Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Książkarnia i Krótko acz treściwie - komiksy
Autor Wiadomość
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8817
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-04-23, 12:27   

No to co? Czytamy dalej!

"Jubileusz Supermana" - "Superman: Action Comics" #1000:Cytat:
W zebranych tu opowieściach zaprezentowany zostaje prawdziwy przekrój przez najróżniejsze Supermanowe wątki, motywy, a także jego historię, jaka dotąd rozpisana została w czternastu tysiącach numerów różnych poświęconych mu tytułów, które sprzedano łącznie w 600 milionach egzemplarzy.

Cytat:
Oczywiście najlepiej i tak będą bawić się długoletni fani postaci.

Cytat:
Przede wszystkim jednak to po prostu dobry komiks. Dobrze napisany, różnorodny (każdy miłośnik postaci znajdzie tu coś dla siebie), a także świetnie zilustrowany.


:P

"Superman: Action Comics" #1000
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8817
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-04-24, 11:37   

O! A dzisiaj przed południem takie oto trzy nowe materiały - dzięki Michale :D :

1. "Początek przygód Yakariego": "Yakari" #1: "Yakari i wielki orzeł":Cytat:
W skrócie: na czytelników czeka tu dużo przygód, humoru, dobrej zabawy i wartości przekazywanych w sposób lekki, prosty, ale jakże skuteczny. Do tego dochodzi także znakomita, równie tradycyjna, co fabuła, szata graficzna a także świetne wydanie. Kto lubi klasykę komiksu europejskiego, nie zawiedzie się.


"Yakari" #1: "Yakari i wielki orzeł"

Artykuł Witolda Tkaczyka:

Cytat:
Klasyczny rysunek ze szkoły Uderzo, nieskomplikowany, łagodny scenariusz, zwracający uwagę na przenikanie się świata dziecka i dorosłych, na znaczenie snów, pokonywanie strachu i słabości, to atuty tego komiksu.


"Yakari" #1: "Yakari i wielki orzeł"

2. "Kolejna wyprawa Yakariego" - "Yakari" #2: "Yakari i biały bizon":Cytat:
Ogląda się to naprawdę z dużą przyjemnością, bo wiele w tym dynamiki, dobrze budowanego klimatu i przede wszystkim mnóstwo talentu. Chyba nie ma czytelnika, któremu takie ilustracje by się nie spodobały.
Ale świetny jest też scenariusz. Owszem to typowa familijna robota, ale ponadczasowa i naprawdę znakomita. Taka, która spodoba się nie tylko miłośnikom podobnych przygodowych historii osadzonych w realiach Dzikiego Zachodu.


"Yakari" #2: "Yakari i biały bizon"

Artykuł Witolda Tkaczyka:

Cytat:
Scenariusz zwraca uwagę na nieuchronność procesów przyrody. Job dobrze daje sobie radę z ujawnianiem dzieciom okrutnej prawdy.

Cytat:
Ciepła, mądra historia dla dzieci. Gdyby nie te kolory...


"Yakari" #2: "Yakari i biały bizon"

A teraz zupełnie zmieniamy klimat :mrgreen:

3. "Piekielnie dobry komiks" - "Hellblazer" #1:Cytat:
Od początku do końca album jest brudny, brutalny i przygnębiający. Alan Moore powiedział kiedyś, że o sukcesie tej opowieści przesądził realizm i zredukowanie elementów magicznych i trudno odmówić mu racji. Ale wielką siłą "Hellblazera" jest też zamiłowanie do wszelkiej maści uliczno-więziennych klimatów, z których Azzarello słynie, a które tu doprowadził niemal do perfekcji.


"Hellblazer" #1
Artykuł Marcina Kamińskiego
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8817
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-04-24, 16:30   

"Żarty z klasyki" - a po południu "Kapitan Szpic i Czarna Niechcesete":Cytat:
Specyficzny, nie dla każdego, bo typ humoru tu występujący nie jest dla wszystkich, ale tych, których kupi, będzie nieprzerwanie śmieszył przez całą długość.

