Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
[Fan] Brown Dan - Anioły i demony
Autor Wiadomość
aftek
Gość
Wysłany: 2004-08-03, 22:44   [Fan] Brown Dan - Anioły i demony

Wiecej o ksiazce mozna przeczytac na stronie: http://www.gildia.pl/magi...je/brown_anioly

Ja ksiazke przeczytalem do razu po skonczeniu "Kodu Leonarda da Vinci". Na poczatku ksiazka jest super. Umiejetne wplatanie eksperta od symboli w odwieczna walke nauki i kosciola. Ozywienie starej legendy o tajemniczych iluninatach. Czyta sie wprost niesamowicie. Doslownie sie pochlania ksiazke. Niestety przychodzi koncowka. Po przerobieniu glownego bohatera na Supermana odechcialo mi sie juz czytac. Niby zakonczenie zaskakujace, ale ta scena utkwila mi w pamieci i nie moglem juz powaznie spojrzec na ta ksiazke.
Obie ksiazki teo autora sa porownywalne, i gdyby nie ta nieszczesna koncowka, pewnie bardziej bym polecal "Anioly i demony".
Jednakze ksiazka warta jest polecenia. Moze ta koncowka zrazila tylko mnie.....
Ostatnio zmieniony przez Lena 2009-10-07, 11:41, w całości zmieniany 2 razy  

Gość

Wysłany: 2004-08-05, 21:45   

taaaak, przeczytałam do końca. Wprawdzie nie widziałam w Langdonie Supermena, ale jego "cudowne" omijanie przeszkód i odnajdywanie rozwiązań zagadki - im dalej tym stawało się bardziej nurzące. Najmocniej trzyma w napięciu środek powieści, końcówka jest już napisana tak jakby autor musiał szybko jakoś zakończyć opowieść ( podobne wrażenie miałam po przeczytaniu Kodu Leonarda). Teraz chyba muszę zrobic sobie małą przerwę i może sięgnę po 3 część opowieści o wspaniałym profesorze historii. Mam nadzieję,że komputery maja mało wspólnego z religią i Kościołem, który przewijał się w obu powieściach.

aftek
Gość
Wysłany: 2004-08-05, 22:01   

Jesli chodzi o tego Supermana, to mialem na mysli ta scene z helikopterem, a raczej tuz po tym. Super wyczyn. Facet musial wtedy naprawde wygladac jak Supermen. Po tym juz ledwo koncowke zmeczylem, bo to nawet czytanie nie bylo.

anulart 
Przedszkolak

Wysłany: 2004-08-06, 07:44   

to tak jak ja.....(ps. to wyżej to byłam ja, ale nie mogłam się zalogować)
Co teraz czytasz?

aftek
Gość
Wysłany: 2004-08-06, 08:00   

Mam zamiar zabrac sie za Wielki Marsz, ale mam tylko e-booka, wiec pewnie jeszcze cos papierowgo do pociagu sobie wezme. Mozesz mi cos polecic?
A Ty co bedziesz czytala w przerwie miedzy ksiazkami o "supermanie"?

Pandora
Gość
Wysłany: 2004-08-11, 11:07   

Czy mi się wydaje, czy był tu jeszcze niedawno ebook "Anioły i demony" do ściągnięcia?
:( A tak bardzo chciałam to przeczytać....

[ Dodano: 2004-08-11, 11:40 ]
Źle mi się wydawało. Znalazłam w ZNALEZIONYCH! Wielkie dzięki Aftek!!! :)

sknerek
Gość
Wysłany: 2004-08-14, 13:45   

moze ktos by dodal jako zalcznik?? :roll:

zimsuc
Gość
Wysłany: 2004-08-24, 11:30   Alez prosze bardzo

Sknerek chciales i masz ... - a tak na marginesie sie wlasnie za to zabieram, zobaczymy czy bede mial takie samo zdanie na ten temat ...

