Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Filmożercy i Moviesroom - komiksy
Autor Wiadomość
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-10-12, 14:59   "Bradl" #3 - pisze Tomasz Drozdowski:Cytat:
Bradl już po raz trzeci okazał się tytułem wyjątkowym. Jestem ogromnym miłośnikiem historii, szczególnie historii rodzimej, w wydaniu, które nie trąci patosem i w efekcie nie przeinacza faktów. Leski nie jest ideałem i to stanowi duży plus.


"Bradl" #3
Artykuł Michała Rataja
A tutaj tekst Józefa Śliwińskiego o wszystkich trzech częściach "Bradla".
Przypomnijmy sobie raz jeszcze sylwetkę bohatera tej opowieści.
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-10-13, 15:15   O trzeciej części "Wolverine'a" pisze Krzysztof Lewandowski:Cytat:
Może brzmię jak malkontent, ale podczas lektury naprawdę nie miałem wrażenia, że tu chodzi o coś więcej, mimo że autor zapoznaje nas z umysłem Wolverine'a i plącze w wydarzenia postacie z jego przeszłości. Sęk w tym, że to dalej nie wydaje się mieć znaczenia. Najczęściej to dodatek do brutalnej akcji.


"Wolverine" #3
A wcześniej pisali: Łukasz Świniarski, Michał Grygiel, Tomasz Miecznikowski, Piotr Pocztarek, Jakub Zagalski oraz Michał Lipka.
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-10-16, 03:16   Wczoraj "krzyslewy" a dzisiaj "Glimclaw" - zatem ponownie czytamy o "Rio Bravo":Cytat:
Scenarzysta sprawnie wplata kolejne treści do znanych już scen, przez co zyskują one nowego, pełniejszego znaczenia, choć czasem wymuszają powtórne sięgniecie do poprzednich tomów serii.

Cytat:
Czasem sceny otrzymujemy w chronologicznych sekwencjach, czasem sami musimy z nich ułożyć związki przyczynowo-skutkowe.


"Hawkeye" #4: "Rio Bravo"
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-04-05, 10:32   Krzysztof Lewandowski tak pisze o "Deus Ex Machina" czyli czwartym tomie cyklu "Batman Detective Comics":Cytat:
Zawartość opiera się na walkach i dużej ilości gadki, za pomocą której wszystko ma zostać jasno - niekoniecznie zwięźle - wyjaśnione. Komiks jest po prostu przegadany, a scenarzyście zabrakło trochę luzu. Oczywiście można opowiedzieć historię na sztywno, tonem moralizatorskim, jakby się doznało objawienia - co przyznacie, że jak na ogólną tematykę tego tomu mogłoby pasować. Ale w te klocki, jak zresztą każde, trzeba umieć, a James Tynion IV tego nie pokazuje. Nie wykazuje świadomości, że tworzy w zasadzie mocno generyczną opowieść, przeciętną superbohaterszczyznę z fanatycznym wrogiem oraz drużyną bohaterów dużo walczącą i dużo rozmawiającą, zaś ogólnie zaliczającą mniej pociągający etap.


"Batman Detective Comics" #4: "Deus Ex Machina"

Zaległe artykuły:
Michała Lipki, Piotra Pocztarka, Tomasza Drozdowskiego, Pawła Ciołkiewicza i Artura Tojzy
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-04-05, 11:44   1. "Nomen Omen" #1: "Całkowite zaćmienie serca". Pisze Piotr Pocztarek:Cytat:
Biorąc pod uwagę, że mamy za sobą w zasadzie tylko pierwszy tom, trudno wyrokować, w którym kierunku rozwinie się historia. Na razie czytelnik raczony jest półsłówkami i niedopowiedzeniami, wprawdzie intrygującymi, ale i rzucającymi niewiele światła na wydarzenia wokół Becky. Narracja jest jednak lekka, zabawna i bardzo ułatwia lekturę.


"Nomen Omen" #1: "Całkowite zaćmienie serca"
Pierwsze dwa teksty

2. "Predator vs Judge Dredd vs Aliens": "Dziel i plącz". Przybliża Tomasz Drozdowski:Cytat:
John Layman w swym dziele zawarł sporą liczbę popkulturowych archetypów, do których dodał jednak wiele od siebie.

Cytat:
Dredd, Predatorzy i Obcy są postaciami rozpoznawalnymi. Bez cienia wątpliwości mogę nawet stwierdzić, że są prawdziwymi ikonami.