A co to za typ humoru? Przede wszystkim oparty na grach słownych i związanych z tym gagach. Już sam tytuł zresztą w dość jasny sposób pokazuje Wam, z czym będziecie mieć do czynienia w środku. A humor to główny składnik "Kapitana Szpica", na nim opiera się właściwie wszystko, łącznie z samą intrygą kryminalną. Ale oczywiście intryga także jest, do tego przygody i sporo puszczania oka do znających klasykę: a przynajmniej orientujących się nieco w komiksach z czasów PRL-u. Tym bardziej, że w tym zeszycie gościnnie pojawiają się inni, klasyczni autorzy, podkręcający tylko zabawę z tym komiksem.


:mrgreen:

"Kapitan Szpic i Czarna Niechcesete"
To nasze trzecie spotkanie z tą historią.
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8817
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-04-26, 09:35   

1. "Marvelki" - "Marvel. Superbohaterki. 65 kobiet, które zmieniły losy wszechświata":Cytat:
O fabule tej publikacji powiedzieć się nic nie da, bo takowa nie istnieje. Jeśli są tu jakieś motywy, które można by za takowe uznać, to są to streszczenia poszczególnych przygód bohaterek, więc trudno byłoby jeszcze jakoś je skrótowo prezentować. Skupmy się więc na zawartości. A co konkretnie czeka na Was na stronach tego albumu? A właściwie kto? Sześćdziesiąt pięć kobiecych postaci, nie tylko superbohaterek, które są istotne dla uniwersum Marvela.


"Marvel. Superbohaterki. 65 kobiet, które zmieniły losy wszechświata"
Dotychczasowe wypowiedzi

2. "Siedmiu książąt i seryjny morderca" - "Siedmiu książąt i tysiącletni labirynt" #3:Cytat:
Przedostatni tom "Labiryntu" zagęszcza akcję, przyspiesza nieco tempo i choć serwuje nam kilka nowych pytań, nie zostawia jednocześnie miejsca na niedomówienia. Historia duetu Atori / Aikawa to szybko poprowadzona, nieźle napisana i tak samo wykonana opowieść, której bliżej jest do scenariusza gry komputerowej, niż typowej mangi fantasy.


"Siedmiu książąt i tysiącletni labirynt" #3

:D
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8817
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-04-27, 09:13   

Trzy razy Michał ale inaczej :D :

1. "Strrraszna historia: Ci okrutni Rzymianie":Cytat:
Na pewno znajdą się i tacy, którzy powiedzą, że w szczególności dzieci – a przynajmniej najmłodsi możliwi odbiorcy – nie powinni sięgać po "Strrraszną historię", bo nie brak tu wzmianek krwawych czy w pewnym stopniu okrutnych. Seria zresztą nieraz wywoływała kontrowersje, ale pamiętajmy o tym, że przecież przedstawia fakty. Poza tym Terry Deary wszystko to prezentuje w sposób lekki, zabawny, bardzo przyjemny i unika epatowania przemocą. Rzuci czasem fakt, który doda pikanterii całości, ale przecież dzieci to uwielbiają. Dzięki temu mogą się poczuć doroślej, a całość staje się atrakcyjniejsza.


"Strrraszna historia: Ci okrutni Rzymianie"

2. "Strrraszna historia: Ci odjazdowi jaskiniowcy":Cytat:
Ten tom "Strrrasznej historii" dla mnie osobiście jest najmniej zaskakujący ze wszystkich dotąd odświeżonych polskim czytelnikom. Co to właściwie oznacza? Że zdecydowana większość zawartej tu wiedzy i ciekawostek jest mi doskonale znana, a zazwyczaj z kolejnych tomów serii dowiadywałem się czegoś nowego. Nie traktujcie tego jednak jako minusa, bo to w końcu publikacje dla młodych czytelników i oni przede wszystkim mają uczyć się tu poprzez zabawę, a cel ten na pewno zostanie zrealizowany.
Ale skoro mowa o zabawie, to ta, jak zwykle jest przednia.