[ Dodano: 2004-08-24, 12:13 ]
tylko nie wiem jak do jasnej ciasnej zalaczyc kilka zalacznikow i jest jeden plik i nie wiem czy zadziala

[ Dodano: 2004-08-24, 12:17 ]
ale w dwuch czesciach

Bodek5a
Gość
Wysłany: 2004-09-11, 10:50   

:lol: dzieki za załącznik szukałem tej knigi :)

Gość

Wysłany: 2004-09-12, 16:35   

Nieudolne nudy, tak jak i inne ksiazki tego autora

prosze rozwijać swoje wypowiedzi __sky

bitwise 
Przedszkolak

Wysłany: 2004-09-12, 16:38   

popieram!

rozwijaj swoje wypowiedzi!!
skycriesmary

kore17 
Student

Wysłany: 2004-11-12, 16:05   

Dla mnie Anioły i Demony były ciekawe, może nawet wciągające, dopóki Langdon nie zamienił się w batmana i nie poszybował na płachcie od helikoptera... Ikar by pozazdrościł weny...

grzesiekmycio 
Przedszkolak

Wysłany: 2004-12-06, 22:35   

Dla mnie to już nawet nie chodzi o tego Supermana - a niech se lata, w końcu to ksiązka jak by nie patrzeć sensacyjna więc jakas sensacja musi być:). Przez 90% byłem przykłuty do kartek niczym głodny pies do miski gulaszu :D , niestety póżniej zaczęły się rozważania filozoficzne na temat nauka vs. religia. Chociaż były one dosyć ciekawe niesamowicie zwolniły tempo akcji i to w momencie w którym powinno sie jeszcze wszystko poprzewracać do góry nogami ( i to najlepiej pare razy :) )
Ogólnie Anioły... oceniam wyżej niż Kod..., jakoś wszystkie te zagadki, tajemnice i powiązania wydają się mniej naciągane( co wcale nie znaczy że są prawdziwe(chociaz...kto wie:))). Niesety po przeczytaniu dwóch pozycji wydaje mi sie że zakończenie następnej swojej książki Brown powinien powierzyć komuś innemu:) - oba są conajmniej kiepskie. Mimo to polecam...i pozdrawiam:) :D :D

sacardo 
Przedszkolak

Wysłany: 2004-12-08, 12:17   nietrafny tytuł

Mioim zdaniem ksiażka jest całkiem dobra mimo iz w jakiś sposób manipuluje uczuciami każdego chrześcijanina. Ukazuje miejsce nauki w świecie a raczej tego że nauka w dzisiaejszych czasach jest cześcią naszego życia.Bardzo trafne wydaje się nawiązanie do zakanu iluminati i właśnie taki tytuł "Illuminati" nosi niemiecki przeklad tej książki co moim zdaniem jest bardziej trafione, gdyż polski i oryginalny tytuł mogą zmylić czytelnika który wcześniej nie zetknął sie z tworczością tego pisarza. Uważam, że końcówka mogłabyć mnie patetyczna i wogole wiecej znaczenia powinno sie przypisac pewnym wątkom. Nimniej jest to pozycja warta uwagi i poświęcenia jej dluższego jesiennego wieczoru.

Konrad
Gość
Wysłany: 2004-12-17, 02:20   

w porównaniu do kodu, anioły to kompletne dno
szkoda, że bohater nie wyskoczył z helikoptera z reklamówką z Tesco i kubkiem po Coca-coli
szkoda, że nie było sceny strzelaniny, w której papież z kałachem wyskakuje na balkon rycząc "urbi et orbi...motherfuckers"
...bo to by przynajmniej była komedia absurdu, można by było dodać masę głupawego humoru itd.

a tak powstał... zwykły gniot, literacki odpowiednik "Strasznego filmu", odmóżdżacz

fmarlowe
Gość
Wysłany: 2004-12-27, 12:01   

Polecam wszystkim lekturę niniejszej recenzji wygrzebanej w necie :D
http://www.wandea.org.pl/kod-vinci.htm

PS
Osobiście po prostu pochłonąłem anioły i kod. Z drugiej jednak strony proza Dana Browna jest z gatunku przeczytać i zapomnieć.

pedro1972 
Przedszkolak

Wysłany: 2005-03-16, 11:25   

wcale nie przeczytać i zapomnieć tylko czekać na ekranizację ;-)

dubliner 
Przedszkolak

Wysłany: 2005-03-24, 11:40   czy warto?

sporo słyszałem o tej ksiazce ale sa to opinie zupełnoe sprzeczne. Kod mi sie podobał i tylko dlatego zabieram sie za tą ksiazke. Mam nadzije ze macie race- ze warto. :)

Mrowek 
Przedszkolak
Maind of Peace

Wysłany: 2005-03-27, 17:13   

Dobra ksiazka wrec zaskakujaca. lecz wole "Cyfrowa twierdze". "Anioly i demony" a takze "kod leonarda...." sa do siebie zabardzo podobne lecz warte przeczytania:) polecam

chrismk 
Przedszkolak

Wysłany: 2005-04-02, 11:24   

Fantastyczna książka którą się czyta jednym tchem...

Odpowiedz do tematu