Cytat:
Predator vs Judge Dredd vs Aliens: Dziel i plącz na pierwszy rzut oka uznałbym za komiks lekki i rozrywkowy, do którego nie wraca się zbyt często. Po jego lekturze stwierdzam jednak, że to coś znacznie więcej.


"Predator vs Judge Dredd vs Aliens": "Dziel i plącz"
Pierwsze dwa omówienia: Pawła Deptucha i Marcina Andrysa
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-04-16, 15:50   Z drugim tomem przygód "Łasucha" zapoznają nas tym razem (wcześniej patrz na "Forum Książki") Łukasz i Piotr:

Łukasz:Cytat:
Kolejne rozdziały to nie tylko walka o życie i wolność zdeformowanych dzieci, ale również próba ustalenia planów dotyczących przyszłości oraz obrania konkretnego celu, do którego warto dążyć. Jeff Lemire coraz częściej rzuca w swojej opowieści kilka tropów związanych z przeszłością Gusa oraz faktu, co może łączyć go z pandemią, która zabiła miliardy ludzi.


"Łasuch" #2

Piotr:Cytat:
Chociaż nigdy nie byłem wielkim fanem twórczości Jeffa Lemire’a, muszę przyznać, że jego eksperymenty na łamach "Łasucha" odpowiadają mi niemal w całości. Bardzo doceniam przeciwności, jakie autor stawia przed bohaterami tej opowieści i sytuacje, w wir których wrzuca Gusa, każąc mu nie tylko podejmować drastyczne czyny, przeczące nieco jego charakterowi, ale i po prostu dorosnąć. "Dorosła" jest także historia o pogardzie i nienawiści, nietolerancji i rasizmie, opowiedziana lepiej niż mające mówić o tym samym historie o mutantach Marvela.


"Łasuch" #2
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-04-29, 10:57   1. Krzysztof Lewnandowski i "Halloween Blues":Cytat:
Scenarzysta podąża za schematem, w którego skład wchodzą zagadka, śledztwo, piękna kobieta, przystojny detektyw i konfrontacja ze złoczyńcą/złoczyńcami. Pierwsze strony danego tomu to trochę dezorientujące wprowadzenie, przedstawiające sceny poprzedzające zbrodnię albo pozornie niewiele mówiące, ale wraz z postępem wydarzenia zawsze nabierają sensu, aż nie zostaje już nic do odkrycia.


"Haloween Blues"
A oto i materiały porównawcze
+ prezentacja albumu

2. "NOSTALGICZNA NIEDZIELA" #74: "Siedem wspaniałych filmów Marvela" - prezentuje Jacek Werner:Cytat:
W dzisiejszej "Nostalgicznej Niedzieli" naginamy formułę kolumny, by zerknąć w stronę jedenastu lat filmowego uniwersum Marvela i wyselekcjonować siedem najlepszych obrazów studia, sprawdzając jednocześnie, jak w takim zestawieniu (być może!) odnajdzie się bijąca wszelkie rekordy box office'u najnowsza część "Avengers". Zaznaczamy również, że ze względu na częste, koszmarne decyzje tłumaczeniowe, w zestawieniu posłużymy się oryginalnym nazewnictwem filmów. Zapraszamy do lektury!


"NOSTALGICZNA NIEDZIELA" #74: "Siedem wspaniałych filmów Marvela"
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-04-29, 11:39   Dwukrotnie Tomasz Drozdowski :D :

1. "100 naboi" #5:Cytat:
Po lekturze 100 naboi tom 5 zadałem sobie rymujące się nieco pytanie – walizki czy spiski? Myślę, że oba motywy przewodnie wzajemnie się wsparły. Pierwszy z nich dał całości kopa, który to paradoksalnie pozwolił Azzarello wprowadzić bohaterów obu zwaśnionych stron. Problem zaczął się jednak, gdy neseserki poszły całkowicie w kąt i plączące się wątki myliły krok nawet samego twórcy. Azzarello czasem lubi przeładować swoje postaci i to w sposób, który ciężki do zaakceptowania byłby nawet w komiksie trykociarskim. O ile Minutemeni z założenia mieli być grupą przerysowanych zabijaków o niemałych umiejętnościach bojowych, o tyle członkowie Trustu i ich potęga miejscami raziły ekshibicjonizmem i przesadą.


"100 naboi" #5

2. "All-Star Batman" #3: "Pierwszy sojusznik":Cytat:
All-Star Batman ma stosunkowo mało superbohaterski klimat. Scott Snyder nie bawi się tu co prawda w tworzenie kolejnego Długiego Halloween, lecz dedukcja i działanie z ukrycia są zdecydowanie bardziej przydatne, niż tony batarangów. Taka forma jest bardziej wciągająca. Na dodatek mamy motyw rodzinnej relacji Bruce’a i Alfreda, która została przedstawiona w sposób rzetelny i godny dziedzictwa obu panów. Mam jedynie nadzieję, że zapowiadany serial Pennyworth choć trochę zachowa charakter komiksowego pierwowzoru.