"Strrraszna historia: Ci odjazdowi jaskiniowcy"

3. "Strrraszna historia: Krwawi władcy i wredne królowe":Cytat:
Co znajdziemy w tej części oprócz żartów z koronowanych głów Wielkiej Brytanii? Przede wszystkim dużo intrygujących faktów na ich temat, bo właśnie angielscy władcy są tematyką niniejszej części. A skoro władcy, to i oczywiście spiski, krwawe zamachy, próby przejęcia władzy, swoista gra o tron i wstydliwe sekrety, których nie brak na żadnym przecież dworze. Bo czyż król umierający po spadnięciu z sedesu nie jest jednym z nich? Ale królowie i królowe nie ginęli tylko w zabawny sposób. Ich codzienność była krwawa, a wśród nich nigdy nie brakowało wrednych typów. Jakie wstydliwe sekrety skrywał Jakub I? Którzy królowie potrafili czytać, a którzy nie? I który władca był tak silny, by wskoczyć na konia w pełnej zbroi?


"Strrraszna historia: Krwawi władcy i wredne królowe"

Znakomicie kolego :D
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8817
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-04-29, 12:57   

"Dzień cykady" - "Gdy zapłaczą cykady" #9: "Księga wielkiej rzezi", cz. 1:Cytat:
Kolejna część "Księgi odpowiedzi" to kawał świetnego, zaskakującego komiksu. Nawet jeśli niektóre wątki (choćby z jednoczeniem się pod sam koniec) wydają się naciągane, jako całość opowieść ta robi duże wrażenie i wywołuje mnóstwo emocji. Klimat, akcja, zaskoczenia… Wymieniać można by długo. Liczy się, że w końcu dostajemy konkretne odpowiedzi i to na niejedno pytanie.


Brawo! :D

"Gdy zapłaczą cykady" #9: "Księga wielkiej rzezi", cz. 1
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8817
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-04-30, 09:38   

"W głowie się nie mieści" - "Neurokomiks" od Michała :D :Cytat:
Chyba nie ma czytelnika komiksów, który nie znałby opowieści graficznych spod szyldu bawiąc uczy, ucząc bawi. To w końcu dzieła bardzo popularne, także w naszym kraju, gdzie legenda "Tytusa, Roma i A’Tomka" pozostaje wiecznie żywa. A "Neurokomiks" to tytuł takiego właśnie typu, przygodowy, rozrywkowy, pełen niezwykłości i fantazji, ale przede wszystkim skupiony na przekazaniu konkretnej wiedzy – w tym akurat przypadku jest to wiedza z dziedziny neurologii, jak mówi sam tytuł. Istotne jest jednak to, w jaki sposób to robi.


"Neurokomiks"
Wczorajsze słowa od Artura Tojzy
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8817
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-05-01, 22:49   

Rozpoczynamy nocną przygodę :D :

"Dusza łowcy" - "Spider-Man: Soul of the Hunter" - super Michale :D :Cytat:
"Ostatnie Łowy Kravena" były wielkim komiksem. Rewelacyjnym dziełem, arcydziełem wręcz, które szokowało, zachwycało, wzruszało, przerażało.

Cytat:
Nic dziwnego, że twórcy tego dzieła postanowili napisać jedyną prawdziwą kontynuację opartą na "Opowieści wigilijnej". Historię o szaleństwie, śmierci i odkupieniu. Jak im wyszło?

