicz tak napisał o tytule "RAPP" #01: "Zaginione dzienniki Tesli":Cytat:
Mówiąc krótko, "RAPP" kompletnie zawodzi – zarówno w warstwie narracyjnej, jak i graficznej. Cała opowieść, choć jej podstawowe założenia są w gruncie rzeczy proste, brnie w całkowicie niepotrzebne zawiłości i w pewnym momencie nie wiadomo już, o co dokładnie w niej chodzi.


:p

"RAPP" #01: "Zaginione dzienniki Tesli"
Poprzednie omówienia
Nikola Tesla
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-08-01, 03:34   

1. "Wilcze tropy" #4: "Zapora" - analizuje Jarosław Drożdżewski:Cytat:
Zajączkowski na przestrzeni zeszytu ukazuje nam ciekawsze, najbardziej spektakularne i najważniejsze elementy z życia Dekutowskiego. Czytelników przyzwyczajonym do klasycznego prowadzenia fabuły zaskoczyć może fakt, że tutaj poszczególne epizody i ukazane wątki nie są ze sobą jakoś specjalnie mocno powiązane fabularną ciągłością, a raczej jest to ich fragmentaryczny zbiór.


"Wilcze tropy" #4: "Zapora"
Przypomnijmy sobie co na temat "Zapory" podaje "Wikipedia"

2. "Gwiezdny Zamek": "1869: Podbój kosmosu" #2 - przedstawia Tomek Kleszcz:Cytat:
Alex Alice potrafi w sposób niesamowity zbudować opowieść pełną Verne'owskiego ducha. Poznając kolejne losy Serafina, Zofii i Hansa zostajemy wciągnięci w wir rwących przygód, które są w stanie przyspieszyć bicie serca. Pomijając niezwykły klimat, który udało się autorowi osiągnąć, trzeba również przyznać, że nie spoczął na laurach i rozbudowuje fabułę o kolejne zaskakujące wątki.


"Gwiezdny Zamek": "1869: Podbój kosmosu" #2
Wczorajszy artykuł

3. "Daredevil. Nieustraszony!” #5 - pisze Przemysław Mazur:Cytat:
To, co cieszy w sposób szczególny, to wkomponowanie w obręb nowocześnie prowadzonej narracji zdawałoby się kompletnie niedzisiejszych adwersarzy "Śmiałka" takich jak Hood, Gladiator i Mr Fear (fortunnie z zachowaniem anglojęzycznego brzmienia jego pseudonimu w odróżnieniu od opublikowanych przez Mandragorę dwóch pierwszych tomów "Essential Daredevil"). A przyznać trzeba, że osobliwy "panteon" wczesnych przeciwników obrońcy Hell’s Kitchen nie należał do przesadnie wyszukanych.


"Daredevil. Nieustraszony! #5
Pierwszy materiał
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-08-05, 13:39   

1. "Psycho-Pass 2" #1 - omawia Anna Andrys:Cytat:
Druga seria Psycho–Pass trzyma poziom, ale daje też się odczuć pewną schematyczność fabuły. Miejmy nadzieję, że rozwinie się ona w ciekawym kierunku, a nie będzie kalką poprzedniej historii.


"Psycho-Pass 2" #1
A tutaj o pierwszej odsłonie zatytułowanej "Inspektor Akane Tsunemori".

2. "Superman: Człowiek ze stali" - pisze "Beniamin":Cytat:
W pierwszych zeszytach The Man of Steel Byrne pozwolił sobie przemycić fragment wizji cywilizacji skazanej na zagładę. Delikatnie zarysował konstrukcję obcego społeczeństwa, pozaziemskiej architektury oraz zdecydował się na bardziej dostojne szaty mieszkańców Kryptona. Wprawdzie w niniejszym tomie znajdziemy tylko wycinek jego pracy, więcej można podziwiać, czytając The World of Krypton. Autor podszedł do wyzwania kompleksowo i niejako od zera ukształtował Supermana.


"Superman: Człowiek ze stali"
Ubiegłoroczne materiały
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-08-06, 12:20   

"Kajtek i Koko w kosmosie" #2: "Twierdza tyrana" - pisze Przemysław Mazur:Cytat:
Podobnie jak przy okazji "Zabłąkanej rakiety" także i tutaj znać oczytanie autora w literackiej fantastyce, a w konsekwencji twórcze przetworzenie klasyki tego gatunku (m.in. "Pozytronowego detektywa" Isaaca Asimova) na potrzeby jego autorskiej sagi.