"All-Star Batman" #3: "Pierwszy sojusznik"
Pierwsza wypowiedź

+ dwie zaległe:

Andrzeja "Tallosa" Radziejewskiego:

Cytat:
Zabierając się za pisanie historii, w której pierwszoplanową rolę odgrywa Alfred Pennyworth, Scott Snyder podjął się nie lada wyzwania; kamerdyner jest bowiem jednym z najbardziej lubianych członków Bat-rodziny, czemu wyraz dał np. Damian w swoim Top 15 dowodów na to, że Alfred jest największym twardzielem w DCU. Wprowadzanie istotnych zmian w originie tego bohatera, a to właśnie między innymi Snyder robi w PIERWSZYM SOJUSZNIKU, mogłoby łatwo zepsuć tę postać lub sprowadzić na Amerykanina gniew fanów niezadowolonych z obranego przez niego kierunku. Na szczęście, Scott jest jednym z najlepszych scenarzystów pracujących dla DC Comics i także tym razem udało mu się podołać wyzwaniu.


"All Star Batman" #3: "Pierwszy Sojusznik"

Sebastiana Smyka:

Cytat:
Snyder pozwala sobie na więcej swobody, pomija główne wątki prowadzone przez Toma Kinga czy Jamesa Tyniona IV i daje nam szereg pełnych akcji historii, w których całe to superbohaterstwo Batmana jest jedynie tłem. Gdy się tak zastanowić to Mroczny Rycerz dość często postępuje bardziej, jak bohater kina akcji niż archetypowy heros. Scott Snyder doskonale rozumie tę stronę złożonej struktury postaci Batmana i umiejętnie ją wykorzystuje.


"All Star Batman" #3: "Pierwszy Sojusznik"
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-04-30, 13:08   1. Piotr Pocztarek jest następnym - vide "Forum Książki", który opowiada o "Trylogii barcelońskiej":Cytat:
Trylogia Barcelońska to oczywiście pierwsze trzy albumy, na łamach których Jazz powraca w swoje rodzinne strony, mianowicie do dzielnicy El Raval w Barcelonie. Jej wąskie uliczki to miejsce niebezpieczne, pełne biedoty i imigrantów, gdzie przestępczość kwitnie w zasadzie na każdym kroku. Jedno jest pewne - Raule i Roger umiejętnie odwzorowali duchotę i mrok tego charakterystycznego miejsca akcji.

Cytat:
Jazz Maynard - Trylogia barcelońska nie jest opowieścią, która zostaje w pamięci na dłużej, ale to szybka i przyjemna, dość błyskotliwa lektura, od pierwszej do ostatniej strony prowadzona w przyzwoity sposób.


"Jazz Maynard" #1: "Trylogia barcelońska"

2. Tomasz Drozdowski również nie jest pierwszym, który przybliża nam początek historii o "Hellblazerze":Cytat:
Wolny duch, jakim jest Constantine, nie może usiedzieć długo w jednym miejscu. Kolejno autor wrzuca nas na przysłowiowe zadupie, rzecz jasna mocno przerysowane na potrzeby medium i klimatu serii. Tak jak w polskiej kinematografii wieś to kraina wesołej bogobojności i disco polo, tak w USA południe i tereny prowincji to krainy pełne żądnych krwi rednecków. W komiksie sprawdziło się to znakomicie, momentami zastanawiałem się wręcz, czy Azzarello nie został zastąpiony na chwilę przez Gartha Ennisa, który w Kaznodziei sięgał po podobną stylistykę.


"Hellblazer" #1
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8818
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-06-23, 20:17   "Mateusz" przygotował prezentację albumu "Batman Metal" #2: "Mroczni Rycerze":Cytat:
23 maja do sprzedaży trafił drugi tom komiksu "Batman Metal" pod tytułem "Mroczni Rycerze". W dalszej części wpisu znajdziecie prezentację wideo oraz zdjęcia albumu.


"Batman Metal" #2: "Mroczni Rycerze"
A zaznajomić się z tą pozycją mogliśmy już wcześniej - link do zasobów na "Forum Książki".
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM

Template NoseBleed v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

Forum administrowane przez: Grimlock, Nieznany


Forum Książki - zapraszamy!