Cytat:
Nieźle, choć nie spełnili pokładanych w nich oczekiwań. Rysunek jest tu nieco gorszy, brakuje też takiej prawdziwej magii, związanej z samą historią. Trzeba za to docenić, że scenariusz nadal jest psychologicznie realistyczny i nawet jeśli brak w nim tej porażającej głębi jaką miały "Łowy", wciąż wyróżnia się in plus na tle podobnych dzieł.


"Spider-Man: Soul of the Hunter"
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8817
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-05-02, 08:28   

Którą kontynuujemy rano ;) :

"Powtórka wojny o tamę" - "Gdy zapłaczą cykady" #10: "Księga wielkiej rzezi", cz. 2:Cytat:
Ryukishi07 zapowiadał, że w "Księdze wielkiej rzezi" udzielone zostaną odpowiedzi na wszystkie pytania. Nie jestem do końca pewien czy tak będzie, ale trzeba przyznać, że wyjaśnień w tym akcie pada naprawdę wiele.

Cytat:
Ale świetna jest też sama akcja. Walka Keiichiego z przywódcami, którzy mogą go zniszczyć jest emocjonująca, nawet mimo patosu. Świetnie wypada też telefoniczna rozmowa Riki z Satoko. A że na wątki te poświęcono 430 z 510 stron, nie będziecie mili powodów do narzekania.


"Gdy zapłaczą cykady" #10: "Księga wielkiej rzezi", cz. 2
W poniedziałek było o części pierwszej.

"Art(Emizja)" - "Artemizja":Cytat:
"Artemizja" to dobry komiks. Może typowo skrojony, jak na współczesne powieści graficzne zajmujące się biografiami znanych ludzi – szczególnie tymi z dość odległej przeszłości – przystało, niemniej wciąż to udana rzecz. Właściwie jedynym zarzutem, jaki mogę mieć wobec niego jest pewien brak świeżości. Już tyle bowiem podobnych dzieł przewinęło się przez moje ręce, że nie robią takiego wrażenia, jak przed laty. Wciąż jednak to dobrze napisana i równie dobrze zilustrowana rzecz, którą czyta się przyjemnie i z zaciekawieniem. Bywa lekka i nastrojowa, częściej jednak jest to opowieść smutna, mocna i poruszająca. Dramat Artemizji potrafi przerazić i wywołuje wiele emocji. Jednocześnie dostajemy tu mnóstwo ciekawostek i faktów z okresu XVII wieku i świata artystów – a także ówczesnego traktowania kobiet.


"Artemizja"
Tutaj też pierwszy materiał był w poniedziałek.
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8817
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-05-04, 09:30   

"Teoria wielkiego podrywu" czyli "Teoria miłości" #1 od Michała - pewnie, że się cieszymy :D :Cytat:
Na pierwszy rzut oka "Teoria miłości" oparła została na erotyce, która miała przykuć uwagę nastoletnich odbiorców, jednak całość ma też drugą warstwę. Każdy z nas kochał i każdy nie potrafił zebrać się by wyznać uczucie – i właśnie z tą warstwą najłatwiej się jest identyfikować. Sporo tu zresztą znajduje się prawdy u ludziach i związkach, przepuszczonej przez satyryczny filtr i obleczonej w dwuznaczne dowcipy, ale wyraźnej.


"Teoria miłości" #1
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8817
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-05-06, 12:24   

"Finał Sidonii" - "Rycerze Sidonii" #15:Cytat:
Jak zwykle u Niheiego, trafiamy w sam środek dziwnego świata i wydarzeń, których do końca nie rozumiemy. Z czasem dowiadujemy się coraz więcej, a to, co odkrywamy jest fascynujące i pobudza wyobraźnię, ale też i podsyca naszą ciekawość jeszcze bardziej. Pozostaje jednak pytanie czy po piętnastym tomie dostajemy w końcu odpowiedzi na wszystkie zagadki?

Cytat:
"Rycerze Sidonii” to porywająca, dynamiczna (cały ten pogrubiony tom to właściwie niekończąca się akcja, a nie jest on jedynym takim w serii) i zachwycająca manga, pokazująca, że z tematu mecha wciąż można wiele wycisnąć.


