Forum KGB
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
[Fan] Cook Robin - Uprowadzenie
Autor Wiadomość
andrew 
Docent
NIEDOWIAREK

Wysłany: 2005-07-08, 16:42   [Fan] Cook Robin - Uprowadzenie

Zastanawiacie się co robi Cook w tej kategorii ? Czemu nie w kryminałach lub sensacji ?
Pytanie jest zasadne.
Gdy zabierałem się do czytania też nie wiedziałem co mi się trafia. Otóż nasz szanowny twórca trillerów medycznych postanowił zaszalec w fantastyce. Chęci może i miał dobre, ale efekt....
Wyobraźcie sobie pomieszanie "Wehikułu czasu" Wellsa z "Wyprawą do wnętrza Ziemi" Verne`a dodajcie odrobinę "Głębi" ( "Abyss") Camerona a otrzymacie coś.....niestrawnego :(
Grupa oceanografów natyka się pod wodą ( głęęęęęęęęęęęęęęboko) na coś ? Pomysł znany ? No pewnie. Dalej jest coraz gorzej. Schemat goni schemat i schematem popycha :(
Prawdziwie papierowi bohaterowie nie sprawiają ani na moment, że czytelnik angażuje się emocjonalnie w ich problemy.Wsród nich jest obowiązkowo kilku mądrych ( ale jakby niespecjalnie ) i dwóch totalnych matołów - prymitywów wprowadzających zamieszanie. Wszyscy trafiają do cywilizacji wyprzedzającej naszą o......baaardzo duuużo. Ci "oni" potrafią podróżowac zarówno w czasie jak i między galaktykami. Ale nie to jest kanwą książki, lecz raczej interakcje międzyludzkie. Po początkowych zachwytach z "nowego wspaniałego świata" przychodzi otrzeźwienie....
Całośc robi wrażenie niedopracowanej "story" a czytelnik ma przeświadczenie, że to wszystko już było. Tyle, że lepiej, mądrzej i ciekawiej napisane.
Dla mnie : miernota :(
Ostatnio zmieniony przez Lena 2009-10-07, 13:45, w całości zmieniany 2 razy  

andy 
Przyjaciel forum
Obserwacja trwa

Wysłany: 2005-07-08, 18:00   

To może i dobrze, żeś mnie oświecił, bo zamierzałem to przeczytać, ale na razie chyba sobie podaruję

dedorka 
Docent

Wysłany: 2005-07-08, 18:09   

Cholerka, i nie wiem.
Opisy wydają się ciekawe.
Chyba jednak się skuszę.

Alynn 
Pierwszak
elfka

Wysłany: 2005-07-08, 18:34   

Cytat:
Wyobraźcie sobie pomieszanie "Wehikułu czasu" Wellsa z "Wyprawą do wnętrza Ziemi" Verne`a dodajcie odrobinę "Głębi" ( "Abyss") Camerona a otrzymacie coś.....niestrawnego Sad

Oj, zgodzę się. Na początku akcja prowadzona jest w miare dobrze, aczkolwiek nie jest to Cook z thrillerów, tylko Cook taki sobie. Potem jest tylko gorzej. Dziwaczne pomysły z wypadaniem włosów i kąpielami niekoniecznie leczniczymi oraz Obcy :mrgreen: - to spokojnie można sobie darować. I dość zaskakujące zakończenie, aczkolwiek nie jest to bynajmniej element zachęcającyc do przeczytania.

andrew 
Docent
NIEDOWIAREK

Wysłany: 2005-07-08, 19:55   

Alynn napisał/a:
I dość zaskakujące zakończenie, aczkolwiek nie jest to bynajmniej element zachęcającyc do przeczytania.

Właściwie byłem pewien, że zakończenie będzie właśnie takie. Może dlatego, że już trochę latek spędziłem na czytaniu zakończeń i dośc trudno mnie zaskoczyc :) , ale ale, gdyby autor trochę pomyślał, pociągnąłby tę historię dalej ( a właściwie "wczesniej" :) ) może cos by z tego w końcu wyszło ?

Grimlock 
Rektor

Wysłany: 2005-07-08, 22:20   

Mam tego ebooka, ktoś ma ochotę poczytać :wink:

Ciekawe zakończenie :)

Podobną książką do Uprowadzenia jest Inwazja, która jest trochę mniej fikcyjna.

Mam obie i wiele innych pozycji Cooka
  mój status

Odpowiedz do tematu