Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Ciemna masa ,czy tam materia?
Autor Wiadomość
pajk 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2017-10-09, 23:28   Ciemna masa ,czy tam materia?

Odnaleziono połowę brakującej materii
http://kopalniawiedzy.pl/...zechswiat,27126
Astronomia/fizyka | 6 godz. temu
Cytat:
Dwa niezależne zespoły naukowe poinformowały o znalezieniu połowy zaginionej materii. Udało im się zarejestrować protony, neutrony i elektrony rozciągające się pomiędzy galaktykami w formie pasów gorącego rozproszonego gazu. Problem zaginionych barionów został rozwiązany, stwierdził Hideki Tanimura....
Tituritu......

''Timur i jego drużyna '' cuś znaleźli, a właściwie pół czegoś.
-Ty ciemny masy , od ciemny energii co miała być z neutrin i 50 rożnych cudownych bytów fizyków teoretyków???

To to czy nietoto? Może nietoto? Albo już się wstydzą nazy ciemna materia .

Troche głupio drobny śmieć ze zwykłych barionów :(

No jak myslicie toto , czy nietoto ?

Wszystkie odkrycia ostatnio są takie Mega wielkie . Że mam wrażenie że to odkrycia ''w piź...e gwintu''

geralt 
Prorektor

Wysłany: 2017-10-28, 03:34   

Paanie, jaka ciemna masa. W internetach kłócą się teraz, czy Ziemia jest płaska, czy okrągła.

andy 
Przyjaciel forum
Obserwacja trwa

Wysłany: 2018-07-21, 17:38   

Jak się zaczniecie zapadać to po efektach poznacie, że cuś jest. A jeszcze ciemna energia i to nie z SW

pajk 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2018-07-25, 12:21   

andy napisał/a:
Jak się zaczniecie zapadać to po efektach poznacie, że cuś jest. A jeszcze ciemna energia i to nie z SW

Andy :) Mam rozumieć , że ty się już zapadasz ?

'We w-głąb' terenu?!

Czy kolapsujesz i 'bedziem' mieli zamiast kota , małą czarną dziurkę O nazwie Andy i jakies tam cyferki ,robaczki astronomiczne ?

geralt 
Prorektor

Wysłany: 2018-07-28, 19:33   

W komentarzach pod linkiem wyjaśniają, że nie należy tego mylić z ciemną materią. Czyli to po prostu materia dotychczas niedostrzegalna przez teleskopy.

Dalej nie wiadomo, co sprawia, że wszechświat przyspiesza z rozszerzaniem.

geralt 
Prorektor

Wysłany: 2018-07-29, 21:29   

geralt napisał/a:

Albo co nam zaburza postrzeganie prędkości, z jakimi oddalają się galaktyki.

Naoglądałem się ostatnio dokumentów o kosmosie i Einsteinie. Dopiero po trzydziestce zrozumiałem, o co właściwie Albertowi chodziło. Ale za to teraz mógłbym z nim dyskutować :)

W każdym razie teoria nie wystarczy, jeśli będziemy przez kolejne dziesiątki lat wspominać lądowanie na Księżycu.

pajk 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2018-07-29, 21:48   

geralt napisał/a:
geralt napisał/a:

Naoglądałem się ostatnio dokumentów o kosmosie i Einsteinie. Dopiero po trzydziestce zrozumiałem, o co właściwie Albertowi chodziło. Ale za to teraz mógłbym z nim dyskutować :)

W każdym razie teoria nie wystarczy, jeśli będziemy przez kolejne dziesiątki lat wspominać lądowanie na Księżycu.

'Albo co nam zaburza postrzeganie prędkości, z jakimi oddalają się galaktyki. ' I czy na pewno się oddalają ? :)

Ja też nigdy się nie pogodziłem z manipulacją czasem .

Czas jako taki nie istnieje.
To abstrakt , wymysł, umowa. Umownie płynie w umownych jednostkach według nigdy nie precyzyjnych ostatecznie czasomierzy .
Abstrakt z założenia Constans
O ileż prościej i bliżej dotykalnego doświadczenia założyć że przyspieszają i zwalniają lokalne zegary w tym biologiczny.
To nic nie zmienia w równaniach i teorii, tyle ze jest mniej spektakularne, mniej medialne.

geralt 
Prorektor

Wysłany: 2018-07-29, 22:02   

pajk napisał/a:
geralt napisał/a:
geralt napisał/a:

'Albo co nam zaburza postrzeganie prędkości, z jakimi oddalają się galaktyki. ' I czy na pewno się oddalają ? :)

Ja też nigdy się nie pogodziłem z manipulacją czasem .

Czas jako taki nie istnieje.
To abstrakt , wymysł, umowa.