"Rycerze Sidonii" #15

Super kolego! :D
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8817
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-05-11, 13:59   

"Świat widziany przez niebiesko-czerwone okulary" - "Rat Queens" #5: "Wielkie magiczne nic":Cytat:
Seria "Rat Queens" z założenia miała być opowieścią niemalże feministyczną, w ostatecznym rozrachunku wyszedł z tego tytuł o bohaterkach niczym spełnienie męskiego snu – wiecznie chętne do seksu, używek i rozróby (chyba, że to jest feministyczny wzór), ale czy to źle? Nie. Nie ma się co prawda oszukiwać, że jest to seria dla wszystkich, ale jednocześnie to naprawdę niezła rozrywka. Niewymagająca myślenia (choć znajomość motywów gatunkowych bynajmniej nie zaszkodzi), lekka, szybka w odbiorze i mająca swój urok, choć najlepiej będą bawić się przy niej nastoletni chłopcy z burzą hormonów i zafascynowaniem wulgarnym językiem.


"Rat Queens" #5: "Wielkie magiczne nic"
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8817
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-06-25, 11:00   

1. "Bobry do boju" - "Yakari" #3: "Yakari u bobrów":Cytat:
Jak na humorystyczny komiks europejski przystało, całość jest zabawna, niegłupia i atrakcyjna dla czytelników w każdym wieku, choć akurat w przypadku tej serii, mamy do czynienia z rzeczą dedykowaną przede wszystkim najmłodszym miłośnikom komiksu.

Cytat:
Dlatego fabuła opowiadana jest głównie za pomocą obrazów i album pochłania się właściwie w pięć, dziesięć minut.


"Yakari" #3: "Yakari u bobrów"

2. "Królik zamiast orła" - "Yakari" #4: "Yakari i Nanabozo":Cytat:
Przygody dzielnego małego Indianina, który chce udowodnić swoją wartość i pokazać dorosłym, że nadaje się na wojownik, są ciekawe, mądre i pełne uroku. Całość – zarówno jej bohaterowie, jak opisywane wydarzenia – jest bardzo sympatyczna a jej podstawową siłą są lekkość i prostota, które sprawiają, że poszczególne albumy połyka się dosłownie w kilka, w porywach do kilkunastu minut. Oczywiście z dużą przyjemnością i ochotą na więcej. Czyli tak, jak to w przypadku humorystycznej europejskiej klasyki najczęściej bywa.
A wszystko to znakomicie zilustrowane, w sposób stricte klasyczny, ale wciąż ceniony i kultywowany przez kolejne pokolenia artystów po dziś dzień.


"Yakari" #4: "Yakari i Nanabozo"
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Przyjaciel forum


Wiek: 53
Dołączył: 16 Lut 2007
Posty: 8817
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-07-15, 12:19   

"Czy warto cokolwiek robić" - "ReLIFE" #10 u Michała:Cytat:
Miłosne zawirowania, ciekawe wątki obyczajowe, całkiem nie najgorsza psychologia i humor – tego wszystkiego nie brakuje na stronach "ReLIFE". Podlanego na dodatek siłą napędową całości (a właściwie drugą z sił, bo pierwszą są romantyczne uniesienia, które z tomu na tom stają się wyraźniejsze i intensywniejsze) czyli fantastyką. Mimo nietypowego podejścia (rzecz traktuje o niemal 30-letni facecie, który w ramach eksperymentu – po odmłodzeniu jego wyglądu – zostaje uczniem liceum), całość to przede wszystkim opowieść typu szkolne życie i zawiera w sobie wszystkie elementy nieodzownie kojarzone z tym gatunkiem.


:)
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM

Template NoseBleed v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

Forum administrowane przez: Grimlock, Nieznany


Forum Książki - zapraszamy!