"Kajtek i Koko w kosmosie": "Twierdza Tyrana"
Pierwszy artykuł
Materiały o tomie pierwszym
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-08-09, 19:38   

1. "Giant Days” #3: "Bycie miłą nic nie kosztuje" - prezentuje tym razem Marcin Andrys:Cytat:
John Allison nasącza opowieść odpowiednią dawką humoru, nawet abstrakcyjnego, by w kulminacyjnych momentach rozładować nagromadzenie emocji. Wciąż udaje mu się zaskakiwać, a jak widać po działaniach dziewczyn, pomysłów im nie brakuje.


"Giant Days” #3: "Bycie miłą nic nie kosztuje"

2. "Flash" #3: "Łotrzy - reaktywacja" - omawia Przemysław Mazur:Cytat:
W trzecim tomie powierzonej mu serii Joshua Williamson coraz pewniej czuje się na swoim stanowisku. Perypetie Flasha w jego wykonaniu to nadal tytuł bez przesadnie wyszukanych rozwiązań fabularnych.


"Flash" #3: "Łotrzy - reaktywacja"
Artykuł Tomasza Drozdowskiego
Informacje, opis i przykładowe plansze
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-08-15, 11:01   

1. "Superman: Ostatni syn Kryptona" - autorem tekstu jest "Beniamin":Cytat:
Nie należy doszukiwać się w tym przypadku finezyjnych posunięć, wszak to opowieść o Człowieku ze Stali, który mierzy się z hordami swoich rodaków. Nie jest jednak przesadnie zaśmiecona występami drugoplanowych postaci, a sceny konfrontacyjne są przemyślane i stonowane.


"Superman: Ostatni syn Kryptona"
Czytaj też tutaj i tutaj

2. "Rysiek i Królik” #1: "W szortach" - omówienie przygotował Marcin Andrys:Cytat:
Jak mówi tytuł, przygody Ryśka i Królika pokazano w szortach, krótkich epizodach, zakończonych morałem lub też ciekawą puentą. Wiek szkolny daje ogromne pole do popisu, a dorastający bohaterowie nie zawsze dokonują trafnych wyborów co autorzy wykorzystują z rozbrajającą łatwością.


"Rysiek i Królik" #1: "W szortach"
Dotychczasowe analizy
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-08-16, 12:20   

... "Paper Girls" #4 ;) - wypowiada się Marcin Andrys:Cytat:
Wszystko to przypomina trochę sen wariata, jakiś zakręcony odcinek Strefy Mroku, nakręcony przez zagorzałego fana mechów. Jednak pod przykrywką apokaliptycznych wizji przyszłości i wręcz dantejskich scen rozgrywających się na ulicach miasta, Vaughan ponownie sięga po obyczajowe elementy, tworząc dla nich właściwe tło, które mimo swojej tajemniczości i zagadkowości nie przysłania tych najważniejszych założeń opowieści.


"Paper Girls" #4
Czytaj też rano
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-08-16, 15:20   

Dwa artykuły o komiksie "KM/H":1. Autorstwa Pawła Ciołkiewicza:

Cytat:
"KM/H" to lekka, łatwa i przyjemna lektura, doskonała na lato. Nie ma sensu doszukiwać się tu skomplikowanych struktur narracyjnych, ukrytych przesłań, czy jakiejś pogłębionej krytyki społecznej. Wprawdzie akcja toczy się w mieście, które ogłosiło upadłość, a Millar tu i ówdzie odnosi się do problemów ekonomiczno-społecznych trapiących jego mieszkańców, ale trudno uznać tę historię za jakiś protest czy też deklarację ideologiczną.


"KM/H"

2. Autorstwa "Piotra Pocztarka":

Cytat:
Co najważniejsze, KM/H skłania też do kilku refleksji, nie tylko o rozwarstwieniu społeczeństwa Stanów Zjednoczonych, ale też o klasycznym ujęciu dobra i zła i wyborach, jakich dokonuje się w kluczowych momentach życia. Bohaterowie opowieści Millara na moment stają się bogami, mają więc do wyboru wzięcie odpowiedzialności za siebie i innych, albo egoistyczne wykorzystanie swoich mocy.


"KM/H"
Szczegółowe informacje o tytule plus masa przykładowych plansz
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-08-17, 06:39   

"Wojenna Odyseja Antka Srebrnego" #8: "Na partyzanckich ścieżkach 1946 r." i #9: "W matni 1946 r." - przedstawia Jarosław Drożdżewski:Cytat:
W mojej opinii dwie ostatni odsłony serii są jednymi z najmocniejszych jej elementów. Tak jak i w poprzednich zeszytach nie brakuje w nich bardzo dynamicznej i efektownej akcji, wciągających przygód oraz odrobiny luzu i weselszej atmosfery.