Zabrakło cudzysłowia przy "oddalają". Czas "istnieje" tak samo, co wszystko inne wyświetlane przez nasze mózgi. Jego względność wobec masy i przestrzeni jest podobnie rzeczywista jak plama na ścianie po rzuceniu pomidorem. I żeby nie było - nie jestem na etapie negowania istnienia plam na ścianach :)

pajk 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2018-07-29, 22:08   

Jak dziecko! ''istnieje''
to i ja: A właśnie że nie istnieje! :D

'' tak samo, co wszystko inne wyświetlane przez nasze mózgi'' No jakby troszeczkę mniej :)

geralt 
Prorektor

Wysłany: 2018-07-29, 22:27   

Gdyby nasza atmosfera zawierała jakieś halucynogenne opary, to wszyscy byśmy mieli zaburzony, kolapsujący obraz. Ja też teoretycznie mogę nie istnieć i być tylko zjawą wytworzoną przez pajkową wyobraźnię. Jestem w stanie zrozumieć, że Pajk byłby w stanie ze mną rozmawiać, ale po co w tym celu tworzyć intenet i skrypt phpbb dla forów? Tego Pajk już chyba nie wymyślił.

geralt 
Prorektor

Wysłany: 2018-07-29, 23:36   

pajk napisał/a:

O ileż prościej i bliżej dotykalnego doświadczenia założyć że przyspieszają i zwalniają lokalne zegary w tym biologiczny.
To nic nie zmienia w równaniach i teorii, tyle ze jest mniej spektakularne, mniej medialne.

Nie doczytałem pajkowej teorii. Ale czy to nie jest podejście egocentryczne? GPS możesz wytłumaczyć tajemniczym wpływem na zegary. Ale dlaczego na poczatku zeszłego wieku zaobserwowano przy zaćmieniu Słońca (kiedy dobrze widać gwiazdy, których światło przechodzi najbliżej tarczy slonecznej), że kąt padania ich światła odbiega od spodziewanego dokładnie o tyle, o ile wychodzi z równań Albercika? Położenie tych gwiazd zgadza się z innymi obserwacjami/obliczeniami.

Epicykle w epicyklach? :)

Tak jak fizyka Newtona działa na Ziemi, tak fizyka Einsteina działa w naszej galaktyce. Nie działa dalej - i dzisiaj jesteśmy na tyle spostrzegawczy, żeby zdawać sobie z tego sprawę.

pajk 
Przyjaciel forum

Wysłany: 2018-08-09, 19:56   

geralt napisał/a:
dokładnie o tyle, o ile wychodzi z równań Albercika?
geri do puki nie pojmiesz że , to co pisze w niczym nie przeczy teoria Albercika , to się nie porozumiemy .

przecie to proste: dla równań albercika , jest wsio rawno czy czas sie kurczy , czy zegar który go mierzy zmienia właściwości. wszelkie efekty materialne pozostaje takie same .

Jeden bliźniak się starzeje drugi nie , co się ma uginać nadal się ugina . ..
To jak z 'samolubnym genem' -Czy my jesteśmy panem stworzenia, czy narzędziem 'Samolubnego genu'.

geralt 
Prorektor

Wysłany: 2018-08-14, 20:25   

Ale to zegar, czy raczej "szybkość upływu czasu" jest pojęciem dodatkowym. A że szybkość sama w sobie jest funkcją czasu, to mamy masło maślane.

Chyba ze inaczej zdefiniujesz zegar, panie mądrala?

geralt 
Prorektor

Wysłany: 2018-08-14, 21:59   

pajk napisał/a:
wszelkie efekty materialne pozostaje takie same .

A co z efektami niematerialnymi?

pajk napisał/a:
Jeden bliźniak się starzeje drugi nie , co się ma uginać nadal się ugina . ..'.

Ja fizykiem nie jestem i to luźne rozmyślania. Mogę się mylić! Ale światło nie ma masy i chyba nic nie wskazuje na to, żeby ulegało wpływom grawitacji. Co w takim razie powoduje zakrzywienie przy zaćmieniu? (Czyli kiedy światło gwiazd przechodzi blisko Słońca).

Jeżeli masz lepszą odpowiedź, to zgłoś się po Nobla, ale same "zegary" nie wystarczą.

pajk napisał/a:
To jak z 'samolubnym genem' -Czy my jesteśmy panem stworzenia, czy narzędziem 'Samolubnego genu'.

Dlaczego narzędziem albo panem? Dlaczego zegarem albo zegarmistrzem? Dlaczego gen nie może być genem, a czas czasem? Ockham ogolił wszystkich, tylko zapomniał o sobie. O sobie, bo Bóg to jedno wielkie ukryte JA :p

Odpowiedz do tematu