"Wojenna Odyseja Antka Srebrnego" #8: "Na partyzanckich ścieżkach 1946 r." i #9: "W matni 1946 r."
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-08-19, 06:45   

"All-New X-Men" #7: "Utopianie" - zapoznaje nas Marcin Andrys:Cytat:
Utopianie pokazują wyraźnie, że Bendisowi skończył się arsenał pomysłów, które w jakimś stopniu przyciągały uwagę widza. Ostatnia historia to mało emocjonująca starcie między współbratymcami i może dobrze, że niebawem całość ujrzy rychły koniec.


"All-New X-Men" #7: "Utopianie"
Dotychczasowe analizy
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-08-19, 15:33   

"Avengers: Czas się kończy" #2 - pisze Paweł Ciołkiewicz:Cytat:
Bez wątpienia trudno przejść obok misternej konstrukcji narracyjnej Hickmana obojętnie. Opowieść o inkursjach i bratobójczych walkach superbohaterów jednych fascynuje, innych irytuje. Nie ukrywam, że znacznie bliżej mi do tej drugiej grupy.


"Avengers: Czas się kończy" #2
Pierwsza recenzja + link do artykułu o tomie pierwszym
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-08-21, 06:03   

"Ani chybi magia" #2 - autorem artykułu jest Jarosław Drożdżewski:Cytat:
Scenarzysta Łukasz Żukowski cały czas bawiąc czytelnika, kręci powoli film z dalszym ciągiem przygód. Mamy więc choćby jakieś strzępki informacji o całej wielkiej aferze, która wisi w powietrzu.


"Ani chybi magia" #2
Pierwsza recenzja + odnośnik do tego co było o pierwszej części
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-08-22, 06:04   

1. "Giant Days" #4: "Przepraszam, że cię zawiodłam" - recenzuje Marcin Andrys:Cytat:
John Allison płynnie przechodzi od trywialnych problemów studentek do trudnych, życiowych dylematów, których w pojedynkę czasem nie sposób przezwyciężyć. Nie zapomina o humorze rozładowującym większość emocji lub też wprost stara się epizod utrzymany w poważniejszym tomem przeciąć bardziej rozrywkowym i lekkim jak w przypadku zeszytu o kręceniu filmu.


"Giant Days" #4: "Przepraszam, że cię zawiodłam"
Dotychczasowe analizy

2. "Zuzanna Kapryśna. Jak wychować siostrę" - przedstawia Paweł Ciołkiewicz:Cytat:
Nowa publikacja Wydawnictwa Kameleon to niewątpliwie bardzo wartościowa rzecz. Walory edukacyjne idą tu w parze z lekką formą, która na pewno może zachęcić wielu potencjalnych czytelników – rodziców oraz rodzeństwo niesfornych dziewczynek (lub chłopców).


"Zuzanna Kapryśna. Jak wychować siostrę"
Dodatkowe informacje
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-08-24, 03:44   

Przemysław Mazur omawia "Zaćmienie":Cytat:
Zaćmienie to ambitne dzieło przybliżające czasy i miejsce, które poznać bezpośrednio dane było nielicznym. Jednak to także dzieło, w którym pomimo wszystkich koniecznych składników i dobrze zgranej ekipy czegoś zabrakło, żeby używać w związku z nim słowa wybitne.


"Zaćmienie"
To czwarta analiza tej opowieści graficznej.
A pod tym linkiem jeszcze jedna.
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-08-26, 10:45   

"Szczurołap" - przy piórze Marcin Andrys:Cytat:
Przez wiele lat legenda Flecisty z Hameln ulegała pewnym modyfikacjom. Każdy z autorów miał swoją wizję tej niezbyt szczęśliwej i gorzkiej opowieści. Wydawnictwo Rebis sięgnęło po komiksową adaptację autorstwa Jaya Ashera i Jessici Freeburg, którzy miejsce podanie urozmaicili o wątek głuchoniemej Magdaleny, która sama wymyśla baśnie z morałem.


"Szczurołap"
Pierwsze dwa omówienia
A w tych miejscach jeszcze inne: "Bajkochłonki", Artura 'Arto' Sobali, Michała Lipki i Michała Chmielowca.
O legendzie w "Wikipedii"
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM

Template NoseBleed v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

Forum administrowane przez: Grimlock, Nieznany